Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát igen, menni kell a Nokia után ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) eclipse006


eclipse006
őstag

Na, hát ez egy igazán fontos dolog. Inkább a képminőségen fejlesztenének.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#3) Sofian


Sofian
őstag

Inkább az autofókuszhoz és "záridőhöz" adjanak egységes fejlesztői hozzáférést..

[ Szerkesztve ]

(#4) Paul119 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Hogy mas ceget is bagoert meg tudjanak venni a nagy halak ? ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) GeryFlash válasza eclipse006 (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mit? :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) polika


polika
senior tag

Izé ha alapban egy szar minőségű szenzor van a kütyüben akkor a RAW-ból ne várjunk sokat...az hogy egy dslr-ben 12-14 bites a belső képi infó és onnét butítanak le 8 bitre az elég nagy mozgásteret ad, itt viszont nincs ilyenről szó. Ha fehér egyensúly korrigálást egy 8 bites RAW ill 8 bites jpeg képen csinálom akkor az egyetlen különbség az hogy a jpeg az veszteséges formátum a RAW meg jó esetben nem, azaz a kitömörítés, újra tömörítésből származik valami eltérés, viszont gagyi okostelefonos képeknél úgysem a jpeg hiba lesz a döntő hanem a gagyi szenzor fogja meghatározni a minőséget.

(#7) NGA válasza Paul119 (#4) üzenetére


NGA
addikt

Ott van a BB, a kutyának nem kellett egyben.

(#8) royalka


royalka
őstag

Nagyon hasznos!!!!!!! :W

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#9) E770


E770
senior tag

most majd akkor fellebben a fátyol a szenzorokról - de mégis ki is kíváncsi egy telefon nyers képére, ami olyan lesz, mint a nagy hírességek smink nélkül :(((

(#10) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ennek az egész mobilfényképezésnek úgy ánblokk semmi értelme :U , max lefotózni a gázóra állást és bediktálni... ;]

(#11) ljungberg válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


ljungberg
tag

:C
Úgy van.

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez még egy év, új Andrawid verzió lesz.

(#13) kecskebégető válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Hát igen a droid 80%-on nokia okostelefon meg már nemigen lesz. ;]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#14) Dilikutya válasza kecskebégető (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért nem lesz?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) #06658560 válasza Dilikutya (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert MS lesz.

#16 kecskebégető: de, árulhatnak, ellenben nincs kinek kifejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#16) kecskebégető válasza Dilikutya (#14) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Megvette a Microsoft a telefonrészlegét és pár hónap múlva már nem árulhatnak okostelefont jópár évig Vagy talán soha már.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#17) mumk1


mumk1
addikt

Érdekes, hogy a Xiaomi beelőzött mindenkit és a már kapható Mi3-ba elérhető a RAW fotózás. A 13 megapixeles Sony Exmor sensor minősége már más kérdés. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#18) #51736960 válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

sok jó képet készítettem már mobillal, persze a klasszikus technikai értelemben nem állják meg a helyüket, de kis kreativitással azért lehet szépet alkotni.
pl. a családi rendezvényeken sógorom is szokott dslr-el fotózni, de legalább egy nagyságrenddel gyengébb fotókat készít, mint én mobillal :) (fingja sincs a komponálásról, vakuzza a karácsonyfát, levágja a fél embert, stb...)

úgyhogy nem kell lenézni a mobilt, én az utóbbi 5-6 évben csak mobillal fotózok, és arra tökéletesen elég, hogy utána családdal-ismerőssel a tv-n végignézzük a képeket és jókat röhögjünk egymáson, vagy rácsodálkozzunk egy szép naplementés képre...

szerk: btw, ezt a raw-os dolgot én is kétkedéssel fogadom, nem hiszem, hogy sok értelme lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19) eclipse006 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


eclipse006
őstag

Akár a zajszűrésen, fehéregyensúly mérésen, vonalélességen. Tudom, hogy ezeket RAW segítségével magunknak korrigálhatjuk, de nem szívesen bíbelődnék az összes kép korrekciójával amit telefonnal lőttem.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#20) PistiSan válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


PistiSan
addikt

Nevetni fogsz, de tényleg arra használom legtöbbet. :P

(#21) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Pedig van értelme. Akkor ha megfelelő céleszköz áll a rendelkezésre, megfelelő szenzorral. Pl. Nokia Lumia 1020.

(OFF)Lumia 1020 RAW fájlok(/OFF)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22) Dilikutya válasza kecskebégető (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez az, amikor valaki továbbad olyan hírt, amit olyantól hallott, aki már látott olyat aki olvasta hogy valaki hallotta hogy valamerre írták hogy olvasta hogy látta...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) #06658560 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez az, amikor az autós értetlenkedik a rádiós híren, hogy valaki a forgalommal szemben közlekedik az autópályán: Még hogy egy! Mind!

(#24) GeryFlash válasza eclipse006 (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez a gyártók készülékein múlik, nem a Google-ön, ők csak azt akarják elérni, hogy abba a pár jobb kamerával szerelt készülékben ne legyen visszahúzó tényező a JPEG, ettől még a középkategóriás vagy línai készülékeben ez semmit nem fog persze jelenteni, de ez nem a Google miatt van...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) eclipse006 válasza GeryFlash (#24) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem nem csak a készüléken múlik amiket soroltam, a szoftveres rész is lényeges, azért pedig szerintem a Google felel, mivel ők adják ki az android rendszert. Azt nem tudom, hogy egyes gyártók, akik a saját felületet varázsolnak az alap androidra, mennyire nyúlnak bele a kamera szoftverébe.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#26) mumk1 válasza eclipse006 (#25) üzenetére


mumk1
addikt

"Azt nem tudom, hogy egyes gyártók, akik a saját felületet varázsolnak az alap androidra, mennyire nyúlnak bele a kamera szoftverébe."
Rendesen.
A nagyobb gyártók kamera szoftvere köszönő viszonyban sincs a Nexus megoldásával. Arról már nem is beszélve, hogy egyik másik gyártónak akadnak igazán különc megoldásai is, mint pl. a HTC ultrapixel-e. A marketing maszlagot persze nem kell bevenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#27) kecskebégető válasza Dilikutya (#22) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Fejtsd már ki kérlek....Olyan kíváncsi vagyok.Ez az, amikor tartod valamire magad de igazából ez nem ide tartozik és senkit nem érdekel.(Se a negatív se a pozitív része...) ;]

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#28) Dilikutya válasza kecskebégető (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Senki sem beszélt olyanról, hogy nem lenne többet Nokia okostelefon, sőt! A Microsoft valószínűleg magát a márkát aligha fogja kikukázni, elvégre a mobilpiacon nagy múlttal rendelkező, ma is jól csengő névről van szó. Okostelefont ugyan csak a kisebbség vesz tőlük, de a hagyományos telefonok piacán nagyágyúnak számítanak. A Microsoft hülye lenne ezt felszámolni, mikor nekik meg pont a Windows Phone felfuttatása a céljuk. Személy szerint remélem, hogy a WP kiforrja magát, és újra lehet Nokia telefonom, több, mint 10 év Nokia használat után nem szívesen pártoltam el tőlük, de ideje volt okostelefont venni, és a WP8-at nem éreztem még késznek arra, hogy a felhasználója legyek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem sok értelme van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) #06658560 válasza Dilikutya (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

De, már voltak hírek róla, kompletten kukázzák a Nokia nevet, s amúgy is csak a WP vonalra fókuszálnak. Nokia gyárthat telót- ha jól emlékszem öt év múlva, de most már nincs mivel, kivel.

(#31) edward2 válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


edward2
addikt

Bizony semmi értelme, de majd pár év múlva nézhetsz amikor egy fényképezőgépet akarsz majd venni mert az ára a csillagos egekben lesz mivel senki sem fogja venni.

A Google bizony már ma is bőven kielégíti az átlag ember igényét. Nexus 4el lőtt képeim Google+ra feltöltve hozzá egy normal auto-awesome korrigáció és átlag ember a csodájára jár.

(#32) Dilikutya válasza #06658560 (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Microsoft és a Nokia öt évre kötött megállapodásának értelmében a finn gyártó 2014 második feléig kizárólag Windows Phone készülékekkel lehet jelen az okostelefonok piacán, ám ezt követően a szerződéses feltételek újratárgyalásra kerülnek. A The New York Times értesülései szerint az okostelefonok piacán mindössze 3 százalékos részesedéssel bíró Nokia már a Microsoft Surface telefonos projektjének kipattanásakor megkezdte az Android-alapú Lumia modellek fejlesztését, ahol nem maga az operációs rendszer átültetése, hanem az egyedi felület és szolgáltatások létrehozása jelentett komoly kihívást.

edward2: A sok megapixeles Nokia telefonokról elhiszem, hogy kielégítik az átlagember igényeit, de egy sima 5-10Mp-s mobilkamera nem. Lehet vele bohóckodni, lehet vele viszonylag szép képeket csinálni, de megette a fene az egészet, ha zoomolni akarsz. márpedig akarsz, bárhova mész. A Nokia 1020 és a 808 sem képes optikai zoomra, de a nagy felbontású optika miatt veszteségmentesen tudsz ráközelíteni a témára, amit persze alacsonyabb felbontáson mentesz el - illetve nem is kell feltétlenül, az akkora felbontás, hogy monitoron sem szúrod ki, hogy csak digitális nagyítás van. Én abszolút átlagos igényű vagyok egyelőre ilyen téren, mivel nem értek a látványos fotózáshoz, mégsem érem be a digitális zoommal. A fényképezőm többi extrája már csak hab a tortán, amivel el tudok bohóckodni, tanulgatni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) ROBOTER válasza polika (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Funkcionálisan jogos az aggodalmad, de durván leegyszerűsítetted ezt a JPG vs. RAW dolgot, azt az "egyetlen" szót felejtsük el.

A tömörítés a legkisebb különbség a kettő között (sőt igazából hasonlóság, mert ma szinte az összes RAW lossless JPG-ben van tömörítve).

Demozaik, szintérkonverzió (cameraRGB->sRGB vagy aRGB) és annak részeként a legfontosabb, a Gamma, hogy csak a legfontosabbakat említsem. Pontosan a kis mozgástér és a Gamma miatt óriási a jelentősége a szintérkonverzió előtti expozíciókorrekciónak, fehéregyensúlynak stb.

[ Szerkesztve ]

(#34) tabu3x válasza Dilikutya (#32) üzenetére


tabu3x
tag

Nemrégiben a Microsoft megvette a Nokia majdnem teljes telefonos részlegét (feature phone-t gyárthatna, de azt meg minek, ugye), a szabadalmakat is ideértve.
Már a jövő évben elhagyják a Nokia márkanevet, de a Microsoft neve sem fog ott díszelegni a telefonokon. Szimplán Lumia néven árulják majd a telókat.
A Nokia a jövőben egyáltalán nem gyárt semmilyen okostelefont, itt a történet vége.

(#35) #06658560 válasza tabu3x (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

A szabadalmakat licencelik, nem vették meg.

(#36) Dilikutya válasza tabu3x (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyet sehol nem írnak, hogy elhagynák a márkanevet. Hagyományos telefonok piacát meg ne becsüld le, rengeteget adnak el belőlük, és abban a Nokia mondhatni egyeduralkodó. A szabadalmakat pedig nem megvette.

"További 1,65 milliárd eurórért a Microsoft 10 éves nem kizárólagos jogot szerez a Nokia szabadalmi portfóliójának használatához, valamint külön összegeket fizet majd a Nokia HERE platformjának 4 éves nem kizárólagos licenceléséért."

Ha még nem esett volna le, tudok a Microsoft-Nokia üzletről, én is olvasok Mobilarénát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Sofian válasza Dilikutya (#36) üzenetére


Sofian
őstag

Benne van a megállapodásban, hogy csak s40 és s30-as készülékeken használhatja a Microsoft a Nokia nevet. A Nokia név nem került eladásra.

Microsoft has agreed to a 10 year license arrangement with Nokia to use the Nokia brand on current Mobile Phones products. Nokia will continue to own and maintain the Nokia brand. Under the terms of the transaction, Microsoft has agreed to a 10 year license arrangement with Nokia to use the Nokia brand on current and subsequently developed products based on the Series 30 and Series 40 operating systems. Upon the closing of the transaction, Nokia would be restricted from licensing the Nokia brand for use in connection with mobile device sales for 30 months and from using the Nokia brand on Nokia's own mobile devices until December 31, 2015. - See more at: http://press.nokia.com/2013/09/03/nokia-to-sell-devices-services-business-to-microsoft-in-eur-5-44-billion-all-cash-transaction/#sthash.0qmBOyRl.dpuf[/I]

(#38) #06658560 válasza Dilikutya (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

De már írtak róla, hogy bizony MS nem fog Nokia nevet használni, már a következő telefonoknál sem, neki Lumi kell.

(#39) Воланд válasza Dilikutya (#36) üzenetére


Воланд
titán

huha, vannak itt gondok. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) Lomha 8V válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


Lomha 8V
addikt

:C ;]

(#41) edward2 válasza Dilikutya (#32) üzenetére


edward2
addikt

Pedig hidd el, hogy kielégíti ezt ismerőseim és családon belül teszteltem. Nem nagyon akarok zoomolni csinálok egy kompozíciót aztán ha valami nem jó helyre került akkor cropolni szoktam max.

[aztán azt is hozzá kell tenni, hogy egy jó fotós bármivel lő jó képet. Érdemes megnézni a Digitalrev TV sorozatát ahol profi fotósoknak adnak ilyen ratyi kamerákat miket képesek kihozni belőle]

Amúgy most ahol voltam külföldön csináltam egy csoport fotót (csak külföldi ember) és amikor megosztottam a képet mindenki kérdezte milyen fényképezővel lett csinálva. Mondtam, hogy sima Nexus 4 [azt meg sem említve, hogy ennek a kamerája eléggé ramaty].

(#42) winhate


winhate
őstag

Mobilba teljesen ertelmetlen a raw formatum.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#43) Dilikutya válasza edward2 (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, nem hiszem el. Lehet, hogy nektek elég, de nekem, és még sokaknak nem. Világ életemben használtam a zoomot a legalapabb kompakt gépeken is, már amin volt optikai. A levagdosás nem opció, hanem igénytelen barkácsolás. Az, hogy egy 5-8Mp-s (10Mp fölött csak drága telefonok vannak) képet körbevágsz, igen távol áll attól, hogy van egy 16Mp-s fényképed 10-20x zoommal. Nem kell profi fotósnak lenned, hogy igényed legyen az optikai zoomra. Ez jókora kékeres *ság, hogy egy jó fotós bármivel csinál jó képet. Vannak dolgok, amiknek egész egyszerűen gátat szab a technika. Nézegess alsókategóriás telefonteszteket itt a Mobilarénán, azokkal egy fotós sem fog álleejtős képet csinálni. Az érzék, tehetség, meg a jókor, jó helyen meglátott téma még csak félsiker. Olyan műsornak meg nem szabad bedőlni, ami ugyanazzal az eszközzel fogható, mint a Családi titkok és a Barátok közt.
Azt már nem is említem, hogy a telefonok igen jelentős része a szürkületi fényben elvérzik.
De nem akarlak meggyőzni, kinek mire van, vagy nincs igénye. A beégett fényes részeknek is megvan a maguk szépsége.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) E770 válasza Dilikutya (#43) üzenetére


E770
senior tag

+1

a telefonnal fotózás szvsz szépen mutatja hogy tud felülkerekedni a minőségen a kényelem :(((
igen széles a skála a dokumentálástól (gázóra) a fotóművészetig ...
minőségi kérdéseket most fel sem vetve - pillantsunk a fotózásra csak mint tevékenységre, azaz hogy egy kép készítése melyik eszközzel (telefontól a dSLRig) melyik milyen élmény! :P

(#45) ROBOTER válasza Dilikutya (#43) üzenetére


ROBOTER
addikt

A filmes időszakban a kamerák nagyobb részét beépített, fix objektívvel adták el, a legnevesebb gyártók is. A cserélhető objektíves gépek nagyobb részét '90 előtt leginkább normálobjektívekkel vagy enyhe nagylátóval hozták forgalomba, és jelentős részükre alig került más objektív. És ez igaz a középformátumra is.

Szóval a zoom, a gyújtótávolság megváltoztatása egy nagyon hasznos dolog, és műfajtól függően általában nélkülözhetetlen, de hogy kizárná a kreatív, jó minőségű fényképezést, és összefüggésbe hozni az igényességgel.. ez teljesen alaptalan.

Nekem most S III van, előtte Note (1) volt. utóbbinak a kamerája páratlanul jó volt.

(#46) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyébként nem értem a felháborodást, lesz egy ki/bekapcsolható funkció, amit mindenki akarata szerint használ vagy sem...

Az már sokkal érthetetlenebb, hogy ezen miért kell gondolkodni a google-nak. Az Adobe DNG szabadon használható szabvány, beletelik kb. 30 percbe is írni egy függvényt, ami feltölti a szenzoradatokkal.... de egy egyedi formátum létrehozásához sem kell kutatócsoport.

(#47) mumk1 válasza E770 (#44) üzenetére


mumk1
addikt

Ezzel azért nem feltétlen értek egyet. :N Sokan vannak, akár még fotósok is, akiknek pont ez a kihívás, hogy egy kis szenzorból hogy lehet kihozni a maximumot, megfeszegetve a technológia adta határokat. Szóval, fotózási élményt ez is adhat, nem csak egy FF-es DSLR, nem is kicsit. ;)
Különben elég csak megnézni pl. egy Nokia PV808 válogatást, hogy mit is lehet kihozni egy telefonból. De találhatsz innen a PH!-ról is. [link] [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#48) E770 válasza mumk1 (#47) üzenetére


E770
senior tag

valóban szép kihívás és valóban lehet értékelendő képeket is készíteni már telefonnal is (a körülményektől függő mértékben)

de a tömeges méretben érzékelhető alapjelenségeket szerintem mégis a kényelem (ez mindig nálam van, csak egy gombot kell megnyomni), az igénytelenség (sikerül, ahogy sikerül) és a fotózási gyakorlat hiánya (sokkal több embernek lett a telefonnal együtt fényképezőgépe is, mint akik korábban már fényképeztek, pláne filmes, pláne manuális) dominálja

ez van, ilyen az emberiség, mindig is ilyen volt

festményt, zenét sem alkotnának jobbat, ha mindenki kezébe eszközt adnánk

pozitív oldalról megközelítve, sokkal többen fotóznak, videóznak így (telefonnal) mint anélkül, s ezen felhasználók egy része talán belekóstol így a fotózás rejtelmeibe - vagy akár a nyers képek feldolgozásába ;)

(#49) Dilikutya válasza ROBOTER (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csak a zoomról van szó. Csak a legtöbb a képminőség terén sem jeleskedik, vannak, amikkel egész egyszerűen nem lehet szép képet csinálni. Az esti képeknél is az összes elvérzik. Nem vagyok elégedetlen az SIII Minim képességeivel, jó, ha kéznél van valamit gyorsan lefotózni, értelmes képeket készít, de ha elmegyek valahova, ahol tudok fotózni, oda fényképezőt viszek. Buliba, koncertre nyilván nem, de kirándulni, tájat fotózni csak azt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) edward2 válasza Dilikutya (#43) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem ülj le 1-es. Te tipikusan az az ember vagy aki azt hiszi ért a fotózáshoz, de a kommented elárult, hogy halvány gőzöd sincs semmiről.

Profi fotós meg optikai zoom igen távol áll egymástól. Főleg az ilyen bridges 10-20x zoomtól. Ezekkel amúgy is az önjelölt "fotóművészek" fotóznak. Cropolni meg mindenki cropol.

Technikai korlát a jó fotóhoz? Nézegessél digitalrev TV-t. Van egy külön sorozat ahol point and zoommal olyan fotókat csinálnak a profik amiről te csak álmodni fogsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.