Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rauschie


rauschie
senior tag

Nem is hittem volna, hogy a Xenos drágább mint a Cell

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Számomra az az érthetetlen, hogy egy olyan kaliberű cég, mint a Sony, hogy tervezhet és adhat ki olyan gépet, amin bukik? Mert ha lenne egy limit, hogy 100.000 alatt nem jó, de efölött nyereséges is lehet, akkor azt mondom hajrá, megteheti. De hogy minden egyes darabon bukjanak?

Srácok én nem vagyok benne az ilyen dolgokban egy kicsit sem, sőt talán kuka is vagyok... De ezt csak én érzem zavarónak és durvának? :F

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) Zsoccc válasza hoffman_ (#2) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Jó pár konzolgeneráció óta így megy ez. Csak a kiadás után pár évvel szoktak már nyereségesek lenni a gépek is. Addig a játékok jelentik a bevételt. Minden eladott gép pedig veszteség.
Nincs ezen semmi furcsaság, ha annyiért adná, hogy megérje nekik nem sokan tehetnék meg, hogy megvegyék. Egyedül a wii volt a kezdetektől fogva nyereséget hozó gép.

(#4) (Kolombusz) válasza hoffman_ (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A Nintendon kívül eleinte minden cég bukik.
Nagyon erős a hardver, amit nem adhatnak túl drágán.

A játékok árán, online szolgáltatásokon, stb keresik a pénzt, nem az eladott hardveren.

A Sonynak eddig az is probléma, hogy nem veszik annyira a PS3-at.
Ha árcsökkentenek, akkor jobban fogják venni, de megint buknak majd a gépeken.
Asszem ez nem a Sony generációja. Hiába jó a gép, túl sokat akartak kihozni belőle.

(#5) eddie17 válasza hoffman_ (#2) üzenetére


eddie17
addikt

Nagyon sok terméket úgy dobnak piacra, hogy veszteséges. A játékokon és kiegészítőkön van haszon ilyenkor.
Mod: Na szépen elkéstem... :B

[ Szerkesztve ]

(#7) stefi76


stefi76
tag

Nem véletlenül kerül ugyanaz a játék konzolon 17-18 ezerbe, míg pc-n nagyon maximum 12-13 ezer körül, de jellemző inkább a 7000-8000 forintos különbözet.
Arról nem is beszélve, hogy míg pc-n átlag fél év múlva már jó 20-30, egy év múlva meg kb 50%-os árcsökkenés van egyazon szoftveren, míg konzolon még akkor is a kezdő 100%-os áron kapja meg az ember. Egy két webshopban körbe lehet nézni, ez a tendencia.
Ez mindig is így volt konzol esetében - most kivéve a WII-t, ami már önmagában csak a gépeladásban is nyereséges a kezdetektől, a szoftver még plusz bevétel - mert a hardvert így kell megfizetni.

(#8) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mondtam, hogy kuka vagyok ehhez :B Köszönöm a felvilágítást :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Def26 válasza stefi76 (#7) üzenetére


Def26
félisten

Arról nem is beszélve, hogy míg pc-n átlag fél év múlva már jó 20-30, egy év múlva meg kb 50%-os árcsökkenés van egyazon szoftveren, míg konzolon még akkor is a kezdő 100%-os áron kapja meg az ember. Egy két webshopban körbe lehet nézni, ez a tendencia.

Ez is csak a magyar piac jellegzetessége... :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

...már csak 2,820 elemből épül fel a gép, igaz, ehhez a hardveres PlayStation 2 kompatibilitás elvetése is szükség volt.

Szerintem ezzel szarvashibát követett el a Sony - még ha redukált is némi költséget. A visszamenőleges kompatibilitás megőrzése az egyik legfontosabb fegyverténye az x86 architektúrának is, mint arról az Intel egyik fődesigner-e pár hónappal ezelőtti múltidéző visszatekintésében fontos tanulságként megemlékezett. Intel is próbálkozott más, inkompatibilis architektúrákkal -amik amúgy fejlettebbek is voltak, hisz nem kellett vacakolni az öröklött architektúra nyűgjeivel- de ezek rendre elbuktak.

Sony az inkompatibilitás miatt nem tudja kivezetni a piacról a korábbi PS1/2 konzoljait, mert arra még -gondolom- mindig nagy a kereslet a felgyülemlett hatalmas játékszoftver-arzenál okán, másrészt ezzel fityiszt mutatott a korábbi vásárlóinak, akiknél szépen felgyűlt egy csomó PS1/2 játék és most kénytelenek a porosodó régi konzolt is megtartani, hiába figyel a PS3 az asztalukon.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#11) Def26 válasza hardzsi2 (#10) üzenetére


Def26
félisten

Ez szvsz hülyeség.
Azé' nem megy annyira a gép, mert qrva drága és nem lehet másolt játékot futtatni rajta.
Az xbox 360 sem teljesen kompatibilis visszafelé egy lista van amik elindulnak, de nagy részük szart sem ér. Szaggat, villogó textúrák stb...

A másik fele a dolognak meg, hogy egyre több helyen veszem észre, hogy ugyanaz a játék drágább PS3 -on mint Xbox 360 -on. (még ha csak 2-3 font is a különbség)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) (Kolombusz) válasza Def26 (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Faszt, ez csak magyar piacon számít, hogy viszi-e a másolt játékokat.
Külföldön sokkal kevésbé számít a warez.

(#13) Def26 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


Def26
félisten

Inkább ugy mondanám, hogy Magyar piacon jobban számít. Biztos neked is vannak külföldi rokonaid ismerőseid és arra is alapozod, hogy csak nálunk számít a warez.
Én sem a levegőből akasztottam le a dolgot, qrva sokan nyomják kint is a warezt, és igenis sokkal jobban elad egy gépet az ha megy rajta a másolt cucc. Nem a kelet európaiak írják a flash frissítéseket a gépekre.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) wilddog


wilddog
tag

Én csak annyit tudok mondani erről, hogy 1 évvel ezelőtt vettem egy PS2 gépet, nagyon király volt, meg minden, csak éppen mostanában már nem igazán írnak rá jó játékokat, ellenben a PS3 -ra, Wii -re illetve X360-ra igen. De a legdurvább, hogy PSP-re 2009 -ben már nem sok minden lesz játék ami érdekelne.
Előbb talán a Sony-nak figyelembe kellene vennie azt, hogy a PS3-at sokan az ára miatt nem veszik meg, igaz vannak rá jó játékok, illetve a PS2 és PSP -t pedig szerintem felesleges tovább reklámozni,(igaz ez jelenthet azért több bevételt nyilván) mert kezdenek kiöregedni és eltűnni a süllyesztőben a gépek. Egy kicsit jobban is odafigyelhetnének a megjelenő PS2 és PSP játékok színvonalára is, nemcsak a PS3-ra.
Hiába van a PSP - nek "jó" grafikája, hogyha 2009 -ben már nem tudod mivel kipróbálni, mert ugyebár 2009-ben már nem fognak megjelenni rá jó játékok. Szerintem a Sony-nál, mindent 1 lapra tettek fel, pontosabban most a PS3 -tól várják a nagy sikert(hááát nekem ott van inkább az X360 :) ). Azt a sikert várhatják is még 1 darabig azt hiszem. (Persze ez csak egy vélemény a sok közül)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.