Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ez tipikusan az az eset, amikor a legmodernebb kártya a legkívánatosabb az átlagos usernek. Úgy értem, hogy a magas TDP, hőtermelés számomra már no-go-vá tesz egy régi csúcskártyát. Pár karesz már kifeküdt nálam, és nem volt kellemes érzés. Pláne a mai árak mellett nem lenne az.

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) Hannibhál válasza TheLázs (#1) üzenetére


Hannibhál
őstag

Annyira nem nagy a fogyasztása, 250w tdpje van ami egy csúcskártyának kevés, csak anno a tápot én is az 1660 ti-hoz méreteztem meg a ryzen 3 1200ashoz :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#3) Steve_Brown válasza TheLázs (#1) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez azért vicces mert nekem a lélektani határ videókártyában ~25 ezer forint. Viszont ennyi pénzért jelenleg talán 1030-at se kapni. 2 éve fogtam ki ennyiért egy r9 290-et, azóta is azt használom. Nem bántam meg. Hiszen jelenleg használtan ilyen erejű kártyát 70.000-ért tudnék venni.

(#4) TheLázs válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nálam már halt meg csomó AMD kártya, és egy Nvidia is... Döglött a 7850 2GB, RX 580 8gb, és még régen az R7 M265Dx, Nvidia 8800 valami.

Ami közös bennük, sajnos az, hogy mindegyik top notch kártya volt, nem a visszafogott kategória egyik sem. Kivéve persze a noti kártyát, ami a még inkább alulméretezett hűtésbe pusztult bele. Az RX580-nál megfogadtam, hogy soha többé ekkora TDP. Most hajtom egy éve a 1660-ast, erre meg az alaplap hülyült meg (ami 2016-os, szóval tekinthetjük, hogy leszolgálta az idejét).

Szép ez a PC ipar...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) hszilard666


hszilard666
veterán

Hát igen, mostanában nem egyszerű jól vásárolni. :(

Én a 1080Ti met cseréltem GTX 770 re majd a 770 et akkora felárral vitték el hogy kijött egy "ingyen" GTX 690 es :D Egyik álomkártyám, ITX házba pakoltam, viccesen kompakt dula GPU-s konfigom lett apróból :D

[link]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#6) Steve_Brown válasza TheLázs (#4) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Sose döglött meg még pc-m. Mondjuk én nagyon ragaszkodok processzornál az 50 fok, videókártyánál a 70 fok alatti hőmérséklethez. Így minden grizzlyvel van kenve és túl van méretezve a hűtése.

(#7) MasterDeeJay válasza hszilard666 (#5) üzenetére

Ez azért eléggé extrém, LGA3647 topikban van egyik emberkének asrockrack epc621-d4i lapja, na ahhoz illene még egy ilyen batár tégla meg valami nagydög noctua hűtő. Persze valami értelmetlen 28 magos xeonnal.

(#8) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Azt hiszem, meg is van akkor a következő kör: méricskélni és állítgatni. Mondjuk most grizzlyvel kent AIO van a procin és gyári hűtő a gpu-n.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#9) KISDUCK válasza hszilard666 (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

A 690-t csak "szerelemből" akartad? Ahogy nézem 300 watt tdp és kicsivel egy 1060 alatt van, szóval ma már nem tűnik előnyösnek a használata.

(#10) hszilard666 válasza KISDUCK (#9) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, félig. Metalfish T60 as ITX házam van fehérben, és nagyon jól mutat benne az nv referencia dizájn. Viszont a jelenlegi viszonyok közt mindent rossz üzletnek éreztem, mivel egy ref 780 is 65K huf felett van. Ami vicc. Tekintve hogy bő egy éve 1070 et vettem ennyiért. Majd a CP megjelenése után 1080Ti-t 120 ért.

Jelenleg a 690 úgy megy hogy le van lőve az egyik GPU, és a másik meg alulclockolva hogy ne melegedjen és ne hangoskodjon. Bf3 azok és skyrimozok. Ide full elég, és tudok benne gyönyörködni. 2560x1080 ban gyönyörűen kiszolgál. Majd ha lesz olyan játék ahova kell a kraft és akarok vele játszani, akkor oda veszek majd egy másik GPU-t, ez meg megy fel a polcra. :K

Masterdeejay:
:Y Huuu, az nagyon menő lap! Hát igen, kell a core count az epélónak! ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#11) KISDUCK válasza hszilard666 (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

BF3 multi? Az megy még?

(#12) Steve_Brown válasza KISDUCK (#11) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Persze, szerintem máig az összes egyetemista azt függi. Legalábbis OE-n biztosan összeülünk párszor BF3/4/1 kombóra. :DD

(#13) hszilard666 válasza KISDUCK (#11) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen :D

Egyik kedvenc címem. Ilyen 1400H-m van benne kb :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#14) Petya1981


Petya1981
tag

Ezeket ha jól tudom nagyon hatékonyan lehet alulfeszelni afterburnerrel.
itt egy video pl (én nem néztem végig csak beletekertem és benne van a lényeg:))
[link]

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#15) TheLázs válasza Petya1981 (#14) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Core voltage 1.050-ös peakról 0,825-re lett visszafogva. Furmark alatt -10 fok a csúcshőmérsékletből lejött, de általános használat mellett is hűvösebb. A következő a processzor, de egy kicsit tartok a dologtól, régen tekergettem már ilyesmiket és reseteltem biost amikor elb@sztam (Még a Palomino magos Athlonon...)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.