Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arelim


arelim
tag

nekem a képek alapján nem jön át, hogy most akkor melyik az eleje, a hátulja, az alja. csak a teteje van meg, ahol van a zsemlyeszárító rajta.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#2) pzoleex válasza arelim (#1) üzenetére


pzoleex
újonc

Ahol a kólás üveg van a kék usb csatival az az eleje (illetve ugyanez látszódik ott is ahol a mérlegre van rátéve).
Ahol látszik az alaplap, az az oldala (van hozzá egy fedél, de én nem azt tettem rá mert így jobban tetszik)

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Egy dolgot nem értettem csak a listában, az a Windows. Nálam két ugyanolyan laptop közül a windowsos dupla hörgést és lassulást produkál, nem is használom szívesen, csak ugye a céges policy...

(#4) Gargouille


Gargouille
őstag

Két éve én is pontosan ugyanebben a cipőben jártam, végül egy Zotac ZBOX CI620-at vettem, ebben ugyan i3 CPU van, de van i7 változata is. Teljesen passzív a gép, Windows 10 fut rajta, nekem sem megy 80 fok fölé terhelés alatt sem, normál használatnál 45 fok körül van a CPU. Többet én sem fogok aktív hűtésű gépet venni itthonra, az biztos. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#5) asdf_


asdf_
veterán

Vótmá?

(#6) arelim válasza pzoleex (#2) üzenetére


arelim
tag

azt hittem én buta, hogy termodinamikailag vállalhatóbb, ha alulra teszi a alutömb gyártója a mobót. ezek szerint nem. :/

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Az mITX gépemben van 2db 400-on forgó noctua venti.
Éjjel, teljes csendben sem tudom megmondani a hang alapján, hogy be van-e kapcsolva.
Mindez egy i5-10600 + félpasszív vga + félpasszív táppal.
Idle nincsen hangja, de bármikor elindíthatnék egy játékot.

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kis méret, hangtalanság, és a kraft általában egymást kizáró fogalmak (pláne a tartóssággal, mert ha a meleg nincs elvezetve, akkor előbb-utóbb valami megfő)... csend meg addig van, amíg nincs gyereketek :D
Különben nemtom, a home server ventije néha felpörög 2000 köré, aztán ha visszahűlt 41 fokra, akkor megáll. Nem hallani. (Az egy Lenovo T410, levett teljesítménnyel.)
Túl jó a hallásotok :D

Különben szép munka, és tetszik a cucc, csak nekem nem annyira fejlesztőgépnek valónak tűnik, hanem hangtalan homeszerver/htpc/NAS alapnak :) Gari meg... valószínű a gariidőt a saját házában is kihúzta volna.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Dave™


Dave™
nagyúr

Nekem 4500U van, de sose zavart a hangja, ami csak komolyabb terhelés alatt van, egyébként teljesen csendes. Igaz van két kislányom, akik mellett a 100%-on pörgő ventilátor is csak halk duruzsolás :D

(#10) pzoleex válasza hcl (#8) üzenetére


pzoleex
újonc

Itt el van vezetve a meleg, pont a gyári dobozában hevül fel 100 fokra a CPU (itt meg max 85 fok).

Egyébként sok mindenre alkalmas, bár ha mediaszerverben gondolkozik valaki, akkor vszínűleg jobb a kisebb teljesítményűt venni (4300u) és a gyári dobozában hagyni.

A többi pedig nem is hallás, hanem idegrendszer kérdése. Én például csak csendben tudok elaludni. Anyósomék csak és kizárólag bekapcsolt tévé mellet, őket az sem zavarná ha egy porszívó megy amíg nem harsogja túl a tévét.

(#11) hcl válasza pzoleex (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok a gyári ház tervezőjének :D

Amúgy teljes csend, a franc tudja, itt városban hangosabbak az autók, mint a T430 itt előttem, és éjjel is van mászkálás. A természetben meg olyan koncert van nyaranta pl., hogy megmaradni nem lehet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) UnA válasza hcl (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért én semmiképpen nem tenném egy polcra az ipari és a természetes zajokat, még akkor sem, ha a decibel azonos értéket mutat. Nekem a nyári tücsök / szöcske / kabóca koncert vagy a tenger hullámzása egyáltalán nem tartozik a rossz hangok közé :)

(#13) hcl válasza UnA (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Höhö.
Kimentem a Velencei-tó mellé fotózni pár éve. Az egy dolog, hogy a túlpartról hallatszott a koncert, de hogy a tücskök, madarak, halak és békák koncertje hangosabb volt :D :D :D :DOK, hajnalban télen csönd van. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) quasimidi


quasimidi
aktív tag

Sziasztok!

Driver oldalról mennyire kiforrott ez a PN50-es (PN50-BBR747MD-CSM) alaplap?
Nagyon köszönöm!

Q.

(#15) Apollyon válasza hcl (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jól néz ki.) Az a két csík 1-1 objektum ami elégett a légkörben?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) hcl válasza Apollyon (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :) Azok repülők, de néha műhold is belekarcol. (Starlink is.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagyon jó ár volt az a 148 ezer az ASUS PN50-ért. Nekem 4750G procim van, az önmagában 130 ezerbe került az alatt is kis idő alatt, amíg lehetett kapni. :D Még akkor is, ha csak barebone, mert az alaplap még +50 rongy volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) UnA válasza hcl (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Jó kép, nekem is tetszik. De hol vannak a békák? :)

(#19) hcl válasza UnA (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem mindenhol volt, olyan hangzavar volt mint egy kisebb alterkoncerten :D Mellé mindenféle egyéb állathangok (madarak, halak locsogtak a vízben tücskök).
Meg egy mocsári teknős kimászott, körbejárta a táskámat, aztán lenézően ott hagyta :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Balu972


Balu972
aktív tag

pöpec lett, a hátulja meg kit érdekel :C

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.