Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Ilyen DTX méretű lapok igazán jöhetnének még, a plusz szélesség simán elfér a legtöbb ITX házban, mivel a széles - alkalmanként 3 slot-os - VGA-k miatt van elég hely ebben az irányban.
Variálni is lehetne, pl. +1 PCIE sínnel, stb.

(#2) Fred23
Természetesen én is maradnék a 20-40k HUF-os ársávban.
Átlagos, multimédiás B450-es lapokra értettem a leírtakat... tudom, bilibe lóg... :B

(#3) Cifu
Ja, de AMD-nél legalább több generációt kiszolgál 1-1 socket / chipset. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Fred23 válasza AxBattler (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

100k fölött mondjuk egy alaplapért se fizetnék; és túloztam, legyen inkább 60. :D

ASRock X570 PHANTOM GAMING-ITX/TB3 is csak 88k.

(#3) Cifu válasza Fred23 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez már valahol nem a méretről szól. Még egy Wifi-s mATX is minimum 79e Ft ugyanott, egy Wifi nélküli is 69e Ft. Ha 60 alatt akarnál X570-et nézni, akkor is alig maroknyi közül válogathatsz, és a legolcsóbb is éppen, hogy 50e Ft alatt van...

Lehet Abu-nak lesz igaza abban, hogy megszűnik az olcsóság, és AMD oldalon is rohadt drága alaplap lesz a "normális"...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon kellenek!
Véletlen se legyen egy elérhető, olcsó megoldás itx-re AM4 platformon. Pár hónapja beharangoztak valamit, de nem kell félni, hogy összeroskad a polc alattuk.

(#5) AxBattler válasza antikomcsi (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, sajna' nem olcsó buli az AM4-es ITX... pedig anno milyen jó kis A68-as deszkákat lehetett kapni 20k HUF alatt! :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Fred23 válasza Cifu (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk legalább nem érzem magam rosszul a 35k-s ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac lapommal. Ha 50-60 körül lehetne Wifi-s, X570-es ITX deszkát kapni, most nem örülnék.

Ettől függetlenül egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem jön majd egy kis áresés.

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nálam csak ITX jöhet szóba.
Ha ennyire drága egy csökött alaplap, akkor azt a pénzt inkább processzorra költöm és maradok intel oldalon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"alapterületét tekintve csupán magasságban tér el egymástól"
Az alapterület 2 dimenzió, a magasság a 3. Én javítanám ara, hogy "méretét tekintve".

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Barret001 válasza Apollyon (#7) üzenetére


Barret001
addikt

Na látod,ezért emelgetik az árakat!

(#10) velizare válasza antikomcsi (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

jah... anno tudod milyen deszka felelt meg a nas+médialejátszóm igényeinek? asrock fatality z170 gaming-itx/ac... még jó, hogy találtam egyet használtan 18ért...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Béééla válasza AxBattler (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Anno itx-re épült az 5800k-s apus gépem. A normális deszkák akkor se voltak 20k alatt! Pont ebben az időben volt, hogy az említett apu alá betették a legolcsóbb itx deszkát, ami igen hamar leégéssel hálálta meg a mutatványt. (3+1 fázis a procinak talán, az újakon legalább 6+2 volt talán)
Aki csúcs procit vesz, ne farostlemezre tegye...

Bélabá

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

12-16 magos CPU-khoz jol jöhet az izmosabb VRM annak aki 24/7-ben vereti rajta a rendert, én azért zokon veszem, hogy a VRM bordája egyáltalán nem tagolt, inkább ventilátort szereltek bele, had gyűjtse a port, amíg el nem akad. Ezzekel összefüggő probléma, hogy a socket a lap szélére került, így 99% hogy AIO-t fog kapni a CPU, nem lesz a VRM-en légáram a socket felöl.

Ha mégtöbb (10+) magos CPU-n kellene gondolkodni renderhez, inkább egy átgondoltabb elrendezésű ATX lapot vennék, ha meg elég lehet a 8 mag, mondjuk játékhoz, akkor meg egy jóval olcsóbb ITX lappal is meg lehet úszni.

[ Szerkesztve ]

(#13) AxBattler válasza Béééla (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de multimédiára elég volt egy A8-6500T is... vagy sima A8-6500, 45W-os cTDP beállítással.
Csúcs proci alá sosem járt olcsó lap...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Locutus


Locutus
veterán

Szép dolog ez az asustól, de igen szűk réteget tud megcélozni ilyen áron.
Ráadásul ott az aktív hűtés, hatványozottan, már a VRM-en is.

Én inkább továbbra is az mATX-re szavazok, azon értelmes módon lehet zsúfolni mindazt amire tényleg szükség van, és az ára sem kell elszálljon. Érdekes módon pont ezt a kategóriát mintha ki akarnák hogy haljon, annyira zéró jó alaplap jön ki AM4 mATX téren.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15) andy19770128 válasza Apollyon (#7) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Minek az 570 es? 470 es itx lapok olcsoak. Söt a gigabite b350 es itx lapban gond mélkül hajthatsz 8 magg akár a legujjabbakat is.... az áruk a béka segge alatt van

(#16) #16939776 válasza Locutus (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Asusnak ez volt az utolsó, közép ár-kategóriás, átgondolt kialakítású, jól felszerelt, 100%-ig tökéletesen működő mATX lapja. HTPC-nek vettem, alulfszelt 2 magos CPU-val használtam, majd miután ráuntam a filmnézésre 2 és 4 magos CPU-t tuningoltam benne vízhűtéssel.
LGA 115x-től kezdve a ROG árszínvonalon kerültek elő a hasonló szellemiségben készült mATX lapok, a piros-fekete szín miatt baszott nagy felárral. Azóta mATX vonalon szinte kimutathatatlan az alaplap, ház kínálat, teljesen el is tűnt a vásárló réteg mögüle.
AM4-en a korábbi állapothoz képest nem változott semmit, továbbra is kizárólag a Low budget-et képviseli, annyi szerencséje van, hogy az ITX lapok még jóval az ingerküszöb felett vannak árazva AM4-re, és az árérzékeny vásárló réteget jelentősnek tartották, így mindenki igyekezett legalább 2-3 féle mATX lapot indítani.
Én jelenleg nem látok arra jelentős esélyt, hogy ebből a kategóriából átlendüljön a mATX kínálat a kompakt workstation szerű funkcióra kihegyezett, jó ár-értékű megoldások felé, hacsak nem lesz:
-Nagy mennyiségű memória támogatva a platform által, ami indokol 4db memória slot-ot.
-ITX méretben nem válik kezelhetetlené a chipseten, VRM-en és az 4.0-ás m.2-es SSD-ken egyszerre keletkező hő.

(#17) Locutus válasza #16939776 (#16) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem a Maximus VIII Gene anno 200 euró volt újonnan.
Most 335 ugyanez, alsó hangon.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18) Duree


Duree
veterán

Lehet rosszul Olvasok? Ezek az árak eléggé elrettentőek, fenemód megdöbbentem az árak láttán. Lehet egy alaplap ebben a méretben akármilyen jó azért ennyit élkérni érte pofátlanság.

duree54

(#19) Béééla válasza AxBattler (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Jó, a multimédiás lowend deszka nem is fájt annyiba, mint a csúcs, ezt senki se vitatja. Sőt, haver vett beépített procis itx lapot valamelyik apuval, nagyon szerette, és nem volt drága. De idővel lesz óccó alaplap is.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.