Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Csak átfutottam és lehet átsiklottam felette, de ha a közös alkatrészek ára ugyanaz, akkor kvázi csak a CPU költségét hasonlítottad össze, de nagyobb bázissal, így a %-s eltérések kisebbek.

Amúgy szerintem az hiba, hogy az alaplap és ram egy árban van. DDR3 vs DDR4. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Hannibhál válasza Polllen (#1) üzenetére


Hannibhál
őstag

na ebben igazad van, a ddr4es drágább ram árakat nem vettem figyelembe a g4560-nál, de az is negatív irányban változtatná a hányadosát, szóval jobban is járt vele hogy nem számoltam azzal:D
Igen lényegében igazad van a nagyobb bázisról, de mint írtam, szerintem így van értelme nézni, hiszen a kocsiknál is például, nem csak a motor lóerejét kell nézni, meg a motor gyártási költségét, hanem a teljes kocsi árát nézik az összehasonlításokban:)
Amúgy az alaplapok és a hűtők is mások árban.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Egy kérdés, honnan jött az A10-5800K (Piledriver) 25990-es ára?

mod: látom LeC-től. Nála 3 éve is ennyibe került (pont A8-7600-at vadásztam, így nála is körbenéztem), nyakán is fog maradni (feltételezem csak 1 db van neki, mert árat vágott volna már, ha állna benne a sok della), mikor 14k boltban a Carrizo alapú Athlon X4 845, vagy 17k a Steamroller alapú Athlon X4 860K. :)

No mindegy, csak azt akartam mondani ezzel, hogy így torzít a végeredmény nagyon (aprón 15k-ért mennek). Már vélhetően az Athlon X4 845 is utoléri az A10-5800K-t, hiába az alacsonyabb órajel, két generációval újabb.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4) Hannibhál válasza solfilo (#3) üzenetére


Hannibhál
őstag

szintén LeC kollégától

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#5) solfilo válasza solfilo (#3) üzenetére


solfilo
veterán

Na elb.., Excavator alapú az Athlon X4 845, Carrizo a kódneve. :B

Szerintem úgy lenne jó az árak összevetése, hogy a kifutott szériáknál használtpiacot nézel, újaknál bolti árat. 1-2 db-os beragadt árú termékek torzítják a végeredményt.

Bár pl az FX-8350 boltból lényegesen olcsóbb (37k), mint a beírt, szóval nem mindig világos, melyik ár honnan jön.

mod: amúgy szerintem pont az ilyen kuszaság miatt nincs ár/érték grafikon a ph tesztekben, főleg termékstartoknál van némi kezdeti sarc a magyar boltokban, aztán jönnek a használt árak, hardveraprós trükkös árak, stb, aztán hirdessen az ember ítéletet valahogy, mi éri meg. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) Hannibhál válasza solfilo (#5) üzenetére


Hannibhál
őstag

igen, ez igaz, majd lehet este még átnézem s frissítem, köszi az észrevételt :R
bár a linken amit küldtél, ott pl márciusban még 49k volt az fx

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#7) solfilo válasza Hannibhál (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit és köszi, hogy dolgozol vele! :R

solfilo

(#8) Polllen válasza Hannibhál (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ah so..

Én magamnak úgy szoktam számolni viszonyszámot, hogy csak azt nézem, amit cserélek és befolyásolja a teljesítményt.

Tehát ha a ház, táp, háttértár marad, nem veszem számításba, mert úgyis áll benne a pénzem. Csak a változtatást hasonlítom össze, lap-cpu vagy lap-cpu-ram, mert így látom, hogy megérte vagy sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Hannibhál válasza Polllen (#8) üzenetére


Hannibhál
őstag

persze, ha van alapod akkor úgy van értelme, de arról nem lehet általános érvényű tesztet írni, mint ahogy a cikkben is leírtam, hogy ez azoknak szól akik teljesen új gépet raknak össze, 0ról építkezve, mert a te példádnál maradva, valaki cserél mellé ramot, vagy esetleg tápot, monitort, alaplapot stb. Túl sok ha, míg ha mindent akkor vesz mikor procit, az ilyen szempontból egyszerűbb s könnyebben lekezelhetőbb, tesztelés szempontjából persze

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Jól sikerült írás! Nem bántam meg hogy nonK 4790-et vettem, egyszerűbb lappal, annyival nem lennék előrébb egy drága lappal és K procival mint amennyivel többe került volna. Jobb lenne, de azt a 40 rugót inkább elköltöm majd RAM-ra és még egy SSD-re.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) Polllen válasza Hannibhál (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennek nincs köze ahhoz, hogy mi van és mi nincs.
A százalék számításnál az az érdekes, ami befolyásolja az ár/teljesítmény arányt. Ha beleszámolod azt, ami minden gépben ugyanaz lesz, torzítod a számokat. Minimum súlyozni kellene, de egyszerűbb kihagyni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) Hannibhál válasza Polllen (#11) üzenetére


Hannibhál
őstag

az ár/teljesítménybe pedig az ár is benne van, tehát ha veszek egy gépet 400ért vagy 500ért akkor szerintem egyértelmű, hogy a teljes összegre nézem, melyik hatékonyabb, melyiknek az áráért kapok többet arányaiban.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13) Polllen válasza Hannibhál (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Veszel egy gépet 400k-ért és veszel egy gépet 500k-ért. Az első gép tud 100 fps-t, a második tud 150 fps-t.

A két gép közös alkatrésze 100k.

A te számolásoddal

400/100 = 4k/fps
500/150 = 3k/fps

Az én számolásommal:

300/100 = 3k/fps
400/150 = 2,6k/fps

Arányosítva a difi a második számolással fele akkora lesz kb.. Ennyi a lényeg. Játék a számokkal. Szerintem a második számolás a helyesebb, mert amit meg kell venni (itt a 100k) az mindkét gépnél ugyanaz, nem ad a teljesítményhez, csak torzítja a számokat.

Ha azt akarod megnézni milyen teljesítményt kapsz mennyiért, azt vesd össze, ami adja a teljesítményt. Szerintem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.