Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Jé, köszönöm a kiemelést! :)

(#2) SWiNEBoY

Nekem tetszett az írás! :K

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jó írás, nagyon korrekt :) Egy jobbfajta Razer vagy Logitech egér is ennyinél kezdődik majdnem, nem gondolom túlárazottnak, sőt.

Itt viszont valami bibi lesz :) - "A kék golyócskát könnyedén fordul, remekül lehet kezelni."

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis teszt, köszönjük! :)

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

azon gondolkodom, hogy egy olyan cuccnál, ami amúgy se mozog, mi értelme van a zsinór nélküli megoldásnak..

egy normál egérnél se zavar a madzag, ennél meg.. hát ez divat fícsörnek tűnik

(#6) 7 válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


7
addikt

Az értékelésben én is valami ilyesmit pedzegettem. Vannak előnyei itt is, de korántsem olyan egyértelmű a haszna, mint hagyományos egereknél. :)

@hoffman_: Köszönöm, javítottam

(#7) citkar válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


citkar
addikt

nem annyi az előnye mint a hagyományosnál, de pl én az asztalomon több zsinórt nem akarok, zavaró (bár elviselhető) :)
a tuti az lenne ha opcionálisan lenne s tölthetné

[ Szerkesztve ]

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis cikk, jó volt olvasni. :R

(#9) Rhino666


Rhino666
őstag

Nem találok értelmesnek tűnő magyarázatot, hogy miért jó hogy vezeték nélküli, ha már egyszer mozgatni sem kell. :F Jelzaj, merülés, pontosság, elektroszmog.... :W

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10) hoffman_ válasza Rhino666 (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nálam kevés paranoiásabb van "elektroszomog" terén, mégis úgy vélem, hogy egyáltalán nem hülyeség, hogy wireless, még a kialakítását tekintve sem. Ha már ennyire bele akarunk kötni, a vezeték is bocsát ki neked, csak a szőrszálhasogatás végett :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11) Rhino666 válasza hoffman_ (#10) üzenetére


Rhino666
őstag

Én nem igazán törődök a dologgal alapvetően, de egyetlen ésszerű érvet nem találok mellette, de elég sokat ellene. És akkor még az áráról meg a késleltetéséről nem is beszéltem. :N

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#12) Integra válasza Rhino666 (#9) üzenetére


Integra
titán

ha laptopozol és az ágyon ücsörögsz a tv előtt, akkor azért nem rossz ha a karfán ott a trakball is. kényelmes. vezetékessel nem lehet ezt megtenni. nekem egy microsoft trackball explorer-em van, az madzsagos, sajnos asztalhoz vagyok vele kötve. kár. de ez van, sok-sok éve nem gyártják már, ami számomra érthetetlen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) 7 válasza Rhino666 (#9) üzenetére


7
addikt

A pontosságra egy szavam sem lehet, és a jelenlegi elhelyezkedésnél a jelzajjal sincs semmi gondom. Mint írtam, olvastam, hogy a wifi bezavarhat neki, illetve egy bizonyos távon túl már néha akadozik a mutató, ha nincs rendes rálátás a vevőre, de ez a távolság azért nagyobb egy átlagos vezeték hosszánál.

A merülést én is sajnálom, bár az üzemidő egész kellemesnek tűnik, és amúgy is vinnyog majd a cucc, ha merülőfélben van. Egy (már itt is az előbb említett) opcionálisan csatlakoztatható vezeték (mondjuk USB-miniUSB) lenne talán az igazán jó megoldás, mint mondjuk a vezetékmentes Xbox 360 controllerekhez beszerezhető play & charge kit.

A vezetékmentességnek eddig azokat az előnyeit láttam, hogy
- kötetlenebbül helyezhetem el a trackballt, ha épp nem asztalról, hanem mondjuk ölből szeretném használni
- esztétikai szempontból kellemesebb
- az hétszentség, hogy nem fog megtörni a vezeték :DDD
- könnyebb utaztatni, mert nem kell a vezetéket ide-oda tekercselni
- amikor ágyból nézek filmet, akkor jó 4-4,5 méterre vagyok a géptől, olyankor jól tud jönni távirányítóként, bár igaz, eddig is megvoltam nélküle

De igen, ott van, hogy
- figyelni kell a tartalék elemre
- ciki van, ha pótelem nélkül merülök le
- nem valami környezetkímélő dolog elemet/akkumulátort használni
- előfordulhatnak vételi problémák
- ha valaki szereti cipelni ide-oda a trackballt, akár el is vesztheti (értsd: elfelejti, hova tette, aztán nem találja meg), mert nincs a géphez kötve :D

Abban viszont (mint azt már korábban is jeleztem) egyetértek, hogy a számomra is egyik legfontosabb dolog, az irányítás esetén tökéletesen mindegy, hogy trackballnál van-e vezeték vagy nincs.

Az M570 egyébként vezeték ide vagy oda nagyon is tetszik, és úgyis csak madzagmentes kiszerelésben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) blueMerle


blueMerle
veterán

Érdekes cucc az biztos, megszokást követően viszont piszok pontosan lehet vele dolgozni. :K Az teszt pedig jó lett

(#15) oxox válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


oxox
addikt

szerintem a taviranyitonak hasznalva jobb mint a sima eger...mondom annak ellenere, hogy sosem hasznaltam meg ilyet, de a vezetek nelkuli mx-emel (bluetooth), es a razeromnal is egyszerubbnek tunik...mert valami felulet igy is ugy is kell ha pozicionalni szeretnel pl feliratot, vagy beletekerni, stb....

(az mx raadasul meg mar nem is olyan jo tavolra mint regen volt)..

a cikk jo lett, koszonjuk :R

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ehh, én aszittem, hogy ezek az egerek kihaltak, hát jónagyot tévedtem :B
Amúgy nekem is van egy A4Tech, még soros portos, imádom, annak ellenére hogy én viszont hatalmas fanatizmussal sem nagyon tanultam meg vele FPS-ezni, érdekes, hogy viszont Trackpoint-al úgy szórom a "hedsát"-okat mint Zámbó Árpy a fals hangokat ;] :DDD

(#17) _Volkovy_ válasza 7 (#13) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

..egyébként gratula, jó írás, szvsz simán elmenne ph-s tesztnek :)

(#18) dfdfdf válasza bacsis (#16) üzenetére


dfdfdf
őstag

:C :R ez odavágott nem kicsit, nagyon :D

jó cikk de azt hiszem maradok a hasonfekvő testvérei mellett/előtt :D

(#19) Rhino666 válasza 7 (#13) üzenetére


Rhino666
őstag

Igazából furcsán fog hangzani tőlem ezek után, de: rühellem a vezetékeket. Most is egy vezeték nélküli egeret használok, ahogy már lassan 6-8 éve, mert nem bírom elviselni a madzagokat. Mielőtt Gigabitre váltottam volna, másfél méteres közelségből is WiFivel toltam át a netet a gépre, annyira gubancellenes vagyok. :) De azért vannak olyan dolgok amiben nincs értelme és szerintem ez is egy. Felsoroltál pozitívumokat, de még ha el is fogadom hogy másnak ez mérvadó (nekem egyik sem dob a lattba), akkor is kevésnek érzem a negatívumokhoz képest. Ha lenne vezetékes verzió az ár 75%-áért, nem ejtene gondolkodóba? Én biztos azt venném a kettő közül, ha már úgyis stacionárius dolog és garantáltan nem zavarna hogy felakad a kábel két rántás között... :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#20) 7 válasza Rhino666 (#19) üzenetére


7
addikt

Miután az előző trackballom vezetékes volt, holott van vezetékmentes változata is, szerintem tudod a választ a kérdésre. :D

(#21) Matthu


Matthu
aktív tag

Korrekt kis írás és az egér is szuper. Könnyű megszokni a kezelését? Az üzemidő durván hangzik. Nekem a bluetoothos magic mouse 2db AA-s cerka akksival max egy hónap.

(#22) 7 válasza Matthu (#21) üzenetére


7
addikt

Vallom, hogy gyorsan tanulok. Nekem a normál egerészéshez 1-2 hét kellett, játékhoz pedig 4-5 hónap.

(#23) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis rat és a cikk is jó lett, köszi! :R

(#24) Duree


Duree
veterán

Remek korrekt a cikk,bár igaz és sohasem tudtam rendesen használni a hanyatt egeret emiatt nem is szeretem.Viszont az írás remek gratulálok hozzá

duree54

(#25) Rhino666 válasza 7 (#22) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha nem okoz gondot, csinálnál egy videót hogy hogy megy a játék hanyattegérrel? :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#26) 7 válasza Rhino666 (#25) üzenetére


7
addikt

Tudsz valami normális minőségű freeware felvevőalkalmazást? :)

Ha igen, akkor tudok mutatni mondjuk Torchlightot, Minecraftot, illetve ha nem vagyok lusta, akkor esetleg egy L4D-et (bár attól már nagyon elszoktam).

(#27) Boxi88


Boxi88
őstag

Sosem kezeltem még ilyen hanyattegeret, de nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet, úgyhogy gyorsan botolom ezt a hiányosságom! :K

(#28) netpeti98


netpeti98
addikt

Jó cikk.Hanyatt egeret én még nem próbáltam.
Mondjuk az én egerem is logitech (vezetékes,optikai) és már vagy 3-4 éve bírja. ;)

(#29) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kipróbálnám összehasonlítani a trackpointtal, ez utóbbival nagyon jól tolható FPS is, qrv@ra módfelett ritkán használok egeret.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) hoffman_ válasza lezso6 (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sosem értettem a trackpointot. Én egyszer próbáltam, és azóta föl nem foghatom, hogy lehet, hogy emberek tudják használni, sőt szeretik általában. Én valami tp-retard lehetek, tuti hogy egyéni fogyatékosság, mert én egy mappára sem tudtam vele rábökni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) Z86


Z86
őstag

Jó lehet egy ilyet használni. Különösen a precíz mozgatás lehetősége tetszik.
Köszi a cikket!

(#30) hoffman_:
Én sem tudom úgy kezelni mint egy egeret vagy akár a touchpadot. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) 7 válasza hoffman_ (#30) üzenetére


7
addikt

Pedig egy jó trackpointtal lehet bűvészkedni. Ezek szerint az konzolok kontrollereivel sem tudsz megbarátkozni?

(#33) fireman3


fireman3
tag

Nagyon szeretem a trackballokat, két hiányosság megszűnne nem sajnálnék ennél több pénz.
Bluetooth-ra sokszor szükség lenne, mert a gép távol van a full hd-s tévétől. A másik, hogy a golyót légpárnával kellene lebegtetni ami a port kifelé fújná.

<Xiaomi MI 9>

(#34) hoffman_ válasza 7 (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fura, mert azokkal meg nagyon spíler vagyok. Nem tudom hovarakni a dolgot :) Mondjuk tp-t nem használtam huzamosabb ideig, lehet hogy ha valami lowsense-el kezdenék barátkozni, belejönnék. De a trackball sokkal szimpatikusabb(pedig nem használok).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) 7 válasza fireman3 (#33) üzenetére


7
addikt

Na a légpárnás lebegtetés az, amit erősen kétlek, hogy meg fog történni valaha is. Előbb tudok elképzelni valami mágneses megoldást, mint azt :)

(#36) lezso6 válasza hoffman_ (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is bénáztam pár hétig a trackpointtal az elején, de azután... :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) 7 válasza hoffman_ (#34) üzenetére


7
addikt

Trackballt látni és tapasztalni két külön dolog. Ha valóban érdekel, és módod is van rá, érdemes próbálgatni őket, hátha találsz olyat, ami szimpatikus. Próbálgatás közben azt is érdemes figyelembe venni, hogy mire tervezed használni. Vannak olyan hanyattegerek, amik munkára tökéletesen megfelelnek, de játékra például véletlenül sem.

(#38) 7 válasza Rhino666 (#25) üzenetére


7
addikt

Csinálni ugyan nem csináltam (még?), de leltem néhányat:

Logitech Trackman Wheel: Team Fortress 2
Logitech M570: Ultimate Doom
Logitech Trackman Marble: Quake Live (ez utóbbi kicsit más felépítésű, de szintén trackball, ráadásul bal kézzel egerészőknek is jó)

[ Szerkesztve ]

(#39) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem pont egy ilyen egér kell, és a vezetéknélküli kialakítás nekem nagyon fontos, mivel egy nappaliban lcdtv-re kötött laptophoz használnám, fotel karfáján, vagy a kanapén fekve. Komolyabb munkánál pedig leveszem a laptopot, és úgy is tudom használni.

(#40) hoffman_ válasza 7 (#37) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Alapvetően nem nagy rá az igényem. Ha játszani kell, akkor a Razernél sohatovább, mert a kedvenc sznobmárkám, ha pedig ágyból gépezek/filmezek, arra most vettem egy Logitech mk250es szettet, úgyogy maximum satisfaction van. Ezek az extrém ketyerék csak a kíváncsiságom keltik fel, használati cikk a lakásban egyik sem lesz egyhamar :) Hozzáteszem, nem igazán tudnám kihasználni a egyiket sem, ha például munka során lenne előnyük. A PC itthon csak szórakoztató központ, illetve kapcsolattartási eszköz. Nem sok olyan program van, amit sulihoz használok hála az égnek(cad progi és compiler is elvan billentyűzettel és 2 kattintással).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41) Rossi


Rossi
addikt

"nem az egeret magát mozgatjuk, hanem csupán a golyóját"

:(

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#42) keopsz válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

jó, szóval, az ilyen BEMUTATÓKÉRT találtuk ki a logoutot. :C

phra 1db okból nem mehetne ki: 7 hónapja adta ki a logitech. ;)

cantante di sampietrini

(#43) Rhino666 válasza 7 (#26) üzenetére


Rhino666
őstag

CamStudio, de én igazából videokamerás felvételre gondoltam, hogy az egérke is benne legyen stb. :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#44) 7 válasza keopsz (#42) üzenetére


7
addikt

Felőlem megbeszélhetjük, hogy időnként elküldözgettek nekem új trackballokat, én meg jól kipróbálom őket, aztán írok róluk bemutatót. Úgysem láttam még a PH!-n komolyabb trackballos írásokat. ;] :P

@Rhino666: Sajnos kamerám nincs, de csekkold a #38-as hozzászólás első linkjét. :)

@Rossi: Mi azzal a gond, mit javítsak rajta?

[ Szerkesztve ]

(#45) _Volkovy_ válasza keopsz (#42) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jé, egy keopsz bácsi.

Bemutató. Értem. 7 hónapja adták ki, de van róla valami más írás? Ha nincs, akkor szvsz mehetne ki.. :)

(#46) Rhino666 válasza 7 (#44) üzenetére


Rhino666
őstag

Igen néztem, de engem pont az érdekelne hogy mennyrie kell bűvölni a hanyattegeret hogy élvezhető legyen egy játék. :D Ez pont nem derül ki a videókból, nem is nagyon van különbség egy sima egeres playthrough-hoz képest...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#47) 7 válasza Rhino666 (#46) üzenetére


7
addikt

Miért, a Team Fortress 2-es linken nem pont ezt a célt szolgálja a jobb felső sarokban látható beágyazott videó? ("csekkold a #38-as hozzászólás első linkjét") :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Zsolto


Zsolto
őstag

Remek, összeszedett, lényegre törő és kiegyensúlyozott írás, gratula!
A Logitech mutatóeszközök pedig komoly függőséget tudnak okozni, én egy MX610-est használok jó pár éve, és nemrég vettem egy használt példányt donornak, hogy legyen alkatrészem, ha elromlik.
Gondolom, te is így vagy a hanyattegereddel, ami bevált, attól nehezen válik meg az ember. Örülök, hogy bejött a csere, használd egészséggel! :K

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#49) 7 válasza Zsolto (#48) üzenetére


7
addikt

Köszönöm.

Valóban elégedett vagyok a márkával, bár ez még csak a második Logitech egerem. Választás tekintetében biztosra mentem: mivel a cikkben ismertetett típusnak az elődjét már több mint három éve elégedetten használtam, nem volt igazán kétséges, hogy "bejön-e a csere" :)

Nagyon tetszik, hogy tartós és jól összerakott készülékekről van szó, és a legnagyobb problémám is tulajdonképpen csak legyintés érdemel. Kíváncsi leszek, hogy az M570 milyen állapotban lesz egy-két év után, bár van egy olyan megérzésem, hogy hasonlóan jól fogja érezni magát, mint a Trackman Wheel. :)

(#50) Cyrin válasza keopsz (#42) üzenetére


Cyrin
addikt

"phra 1db okból nem mehetne ki: 7 hónapja adta ki a logitech."

na és akkor a "Sony 46NX710 3D LED LCD tévé teszt"?
kifutó egy éves modell, már kapható az utódja...

igenis ott a helye az m570-nek is...
bár már alig lehet kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.