Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Gyorsan rápillantva az itteni kínálatra, úgy tűnik hogy a "sima" (6 szálas) 6 magos procikból van raktáron, de a HT-s 12 szálas opciók alatt valóban csak egy "coming soon" plecsni szerepel (mondjuk ha ez jövő január, akkor nem tudom hogy mennyire lehet "hamarosan"-nak behimbálni :) ).

Ennyire vinnék az i7-eseket, vagy ennyire kevés lapka teljesíti a szükséges paramétereket? :F

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Majd februárban már olcsóbb lesz,de akkor amúgy is olcsóbb minden.Bezzeg az AMD -nek van olcsón hatmagosa. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Taranti válasza Peter13 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem, szerintem ennyire nagy volt a kapkodás Intel részéről, egyszerűen keveset készítettek előre. Lassan már nem is hiszem, hogy csak a Ryzen megjelenése okozta, mert 1-2% piaci részesedés ezt nem magyarázhatja.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) r92king


r92king
tag

Az árazást se értem, most ezek nem leváltják a régi rendszert, hanem plusz 1 árkategória lett. Na jó kapsz olcsóban 4 magos K-s procit, de a 8xxx i5 az a régebbi i7 árakon van, az i7 ára meg wtf szint. Pedig ez 8xxx széria nagyon szimpi lett. Remélem beáll az MSRP. Megvárom AMD mit lép Ryzen refreshel, meg valami árcsökkenésről is olvastam.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#5) snecy20 válasza r92king (#4) üzenetére


snecy20
veterán

A K-s i5 nem lesz már sokáig 100.000ft körül, abban biztos vagyok.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) ipatch1895


ipatch1895
csendes tag

Arról van valami hír esetleg, hogy mikor készül el a Coffee Lake teszt? Én már nagyon várom. :)

(#7) bindike01


bindike01
aktív tag

Remek csak amíg bírja az I5 3350 esem addig szerintem nem fogok váltani. Minek...Bár bevallom jó lenne egy I3 8300 mondjuk. Biztosan hasít a kicsike bármivel!! Szóval én várok még egy generációt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8) Bandit79 válasza bindike01 (#7) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ezt csinálom már pár éve.. az I5-2500K -mal.. :D megérte a pénzét.. valami 50k környéke volt...

(#9) tibaimp +1 (valami nagy átfogó már jót tenne az oldalnak.. :) ) vegyítve a kicsiket a nagyokkal..

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza ipatch1895 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezt akartam megkérdezni! Szóval várjuk a tesztet! :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) r92king válasza Bandit79 (#8) üzenetére


r92king
tag

Ez a rohadt forint nagyon sokat romlott a dollárhoz képest azóta, a fizetések meg nem növekedtek annyit, de Magyarország jobban teljesít. :W

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#11) GeryFlash válasza r92king (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD

Egyébként dollár listaárakon is emeltek, de ja ez is.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ennyi pénzért engem speciel nem izgat, gépújításnál szerintem a Ryzen 5 1600(x) a bestbuy, főleg ha valaki "olcsón" hosszabb távra tervez.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) RyanGiggs válasza Bandit79 (#8) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én pontosan 5 éve csinálom ezt az i5-3570K procimmal. ;)
Jelenleg elketyeg 4.2Ghz-en, nekem ez elég.
Mindenképpen kivárom a DDR5 megjelenését, már csak pár év!

(#14) arn válasza GodGamer5 (#12) üzenetére


arn
félisten

A 8700k teljesitmenye sem ua... a 8400 meg olcso.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Minden bizonnyal a ténylegesen új vezérlőhidak érkezésekor már nem lesznek ellátási problémák."

Magyarul: tök felesleges most karácsonyra teletömni az Intel pénztárcáját, ráérünk majd jövőre is, amikor lesz értelme. Feltéve hogy nem gurul rá egy Ryzen2.

(#16) #72042496 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jövőre biztos olcsóbb lesz, pontosabban beállnak a normális árak. Én remélem, hogy időben jön az új Ryzen is. Legyen csak választék meg verseny. Végre érdekes dolgok történnek CPU-fronton is. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) pepejoe válasza #72042496 (#16) üzenetére


pepejoe
tag

Sajnos csak CPU fronton....

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza pepejoe (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, most meg a VGA, SSD, RAM lett eléggé állóvíz. A Volta (vagy Ampere, ahogy hívják majd) talán izgalmas lesz jövőre, de verseny nélkül borítékolható, hogy rohadt drága is.

[ Szerkesztve ]

(#19) bindike01 válasza RyanGiggs (#13) üzenetére


bindike01
aktív tag

Milyen jól is teszed. szerintem én is!! 3 gen lett a legjobb intel eddig!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#20) bindike01 válasza Bandit79 (#8) üzenetére


bindike01
aktív tag

:D Nem érte volna meg váltanod ...semmiképp!!! Még a ddr5 meg nem jelenik felejtős lesz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21) carl18


carl18
addikt

Hamarosan , mire beáll az ára megint eltelik pár hónap.
A Coffee azért is korlátozottan elérhető mert a 6700-7700K-t ami készleten maradt is el kell adni.
2018-ban meg a hírek szerint jön a 8 magos verzió is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22) dogab93 válasza bindike01 (#20) üzenetére


dogab93
tag

Szerintem teljesítményben van akkora előrelépés ,hogy megérje váltani 3-4 gen intelről (főleg ha az szorzózáras)akár kávéra akár ryzenre ,maximum anyagilag nem túl előnyös.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#23) YellowFlash válasza GodGamer5 (#12) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Elég nagy öngólt lőttél. :DD
Az 1600X pont, hogy nem bestbuy ha "olcsón" kell a dolog. A sima 1600 az igazi bestbuy, mivel olcsóbb és jár mellé hűtő, ami teljesen jól végzi a dolgát, szóval már arra sem kell költeni.
Kivéve ugye ha tuning kell, de oda is elég az 1600, az egész 4GHz környékére húzás már lottó, mind1, hogy 1600 vagy 1600X.

They don't know... PepeLaugh

(#24) jedis válasza carl18 (#21) üzenetére


jedis
senior tag

"2018-ban meg a hírek szerint jön a 8 magos verzió is."

Csak az nem fog menni, a 370-es lapokkal, csak a 390-esekkel :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) carl18 válasza jedis (#24) üzenetére


carl18
addikt

Igen azt tudom, de aki a nulláról épít gépet jövőre annak nem parás a helyzet :))
8700K 140-160E jelenleg, de mire beáll az áruk úgy is megjelenik a Z390 és társai.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#26) Joci10


Joci10
őstag

Abu: nem volt korábban arról hír, hogy a Coffee Lake-ek az elején (idén) csak korlátozott készletekkel indulnak, és csak a jövő év elején várható normális mennyiség belőlük a boltokban? Mert ha igen, akkor ez a hír inkább csak egy 'magyarázkodás'-szerűség, hiszen most is azt írják le, amit eddig, csak más magyarázattal szolgálnak rá (kamuznak).

(#27) antikomcsi válasza r92king (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos, én nem szoktam ilyenekbe belekötni, de azért az "emlékesztek" az kicsit erős.

(#28) Lacok válasza carl18 (#21) üzenetére


Lacok
őstag

"2018-ban meg a hírek szerint jön a 8 magos verzió is."

És úgy néz ki, hogy jön a Ryzen refresh 12nm-en februárban.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) r92king válasza antikomcsi (#27) üzenetére


r92king
tag

Bocs, magyarból soha nem voltam jó, mert középsuliban mindig aludtam rajta a sok hajnalig tartó kockulás miatt, plusz a tanár pikkelt is rám, úgye nem infos osztályba jártam és az infos osztályból voltak a haverjaim, akiket ki nem állhatot, ezért engem is utált. Ezt órán meg is említette :DD és kölcsönös volt a szeretet. Egyébként a tanár se volt 100%-os. Nyelvi előkészítős osztályba jártam és 5. évfolyamban vettük a harmadikos anyagot :DDD

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#30) xmaas


xmaas
őstag

Jók ezek a procik de az arázás kinyírja az egészet hiába kapsz 20-30 vagy túlzással 40% plusz teljesítményt Ryzen családhoz kepést legalábbis játékokban ha dupla annyiba kerül ( r5 1600 6C/12T vs 8700 6/12 - 60 vs 120-140 ezer forint )

Persze hogy ha a pénz nem számít akkor egyértelműen Coffee a nyerő

(#31) arn válasza xmaas (#30) üzenetére


arn
félisten

[link]

Ott a 8400 is. Az 1700 is aranytalanul dragabb az 1600hoz kepest.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Én annak idején, úgy 2009. novembere környékén 70 valahányezer Ft-ért vettem az Intel Core i7 920-as CPU-mat, ami nagyon szépen muzsikált ez év márciusáig, amikor is váratlanul elhalálozott. Majd 8 évig 4 ghz-en pörgött és egészen GTX 1060 6GB-ig kiszolgálta bottleneck nélkül a VGA-kat ( legalább is én nem éreztem komolyabb bottlenecket ). Most meg.... áh ne is beszéljünk az árakról....

(#33) ->Raizen<- válasza Nagynozi (#32) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hm ritka h egy proci elhalalozzon lehet sok feszt kapott de inkabb a lap szokott kihalni alola vagy a tap nyirja ki meg villam

(#34) Kékes525 válasza Televan74 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre várok én is. A 8 magosok mikor kerülnek forgalomba? 2018 melyik hónapjában várható?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) #72042496 válasza Nagynozi (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

A GTX 1060-at szerintem a 40 ezres i3-8100 is éppúgy kiszolgálja (csak olcsó lap nincs még alá). De ha több mag és tuning is kell normálisabb áron, akkor 60 ezer forint körül ott a Ryzen 1600.

Inkább a DDR4 RAM lesz jóval drágább a korábbinál, ha új platformot veszel. Processzorból most vannak szerencsére jó ajánlatok.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza r92king (#4) üzenetére


Chaser
titán

nem egészen, az új i3 már most is több helyen 40k alatt megvásárolható, az régi rendszerben egy i5, ami eddig 50 alatt nem volt butított verzió sem
6 magos i5 65-70e, kb jobb mint egy régi i7, k i5 drága, de mivel jobb mint régi i7 pH@raasztvakító ht-val abba se lehet belekötni, 80-90 közt lesz majd valahol az ára mikor beáll
jelenlegi i7-ekért meg pénzt nem adnék, lejárt de legalábbis erősen lecsökkent a szerepe a ht-nak 6 fizikai mag mellett

szerk: Balika911 bezony, 1070 mellé is simán beraknám, lesz néhol cpu limit, de 4x3,6ghz magas ipc-vel, nagy baj nem lehet, multihoz lehet kevés, arra meg ott a 6 magos 65-70e-ért, hc gamereknek meg a k i5

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Ribi válasza Chaser (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem ártana az alaplapokról is beszélni, mert perpill a legolcsóbb 370-es lap is igen drága. Emiatt aki nem tuningol kb +15-20k-t "ki kell dobni az ablakon". :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza Ribi (#37) üzenetére


Chaser
titán

cpu-ról volt szó, miszerint az új gen nem a régi rendszert váltotta, hanem új ársávokat csinált, ez nem igaz
alaplapok teljesen más történet, de ott sincs semmi extra, z-s lapok mindig drágák voltak, jövőre jönnek a h és b chipes lapok direkt a 8. genhez, mint ismeretes a z370 csak egy átnevezett z270, max tápáramköröknél kalapáltak valamit, ki kellett adni valamit mert a zen odapörkölt nekik ( : ha nem jött volna semmilyen 6 magos intelnl nem lenne csak hedt platformon ahogy eddig is volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Ribi válasza Chaser (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt én is tudom, csak mindenki azt számolgatja, hogy mennyibe kerül a proci, de perpillanat nem kapni hozzá olcsó lapot.
Most akarok gépet venni és habár jó lenne egy 8400, de sajna a drága lap miatt kiesik.
Procinak magában jó ára lenne, csakhát...

(#40) #95462144 válasza Chaser (#38) üzenetére


#95462144
törölt tag

Annyi kiegészítés, hogy a kávé mindenképpen jött volna 18 Q2-ben... Szóval nem csak a HEDT kiváltsága maradt volna.

(#41) Chaser válasza Ribi (#39) üzenetére


Chaser
titán

az stimm, platform szinten nem olcsó most, pár hónap és változik

Rocket6 ez az, jött volna, így meg muszáj volt, de nem lennék benne biztos zen nélkül a kávé 6 magos lett volna-e, vagy csak marad a régi felállás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) #95462144 válasza Chaser (#41) üzenetére


#95462144
törölt tag

De igen 6 magos lett volna mindenképpen, már tavaly ilyenkor volt róla szellőztetve. Csak muszáj volt a Zen miatt paper lauch-ot csinálni. Ezért sincs készlet.

(#43) Aliszalámi válasza r92king (#10) üzenetére


Aliszalámi
tag

Nem az árfolyamtól függ, hogy "mennyibe van" az alaplap, hanem az inflációtól és a reálbérek alakulásától, az meg nem nagyon van 5-6 éve. Már ha a dolog jobbanteljesítési faktorát nézzük (tehát NEM azért drágák a cuccok, mert leértékelték a forintot és elinflálták a béreket, mint mondjuk 95ben bokros-surányi). A gond egyébként nem itt van, hanem hogy a minden friss architekturát felvásárolnak, hogy kriptovalutákba öntsék a pénzt.

Okos kapitalista mit csinál? Hát gyárat épít, részvényt vesz, beruház.
A gond a világgazdaságban van, túl nagy a szakadék a bérek (a vásárlóerő) és az előállított érték között, ezért aztán nincs aki a megtakarítását beruházásokba tudná önteni.
A másik oldalon meg kialakult egy oligopol gazdasági csoport, akik meg nem nagyon szeretnek innovatív versenyt folytatni, ha nem muszáj.
Hát mi megy intel fronton már vagy 10 éve? Ez a tick-tack dolog. Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#44) Chaser válasza #95462144 (#42) üzenetére


Chaser
titán

Azt mar nem tudjuk meg mi lett volna, de ha 6 magos es nem jott volna a zen,egeszen biztosan ment volna meg a jelenlegi hiany miatt tularazott arakra is +, de szerencsere nem igy lett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Kékes525 válasza Chaser (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon hosszú idő óta először van komoly verseny az Intel és az AMD között. Ennek csak örülhetünk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) Chaser válasza Kékes525 (#45) üzenetére


Chaser
titán

Nem mondtam en mast:) es amd gpu kerul egyes intelekbe ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Kékes525 válasza Chaser (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak megerősítettelek. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) snecy20 válasza Kékes525 (#45) üzenetére


snecy20
veterán

Az Intel ezekkel a hatmagosokkal jó választ adott a Ryzen-re, a jövőre érkező nyolcmagosokkal meg pláne, de majd onnantól lesz érdekes a történet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49) Kékes525 válasza snecy20 (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem csak akkor, ha az árazása is jó lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) snecy20 válasza Kékes525 (#49) üzenetére


snecy20
veterán

Meglesz kérve az ára a nyolcmagosoknak, annyi szent.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.