Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Külföldi fórumokon egy csomó helyen megírták már, hogy az eset kb 2 reporton alapul, ráadásul nem ritka, hogy jó termékek helyett a kedves user küld vissza egy hamosított rossz procit, tehát ők maguk a hamisítók, valójában, nem az üzletek ahonnan eredetileg vették.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) M5Norbi válasza Locutus (#1) üzenetére


M5Norbi
őstag

Mondjuk ha ez kiderül elég nagyot szívhatnak.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#3) Sefter


Sefter
veterán

Azt is el tudom képzelni, hogy az eredetileg A8-7600 -ak beépítésre kerültek valami brand gépbe, ahol úgy sem látja senki a kupakját..

Psn ID: sefter_hun

(#4) Abu85 válasza Sefter (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nehezen lehet megoldani. Maga a hamisítás ténye hamar kiderül, mivel fizikailag nem lehet belerakni az alaplapba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) htc07


htc07
addikt

pedig jó kis proci volt még az 5200+ annó :DDD

(#4) Abu85

szerintem arra gondol, hogy papíron 5200+-at rendeltek (gondolom anyagi okokból), aztán a beszállítóval megoldották valahogy a kupakcserét, mintha 5200+ lenne náluk, közben pedig az APU-kat kapták meg.

Az 5200+-okat pedig az APU kupakkal sózták el ár alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Laggner


Laggner
csendes tag

Ebben az egészben mi a meglepő? Magyarországon az eladott AMD procik 90% szürke forrásból jön. Talán a vásárlók is megnézhetnék, hogy hogy lehet az, hogy 27%-kal olcsóbb procit vesznek, mint amilyen árat a gyártó javasol. Ja és ige, elég sok esetben a felhasználó az aki megpróbál ügyeskedni, vagy esetleg direkt olyan procit vesz, innen-onnan, amit valahogy megpróbál garanciáztatni.

Laggner

(#7) x_o_n válasza Abu85 (#4) üzenetére


x_o_n
veterán

A nemrégiben kiderült átcimkézett nvidia videokártyák után már ilyenen nem is csodálkozom

(#8) #16939776 válasza M5Norbi (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahhoz hogy 100% -ig rájuk bizonyítsák, legalább meg kellene találni az eredeti procit 5200+-os kupakkal. :U

Ahhoz hogy egy ilyen "kupakcserét" meg lehessen nyom/sérülés nélkül csinálni nagyon profi gép kell, de ha csak lecsiszolták, újrafeliratozták a kupakot ahhoz is kell némi felkészültség.
Azt is el tudom képzelni hogy egy pár selejtes/még nem feliratozott Procit megpróbáltak így feliratozni.

[ Szerkesztve ]

(#9) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Kupakcsere? :F
Legalább ha már cikk íródik ebben a ...ömm... témában.
Abu, a kupakhoz hozzá sem kell nyúlni. Felületelőkészítés, lézergravírozás. Pont.
Ha valaki egyáltalán hamisított, nem fog a kupak eltávolításával, majd visszaragasztásával szívni.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Meg is érdemelték.Mikor értik már meg az emberek.Olcsó húsnak híg a leve! :W

Másik kedvencem meg az INGYEN. Semmi sincs ingyen.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) QwErTy42 válasza Televan74 (#10) üzenetére


QwErTy42
addikt

Értik, csak nem akarják elfogadni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) Silentfrog válasza Televan74 (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

Megérdemlik? :U
Érdekes megközelítés. Tehát az a hülye aki valamit megvesz olcsóbban,és nem az a bűnös aki átveri a másikat?
Aki eredeti áron vesz hamisat azt már sajnálhatjuk?

(#13) whYz


whYz
addikt

Egyre tobben csinaljak mostanaban ezt a UK-ban.

Megveszik a legdragabb cuccost ebayen vagy amazonon(jelen esetben A8-7600 ami nem is annyira draga) aztan visszairnak review-be vagy feedback-be, hogy hamisitott, atvert, szetesett, nem mukodik stb es visszakuldik a regi, nem mukodo, olcso cuccukat(jelen esetben egy osszeganyolt X2 5200+).

En is igy jartam egy hangfal parossal ebayen, srac visszakuldte a sajat sz@rjat, hogy szetesik, nem mukodik. Most akkor bizonyitsam be, hogy az nem az enyem? Nem sikerult, buktam a penzt. :W

A problema az, hogy tulsagosan vedik az ugyfelet es barmi van azonnal leemelik az elado szamlajarol a penzt kerdes nelkul. Magyarorszagon szerencsere ez nem fordulhat elo. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Televan74 válasza Silentfrog (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem nem ezzel van bajom.A bűn az bűn.De aki elhiszi hogy harmad bolti áron vehet meg egy terméket annak külön úgy kell.Nem tudom sajnálni.Először gyanakodni kellene.Nem eszetlenül vásárolni.Van a családomban is rá példa. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

az szép... :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) Mokó


Mokó
aktív tag

Én mosolygok ilyesmin :)

valóban jó procc volt az 5200+...

(#17) Graphics válasza Locutus (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos én is erre gyanakszok inkább, és ez hamar kibukott, mert az Amazonon tolták.

Nem azért, de egy procinál, aminek nem az a foglalata, nem hiszem , hogy a hamisító bandák ezzel kínlódnának...

Én is sokkal esélyesebbnek látom, hogy "leleményes" vásárló volt a kivitelező. Lézergrav.-val bármi megoldható...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) tecsu válasza Laggner (#6) üzenetére


tecsu
addikt

:DD A szürke forrás nem azt jelenti, hogy hamisított a proci! :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) mepet válasza Locutus (#1) üzenetére


mepet
addikt

"nem ritka, hogy jó termékek helyett a kedves user küld vissza egy hamosított rossz procit, tehát ők maguk a hamisítók"

Ilyen csak abban az esetben fordulhat elő, ha magyarok a vásárlók. ;]

(#20) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Szerintem is valami felhasználó hamisíthatott.. De érdekes eset.

(#21) kenwood válasza Laggner (#6) üzenetére


kenwood
veterán

az afacsalas nem szurke,hanem fekete.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) jerry311 válasza whYz (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Magyarországon nem fordulhat elő ilyesmi, mert az eladó el sem küldi a kifizetett cuccot, csak zsebre rakja a pénzt. ;]

(#23) kenwood válasza whYz (#13) üzenetére


kenwood
veterán

akkor mar ertem,miert irja sok elado,hogy 10 ertekeles alatt ne is probald megvenni tole a cuccot.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) scarabaeus válasza whYz (#13) üzenetére


scarabaeus
őstag

Megdöbbentő a történeted, és szépen rímel erre az esetre.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) do3om


do3om
addikt

Nem értem mit panaszkodnak.
Az 5200-as talán gyorsabb is mint az A8 6700-as APU, bár VGA nincs benne ;]

:DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#26) Zola007 válasza whYz (#13) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem anno nem ilyen nagy értékű dolgot, csak egy autós töltőt küldött vissza kedves vaterás partnerem. Persze azt nem tudta, hogy én ragasztok az eladó cuccok belsejébe hologramos, egyedi sorszámos, eltávolításkor szakadó címkét (még külföldről hoztam pár száz db-ot)
Nem csináltam belőle ügyet, de jeleztem neki, hogy azért tudja, hogy nem vagyok hülye és a jó édes anyukájával szórakozzon, ha már úgy is ősi tevékenységet űz.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27) Chrys_ válasza whYz (#13) üzenetére


Chrys_
addikt

Én postázás előtt mindig lefotózom a termékeket, főleg a szériaszámot :)

Zola rendszere biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#28) kromatika


kromatika
veterán

Proci hamisítás :W Mi jön még?

(#29) tecsu válasza Chrys_ (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Én meg vágatlanul és tömörítetlenül videóra veszem, ahogy becsomagolom és föladom. A postai alkalmazottakkal meg közjegyzővel persze aláiratom. :DD
Sajnos a fotó nem bizonyíték nekik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Zola007 válasza kromatika (#28) üzenetére


Zola007
veterán

Autó :D :

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31) Ligend válasza kromatika (#28) üzenetére


Ligend
tag

A processzor hamisítás a 90-es években nem volt ritka. Akkor a 486-os vagy Pentium processzorok kerámia borítását csiszolták le és szitáztak rá más feliratot. Simán eladtak egy Pentium 75-öt 100-ként, hiszen akkor még nem volt szorzó-lock és a CPUID sem tartalmazta beégetve az eredeti modell-számot. Szerencsés esetben, ha stabil volt a megemelt órajelen is, fel sem tűnt a vásárlónak, hogy hamisítványt vett. Legfeljebb avatott szem vette észre, hogy a felirat minősége gyengébb, vagy a kerámia bevonat vékonyabb néhány tized miliméterrel.

A másik, durvább átverés az AMD K5-ös processzorok Intel Pentium-nak való felüntetése volt, de azt sokkal könnyebben ki lehetett szúrni. :)

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#32) Chrys_ válasza tecsu (#29) üzenetére


Chrys_
addikt

A magyar szerveknek semmi sem bizonyíték. Nem is ott adok-veszek :)

(#33) Rica


Rica
senior tag

5 eve vasarolok az Amazon UK-tol nagyon sok kulonbozo cuccot, hardvert is. Zero panasz. Valaki mas a ludas.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#34) tecsu válasza Chrys_ (#32) üzenetére


tecsu
addikt

én is az angolról beszélek

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) Indy69


Indy69
aktív tag

Nem lennék meglepve hogyha leleményes honfitársunk lenne az elkövető :DDD

(#36) tecsu válasza Indy69 (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Rengetegen csinálják. Egy lengyel ismerősőm azóta, amióta őt is átverték hasonló mód...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) ArtOfTrance


ArtOfTrance
tag

Akkor most már a procikat is körbe kell nézni, na szép. Mi jön még, lemeztányér nélküli üres vinyó. Vagy 3D-s nyomtatóval előállított HyperX?

(#38) Chrys_ válasza tecsu (#34) üzenetére


Chrys_
addikt

Én nem :D

(#39) Prof


Prof
addikt

Mindig is mondtam en, hogy a Kaveri-bol az A8 sikerult a legjobban.
Bar kicsit fura nekem ez, hogy egy olcso kis procit hamisitanak? Miert nem 100-300k-s intel szerver/mobil procit ?

(#40) Pyton


Pyton
aktív tag

Húú, ezekből venni kell!! :DDD Idővel igencsak értékesek lesznek, pláne ha még működnek is.

(#41) mepet válasza ArtOfTrance (#37) üzenetére


mepet
addikt

Körbe kell nézni, főleg ha te vagy az eladó... :S

(#42) #16939776 válasza whYz (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó lenne ha ott is lehetne látni pontosan mit és mennyit vásárolt/adott el az illető elmúlt egy évben. Legalább fellehetne készülni az ilyen esetre.

(#39) Prof: borzasztó gyorsan meg lehet vele bukni. a kínaiak is azt koppintják amit sokan és sokat vesznek, nem 1 db akarnak eladni, hanem 100000-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) csucsu7 válasza kromatika (#28) üzenetére


csucsu7
újonc

SSD fából :DD

(#44) Prof válasza csucsu7 (#43) üzenetére


Prof
addikt

Na vegre egy kornyezettudatos dealer. Remelem hulladekfabol csinalta es nem vagott ki egy elo fat hozza :P

A vegen lesz a modder versenyeken kulon reszegyseg kategoria, amit egy netes csalo termekevel fognak megnyerni

(#45) pereces


pereces
tag

UK-ban most nagy divatja van a bosszú feedback-nek, túl komolyan veszik ezeket ma már és egyre többen használják kib***ra.
Simán el tudom képzelni hogy valaki berágott az amazonra és a cimborák segítégével megpróbál bosszút állni.

(#46) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Azért remélem, hogy kiderül, hogy honnan jöttek ezek a procik....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#47) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Hát ez kész! Ki az-az elvetemült aki ilyet csinál. :F Nagy a jó Isten állatkertje, de még milyen alacsony a kerítés! :D

(#43) csucsu7
Mondjuk az SSD fából, sem gyenge! :C

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#48) rsf


rsf
senior tag

Most ez mióta hamisítás????
Ez tipikus átverés.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#49) MasterDeeJay

Volt azért ennél sokkal jobb hamisítás is. [link] és [link]
Amikor AMD Geode procikat adtak el sempronként. SocketA mindegyik tehát belemegy a foglalatba csak éppen kisebb órajellel megy a Geode és alacsonyabb fesszel, valószínű a Sempi órajeleit is lazán viszi emelt fesszel ezért moddolták a procit is. Na ez az igazi hamisítás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.