Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Jól sejtem, hogy ez a Seasonic Prime Titanium Fanless 600W (SSR-600TL) átcsomagolása?

A specifikációkra nézve is azonosak. Vajon erre is 12 év garanciát adnak, és a hazai üzletek vajon ezt is maximum 5 évvel fogják árulni? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jónak tűnik, sőt biztos hogy az is. De jöhetne 300W körüliben is.

(#3) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon szép kalitka!

Egy picivel kevesebb mint 10 év múlva visszatérek ezekre a ventilátor nélküli tápokra és meglátom, hogy áttérek-e egy ilyenre, vagy maradok a hagyományosnak tekinthető ventilátoros megoldásoknál.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) M107


M107
addikt

:R

Ára: 50000 Ft vagy a felett.
ITX házamban el tudnám viselni, de ekkora W számra nincs szükségem.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5) #72042496 válasza M107 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább felette. A korábban említett Seasonic ~70.000 forint.

(#6) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hú de gyönyör. Kár, hogy a fele gépem ér annyit, amennyiért ezt adni fogják. Igény pedig lenne rá!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

OFF: Ezeket a tápokat ráccsal felfelé vagy lefelé célszerű beszerelni felső tápos házban? Ha lefelé néz a rács akkor jobban szellőzik, de mivel a meleg felfelé száll, ezért magát fűti be, ha meg felfelé néz a rács, akkor kiszáll a meleg a tápból, de beleütközik a ház tetejébe. Gondolkodtam én is passzív tápon (az első hozzászólásban említett Seasonicon), de mivel felső tápos, rossz szellőzésű házam van, ezért inkább mégis egy halk ventis tápot vettem, biztos ami biztos alapon. De jó lenne azért tudni, hogy egy régebbi, nem optimális szellőzésű házba betehető-e, vagy megfőne?

[ Szerkesztve ]

(#8) #72042496 válasza GAI (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem Streacom F12-ben (optikai slot nélküliben) van egy Seasonic Platinum Fanless 400W, ráccsal befelé néz, semmi baja, alig melegszik ahogy észrevettem. (Most i7-7700K és GTX 1060 van mellette, egyik se tuningolt.)

Három éves a táp, ebből talán két évet egy Node 605-ben töltött, de akkor rákötegeltem egy 5 volton hajtott S-Flexet is (4-500 RPM). A Streacomban a ház oldalában levő leszabályzott SilentWings 3-ak mellett (5-600 RPM) ennek nem éreztem szükségét. (Lejjebb is mennék a fordulatokkal mert ez így hangos nekem, csak az ASUS lap PWM-szabályzója egy fos.)

Egy Titanium táp még hatékonyabb, szerintem ha nincs bezárva, letakarva a rács, akkor semmi baja nem lesz ezeknek. Ennél többel sajnos nemigen tudok hozzájárulni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Sleeper987 válasza GAI (#7) üzenetére


Sleeper987
csendes tag

Nekem legalább 8 éve van már egy Yesico 420 felülre beépítve semmi baja, de az egész házat meglehetősen felfűti. A ház teteje is erőteljesen átmelegszik tőle.

(#10) berVi válasza Puma K (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Miert meg 10 ev? Mar 5 eve teljesen hasznalhato opciok ezek.

(#11) GAI válasza #72042496 (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Nekem egy Silverstone TJ06-ba került volna, légtér az van benne bőven, de szellőzés felül a tápnál semmi. Végül inkább biztos ami biztos alapon egy 600W-os BeQuiet Dark Power Pro lett, az is szinte teljesen néma, de mégsem passzív. De ezek szerint mehetne egy 600-as full passzív táp is a házba idővel. Mondjuk nekem kicsit nagyobb fogyasztású konfigot hajt (i7-7820X+1080Ti), de az talán még beleférne.

(#12) #72042496 válasza GAI (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek a tápnak a teljes hátulja is rácsos, szerintem ez elég ahhoz, hogy szellőzzön. Még 600 wattra terhelve is pártíz wattot kell csak disszipálnia.

Szerintem nem lenne gond vele, de a tápos topikban is megérhet egy kérdést, én nem vagyok guru.

De a Dark Power is félpasszív ha jól tudom, csak terhelés alatt pörgeti a ventilátort. Miért szeretnél teljesen passzívat? (Az én gépemben sincs akkora értelme, de annyira szimpatikus volt a konstrukció, hogy a passzív mellett döntöttem.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Aki hangtalant keres, de nincsen lehetősége vagy szándéka a teljes passzív hűtés megtervezésére, vehet akár ventivel is. Nekem pl. olyan van, ami mindig forog, de nagyon-nagyon lassan (majdnem olvasható a gyári venti márkajelzése). 10dB és 15dB között változik terhelés függvényében.
Én szándékosan nem akartam passzívat, de azt sem hogy hallani lehessen. A PC házon belül, az asztal alatt, és kb. 1,5m távolságban már annyira elveszik ez a kis hangnyomás, hogy érzékelhetetlen.
Csak azért írtam ide, hogy akinek hasonló elképzelése van, mint nekem, találhat szintén hangtalant. Hirdetni nem fogom, de megtalálja a típust az adatlapomon.

(#11) GAI: Ha nem igényli valamilyen speciális felhasználási igény a teljesen passzív üzemet, akkor én javaslom, hogy maradj a nagyon csendes aktív tápnál. Számold ki, hogy a rendszered teljesítményfelvétele és a tápod hatásfoka alapján, kb. hány Wattot fűt el. Ha szoktál játszani több órán keresztül, akkor törekedj rajta, hogy inkább legyen aktív a hűtés, vagy szereld a géped egy annyira szellős "házba", mint egy test bench keret. Biztos emlékszel, hogy a passzív VGA divat időszakban a pár éves kártyák elkezdtek instabillá válni. Sok ilyen volt a használt piacon. Bár lehet sokan nem is foglalkoztak azzal, hogyan távozik a meleg levegő...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14) MMIX válasza GAI (#7) üzenetére


MMIX
addikt

How to position your power supply
seasonic.com

Aktiv ventis tápnál minimum 5cm a tömör lemeztől (felső tápos ház). Ha felfelé néz a ventilátor. PDF

A fenti linkekben ventilátor mentes tápegység estre is van leírás.

Igen, ahogy visszább írták a Silverstone is egy átfestett Seasonic Prime 80+Titanium 600W.

[ Szerkesztve ]

(#15) Aprósólyom válasza GAI (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Milyen környezetben használod a rendszered, hogy hallod a tápod? A mostani darck power pro 650W 9-14dB között terheli a fület.

Jevons paradox

(#16) MMIX válasza #72042496 (#1) üzenetére


MMIX
addikt

"A specifikációkra nézve is azonosak. Vajon erre is 12 év garanciát adnak, és a hazai üzletek vajon ezt is maximum 5 évvel fogják árulni? :) "

North America

2 Two year warranty TD02-LITE, TD03-LITE, TD02-SLIM, TD03-SLIM, TD02-RGB, TD03-RGB

3 Three year warranty FQ series fans
ST50F-PB, ST60F-PB, ST70F-PB,
ST60F-P, ST60F-PS, ST75F-P, ST85F-P, ST1000-P, ST1500,
ST55F-G, ST65F-G, ST55F-GS, ST65F-GS, ST75F-GS, ST85F-GS, ST1000-G, ST1500-GS,
ST75F-G Evolution, ST85F-G Evolution, ST1000-G Evolution, ST1200-G Evolution,
ST40NF, ST50NF, NJ450-SXL, NJ520, NJ600
ST30GF, ST42GF, ST46GF, ST50GF, ST55GF, GM400-S, GM500-G, GM600-G,
ST30SF, ST45SF, ST45SF-G, SX500-G, SX500-LG, SX550, SX600-G, SX650-G, SX700-LPT, SX800-LTI,
ET450-B, ET550-B, ET650-B, ET750-B, ET550-G, ET650-G, ET750-G, ET550-HG, ET650-HG, ET750-HG,
FX350-G, TX300

5 Five year warranty ST55F-PT, ST65F-PT, ST75F-PT, ST85F-PT, ST1000-PT, ST1200-PT,
ST60F-TI, ST70F-TI, ST80F-TI, ST1100-TI, ST1300-TI, ST1500-TI,
ZM1350,
TD02, TD03, TD02-E, TD03-E

[link]

Europe

All SilverStone retail products have from the date of purchase, a minimum of 2 year limited warranty. For FQ series fans and retail PSUs, the minimum warranty period is 3 years (select products listed below have 5 year warranty)
Five year warranty ST55F-PT, ST65F-PT, ST75F-PT, ST85F-PT, ST1000-PT, ST1200-PT,
ST60F-TI, ST70F-TI, ST80F-TI, ST1100-TI, ST1300-TI, ST1500-TI,
ZM1350
TD02, TD03, TD02-E, TD03-E

Legjobb esetben is 5év tápra a Silverstone esetében, nemhogy 7-10-12év.

[ Szerkesztve ]

(#17) Puma K válasza berVi (#10) üzenetére


Puma K
veterán

A mostani tápomra 10 év garanciát adtak, és ha majd lejárt, akkor fogok csak új táp után nézni :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) GAI válasza Aprósólyom (#15) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem hallom ki, szóval valóban fölösleges lett volna a passzív, csak majd idővel elkezdhet kerregni a venti, ami egy passzívnál nem történhet meg :) Volt már rá példa, igaz gyengébb minőségű (de nem noname) tápnál

[ Szerkesztve ]

(#19) zzola válasza hegegabi80 (#2) üzenetére


zzola
félisten

Inkább 400W.

(#20) #72042496 válasza zzola (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen hatékonyságnál (az európai 230V-os hálózaton ráadásul még hatékonyabb) miért számít ez? Csak az ára miatt? Mert technikailag szerintem irreleváns, hogy 400-as vagy 600-as, olyan minimális mindegyiken a veszteség.

(#21) #72042496 válasza MMIX (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, hogy megnézted!

(#22) tecsu válasza Puma K (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Gondoltam, hogy innen fúj a szél. :))

Én nem vennék hangtalan tápot, mert az egész gép meleg lesz tőle. Jobban bízom a valódi, de halk hűtésben, illetve amelyik csak magasabb hőfokon kapcsolja be a ventit.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) wolfman válasza tecsu (#22) üzenetére


wolfman
veterán

A passzív tápokban kételkedőknek mondanám, köztük neked is, hogy volt nekem egy FSP ZEN 400W-osom. Ez meghajtott egy 3770-et egy ASUS 7950 DCUII 3Gb társaságában. 2-3 óra után is langyos volt csak ZÁRT HÁZBAN!
Utána vettem a Seasonic passzív 460W-osának Platinum változatát (SS-400FL2). 4790+Radeon390X társaságában és még csak langyosnak se volt mondható, annyira semmi hőt nem termelt, de tényleg semmit!

Most akarok venni egy 600W-os passzív Titanium Seasonic-ot (a 460W-os elbírná a mostani 1080ti-ot, csak a tüske áramfelvételek kifognak rajta), de ha ennek melegebb lesz az áramköre bármikor is mint a 460-asnak, megeszem a kalapom!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) #72042496 válasza wolfman (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Zen 400-at én is használtam, de azt hiszem végül a hangos cicergése miatt váltam meg tőle. Tudom, hogy ez nemcsak a tápon múlik, de ha jól emlékszem, ez a típus az elődjéhez hasonlóan hajlamos volt rá. Mégis a Zen 400 volt talán az első igazán ajánlható passzív táp.

Azért a Platinum/Titanium Seasonicok (SilverStone-ok) már egész más szinten vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25) Piftuka válasza #72042496 (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Seasonic... a Super Flower mellett a minőségi tápegységek gyártásának utolsó hírmondója.... :K

A vállalt jótállási időt illetőn nagy valószínűséggel igazad lesz sajnos! :(

Egyébként pazar "erőfitogtatás" egy ilyen kaliberű ventilátor nélküli tápegység, de már nem vennék ilyet.

Amikor ~10 éve az FSP készített ilyet "Zen" fantázianévvel, 400 Watt-os kivitelben, titokban mindenki arra vágyott. Ám azóta annyit fejlődött a technológia, hogy egy kiváló hatásfokú tápegységben átlagos használat mellett a venti vagy annyira lassan forog, hogy nem lehet hallani, vagy teljesen mozdulatlan.
(A kondik átszellőztetése szempontjából pedig szerintem kifejezetten hasznos tud lenni az a közvetlen, direkt légmozgás, amit a ventilátor okoz.)

Valójában mindez értelmetlenné teszi az ilyen tápegységek beszerzését.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#26) Aprósólyom válasza GAI (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A te tápodban biztosan magasabb kategóriás bequiet venti van. Csekkold le mit váll rá a gyártó, mert pl. egy mai SilentWing3-ra 300k-s élettartamot vállalnak. Csodálkoznék, ha félned kellene a zajosodástól. :) Csak néha ki kell fújni sűrített levegővel.

Jevons paradox

(#27) wolfman


wolfman
veterán

Leet tudni mikor jelenik meg?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.