Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Kemeny lehuzas.

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Ezt most kinek, minek, miért?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) #65675776 válasza moleculez (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl annak, aki nem utómunkával és minőségvesztéssel akarja a ma oly divatos durva vignettát ráapplikálni a képeire.

(#4) lezso6 válasza #65675776 (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A fényképen a vignetta effekt az kb olyan hasznos feature, mint a bögreszetteknél az aggya a méjjet™.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) gabor7th


gabor7th
addikt

Talán új márkanévvel indulhattak volna.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) Formaster


Formaster
addikt

Hát ez szép és jó, de múzeális értékkel nem fog bírni. Mondjuk lassan lehet majd vagizni azzal, hogy filmes géped van ;] Egy profi fotós egy beállítást többször elpróbál, több értéket változtatva, ezt egy külső kijelzőn folyamatosan visszanézve. Akkor ez mitől lesz profibb, ha csak előhívás után látod az elkészült képet? És ha ezt digitalizálni akarod, akkor nem lesz veszteség? Szerintem ennek már tényleg csak retro feelingje van.

(#7) spanyoll


spanyoll
addikt

. Ez a változat kétféle 120-as filmet fogad (12 db 6x6 cm-es vagy 16 db 6x4,5 cm-es képpel)

Ez egyféle 120as film, simán csak állítható lesz gondolom a képarány: vagy 1:1es lesz és akkor 12db kép fél er a 120as filmre, vagy 6x4.5cmes (mittomén milyen képarány), akkor viszont ezért fél el több. Ettől még a 120as roll film ugyanolyan. Max befogadhatna 220as filmet, amit nem fog, mivel rohadtul nehéz már beszerezni.

Amúgy poén, kaszálni fognak, ezt már most mondom. Nézzétek meg az impossible filmeket (800ft/kéo), vagy a lomography bármelyik termékét.
Sokak számára ez bullshit, de sokak imádják és szívesebben fotóznak ezzel, mint mással.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8) lezso6 válasza Formaster (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyi, retro. Pl vegyük az utazást. Ha ott nosztralgiázni akarok, akkor a tömegközlekedést választom. Az egy nagyon népszerű retro hobbi: régi Ikarus buszok, ősi Ganz mozdonyok, 40+ éves személykocsik világa. Hiába kerül többe mint autóval, meg vannak korlátai; a legtöbb felnőtt embernek valahogy mégis izgalmas élmény, hogy sikerül-e eljutni A-ból B-be, odaér-e a csatlakozáshoz időben, megússza-e lerobbanás nélkül, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) spanyoll válasza lezso6 (#8) üzenetére


spanyoll
addikt

Azt, hogy többe kerül tömegközlekedve, mint autóval azt azért erősnek érzem, de amúgy egyetértek.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10) lezso6 válasza spanyoll (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Komolyan beleszámolva mindent tényleg nem, főleg egyedül és plána BP-n. De nekem (teljes árú jeggyel) innen Veszprémről a világvégére autóval a benzin (6.5 l / 100 km) annyi, mintha vonattal mennék. Persze fenntartási költség is van tudom. De ha többen mentek, elég gyakran, akkor simán megéri. Lásd telekocsi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Allien válasza Formaster (#6) üzenetére


Allien
veterán

Azért még se. Ha ezt elhagyod, buksz kb 50 dolcsit (film is pénzbe kerül, legyen kb 15E forint). Egy dslr kit legyen 150E forint, és attól még NEM tudsz fotózni. ;] Ha ezzel JÓ képeket csinálsz, akkor ennek a minősége sokkal jobb, mint a digitálisé. Már, ha elő tudod hívni/hívattatni. :DDD Esetleg speciálisan beszkennelni. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) spanyoll válasza lezso6 (#10) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja így persze. Én Bpen városon belüllel számoltam, aztán persze mindenki a saját világát nézi. Nagyobb távra tényleg jobb a kocsi, nem is kérdés.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13) tecsu válasza lezso6 (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Remélem nem könyvelő vagy. :C Az autó árát is nullának vetted stb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14) Szanya


Szanya
tag

Lassan újra előkerül a Zenitem a polcról. Kiderül, hogy tudok-e még fényt mérni és záridőt állítani a fix 200- as teleobjektívemhez. :-)

''Szanya csak egy van.''

(#15) lezso6 válasza tecsu (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rátapintottál a lényegre. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) yolan válasza lezso6 (#15) üzenetére


yolan
őstag

Tipikusan mai helyzet, simán van piaca, ez divat/iranyzat. Az egyik a helios-t keresi a másik a tessart, aztán az áruk kb ugyanaz (lesz).

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#17) #65675776 válasza lezso6 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha olyan durva a vignetta, mint a Holga esetén, akkor pl kitűnően alkalmas arra, hogy kiemelje a témát. Persze tudom, manapság a mindenhol életlen mobilos okádék a menő.

(#18) fornettisuti válasza gabor7th (#5) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mit, Helga?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#19) noss válasza spanyoll (#7) üzenetére


noss
csendes tag

tudtok ajánlani egy jobb féle 120-as filmre dolgozó gépet, ami optikailag jobb mint mondjuk a holgák és 50-100e Ft között beszerezhető?
a Japan Camera Hunter eladó cuccai között szoktam néha nézelődni, az ottani sajnos Hassik elég borsosak :O

noss

(#20) .mf


.mf
veterán

"Ez a változat kétféle 120-as filmet fogad (12 db 6x6 cm-es vagy 16 db 6x4,5 cm-es képpel)"

Ahogy Spanyoll is írta, a "120"-as méretű filmtekercsre vagy 12 db 6 cm magas, vagy 16 db 4.5 magas képet tud lőni. A "135"-ösnél (36×24 mm anno "kisfilm", ma "full frame", hogy változnak az idők...) is volt ilyen, az Olympus PEN széria fél-kockákkal (24×18) kétszer annyi képet tudott egy tekercsre lőni.

Rottenbull: miért is? Persze játékkamera, de csak 40 USD-t kérnek érte, nem olyanok, mint a "Meyer Optik Görlitz" nevet bitorló cég, ami 1400 USD-t akar az obijaiért...

Moleculez: művészkedős hipsztereknek leginkább...

Allien: "Ha ezzel JÓ képeket csinálsz, akkor ennek a minősége sokkal jobb, mint a digitálisé."

Ha ezzel JÓ képeket csinálsz, az leginkább csak a kompozíciónak, témának, és a vakszerencsének köszönhető. Műanyag lencsék borzasztó optikai "teljesítménnyel", rekesz csak f8 vagy f11, záridő csak 1/100 vagy bulb, ilyen paraméterekkel nem egyszerű. Attól még, hogy KF film van mögötte, csodát az se tud művelni, nem lesz sokkal jobb, mint egy dSLR, sőt...

Noss: Bellamy Hunt Hasselbladjait hiába nézed 50-100k-s büdzsével :U
Pentacon Six, mint kelet-német idehaza is könnyen beszerezhető, egész elterjedt volt a keleti blokkban (KF viszonylatban), és pár obival is simán befér a keretedbe. Kiev már itthon ritka. Esetleg valami TLR.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) tecsu válasza noss (#19) üzenetére


tecsu
addikt

"A Japan Camera Hunter eladó cuccai között szoktam néha nézelődni, az ottani sajnos Hassik elég borsosak."
LOL Én használt Rolexet keresek 200 font alatt...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) polika válasza noss (#19) üzenetére


polika
senior tag

Sztem a Mamiya 330-asok egész korrektek. Én anno 40 rugóért vettem az 55 és 80MM-es lensékkel. A 180mm-es lencse meg még kb25 rugó volt, úgyhogy bőven belefért a 100k-ba.

A 80-as lencse sztem nagyon kellemes előtér/háttér arányt ad a 6x6-on félalakos portréknál. Igazából nem is a felbontás, hanem a tónusok (ha van aki privát hív zóna rendszerben +/minuszosan ha kell), és az optikai arányok/éles/életlen átmenet miatti tér ábrázolás ami nehezen hozható ki hasonló módon APSC-s szenzor méreteknél.

(#23) fi:zi'k válasza .mf (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen-igen, szerencsétlen megfogalmazás. Javítom. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) madgie válasza #65675776 (#17) üzenetére


madgie
titán

Ha meg nem durva, akkor is kitűnő eszköz arra, hogy a tankönyvszerű, tökéletes, finom átmenetes kör bokeh helyett a kép szélein "macskaszem-bokeh-t" csináljon az objektív. Nyilván nem csak vignettafüggő ez, de kell hozzá.

Szóval ezt a hasznos feature dolgot tényleg érdemes megvizsgálni más szemszögből is :K

(#25) Allien válasza .mf (#20) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, ja. Optikát nem ártana lecserélni, de gondolom, az nem megy. ;] Ennek ellenére, minden analóg kamera rá kényszerít a megtervezett komponálásra. nem csak kattintgatás lesz a "fotózás". :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) noss válasza .mf (#20) üzenetére


noss
csendes tag

köszi, ránézek a Pentacon Six-re.

a többieknek segítek értelmezni korábbi kérdésem:
a holga és a JCH hasselbladjai között keresek alternatívát a megjelölt ársávon belül,
nyilván nem JCH hasselbladot tizedáron.

noss

(#28) noss válasza polika (#22) üzenetére


noss
csendes tag

és természetesen neked is jár a köszi! :))

noss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.