Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Ezt miért tartott ilyen sokáig megépíteni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Molyzsa válasza Petykemano (#1) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Üzletpolitika semmi más. :)

..o.O..

(#3) Solten


Solten
addikt

Inkabb a Ryzen GE szallingozna mar...

Saor Alba

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kíváncsi leszek az árazásra. Sokan OC mentes lapot keresnek amik funkcionalitás terén nem maradnak el egy X470-es mögött. Egy jó árazással igazi népdeszkák készülhetnének.

(#5) DraXoN válasza Milka 78 (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ezen B szériás csippel szerelt példányok OC képes lapok lesznek :)

--------

Én mondjuk úgy tippelem, hogy árban bemennek a "régi" X370 lapok köré (ha már feljebb tudták tornázni AMD lapoknál a gyártók az árrést az X470 megjelenésével).. Majd árban követi alatta a B350 és A320...

Az X470 árainak letörésén szerintem az segített volna, ha végül az X490 chipset megjelenik.. de végül nem jöttek... (konkurencia hiányában? :F )

Egyébként A420 chipsettek lesznek, vagy legalsóbb széria kimarad?

De még mindig sokkal többféle inteles alaplap készül a gyártók által mint amd-s.. előbbi többszörös mennyiségben van (több a felszereltség/szín/minőség választék)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) Z_A_P válasza Milka 78 (#4) üzenetére


Z_A_P
addikt

B450 is OC-s lap.

OK

(#7) stratova


stratova
veterán

Reméljük azokról már nem felejtik le a DP-t. Kabaréba illő, hogy Az Asrock Fatal1ty X470 Gaming-ITX/ac-ra egyetlen árva HDMI került. Vagy amikor az Asus adott ki X370 ITX-et bármilyen videokimenet nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Skacok értelmezzétek amit írtam. ;)
Én nem mondtam olyat,hogy oc mentes a lap. Az a A320-as széria ami olyan fapados,hogy jó szívvel nem ajánlanám senkinek 2700x alá és nem is ajánlom,mert ami már eléri egy ajánlható matx B350-es lap szintjét az majdnem annyiba is kerül.
Azt mondtam,hogy a tulaj keres olyan lapot ami funkcionalitásuk terén teljes értékűek, gondolva itt a PBO-ra (tehát oc nélkül tudja a lehető legmagasabb órajelen használni a procit),de ő maga nem akar oc-zni.

(#9) Silentfrog válasza Solten (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mindig ez van. Mire ideér lesz jobb, és akkor arra várunk! :DDD

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

Tkp. mi a különbség az X470 meg a B450 közt?... :F

Turenkarn

(#11) Lacc válasza stratova (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Alapból nincs sok értelme, a Ryzen nem tartalmaz iGpu egységet, szóval így is úgy is venned kell videokarit melléje.
Persze ott az APU, de annak szerintem nem is kell több egy darab Hdmi-nél (saját keserű tapasztalat alapján 2400G-nek annyi pont elég)

(#12) Televan74 válasza Tyrel (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

1 db 16X pciexp. csatoló van rajta,nem tudsz cf/sli -t kialakítani rajta. Egy jól megtervezett B450 -s lap egy átlag egykártyás felhasználónak bőven elég.Az már egy más kérdés hogy egy drágább B450 -s alaplap árban közelít az olcsóbb X470 -s lapok árához.
Ez így már volt a B350/X370 esetében is.

De itt van egy táblázat a különbségekről.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) HookR válasza stratova (#7) üzenetére


HookR
addikt

"Kabaréba illő, hogy Az Asrock Fatal1ty X470 Gaming-ITX/ac-ra egyetlen árva HDMI került."
Van rajta DP is. Bizonyára az Asus ROG Strix X470-I Gaming-re gondoltál, azon van csak 1db HDMI csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14) Kicsimix válasza Lacc (#11) üzenetére


Kicsimix
őstag

szerk -

#16

Ezen 2 van:

ROG-STRIX-B450-F-GAMING

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#15) Kicsimix válasza Kicsimix (#14) üzenetére


Kicsimix
őstag

#12 Bocsi.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#16) Tyrel válasza Televan74 (#12) üzenetére


Tyrel
őstag

Zsír, köszi! :R
Meg is van akkor hogy a B450 lesz az én barátom, még jó hogy nem vásároltam be túl korán (és túl drágán)... :)

Turenkarn

(#17) Televan74 válasza Kicsimix (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a táblázatból indultam ki,semmi baj. Legalább tudjuk hogy lehet jobbat is csinálni,remélem a többi gyártó is csinál hasonló megoldásokat. :K

Mondjuk részemről mindegy, mert én csak a következő szériára ugrok rá! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Nyelvújítás? Az alaplap többesszáma ezentúl alaplak? ;)

Jobbára ártalmatlan...

(#19) lsc válasza Lacc (#11) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez a baj kettő kellene, de olyan lap ritka mint a fehér holló, és még drága is.

Az élet kegyetlen .

(#20) libit válasza Lacc (#11) üzenetére


libit
tag

HTPC (meg minden mas) alapnak GE APU-val erdekesebb a 4K fejlodese 300-as elodokhoz kepest
Multi-VGA output support : HDMI/DisplayPort ports
- Supports HDMI 2.0b with maximum resolution of 4096 x 2160 @ 60 Hz
- Supports DisplayPort 1.2 with max. resolution 4096 x 2160 @ 60 Hz

amugy milyen keseru tapasztalatod volt 2400G-vel? mit nem birt?

[ Szerkesztve ]

(#21) Tyrel válasza lsc (#19) üzenetére


Tyrel
őstag

DVI-ből átalakított HDMI nem jó? Manapság a többségén kimegy a hang is, amennyire tudom...

Turenkarn

(#22) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

800 ft os atalakiton atmegy hang kep minden rendben

YNWA

(#23) TIT


TIT
veterán

Processor pci express interfacenek mi köze a procihoz?
Mi a hátránya ha csak 1 van 1x16 és nincs 2x8?
Nincs sli+nem tudok ssd-t rátenni?

(#24) stratova válasza HookR (#13) üzenetére


stratova
veterán

Pardon, való igaz. Az Asrock-kal sok gond nincs etéren. Az Asusnak vannak ilyen értelmes húzásai Maximus Impact VIII óta, Intel és AMD oldalon egyaránt.

Lacc: miért akkora igény egy IGP-től elvárni egy multimonitor kezelési képességet? A melós i5-4310M a beépítettet is beleértve lekezel 3 kijelzőt. Egy otthoni ITX gépnél, ami ennél lényegesen újabb igazán nem nagy elvárás szerintem, hogy képes legyen HDMI-n a TV-re FHD Youtube stb./filmet/sorozatot küldeni, miközben a másik kijelzőt pl. DP-ra kötve irodai, 2D szerkesztő alkalmazást használnék vagy böngészem.

50-70e lapokról beszélünk, ahol mondjuk én szimplán azért adnék ki tslán annyit, hogy egy jól felszerelt és szabályozható alapot kapjak, ha akarom csak egy 2400G-hez, de ha úgy tetszik egy olyan fejlett és jó teljesítmény/fogyasztás mutatatóval rendelkező CPU/APU + GPU kombinációjához, amit még a Node 202 450 W-os tápegysége kiszolgál és ilyen kis helyen lehűthető (a CPU/APU pl. Idcooling IS-60 segedelmével).

[ Szerkesztve ]

(#25) stratova válasza stratova (#24) üzenetére


stratova
veterán

Mondjuk azt változatlanul nem értem miért mem lehet az ITX csúcskategóriában egy Maximus Impact VI felszereltségű, alatta pedig Prime Z170-I Pro Gaminghez mérhető lapot összehozni, ár teljesítmény/szolgáltstás szintjén. Előbbi anno 80 utóbbi 50 környékén mozgott, mignem utóbbi pár hasznos vagy kevéssé hasznos változtatás és chipsetváltás után bekerült a RoG családba, hogy jó 20e áremelést kapjon.
A korábban említett Asus Strix X470-I Gaming ráadásul 70 környékén tanyázik, ahol a gyártó Z170/270/370 lapjain különös módon sikerült "helyet találni" a HDMI+DP kombónak.
A Strix B450-I szenzációs újítása, netán az lesz, hogy már képesek egyáltalán rátenni bármilyen videokimenetet az 50-60-as sávban tanyázó B350 után?

[ Szerkesztve ]

(#26) Silεncε


Silεncε
őstag

Hát akkor ezt megvárjuk (még jó hogy nem kezdtem el vásárolni)

(#27) lsc válasza Tyrel (#21) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, azt használom de vannak nyűgjei.

Az élet kegyetlen .

(#28) komi77


komi77
senior tag

Én régóta Amd fan vagyok. A Ryzen-es platformnál - a sok előny és javulás ellenére nem értem, hogy - ha pl. vennék egy 320-as lapot szerveres, htpc-s feladatokra 2200G procival - miért nincs több sata csatlakozó rajta? Nekem a négy sata már jó 2-3 éve kevés - amióta nagyobb, jobb minőségű fájlokban töltöm le a filmeket. Így legutóbb is 350-est kellett vennem (8 sata és 3TB-nél kisebb vinyóm nincs) ilyen megfontolásból.Értem én a technikai hátterét, de pont nem a játékra szánt árú és teljesítményű lapokat, procikat használja az ember erre a célra. Legyen kis fogyasztás, stabil folyamatos üzem, fapados de olcsó, sok csatival. A 320 pont ezekben gyenge. Inkább csak irodai gépnek jó, bár a jobb 320-asok meg majd egy árban vannak a 350-esekkel - amik már játékra is használhatók. Szóval el tudnék képzelni olyan olcsóbb deszkákat amin sok a csati és alkalmas a fenti igényekre. Vagy dobjanak ki olyan platformot ami erre való. :) Amúgy a 450-eseket én is várom nagyon - meg azt, hogy ezeket az igényeket átgondolja valaki.

Szegény ember kézzel nőz.

(#29) #95904256 válasza komi77 (#28) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megoldás lehet pl. a PCI-E-be dugható SATA portos bővítőkártya.
Pár ezer forintért már beszerezhető... és akkor van SATA dögivel. :)

(#30) DraXoN válasza #95904256 (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hozzászoktak az emberek, hogy az alaplapon vannak a csatlakozók .. vagy én vagyok már öreg, hogy még volt dolgom olyan gépekkel amik külön kártyaként tartalmazták az I/O kártyát, és azon voltak az IDE csatolók, soros és párhuzamos portok.. az alaplapon meg egyetlen AT billentyűzet csatlakozó volt (bár láttam olyan gépet amin az a port is külön kártya volt ... valami korai 286 :DDD ) ...
de nem is értem, ott a rengeteg csatoló, de bele kártyát csak kevesen raknak.. pedig pont erre való, ha kell extra sata port, akkor lehet rakni bele kártyát :) ... bár kár nincs sata bővítőkártyából RGB-s .. höh.. piaci rés ;]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) BReal válasza stratova (#7) üzenetére


BReal
addikt

Miért kell DP? Csak az van a monitorodon?

(#32) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

ABU! Nincs nagy jelentősége, de ha az 5W-ból leveszed a 30%-ot, az csak 3.5W, ami nem csak kicsivel van 5 alatt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Televan74 válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


Televan74
nagyúr

Olyan kicsi már az 5W -is, hogy a 3.5W már csak egy hangyafasznyi különbség hozzá képest! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) Geri Bátyó válasza Televan74 (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Persze, hogy nincs nagy jelentősége, csak a két állítás üti egymást.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) sb válasza Televan74 (#33) üzenetére


sb
veterán

Ez érdekes amúgy, 5W elég jó... pedig tesztek alapján úgy tűnt maga a platform többet eszik Intelnél, a cpu magok viszont az értelmes, gyári beállításokon jobbak.

szerk: Mondjuk gyanús, hogy az adott egyedi lap többi része zabálhat ilyen esetben. Mintha lett volna teszt arról is, hogy vmelyik ITX lappal jó 20W-tal evett kevesebbet a rendszer mint egy éppen nagyobb étvágyú ATX-szel.

@komi77
Azért az ilyen szintű szerveresdi elég egyedi igény. NAS-ként én is használok PC-t, de 3-4 SATA-val eddig így is elvoltam. Ezen kívül meg akár nekem, akár egy másik átlagusernek a 4-6 SATA port is olyan mennyiség, aminek nagy részét életében nem használja...

[ Szerkesztve ]

(#36) stratova válasza BReal (#31) üzenetére


stratova
veterán

Szimplán amiatt lenne hasznos, hogy DVI-n vagy DP-n egy monitort köthessek rá, amellett, hogy állandó jelleggel a TV is a gépen van (és a szolgáltatói boxon).
Ez akár kiváltható is lenne a TV irányában valamilyen wireless display megoldással ha az eszközeim támogatnák (LG 47LM699S & FM2A88X ITX+).
Másrészt pedig a mostani lapomon ezekhez képest hátlapi arzenál van (HDMI in/out, DVI, D-SUB) és a felébe sem került ezeknek új korában. Tény hogy egy HDMI 2.0b fejlettebb a type-c sem rossz dolog, de miért luxus egy árva DP port annyira, hogy pl B450 helyett X470-es lapot kelljen vennie valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#37) idegen lény


idegen lény
őstag

Elolvastam az írást, de sokkal okosabb nem lettem tőle. Még mindig nem tudom, hogy azon kívül, hogy a B450-ekben már nem kell BIOS-t frissíteni, miben fog többet tudni a B350-eknél. Nem tudtam meg, hogy mire jó a Precision Boost Overdrive és a StoreMI. :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#38) stratova válasza idegen lény (#37) üzenetére


stratova
veterán

Precision Boost Overdrive: 1, 2
StoreMI

(#39) idegen lény válasza stratova (#38) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ezek szerint a StoreMI egy fizetős szoftver. Nincs jelentősége.

A Precision Boost Overdrive pedig csak az OC-zőknek szól. Szintén jelentéktelen, csak pár százaléknyi extra teljesítményt nyújt, és azt is csak az X-re végződő processzorok esetében, vagyis nem működik sem a 2200G, sem a 2400G esetében.

Vagyis az egyetlen előnye az, hogy nem kell BIOS-t frissíteni rajta. Nem is értem, miért várták ezt sokan. Valószínűleg drágább lesz a B350-nél, ám gyakorlatilag semmivel sem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#40) DraXoN válasza idegen lény (#39) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"Vagyis az egyetlen előnye az, hogy nem kell BIOS-t frissíteni rajta. Nem is értem, miért várták ezt sokan. Valószínűleg drágább lesz a B350-nél, ám gyakorlatilag semmivel sem lesz jobb."

Ezt anno mondták többen is, hogy nincs értelme várni, ráadásul az újabb gyártású B350eknél nem is biztos, hogy egyáltalán kell biost frissíteni.. Persze B450 esetében nem lehet majd olyan eset, hogy egy régen legyártott példányt kap kézhez a vevő, amit ténylegesen előtte frissíteni kellene...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) boogiemano


boogiemano
tag

Nagyszeru! ugyanakkor kozerthetove forditva

AKKOR MOST:
a hazai kereskedok/boltok AKKOR MOST jol felvihetik az eddigi A B X alaplapok arat (amik jelenleg is joval magasabban vannak a nemzetkozi atlagaraknak) mééég gyorsan gyorsan gyorsan mielott kijon az uj szeria!

monmdjuk 3-10k kozotti osszegrol bezselunk

hogy aztan mikor mar latjuk h jon ki, az "argrafikont" okosan lejjebb lehessen iranyitani azaz megakciozni nehanyat
mondjuk 2-3 ezerrel (ami ugye eleve tobb lesz az eddigi arnal)

es majd megjelolni az eszmeletlenakcio cedulaval
aztan ha kijott az uj keszlet, mindet joarasitani hogy tuti ne legyen olcsobb az eddiginel.

Ehelyett egy elelmes kereskedonekl nem az lenne a celja h ami mondjuk raktaron van (oke mar nem sok ilyen ún "valodi" uzlet letezik) azt eladni mondjuk csekély amde igy is még boven merheto hasznonnal - es pl igy nem rohad rajuk es nem kene ezt a (ugyebar nem letezo meg tiltott bruuhahahaha) hallgatolagos armegallapodast kovetniuk
lehet h jobban jarnank

[ Szerkesztve ]

Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

(#42) sb válasza stratova (#36) üzenetére


sb
veterán

Most kattintgattam én is végig a 450-es lapokat - már ami megvan - és HDMI 2.0 is ugyanúgy luxus.
Értelme nulla kb. a 450-nek a 350 helyére de erre az egyre vártam. B350-ből is van jó pár ami papíron HDMI 1.4, de kijön rajta a 4k 60Hz, vagyis 2.0-ként is megy. Gondoltam legalább ezt meglépik és ráírják gyárilag pár lapra.
A vicc mondjuk az, hogy már az első szériánál is azt gondoltam, hogy 2.0 nélkül egyszerűen nem lesz pofájuk kiadni őket. Erre itt a második bőr és még mindig... úgy, hogy droidos boxon 10k-ból megvan ugyanez. 4k, 60p, HDR.

(#43) Chaser válasza sb (#35) üzenetére


Chaser
titán

alaplap rengeteget számít fogyasztásban, még anno c2d korszakban mikor sokat mértem fogyasztást, uo. chipes és konfigú lapoknál, az adott msi 10w-tal többet zabált mint az adott gb lap

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) DraXoN válasza Chaser (#43) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én nem tartom kizártnak, hogy gyengébb minőségű alkatrészekkel szerelik egyik-másik amd lapot (olcsóbbak is), amiatt is fogyaszt többet idle állapotban egy amd platform az intelhez képest (hasonló felszereltség mellett)... persze lehet az energiatakarékosság nem elég hatékony akár platformszinten.. mert a két platform között az a +5-10W fogyasztási különbség kb. végig megvan.. 2 alaplap között meg felszereltségtől függően simán lehet akár 30W különbség.. és akkor az esetleges led világítás ebben benne sincs...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#45) Chaser válasza DraXoN (#44) üzenetére


Chaser
titán

Ez intel lapoknal is megvolt, gb-nek sokkal jobb figyasztasa volt mint msi-nek, a jelent nem tudom, nincs desktop gepem, az viszint biztos, h magaban cpu es chipset fogyasztasa platform szintu osszegzeshez keves, adott gyarto adott alaplapjanal mar oke

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) sb válasza DraXoN (#44) üzenetére


sb
veterán

Pont erről van szó. Van teszt ahol az AMD eszik +10W-ot idle az Intelhez képest és van fordított teszt is.

@Chaser, persze, mindig számított a lap, de azért azt gondoltam ma már 10-20W-ok nem maradnak benne.
Elég sokan nézik már a fogyasztást, feltűnőbb is a 65W-os átlagprocik mellett, jobban mint a 120-150W-os szörnyeknél pár éve. Nomeg jellemzően normál lapoknál néztem. Fullos ATX tuninglapnál eleve jobban lesz*rják és több cucc is lóg rajta általában.

(#47) DraXoN válasza sb (#46) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ATXnél biztos tényleg nem figyelnek nagyon, és általában a jobban felszerelt lapok jobban el is vannak "szállva" az alap fogyasztással.. de ez alapján az ITX lenne talán a legjobb ... talán, bár mapanság azokat is jól fellehet szerelni.
De AM4re valahogy nem igen jön túl sok lap: [link] ... remélem most B450el bővül a soruk .. kicsit... volna hova. árban is jöhetne pár olcsóbb darab...

de alapból is sokkal többféle inteles alaplap jelenik meg mint AMD-s.. de remélem idővel kicsit kiegyenlítődnek az erőviszonyok, a Ryzenek vannak olyan jók, hogy megérdemeljék a kb. azonos figyelmet az alaplap gyártók részéről.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#48) idegen lény válasza DraXoN (#47) üzenetére


idegen lény
őstag

És milyen drágák! :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49) hokuszpk válasza idegen lény (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A Precision Boost Overdrive pedig csak az OC-zőknek szól"

pont hogy nem.
azoknak szol, akik nem akarnak foglalkozni az OC-vel, de szeretnék a leheto legtobbet kihozni a procibol. Automata tuning.
aki nekiall tulhajtani, az csuklobol kapcsolja ki nem kapcsolja be.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#50) idegen lény válasza hokuszpk (#49) üzenetére


idegen lény
őstag

:R De csak minimális gyorsulással jár, és az is csak az X-es processzoroknál, én meg 2200G-ben gondolkodom.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.