Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eddie141


Eddie141
senior tag

Jó és hasznos írás, a tőled már jól megszokott stílusban, és minőségben :) Grat hozzá, és köszönjük! :R

(#2) Sonec


Sonec
tag

Jó kis írás :))
De nekem inkább a HP kéne :D

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#3) ttt1


ttt1
őstag

Nu ezt a linux mokát kiprobálom nekem egy esesix wxgl40-es kliensem van abba genode 233 v 266-os cpu van de felépítése hasonló ide-cf átalakító van benne 1 bövítöhely, de vmi elég furi "cucc" bootol most róla..:)

(#4) malwy


malwy
senior tag

HDMI-vel, 1920*1080-as felbontással megremegtetné szívemet. Egyébként gyönyörű.

(#5) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Köszi az írást, nagyon jó lett! :)

Hirtelen megörültem, hogy hú dejó HTPC lenne belőle, de ezzel sajnos nem nézek full hd filmet. Sebaj, sok másra jó. :B

[ Szerkesztve ]

(#6) popp


popp
tag

Tetszett, köszi. :R

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#7) frescho


frescho
addikt

Jo kis cikk. Hasznald egeszseggel.

Erdemes lenne megmerni a fogyasztasat a kis szerkezetnek. Hosszu ideig hasznaltam VIA C600 alapu gepet. Sajnos a fogyasztasaval nem voltam megelegedve, majdnem annyit evett, mint egy teljesen visszafogott Sempron, mikozben a teljesitmenye eleg gyengus volt.

https://frescho.hu

(#8) lujó55


lujó55
őstag

Jó a cikk! :R Nem tudom, hogy megvenném-e. A kérdés az, hogy melyik réteget akrták vele megcélozni. Esetleg azokat akik állandóan a neten csüngenek és tele van pakolva az asztalkájuk, így egy laptop sem fér el rajta. Lehet, hogy jó és én vagyok maradi, de az 1.1 USB nálam kiverte a biztosítékot :( a passzív hűtési megoldás viszont értékelendő :K

(#9) hocico


hocico
tag

príma!

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#10) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo iras es jo kis gep...

"There is nothing permanent except change"

(#11) Penyus válasza frescho (#7) üzenetére


Penyus
senior tag

Nahat, ez komoly:) Akkor nem epitek belole routert, hanem a cyrix mediagxes csodabol fogok.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#12) Phvhun


Phvhun
őstag

Processzor: VIA Eden 533 Mhz (bővíthető 733 Mhz-ig,

A procit nem tuningolni lehet inkább ?

(#13) frescho válasza Penyus (#11) üzenetére


frescho
addikt

Valoszinuleg a tap hatasfoka sem volt a helyzet magaslatan, mert csak 20W-ot fogyasztott merevlemezzel egyutt.

https://frescho.hu

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, a melóhelyünk is tele volt (leselejteztük) Fujitsu Futro gépekkel, amik hasonló kategóriájú cuccok. Simán jó lenne egy olyan is nekem, azon is akad IDE csati, de belső CF olvasó is (sajnos csak 4Gb-ig kezel kártyát). Én egy laptop HDD-t tennék bele...

Amúgy kérdés, Damn Small Linuxból te hogy csináltál használható oprendszert? Mert én is leszedtem a legutolsót, de nagyon öreg cuccok vannak rá...

@lujó55 : Egy PCMCIA USB kártyával meg lehet támogatni, hogy 2.0-s legyen :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Degeczi válasza malwy (#4) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, tényleg kár, h ezekre nem volt jellemző a digitális videokimenet

a mai Atomos változatok mellett ez is egy érv lehet, ha azokon már van

(#16) Boxi88


Boxi88
őstag

Grat, tetszik nagyon! Helytakarékos kis masina!

(#17) Degeczi válasza hcl (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

biztosan nem kezel nagyobbat?
a CF kártyáknál úgy rémlik, 64 G körül szokott lenni az első kompatibilitási gond, addig simán megy (IDE-hez hasonló felület: a kontrollernek/kártyaolvasónak nem kell tudnia a tárolóeszköz belső adatszervezéséről)

fényképezőgépeken is csak olyan probléma a tipikus, h egy-egy régi kamera még csak FAT16-ot támogat, ezért a méretkorlát - de egy ilyen PC-nél ez nyilván nem szempont

(#18) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Jó kis írás. :K Nekem is volt ilyen, de sajnos nagyon hamar elhalálozott. :(( Most egy CV860A tipusú gépem van. 533-as VIA procival és noti merevlemezzel együtt 18 Watt-ot fogyaszt. Én XP-vel használom mert nem vagyok egy Linux guru. :N Nekem tökéletesen megfelel arra amire használom. :K [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Abszolút kiváló írás. Nagyon szépen köszi!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Amilyen oclsó, annyi előnyt préseltél bele, még a végén beadom a derekam, mert nagyon tetszik :) Ez buta kérdés lesz, fel se merem tenni - :D - HD filmek lejátszását elő lehet csalogatni belőle a kellő kiegészítők beszerzésével? Mert 40-50 ezret még rá is szánnék 2 ilyen ketyerére a nagygép mellé, hogy legyen egy filmes és egy internetes, megosztható "szerverpark" , amit sok helyről érhetek el, ha kell.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) blst válasza tupacamaru (#18) üzenetére


blst
tag

Nekem is ilyen van szintén notivinyóval. :) Jah és nekem is XPvel. :) Nagyon jó kis gép!

(#22) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ha eseleg megferdulsz a kornyeken az egyik fogaystzasmerot szivesen kolcsonadom egy meregfetesre:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) DarkByte válasza tupacamaru (#18) üzenetére


DarkByte
addikt

Csatlakozom. Egy ilyen gép ossza idehaza a mobilnetet immáron 2,5 éve. Áramszámlán észre sem vettük hogy megy. Remélem még sokáig kiszolgál majd minket.

(#24) lapa válasza neduddki (#22) üzenetére


lapa
veterán

naja, azért 20-30w-nál kevesebből meg kéne álljon, inkább 10w körül.

nekem T21 Thinkpadbe lett egy 8 GB kommersz sebességű CF ilyen átalakítóval beügyeskedve. ubuntu 10.04 simán elfutikál rajta, a tartalmat meg a hálóról szedi. sajnos a hálóról boot nem jött össze, az lett volna az igazi. persze az nem teljes passzív üzemű, cserébe a 10w-ban van egy 1024 x 768 kistévé...

[ Szerkesztve ]

(#25) The DJ válasza Phvhun (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Lehet kicsit szerencsétlenül fogalmaztam meg a dolgokat. Az általad kiemelt rész arra vonatkozott, hogy a gép megeszi a 733-as Eden procit is, tehát tuning nélkül is bővíthető.

hcl: Nem merültem még túl mélyen a DSL-be. Bootolt, mindent felismert, egész gyors volt. Láttam telepíthető is, tehát nem csak "live cd"-ként képes funkcionálni. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem Debianra épül és így szerintem a jól megszokott csomagkezelőből mindent fel tudsz pakolgatni, ami neked szükséges. De ha nem felelne meg a DSL, akkor ott a Puppy Linux is, az is tökéletesen működne az ilyen tudású gépeken.

hoffman_: Sajnos ez a HD világ nem igazán az én asztalom, de nem hiszem, hogy szegény kis gép képes lenne ekkora erőfeszítésre.

neduddki: Köszönöm :R

Egyébként láttam linkeltetek még kis gépeket, ha jól vettem ki, akkor ezek VXL-ek, szintén hasonló tudással, mint az enyém, csak ezek külső táposak. Róluk is csak jót hallottam, bővíthetőek, megbízhatóak. Csodálattal tekintek ezekre a masinákra :)

Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta vagy hozzászólt :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#26) neduddki válasza lapa (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajna nem ojjan jo a via csak nagy a hajpja en ugy 18-25w koze sorolnam igy tipre, /de most bezzzeg nemtalalom a 800asra mit mertem, de mint a 38w idlet/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) avenzu válasza neduddki (#26) üzenetére


avenzu
csendes tag

"hangtalan gép" megnézném 1 év kemény használat után hogy búgna :C

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Halk és kicsi gép, kevés fogyasztással és linuxszal. Megunhatatlan téma, mindjárt olvasom. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem desktopnak is ok. Ami megfogja az egyedül a flash.
A netboot okos, a szerver úgyis megy egész nap. Onnan indul, hálózati meghajtót becsatol... :D
Most ahogy hirtelen szétnézek a desktopomon, mi fut:
Böngésző: chromium vagy midori, esetleg dillo. :DD

Szól a zene: xmms, xmms2 vagy mpd alapú valami akármi is megteszi.

Megy a mél kliens, meg msn. Ezek simán vannak terminálosak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) Archer


Archer
őstag

Baba kis gép, anno én is valami VIA-s cuccot akartam, aztán lett egy ilyen, szintén innen a PH-ról. Egy 80 gigás noti vinyó van benne, full passzív az egész (leszámítva a vinyó zaját ami szinte 0) és 10W-nál nem eszik többet az egész cucc. Ezekkel a VIA procikkal talán annyi baj van, hogy a teljesítményükhöz képest picit sokat esznek.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#31) perempe


perempe
addikt

A Terror Házában láttam Lenovo miniITX és microATX gépeket. Nagyon meggyőzőek voltak.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32) eladohardver


eladohardver
őstag

Az ilyen gépek arra jók h szépen csináljon az ember belőle egy fasza routert.... CLearos-t neki! Oszt lehet mindenféle szervert csinálni :) mail web mysql Samba ftp stb stb:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#33) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Űberjó, de pl. torrentnek milyen sebessége van? meg samba, ftp, etc...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34) hcl válasza Degeczi (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nem én próbáltam, egy kollega mondta. Lehet, hogy ő nézte be.

@The DJ : Ja, telepítve már másképp működik, nem minden megy fel rá, ami a LiveCD-sre igen, és mivel nagyon régi, és nagyon csupasz, .deb csomagokat alig lehet rá tenni...
Azt hittem, hogy ezel használod, mert akkor kérdeztem volna, hogy hogyan lehet rendberakni, mert pl. a P1-es laptopomra teljesen megfelelne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) elithun


elithun
őstag

Még sosem gondolkodtam ilyen gépen, de ha ilyen olcsó akkor lehet, hogy megér egy próbát. Köszi. :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#36) HummeRC válasza The DJ (#25) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.

Tetszik a kis masina. Esetleg egy beszerzési forrást adnál hozzá? Ha gond, akkor jó lesz privátban is. :K

(#37) eladohardver válasza wwenigma (#33) üzenetére


eladohardver
őstag

samba 12MB/s 100mbps miatt ugye... a többi meg az internet kapcsi sebessége:) hacsak nem valami 120 megás neted van... gondolom azt nem fogja bírni :) bár passz:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#38) Namelesske


Namelesske
addikt

Miért érzem azt hogy ki kell próbálnom egyet? :D Még a linuxis tetszik ami rajta van, pedig ubuntus beállítottságú vagyok = csak ahhoz konyítok...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#39) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Jó cikk. Azt hiszem nekem is be kell röffenteni az enyémet, ugyanis van egy ilyen a szekrény mélyén. Meg persze van egy többek által linkelt VXL is, illetve a netezős/letöltős gépem is egy mini itx-re épült cukiság :).
Nagyon bírom ezeket a kis gépeket. A nagyot már csak jóformán dvd írásra használom.

DSL-lel én is próbáltam ezeket a VIA-s cuccokat, teljesen korrektül mennek. Netezésre, normál filmnézésre, zenehallgatásra, letöltésre tökéletesen megfelelnek.
A telepítést én az UNetbootin programmal csináltam. Ez letölti a kiválasztott disztribúciót, formázza az usb-s tárolót, majd telepít.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#40) eladohardver


eladohardver
őstag

ClearOS Live Demo

User Name: get

Password: clear

meglehet lesni hogy milyen funkciók lesznek...:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#41) The DJ válasza eladohardver (#40) üzenetére


The DJ
addikt

Ezidáig nem ismertem ezt a ClearOS-t, de így a demo alapján egész használhatónak tűnik. Bár igaz, hogy jobban szeretem magam összerakni a rendszerem, de lehet adok majd neki egy próbát. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem :R

HummeRC: Küldök egy privátot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#42) Vegadog


Vegadog
tag

Nekem is bejön ez a cucc. CPU Usage 1% :C.

(#43) eladohardver válasza The DJ (#41) üzenetére


eladohardver
őstag

őő:) ahha esetleg valaki tudna segíteni postfixet használhatóvá tenni? Én ehez low iq vagyok:(

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#44) The DJ válasza eladohardver (#43) üzenetére


The DJ
addikt

A Howtoforge-on rengeteg könnyen érthető és jól használható leírás van a Postfix beállításáról. Azért nem linkelek direkt egyet, mert nem tudom milyen disztróra szánod, de a legismertebbekre tuti, hogy van leírás.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#45) eladohardver válasza The DJ (#44) üzenetére


eladohardver
őstag

danke majd meglesem:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#46) kovy79


kovy79
őstag

UP, hogy visszataláljak. :)

Korrekt kis cikk. Nekem Futro S300 van egy kis 60as vinyóval. Tökéletesek arra, amire kitalálták őket.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#47) adalbert1


adalbert1
veterán

Jó cikk. Én egy atom alapu homeserver projekten vagyok rajta, mondjuk már majd 1 éve készül a dolog (vagy időm nincs rá, vagy kedvem nincs épp befejezni)... Koránt sincs végleges formájában, viszont az is teljesen halk (még valami normális miniITX házat kellene vadásznom amiben elfér 3.5-es HDD is, és esetleg egy ultra halk 12-es leszabályzott venti - ahogy láttam a legtöbbször ez a két kritérium nem jön össze, vagy csak nagyon drágán, ill még az oprendszert kellene véglegesre belőnöm).

A cikkben tárgyalt vékonykliensben leginkább az nem tetszik, hogy a csatlakozók elég korlátozottak, persze ez a kora miatt van.
Kíváncsi lennék egy frissebb verzióra (gigabit, sata, usb 2), de gondolom annak az ára majdhogynem verné a házilag épített atomos megoldást.
Viszont az ára feledtetni tudja ezeket a hátrányokat. :K

(#48) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Arra lennék kíváncsi, hogy egy DVD, vagy divx cuccot le tud-e játszani tisztességesen?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#49) kovy79 válasza _Oscar (#48) üzenetére


kovy79
őstag

Bár nem tőlem kérdezted, de a válasz: igen. ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#50) ViZion


ViZion
félisten

Nekem tulajdon képpen NAS kellene. Olyan, amit a routerre rádugok, elérem linux és Win alól, esetleg a filmeket (semmi full HD, csak gyereknek ez-az) játsza le...
Ilyen célra ez elég-e?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.