Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kurta9999


kurta9999
tag

Ezekszerint tényleg létezik ez a hiba, régebben hallottam már, de nem vettem róla tudomást. Lassan egy éve fast ring (development vagy mi az új neve) insider vagyok, bízom benne, hogy nem fog történni semmi az SSD-mmel ezek után. Szóval pár hónapig napi renden defragmentálva volt a gépem, nem semmi. :D

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Engem érdekelne, hogy egy ilyen becsúszott hibánál, mekkora tömegnek kell ahhoz összegyűlnie, hogy a hiba kijavítása prioritást kapjon?
Mert itt ha jól számolom eltelt 4 hónap, és maga a hibát felteszem nem valamilyen mélyre ágyazott probléma váltotta ki, ahhoz hogy ennyi idő legyen megoldani, validáltatni, kiadni a javítást, köztes frissítésbe nem kerülhetett volna bele?

[ Szerkesztve ]

(#3) totron válasza kurta9999 (#1) üzenetére


totron
addikt

Hardverkörnyezet-függő, hogy volt-e defrag hiba. Ez, hogy ennek kell örülni, meg hogy egyáltalán - a többi tetejébe persze - ilyen megtörténhet és még mindig nagy erőkkel csápolják a Szent OS-t használói, egy az egyben Apple fan szint. Szánalmas nagyon.

(#4) gabro0


gabro0
őstag

SSD esetén nem csak TRIM-ről van szó? Töredezettségmentesítésnek nincs is értelme.

(Szerintem ezért nevezték át töredezettségmentesítőről optimalizálóra, mert amikor kitalálták a nevet, nem igazán volt még SSD technológia.)

(#5) salaud


salaud
aktív tag

SSD-k esetében havi egy alkalomra csökkenti a defragmentálás lehetőségét

SSD-k esetében a defragmentálás lehetősége nulla kéne legyen. Javítsd légy szíves, szerintem (remélem) optimalizálást akartál írni...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#6) LGG555


LGG555
aktív tag

Hogyan lehet egy ekkora elefánt méretű bakit beletenni egy viszonylag jó operációs rendszerbe, azért mondom hogy viszonylag jó mert a WIN 10 az első windóz ami hosszú hónapok óta nem lassult be és nem kell újratelepíteni.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#7) MasterDeeJay válasza LGG555 (#6) üzenetére

Bár csak ennyi baj lenne vele. Rekordmennyiségű hibát vétenek mostanába. Ennyire bugos oprendszere szerintem nem volt az MS-nek a windows ME óta. Azaz nem maga az operndszerrel van a gond hanem a tesztelés teljes hiányával. Pár év alatt azért összehoztak jó pár update miatt keletkező bugot. Pl kitörlődő felhasználói profilok, törlődő nyomtatók, erőszakosan feltelepűlő drivereket amik nem működnek vagy instabilak. Volt szerencsém olyanhoz is több gépen hogy maga a windows sem indult már el update után. Nem is sorolom, mindíg tele vannak a hírek hogy így és úgy bugos az update.
Hozzáteszem én sem telepítenék mást mint 10-est. De azt el kell ismernem hogy a win7 stabilabb volt irodai környezetben mint a 10-es ezekkel az össze vissza updatekkel.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) zzola


zzola
félisten

Micsoda feature! Ennyi idő után igazi teljesítmény MS-tól, hogy megoldotta ezt a problémát!
Az SSD-ket meg szépen kihasználta eddig.
:DDD

(#9) #16939776 válasza LGG555 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

lehet a defrag miatt nem lassul?! :)

Amúgy nem értem a dolgot, mert nekem xp-óta eddig egyik windows-t sem kellett évente, vagy rendszeressen újratelepíteni, és nem lassultak be "maguktól", kb.: mióta ssd-n van az op rendszer, úgy 10 éve biztosan nem.
Persze előfordult, hogy én követtem el ellene valami komolyab bakit, de azért nem az OS-t hibáztattam. :) Ja mindig volt elég szabad memória a gépekben, ami ráadásul stabil is volt, lehet ez volt a kulcs.

Nekem még mindig a 1803 van win10-ből, lehet emiatt hibamentes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560 válasza #16939776 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt feature-nek szánták.

#6 LGG555: Újratelepítést igénylő OS-t tizenöt éve nem láttam munkában. Ebben volt 2k, XP, 7, most lett tíz.

[ Szerkesztve ]

(#11) Armagedown válasza LGG555 (#6) üzenetére


Armagedown
őstag

Nekem a Windows 7 sem lassult be évek múltán sem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) #52931072


#52931072
törölt tag

Azért ez hardver függő lehet, mert nálam szépen naplózza melyik meghajtó x napja nem volt optimalizálva. Éppen azt figyeltem meg, hogy nem csinálja az ütemezett optimalizálást. Napra kész win 10 pro , de a notimon a home verzió szintén ugyanígy.

(#13) LGG555 válasza #06658560 (#10) üzenetére


LGG555
aktív tag

Munkában én sem de az otthoni használat az teljesen más műfaj.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#14) ricsip válasza gabro0 (#4) üzenetére


ricsip
addikt

Nem TRIM-et csinál, tényleg szószerint lefuttatja a defragot. Te kézzel nem tudod SSD-n futtatni a karbantartás / lemez optimalizálás alatt a tényleges defrag-ot, jó szokás szerint neked nem hagyja a GUI. De a beépített windows karbantartás feladat havonta kb. 1x tényleges defrag-ot ütemezett be. Azért van rá szükség, mert a Volume Shadow Copy csak akkor tud snapshot-ot csinálni a mentésre kijelölt fájlokról, ha azok nincsenek agyontöredezve. Ez az NTFS-nek egy belső hülyesége h. egy konkrét fájl kb. mennyi töredék után válik kezelhetetlenül töredezetté. Tehát semmi köze h. HDD-n vagy SSD-n van tárolva a töredezett fájl. Így viszont SSD-n is muszáj egybefüggővé rendezni, különben nem lehet róla snapshot-ot csinálni.
Itt van egy 3-részes tömény technikai magyarázat hogy működik NTFS-en a fájlok helyfoglalása, töredezése:

https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/ntdebugging/ntfs-misreports-free-space
https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/ntdebugging/ntfs-misreporting-free-space-part-2
https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/ntdebugging/ntfs-misreports-free-space-part-3

Itt is pár hasznos blog NTFS-ről:
https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/askcore/ntfs-file-attributes
https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/askcore/the-four-stages-of-ntfs-file-growth
https://docs.microsoft.com/en-us/archive/blogs/askcore/the-four-stages-of-ntfs-file-growth-part-2

Itt is részletezik:
https://support.microsoft.com/en-us/help/967351/a-heavily-fragmented-file-in-an-ntfs-volume-may-not-grow-beyond-a-cert

you may need to format the volume with the large FRS, use the below command to format the volume.

Format <Drive:> /FS:NTFS /LWhen a file is very fragmented, NTFS uses more space to save the description of the allocations that is associated with the fragments. The allocation information is stored in one or more file records. When the allocation information is stored in multiple file records, another structure, known as the ATTRIBUTE_LIST, stores information about those file records. The number of ATTRIBUTE_LIST_ENTRY structures that the file can have is limited.

We cannot give an exact file size limit for a compressed or a highly fragmented file. An estimate would depend on using certain average sizes to describe the structures. These, in turn, determine how many structures fit in other structures. If the level of fragmentation is high, the limit is reached earlier. When this limit is reached, you receive the following error message:

Windows Vista or later versions of WindowsSTATUS_FILE_SYSTEM_LIMITATION The requested operation could not be completed due to a file system limitation
Versions of Windows that are earlier than Windows VistaSTATUS_INSUFFICIENT_RESOURCES insufficient system resources exist to complete the requested serviceCompressed files are more likely to reach the limit because of the way the files are stored on disk. Compressed files require more extents to describe their layout. Also, decompressing and compressing a file increases fragmentation significantly. The limit can be reached when write operations occur to an already compressed chunk location. The limit can also be reached by a sparse file. This size limit is usually between 40 gigabytes (GB) and 90 GB for a very fragmented file.

Workaround: For files that are not compressed or sparse, the problem can be lessened by running Disk Defragmenter or a third-party defragmentation tool for Windows such as Diskeeper defragmentation software. NOTE: Running Disk Defragmenter will not resolve this problem for compressed or sparse files

[ Szerkesztve ]

-

(#15) #52931072 válasza #16939776 (#9) üzenetére


#52931072
törölt tag

1803? Végül is ami működik, azt nem muszáj buherálni. Én azért naprakészen tartom a gépeimet, de verzióváltás előtt azért csinálok egy tükröt a rendszerről, hogy gyorsan visszaállíthassam. Nekem eddig még nem okozott hibát egyik sem, de kismillió variációt letesztelni? Gondolom az ingerküszöbüket elérő esetszámú hibákat utólag javítják.

(#16) Duck663


Duck663
őstag

Hála az égnek, hogy a Win7-hez már nem adnak ki frissítéseket, így nem is csesznek el semmit! :) Azért az nem semmi, hogy egy harmad év kell ahhoz, hogy ezt javítsák! Na ezért (sem) vagyok hajlandó Win10-et használni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) Yodafon


Yodafon
senior tag

még jó hogy az esetek 95%-ban hibernálásból áll fel a gép :DD

I'm gangsta!

(#18) #52931072 válasza Duck663 (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Sajnos/szerencsére ez nem hajlandóság kérdése, mert lassan kikopnak a hardverek is a win7 alól.
Attól még nem hibátlan a 7, hogy nem támogatják tovább.
Lassan begyűrűzik a mobilos rendszer, hogy 5-6 évente kitolják alólunk az oprendszert hardverrel együtt, már találkoztam 5 éves notival, amihez nem voltak 7-es meghajtók, hiába ragaszkodna a felhasználó a megszokotthoz.

(#19) PuMbA válasza Duck663 (#16) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért az nem semmi, hogy egy harmad év kell ahhoz, hogy ezt javítsák! Na ezért (sem) vagyok hajlandó Win10-et használni."

Képben kell lenni a dolgokkal. A Win7 felhasználók, mivel nem használnak Win10-et, ezért fogalmuk sincs, hogy mi hogy történik. Kizárólag netről tájékozódni meg egyenlő az öntökönlövéssel, hiszen tudjuk, hogy az interneten található dolgok 85%-a nem igaz.

Én a megjelenése óta használok Win10-et és eléggé képben vagyok a dolgokkal. A Win 10 automatikus frissítése nekem 2 újabb gépen sem indította el ezt a nagy frissítést, hiába jelent meg már majdnem fél éve, szóval nincs gond. Ha hiba van, akkor a frissítéseket általában visszafogják addig, amíg a kritikus dolgokat kijavítják.

[ Szerkesztve ]

(#20) exedoc válasza PuMbA (#19) üzenetére


exedoc
senior tag

Éppen akartam írni, hogy én nem ettől a javítástól, hanem az egész Win10-től tartottam. Egy ilyen hozzászólás láttán azonban megnyugszik az ember, hogy jó lesz nekem az. :) Amúgyis szükséges egyéb okok miatt.

(#21) totron válasza PuMbA (#19) üzenetére


totron
addikt

Megint elkezdődik ez a hülyeség? Nálad nincs gond, ezért másnál sem? Kisgyermek-e vagy?

(#22) Male


Male
nagyúr

Ez gyorsan ment ;]

(#23) zzola válasza Male (#22) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt a defragmentálást kikapcsoltam manuálisan pár hónapja, remélem nálam nem bütykölt. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) CPT.Pirk válasza pusszycat (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amúgy teljesen fölöslegesen. Se jobb, se gyorsabb nem lesz tőle a géped. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Sanya válasza Yodafon (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mármint, amikor kikapcsolod és mégsem kapcsol ki, cask hibernál?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) pusszycat válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én az SSD-m féltem, még alig múlt 2 éves.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) CPT.Pirk válasza pusszycat (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fölösleges. Előbb cseréled az egész gépet, mintsem otthoni használatnál jelentkezne cella fáradás. Ráadásul az oprendszer nyilván arra van telepítve, az úgy is írogat rá folyamatosan, de attól se fárad ki. :N

Megnéztem az első linket a témában, azt számolták ki, hogy egy 250-es SSD kifárasztásához napi átlag 190GB-ot kellene írni az eszközre egy évig, minden nap. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) Sanya válasza pusszycat (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

én sosem féltettem, nyúztam őket. Az első SSD-met kb 50 TBW-vel adtam el, és szegény bírt volna vagy 1000-et.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) pusszycat válasza Sanya (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én most a defragmentálásra gondoltam nem tudom mennyit ír rá ilyenkor, gondolom számít mennyire van tele. Amúgy van egy 5-6 éves Kingston 256 GB. Még az is 97 % elképesztő

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) totron válasza Male (#22) üzenetére


totron
addikt

:D Ha megmondod hogy reagáljak, ígérem, alapos megfontolás tárgyává teszem. Nem biztos, hogy jól kezelem. De nehéz ezt.

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azzal kezdem a win telepítés után, hogy még HDD esetében is kikapcsolom ezt a funkciót. Semmire nem való, főleg laptop esetében.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Predatorr


Predatorr
őstag

Mázli, hogy eleve tiltom.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#34) CPT.Pirk válasza Predatorr (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van valami indokod rá?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) Predatorr válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


Predatorr
őstag

Igen. Majd teszi, ha ÉN engedem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) #92116480


#92116480
törölt tag

szerencsére ez pont olyan dolog volt ami benne van a "telepités utáni első 10 percben kikapcsolok" csomagban.

(#37) pusszycat válasza #92116480 (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Persze h benne, de úgy volt hogy az SSD-ket nem defragmentálja alapból.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) CPT.Pirk válasza Predatorr (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen világos, ezen túl én is így fogok tenni. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) PuMbA válasza totron (#21) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb gépen a statisztikák szerint még fent sincs a 2004-es Windows 10 verzió, szóval nem is jön elő ez a hiba :) Az automatikus frissítés visszatartása miatt van ez.

[ Szerkesztve ]

(#40) Male válasza totron (#31) üzenetére


Male
nagyúr

A megfelelő reakció egy jelentősebb átutalás, számlaszámot küldök :DDD

(#41) CPT.Pirk válasza PuMbA (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg az SSD-s termékeinkben, amit eladtunk 2004-el, mert nem is enged más letölteni a pendrive író cucc. :) Az eltűnő wifi hiba is előjött az egyik terméken, amit már kerülgetnek pár verzió óta...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) totron válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


totron
addikt

Úgy az egy városi legenda lenne, hogy torrentezésre SSD-t ne?

(#43) ricsi99 válasza PuMbA (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

"Ha hiba van, akkor a frissítéseket általában visszafogják addig, amíg a kritikus dolgokat kijavítják.
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Ma is megvolt a humorbomba ...

"Képben kell lenni a dolgokkal. A Win7 felhasználók, mivel nem használnak Win10-et, ezért fogalmuk sincs, hogy mi hogy történik. Kizárólag netről tájékozódni meg egyenlő az öntökönlövéssel, hiszen tudjuk, hogy az interneten található dolgok 85%-a nem igaz."

Ez már csak a ráadás....
Komolyan el is hiszed amit írsz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44) CPT.Pirk válasza totron (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, kinek van pénze 2TB-os ssd-re? :) Amúgy, mivel a torrentezésnél csak a letöltés része jár írással, én emiatt se igazán aggódnék. Csak szimplán nem éri meg ssd-t használni rá, főleg ha 30-50GB BD ripeket szed le valaki...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) #16939776 válasza totron (#42) üzenetére


#16939776
törölt tag

Direkt erre a feladatra kell venni az SSD-t és nem kell megrémülni ha elindul lefelé a kondíciója, használódik.
Nekem a hőskorban 2db pm810-es 128-as MLC SSD volt befogva, hogy a HDD ne zakatoljon éjszaka.
3 év alatt úgy, hogy mindkettő csak félig! volt kihasználva, és kb.: havonta cserélődött le teljesen a tartalmuk, kb.: 3-4%-ot esett a kondíció/év.

[ Szerkesztve ]

(#46) totron válasza #16939776 (#45) üzenetére


totron
addikt

Az enyémnek valahogy extrán esik a kondi%-a nemtorrent mellett is. A -3% már megvan, félév alatt is.

(#47) PuMbA válasza ricsi99 (#43) üzenetére


PuMbA
titán

"Ma is megvolt a humorbomba ..."

Akkor magyarázd már meg, hogy 4-5 hónappal a megjelenése után miért nem rakták fel még a gépem vagy a szüleim gépe vagy a munkahelyemen a céges gépek automatikusan a 2004-es frissítést? Nem, nincsenek eltolva a frissítések a beállításokban és nem birizgáltam bele a rendszerbe semmilyen külső programokkal.

"Komolyan el is hiszed amit írsz?"

El. Tőled várom a magyarázatot az előző kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

(#48) #16939776 válasza totron (#46) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kérdezném, hogy milyen Ft/GB arányú SSD-ről van szó?

(#49) #52931072 válasza PuMbA (#47) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az én notimra sem ment még fel a 2004-es verzió, vagy mert nem kompatibilis valamelyik hardver, vagy mert érinti valamely azóta észrevett hiba. A 6 éves amd-s gépemen hiba nélkül működik a 2004-es. Ezért nem kell elkapkodni a verziófrissítéseket.

(#50) CPT.Pirk válasza #52931072 (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az én ryzenes gépemre pár napig elérhető volt, majd bevonták hetekre. Azt hiszem 8 hétig volt a "majd értesítjük" állapotban... Azt persze nem írták, hogy mi gátolja a frissítést, ilyen apróságokat nem kell tudnom...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.