Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nickol28


nickol28
csendes tag

Ehhez annyit szólnék hozzá,hogy chellom van és a sebesség siralmas. 10 megás előfizetésem van,naponta többször is mérve van a sebesség és ha a 10 mega felét eléri,akkor cigánykerekezem,ugrálok,örülök. Nem értem,hogy lehet ilyet megengedni,hogy az ember 10 megás vonalra fizet xxxx ezer ft-ot és nem kapja meg azt amiért fizet. Bár lehet az apró betűs részt el kellett volna olvasni? Felháborítónak tartom- és sokan mások- ,hogy ilyen megengedhető. Remélem lépni fognak ez ügyben, mert olyan szinten át van verve az ember,hogy azt leírni nem lehet.Minap panaszt tettünk a siralmas sebesség miatt és annyit mondott a hölgy, hogy csináljunk restartot a modemen, meg,hogy ő látja a bejövő jelet, a modemig lát, stb.... Egy szóval nem mondta azt,hogy sajnos a 10 mega az csak elméleti sebesség. Akkor,hogy is van ez? Miért tagad mindenki és nézik az ügyfelet hülyének? :(

nickol

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Azért annyit hozzátennék, hogy a hírben látható kép, "Az egyik szolgáltató hirdetése" olyan netre vonatkozik, ami nem ADSL. A linkelt kép A DIGI LAN net szolgáltatásáról szól és ott tartani is tudják a beígért sebességet. (A Digi topikból ezt szűrtem le... de a kábelnet sebessége néhol ingadozó).

Harrrr!!!!

(#3) komger


komger
csendes tag

Sziasztok!

"egy 8 Mbps sebességű kapcsolaton a legritkább esetben lehet másodpercenként közel 1 megabájtot lehúzni a világhálóról"

8Mbit != 1MByte-al. :F

8 bit az 1 Byte, viszont mig 1KByte 1024Byte, addig 1Kbit az 1000bit.

8Mbit == 8000000bit == 1000000Byte == 976KByte

Nem nagy az elteres, s a tema szempontjabol nem is tul fontos, de szinte mindenhol rosszul latni ezen mertekegysegek kozotti valtast :(

Udv

(#4) Lasi válasza komger (#3) üzenetére


Lasi
tag

De azért azt te is belátod, hogy a cikkben jobban néz ki 1 mega mint 976kbyte. Ráadásul a különbség már elenyésző. ;)

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

sok alulinformálódott nyúzer megveszi a 8 mbites netet, vagy a 20 megabitest, aztán mikor igazán netet igénylő cuccot akarna rajta hajtani (pl. torrent), akkor hopp, alig van sebesség. ja, hogy a maximum az csak tájékoztató, hogy akár annyi is lehet, ha a szolgnak tetsző dolgot csinálsz rajta. akkor legyenek szívesek megmutatni, hogy a szolg hol írta le, hogy p2p-re nem hsználható? vagy már szerepel a júpíszínél a szerződésben a priorizálás?

a másik a garantált minimum... amíg a 8 megásnál ugyan akkora, mint a 2-megásnál (asszem 128kbit/s), addig semmi jóra nem számítok.

(#6) Lasi válasza Ndruu (#2) üzenetére


Lasi
tag

Nekem digi-s kábelnet van, (EMKTV) és hát itt is előfordul ingadozás a sebességben, de amit eddig hallottam az ADSL-ről az csak erősítette bennem, hogy nekem ez így jó, ahogy van. Ráadásul sávemelés helyett árat csökkentett, aminek nagyon örültem. :K

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#7) FTeR


FTeR
addikt

sebességgel sosem volt probléma, inkább a hónapos kieséssel és az ügyfélszolgálat fenyegetéseivel*.
8 megás a netem és mindig 890-899k között tölt. szal gyakorlatilag 9megás, de a 900k-t sosem lépte még át (tom, h 9!=900...).

*rendszeresen felhozták, h ha kijönnek és nem találnak hibát, akkor ki kell fizetnem a kiszállást és az óradíjt. eddig kb 5x volt ilyen és mindig több mint 1 hónap volt a hibaelhárítás. annak ellenére nem hittek nekem, h a szomszédnak is mindig ugyanakkor ment el a nete. ráadásul mindig hárítanak, kb a 6-7. ember van képben, függetlenül attól, h melyik osztályon van és hányszor irányítottak már oda.
eddig 1x hagytak jóvá 2 hónapot, de azt is nekem kellett kijárnom írásos formában. a miénknél fejlettebb kultúrákban a szolgáltató ajánlja fel sűrű bocsánatkérések közepette...

btw, t-offline...

//
az nem érdekel, h hogyan hívják, csak a sebesség ne essen vissza...
a chello mindig is sz*r volt, szőke kapitány ide vagy oda....

[ Szerkesztve ]

(#8) Erasmus válasza komger (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

szerintem te számolsz rosszul, mert 8 mbit = 8192 kbit (nem 8000).

(#9) Syde


Syde
tag

Teljes mértékben jó elklépzelés a Gazdasági Versenyhivatal részéről. Persze a szolgáltatók álláspontja is valahonnan érthető, hisz rengeteg technikai tényezötől függ az adott sávszélesség. Annyiban kellene mindössze a jelenlegi törvényeken/rendeleteken módosítani, hogy mielőtt létrejön a konkrét írásos szerződés illetve a csomagválasztás. A bekötésnél vagy azt megelözően egy mérést végezni, hogy az adott vonalnak mik lehetőségei és az ekkor kapott értéket kellene (kisebb hibatüréssel természetesen) szavatálnia a szolgáltatónak. Így senkit nem érhetne meglepetés. És az sem lenne hátrány, ha a csomagok skáláját kiszélesítenék. Például az alábbi intervallumokra; 0.5 Mb/s, 1-2Mb/s, 3-4Mb/s, 5-6Mb/s, 7-8Mb/s-re ( és így tovább ) .

üdv:
Syde

[ Szerkesztve ]

(#10) Erasmus válasza Ndruu (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

igaz, hogy a digi lannetjének hirdetése, de a cikk nem is csak az adsl-ről szól, hanem általában a széles sávú netszolgáltatásokról.

(#11) Lasi válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Lasi
tag

Jogos a felháborodás, de hát a cikkben is ott van, hogy "a törvény csak a garantált sávszélesség biztosítását írja elő a szolgáltatóknak". Már megint az ISP a szemét, hogy kihasználja azt a kiskaput, de akkor legalább, - ha már a GVH látja, mi a helyzet-, legyen olyan kedves és tegyen ellene. Mert büntetni azt tudnak, de megoldást ez nem hoz az "átvert" ügyfeleknek. A pénzt meg inkább adnák azoknak akik így jártak. Mégis csak az övék, nem? :U

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#12) Gregorius válasza Erasmus (#8) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha szőrszálhasogni akarunk, akkor 8 mbit = 0,008 bit, ha így kis m-mel írjuk de ettől még az ilyen konverziós kiskapu legfeljebb 5%-ot változtat a végeredményen.

(#13) shev7 válasza Erasmus (#8) üzenetére


shev7
veterán

szerintem meg nem szamol rosszul. Adatatviteli sebessegnel keves ertelme van a kettes szamrendszernek, ezert hivatalosan 1kbit = 1000 bit. Attol hogy sok helyen rosszul hasznaljak, meg nem lesz helyes ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#14) Lasi válasza Syde (#9) üzenetére


Lasi
tag

Gondold el, miket mérnének a kivonuló "szakemberek". "Persze, uram, ide simán átjön a 100Gigabit. Nyugodtan fizessen xtrilliót!" :U

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#15) #64791808 válasza Gregorius (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez az egyik, a másik az, hogy most komolyan a prefixumokon fogunk vitázni?

Az informatikában teljesen elfogadott dolog, hogy a prefixumok nem 1000-es, hanem 1024-es váltókat jelentenek. Miért? Ha a byte kisebb részekre osztása a bit által kettőhatványok segítségével működik, akkor a nagyobb csoportokba foglalása mért nem? De ha még ez nem is lenne így: milyen logika alapján vonatkozik a kilo (ami kis k) 1024-es váltóval a byte-ra, de csak 1000-essel a bitre?

8 bit = 1 byte, ha mindkettő elé ugyanazt a prefixumot tesszük, akkor az egyenlet még marad...

Egyébként meg igaz, volt 8 megabites adsl-em, 870k/s (az adatmennyiség alapmértékegysége a byte, tehát kB/s) felett sosem jártam, ha a T-Online FTP-jéről töltöttem, akkor sem.

(#16) #64791808 válasza Syde (#9) üzenetére


#64791808
törölt tag

Tudod mi lenne ebből? Jó kis pénzeket kapna egy cég, amely államilag hitelesített sávszélesség-mérőket gyárt, véletlenül olyat, amiben firmware-t lehet cserélni... A visszaélés nem megelőzhető ilyen módon.

(#17) Lortech válasza Gregorius (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Milyen az a 0.008 bit? ;]

Szóval 8000 bit vagy 0.008Gbit.

Cerebellum:
Idézet wikipediából [link]:
As 1024 (2¹º) is roughly equal to 1000 (10³), roughly corresponding SI multiples began to be used as approximate binary multiples. By the end of 2007, standards and government authorities including IEC, IEEE, EU, and NIST, had addressed this ambiguity by promulgating standards requiring the use of megabyte to describe strictly 1000² bytes and "mebibyte" to describe 1024² bytes.

Szóval a még nagyobb zavar kedvéért már a bájt utótaghoz is 1000-et írnak váltószámak. Most nincs kedvem a szabványokat keresgélni, de gondolom nem csak kitalálta, aki írta.

Thank you to god for making me an atheist

(#18) erdoke


erdoke
titán

Valamelyik híradás alapján én úgy értelmeztem ezt a GVH döntést, hogy az "akár" 8 Mbit szerintük azt jelenti, vannak olyan felhasználók, akiknél ez nem lehetséges, és vannak olyanok, akiknél igen. Azt kifogásolták, hogy akármennyi mérés alapján a 8 Mbit/s sebesség egyetlen ügyfélnél sem valósult meg, így az "akár 8 Mbit" egyszerűen megtévesztő. Ezzel az interpretációval teljesen egyet is értek, más kérdés, hogy hány iparágban mennyi szereplőt lehetne (kellene?) ilyen alapon xarrá büntetni...

A legjobb aláírás a héten

(#19) Lasi


Lasi
tag

Egy kicsit elsodródtunk a témával :DDD

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#20) Syde válasza Lasi (#14) üzenetére


Syde
tag

" A bekötésnél vagy azt megelözően egy mérést végezni, hogy az adott vonalnak mik lehetőségei és az ekkor kapott értéket kellene (kisebb hibatüréssel természetesen) szavatálnia a szolgáltatónak"

Nézzük meg, ha fenti gondolat menetemnek a logikájára valósulna meg a szabályozás, hogy nézne ki a gyakorlatban.

A megrendelésnél csak a szándékodat fejeznéd, ki hogy internetet szeretnél. Semmi konkrétumot. Neked telefonon/helyszínen*, mondanának egy megközelítő adatot, hogy körülbelül mégis mire számíts. Ugyanis hozzávetőlegesen meglehetne határozni. Majd amikor kimennek hozzád a szerelők végeznének egy mérést, hogy a te adott vonalad erre képes. Példa 3Mb/s. Ekkor felajánlanák a 3-4Mb/s sávszélleségű csomagot. Így nem eshetnél abba a hibába, hogy fizetsz (jelenleg) ~10E forintot, miközben ugyanezen minőségű szolgáltatást megkaphatnád a 6E forintért. És mint már fentebb írtam, de mégegyszer a mérésnél kapott eredményt törvényi kötelességük lenne szavatolni.

Cerebellum: Azért ne legyél ennyire pesszimista. A szávszélesség OBJEKTÍV adatokkal mérhető. Ilyen szintű csalást nem tartok elképzelhetőnek. Másfelöl, a mérést természetesen szolgáltató munkatársai végeznék...

[ Szerkesztve ]

(#21) ngabor2 válasza Lortech (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nagyon szép, hogy mindenféle szabványügyi szervezetek kitaláltak az si prefixumok helyett/mellett valamit... csak pár évvel/évtizeddel elkéstek. ha a tévében lemenne, hogy 8 mebibites internet... szerintem a nép csak nézne, hogy ezeknek meg mi bajuk... innentől kezdve a kilónak, megának 2 értelme marad, amit az informatikában némileg járatos emberek meg tudnak különböztetni. ha biztől, byte-ról van szó, akkor a kilo az 1024x-es, ha grammról, méterről, akkor 1000x-es.

(#22) ngabor2 válasza erdoke (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, mikor ugyanazon reklámban elhangzik, hogy akár 2000ft-tól, 2 mondat után meg akár 8Mbit... mi lenne, ha nyúzerünk azt mondaná, hogy oké, ha ti akár-ra mondjátok, akkor én is arra fizetek. ha rendes sebességgel jön, akkor akár ki is fizetem a szerződéses összeget. else not.

(#23) luciferc válasza #64791808 (#15) üzenetére


luciferc
őstag

Esetleg az az oka prefixumok közötti eltérésnek, hogy míg a kB(yte) esetében tényleg az informatikában bevett gyakorlat szerint a k 1024-et jelent, addig a kbit esetében nem az informatika a mennyiség szülője, hanem a távközlés (és a kettő nagyon nem ugyanaz), és ott bizony a k 1000-t jelent. Így ha egy szövegben használnak kbit-et és kB-ot, akkor vagy maradnak mindkét mennyiség esetében a szokásos értelmezésnél (a szokás nagy úr), vagy az elején közlik, hogy a k mennyit jelent, esetleg a byte esetében k helyett Ki prefixumot használnak és akkor nincs vita.

Az adatmennyiség alapegysége a távközlésben szerintem pedig a bit.

(#24) Erasmus válasza erdoke (#18) üzenetére


Erasmus
őstag

fent van az anyag a gvh honlapján. idézek belőle:

Az eljárás alá vont nem tett eleget ezen kötelezettségének, nem bizonyította, hogy az egyes termékeinek letöltési sebességéről adott tájékoztatásai megfelelnek a valóságnak. Ilyen bizonyítás nem is várható, hiszen amint azt az eljárás alá vont előadta (Vj-127/2007/27.), a TDSL termékekre vonatkozóan nem végez és nem végzett méréseket a fogyasztóknál ténylegesen mérhető sávszélesség-nagyság tekintetében. Eközben a vizsgálat által a Versenytanács elé tártakból megállapítást nyert, hogy
* a 2007. március 1-jei sávszélesség-bővítés után a 256/4480 kbit/sec sávszélességű, valamint a 480/8096 kbit/sec sávszélességű csomagok tekintetében nem volt olyan mérési eredmény, amely szerint a mért érték a maximális értéknek akár a kétharmadát elérte volna,
* noha az eljárás alá vont az ÁSZF-ben rögzítette, hogy bármilyen értéket csak a saját hálózatának szakaszára vállal, a vizsgált tájékoztatásait nem ehhez az által ismert körülményhez igazította.

[ Szerkesztve ]

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A cikk elején a távolságfüggő net az pontatlan, csak az adsl távolságfüggő, a kábeles net nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) luciferc válasza ngabor2 (#21) üzenetére


luciferc
őstag

ehhez csak annyit, hogy kb 30 éve komplett mértékrendszert (SI) tettek szabványossá, pedig sokan máshoz voltak szokva (cgs). szabvány és kész

(#27) Lasi válasza bambano (#25) üzenetére


Lasi
tag

A kábeleshez azért hozzátenném, hogy oda legalább tudnak tenni jelerősítőt és szűrőket is, amivel a távolság már nem okozhat problémát, míg ez az ADSL-nél nem működik.

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#28) Male válasza #64791808 (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Csakhogy ha te hálózaton átküldesz 1 Byteot, az a fizikai rétegben rohadtul nem 8 bitként jelentkezik... ezért nincs értelme 1024-el számolgatni a bitet.

(#29) Winner_hun válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bittorrent topikban írta valaki hogy az idei ászf-ben benne van a korlátozás
Bár nem találtam benne, lehet rossz kulcsszavakra kerestem rá [link]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Engem csak az bosszant, hogy a kábeles netnél a feltöltés belepiszkál a letöltés sebességébe. Teszem azt DC-n valaki húzza le rólam a cuccokat (ott sebességkorlátozás ugye nem játszik, mert azonnal bannolnak), rossz esetben maximális sebességgel (ami 20kb/s körül van) és minden más meghal. Úgy ahogy mondom. Még a weboldalakat sem tudom behozni. Azt hittem, hogy szélessávu netnél ez a téma már tabunak kéne, hogy számítson.

(#31) bambano válasza komger (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt figyelembe kellene venni, hogy a 8 mega (vagy a beállított aktuális sebesség) az a drót és a rajta futó atm emuláció fizikai sebessége, olyan hardver korlát, amit nem lehet átlépni.

A tényleges letöltési sebességet pedig csökkenti egyrészről az atm, az ip, a tcp meg a protokoll header, másrészről a távoli szerver és a hozzá vezető útvonal terheltsége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) bambano válasza Johnny Cage (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezzel szemben adsl-nél és ethernet hálózatnál a dc feltöltés belepiszkál a letöltési sebességbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) joghurt


joghurt
addikt

UPC-s fószernek talán nem kellene annyira a külföldi példákat előrángatnia. Ugyanis az Egyesült Királyságban épp nemrégiben borították rá a bilit a netszolgáltatókra, hasonló okból kifolyólag.

És a GVH határozata nyilván arról is szól, hogy ha én 5 km-re lakok a telefonközponttól (tehát örüljek, ha 4 megabit összejön), akkor ne az legyen, hogy eladnak nekem egy 8-12-20 megabites ADSL-t, aztán ha észreveszem, akkor az én utánajárásommal lekönyöröghetem magam egy kisebb csomagba. Amikor bejelentem az igényt, nézzék meg azt is, hogy várhatóan mekkora sávszélesség lesz a maximum, ami valaha is át tud menni azon a dróton.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#34) orbano válasza bambano (#25) üzenetére


orbano
félisten

de különben is ki a frászt érdekel hogy azért lassabb mert messzebb van, vagy akármi. a netszolgáltató oldja meg, vegyen modernebb hálózati eszközöket...
mondjuk nem rossz hozzáállás, az intelnek is így kéne: minden procit 4ghz-esnek árulna, de nem garantált, hogy mindegyik megy is annyin, mert hát a gyártástechnológia, meg a selejtarány így meg úgy...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) joghurt válasza Erasmus (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Azért ez erősen végpontfüggő. Nekem pl. tikkre megvan az előfizetett sávszélesség. Más kérdés, hogy legalább óránként lebont a kapcsolat. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#36) orbano válasza joghurt (#35) üzenetére


orbano
félisten

nekem is mindig minden jön 8 megabittel, nemigen volt még probléma szerencsére.

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Lehet hogy én vagyok az egyetlen 1 a – hasraütök – ~ 100 ezer UPC előfizetőből, de nekem már több mint 2 éve chellom van, és nem bántam meg. Jelenleg a 10/1-es csomagom van, és ugyanezt megkapom és még a torrentezésnél is, ott is minden rendben van.
1.1 MB-tal le, 125-tel fel. Ha maradok chello előfizető, akkor az csak a torrentezés miatt lesz.
Na ilyen is van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) Winner_hun válasza Winner_hun (#29) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszembejutott: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39) Predi


Predi
csendes tag

Azért nem kell midig a szolgáltatókat szidni. A megadott sávszélesség többnyire meg is van, de ők csak a saját szerverükig tudják ezt garantálni, de ha végeztek egy sebességmérést a www.speedtest.net-en, és Budapestet jelölitek ki, akkor többnyire meg is van a sávszélesség. Persze azért a T-Com is sokszor olyan sebességet ad el egy előfizetői pontra, ahol pl a távolságból adódóan eleve ki van zárva az adott sávszélesség, de a tájékozatlan előfizető sosem jön rá. Arról már nem a szolgáltató tehet, hogy az adott oldal, amit néztek, olyan szerveren van, ami lassú, vagy a sávszélesség alacsony az adott irányba (pl Kína, Dél-Amerika). Ami a torrenteket illeti, szerintem azokat a magyar szolgáltatók eleve lassítják, szóval az mindig lassú lesz. Tavaly nyáron volt alkalmam 3 hónapig Pekingben élni, és ott ez teljesen más. Persze az európai vagy amerikai oldalak ott is viszonylag lassan jönnek be, de pl. a torrenteket mindig maximális sebességgel sikerült letöltenem. Abban a házban, ahol laktam, szimmetrikus 8M-ás net volt (ott a legtöbb helyen szimmetrikus van, a 8Mbit-es 3 hónapra 450 jüan, vagyis kb 11000 Ft volt). Szóval az ottani torrent sebességből gyanítva vagy ott van a legtöbb torrentező, vagy a itt szoftveresen tényleg lassítják. Visszatérve, én itthon vagy egy tucat ismerősnél mértem le, és mindenhol megvolt a maximális sebesség. Szóval ez egy nagyon összetett dolog, és nem kell mindjárt az NHH-hoz rohanni.

(#40) varga911 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


varga911
senior tag

Az összes ilyen tiltás megkerülhető ígyúgy, jobb zárt trackereken hemzsegnek a megoldások. :)

(#41) DraXoN válasza Apollyon (#37) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem is Chello van (DolgozóNET), már 4. éve... Mifelénk az ADSL borzalom, de a Chello-val nincs baj általában...
De a DigiNET ajánlatai jobban tetszenek, csak az nincs.. :) de jó lenne, ha lenne, vagy valaki hasonlót kínálna :)
Szinkron 10Mbit/s havi 2500Ft-ért... jó ajánlat lenne :-)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) McMurphy


McMurphy
csendes tag

új belépőket olcsóbbért csábítják belépésre adott szélességre, ez rendjén is van.
Csakhogy a régi ügyfeleket olyan "megemelt" sávszéllel akarják megtartani ami még technikailag sem tartható be. Tonline partner szolgáltatóm 8M álom ADSL sávszélre emelte az addig 4M csomagomat, csak fizessek még tovább annyit mint 3 éve. Bennfentes barátom megsúgta a terület központja 4 éve max 2M tud se többet csak kevesebbet. És láss csodát amint IP TV igénylésbe kezdtem, ... technikailag nem megoldható volt a válasz!
Visszaléptem az olcsóbb 4M csomagba, és most gyorsabb mint a "8M csomag"! :C
Hajrá GVH

[ Szerkesztve ]

Az agy az a szerv, amellyel azt gondoljuk, hogy gondolkodunk! AB

(#43) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Nekem is chello-m van még pedig 5mb-s. Most 4661kb/s-t mért a speedtest.net, de még tavaly év végén volt egy idődszak amikor az 1Mb-t se érte el, aztán jöttek a nagy szerver lefoglalások és egyből visszaugrott a sebesség. Nem csak nekem,hanem még 2 ismerösömnek.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#44) erdoke válasza orbano (#36) üzenetére


erdoke
titán

Az ADSL technológia nem tud gyakorlati 8 Mbitet, csak elméletit. Ha neked mégis annyival jön, akkor is átvernek, csak máshogy. ;]

#24, Erasmus,
Köszönöm az idézetet, az én értelmezésemet látszik igazolni. Ellenben az itteni hírből mégse egyértelmű számomra.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#45) orbano válasza erdoke (#44) üzenetére


orbano
félisten

ha úgy át tudnak verni, hogy a HD-s filmek annyi idő alatt töltődnek le a szerverről, amennyi idő alatt egy 8 megabites kapcsolaton keresztül jönne le, addig leszarom :D

a GVH-nak pedig azzal is kéne foglalkoznia, hogy mennyire parasztság, hogy az új előfizetők ugyanezt a szolgáltatást több mint 1000 Ft-al olcsóbban kapják meg :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) Khaal válasza McMurphy (#42) üzenetére


Khaal
őstag

Két évre előfizettem 2 megabites csomagra az albérletbe, egy évig minden rendben is volt, viszont utána áthelyeztettem itthonra és itt bizony elkezdett szakadozni. 4-5 ször legalább bejelentettem a hibát, cseréltek kábeleket, szűrőt, én is próbálkoztam másik hálókártyával...stb.
Végülis sikerült olyan szintre felhozniuk, hogy csak hetente 1-2szer szakadt meg, ekkor viszont jött a sávszélememlés és "akár" 8 mbites lett a csomagom. A gyakorlatban ez 3.5 mbitet jelentett, persze elkezdett szakadozni mint állat. A "szolgáltató" megoldása az volt, hogy visszavették a sávszélemet 2 mbitre :W . Persze a garantált minimum megvolt, egy szavam se lehetett.
A hab a tortán az, hogy a két év alatt annyit zuhantak az árak, hogy kétezerrel forinttal többet fizettem, mint az új belépők, arról nem is beszélve, hogy aki szerencsés az már a 4mbites csomag jóval alcsonyabb árárért is nagyobb sávszélt kapott mint én. :P
Amint lejárt a 2 év hűség átmentem másik szolgáltatóhoz, megrendeltem a 4mbites csomagjukat feleannyiért. Itt még nincs vége a sztorinak, mert náluk is szakadozott a net ami egyébként 3.7-3.8 mbit körül jött ha tudott, viszont első bejelentésre minden hercehurca nélkül átraktak kisebb (1.6mbit) csomagba. Mondjuk náluk benne van a szerződésben, hogy ha nem tudják biztosítani az ígért sávszél legalább 80%-át (ha jól emlékszem), akkor automatikusan átraknak kisebb csomagba, ingyen és bérmentve.

(#47) Realradical


Realradical
őstag

Budaörsön elég sok helyen jártam és a kedves T-com/t-online a maximum 50%-ával dolgozik mindenhol.

Az a baj, hogy nincs egy úgynevezett vevőszolgálat, mint pl. más keresekedelmi egységekben ahol az asztalra lehet csapni. Ha veszek egy futócipőt nem azt mondják, hogy 3 naptól egy évig terjed az élettartama. Szavatolják az egy évet legkevesebb...nem többet nem kevesebbet. Kb. a mostani helyzet, hogy: "ez a futócipő 3 héttől akár 40 évig is jó, de ha gáz van vele nincs garancia, ja és írj alá 10 évet, hogy ebben mászkálsz és vehetsz fel másikat". És ugye aláír az ember egy hosszútávú szerződést amiből nem egyszerű szabadulni.

Nem azt mondom, hogy ha 8 helyett konstans 6-7-el jön a net akkor verjük meg az ISP igazgatóságát, de a mostani szabályozás ahol 8Mbitre 2Mbitet szavatolnak az vicc.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#48) Integra válasza Ndruu (#2) üzenetére


Integra
titán

igen, ezt akartam én is mondani, hogy az ott nem adsl hanem lan rendszeres és csak panelházakban építik ki mert csak úgy éri meg...
az ár és a sebesség király, főleg hogy semmi hűségszerződéses kibaszás nincsen, csak épp a halál fog ezért panelba költözni...

nekem amúgy a tréonlájn a 4 megát mindig hozza (18 ker, pestszentimre), semmi bajom vele, stabil, soha sem szakad.
a szánalmas feltöltési sebességem már annál inkább bosszantó, ahogy a 24 óránkénti bontás is......

azzal pedig teljesen egyetértek amit a ghv most csinál, igenis VALÓS értékeket mutassanak meg és így majd kiderül, hogy ki is az, aki szolgáltat és ki is az, aki sumákol..
nem csodálom hogy megy a sírás, mert kevésbé lehet majd parasztvakítani!!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) sghc_toma válasza Lortech (#17) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Milyen az a 0.008 bit? ;]

0.008 bit egy 1/2^0.008 valószínűséggel bekövetkező esemény bekövetkeztének infomációtartalma...

in asm we trust

(#50) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a magyar mentalitás itt is előjön. Nem szándékom a szolgáltatókat védeni,de XY megköti a szerződését kedvezményesen, mert hűségnyilatkozatot írt alá, kihasználva egy lehetőséget. A hűségnyilatkozat mondjuk két évre szól. Az idő telik, egy év múlva az új belépők olcsóbban, vagy jobbat kapnak. A júzer reklamál, merthogy ő most rosszabbul jár, mint aki most lép be. Azt persze nem számolja, hogy már egy éve használja a szolgáltatást. Ilyen alapon, azonnal cseréljék ki a prescottomat egy Q6700-ra, mert anno drágábban vettem, mint most az kerül :D És még nagylelkűen nem számolom az inflációt. :K :U
Az önkéntes sávszélemelés meg lehet reklámfogás, de nálunk is kb. duplájára nőtt az átlagsebesség akkortól. Ha valaki most köt szerződést, ha jól olvasom, van próbahónap, tessék addig sebességet mérni, ha nincs meg az elvárt sávszél, változtatni a szerződésen. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.