Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Mennyi az a sok, amit kérnek érte?

(#2) KaiotEch válasza #06658560 (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bele van írva:

Azt már most eláruljuk, hogy mélyen a zsebbe kell nyúlni, ha magunkénak akarjuk tudni. A 67 900 forintos ajánlott végfelhasználói árért cserébe egy IEEE 802.11ac szabványú,...

[ Szerkesztve ]

(#3) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ennyiért már megéri végigvésni a falat aztán behúzni CAT6-ot... Vagy akármi. De biztos nem ezt választanám, ha már olyan nagy géémer lennék és vezetéknélküli hálózattal kínoznám magam.

(#4) fogtunder


fogtunder
nagyúr

68K és még routerként sem tud működni? korán van idén április elseje, vagy mi?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5) hallador válasza fogtunder (#4) üzenetére


hallador
addikt

Ööö mi értelme lenne a repeater-nek, ha router funkciója is lenne?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) #06658560 válasza hallador (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ennyiért vett routerem tudott repeater lenni is, miközben megmaradt a routeren kívüli minden funkciója. Kb négy évvel ezelött.

#3 Akos1994: Már, ha a bérbeadó megengedi neked az ilyen mutatványt.

[ Szerkesztve ]

(#7) And válasza hallador (#5) üzenetére


And
veterán

(Miért, az AP funkció - amit mellesleg támogat - talán elveszi a repeater értelmét? Ennyi pénzért és ennyi erővel meg öt LAN-porttal talán belefért volna, hogy multifonkciós routerként dobják piacra, úgy azért szimpatikusabb lenne.)

(#8) hallador válasza #06658560 (#6) üzenetére


hallador
addikt

Ez rendben van minden router tud lenni repeater, mert alapvetően támogatja az AP funkciót, ez OK, csak van olyan is, hogy AP, nem csak olyan, hogy router.

(#7) And

Nem veszi el, de ha megnézed, akkor az asus hasonló routere hasonló árba van. Mi értelme lett volna kiadni egy ugyanolyan terméket más dobozban?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) pomorski


pomorski
őstag

Szépnek talán szép, de ennyit nemigen ér sokunknak.

(#10) twollah1976


twollah1976
őstag

Ennyi pénzért kilométer számra vehetem a CAT6-os kábelt amit szépen elvezetek a fal mellett ha úgy adódik, kifúrom a falat és beglettelem a lukakat.

Multiztam WiFi-n és nem volt az igazi.
Lehet mindenféle hangzatos technológiákat durrogtatni akkor is nagyobb lesz a ping, mintha kábelen játszana az ember.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, de drága porosodni a szekrény tetejére. :D

(#12) fogtunder válasza hallador (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mi értelme van egy ennyibe kerülő repeaternek? és mi értelme van egy játékosoknak szánt repeaternek? miért játszik bárki wifin keresztül? ennek az összegnek a töredékéért pókhálósra kábeleznek egy lakást.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13) hallador válasza fogtunder (#12) üzenetére


hallador
addikt

Ha jobban megnézed, akkor az AP-k mindig is többe kerültek, mint a routerek lásd a WAP54G mindig 10 - 15 %-al többe került, mint a WRT54g/GL szóval ez a trend. A kérdésedtől függetlenül is így van.
és mi értelme van egy játékosoknak szánt repeaternek?

Ezt az ASUS-nak tedd fel, nem tudom megmondani neked.

miért játszik bárki wifin keresztül?

Mondjuk, mert a jobb gépek. mind tudják az AC-t, meg mert pillanatok alatt ki lehet alakítani egy hálózatot, anélkül, hogy pepecselni kellene a vezetékkel, meg mindenhova, ahova elmegy bármilyen játékos, az majd szétfurkál mindent?

Szerintem ez ilyen adhoc "lan" partikra van, még mindig sokkal olcsóbb, mintha venne valaki, egy aruba vagy cisco, hp wireless controllert, ap-kkel. Mert azt nem nagyon ússza meg senki 1 milla alatt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) gmaci78


gmaci78
tag

Jó cucc, csaképp az veri ki nálam a biztit, hogy ennyi pénzért, ha dedikálod pl a 2.4-es hálót egymás közti kommunikációra, akkor csak az 5-öst használhatod és fordítva. :F
Jó ok a 2,4.es-ből 1 van azt még megértem, de 5-ösből miért nem lehet 1-et dedikálni az eszközök közti kommunikációra és használni a másikat? Ez olyan nagy nehézség lett volna megoldani, vagy akkor még +30ezer lenne az ára?

Geri

(#15) #06658560 válasza hallador (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy a repeaterek mindig többe kerülnek, azt az AVM portfóliójával tudom cáfolni, amelyikből nekem is volt mindkettő egyszerre.

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is azok közé tartozom, aki inkább elvisz egy kábelen a netet a kívánt pontig, és ott egy ilyen helyett beüzemel egy jobb fajta routert. Igaz csak 3 szabad hely marad kábeles kapcsolatra, nem 5, de az a 3 még mindig jobban használható lesz késleltetés szempontjából, mint egy efféle AP-é.

(#17) gmaci78


gmaci78
tag

Olvasom, hogy sokan kábeleznének, meg is értem ilyen árak mellett, de azért mindenhol nem lehet kábelezni. Én látom létjogosultságát pl.: szabadtéren. Mondjuk az is igaz, hogy a 220-at is be kell kábelezni hozzá. :K
Mind1 végülis elképzelhetőnek tartom a létjogosultságát, csak egy kicsit kellene még pofozni rajta ennyiért.

Geri

(#18) #82729984


#82729984
törölt tag

Én úgy egyáltalán nem értem a wifi repeaterek koncepcióját/létjogosultságát.
Most eltekintve a cikkben említett repeatertől, úgy általánosságban beszélve róluk:

gyakorlatig néhány ezer forintért (5-8) már lehet venni routert ami tudja a repeater funkciót, emellett ha akarom routerként is müködhet, rádughatok nyomtatót (usb port) és van rajta szép nagy antenna.

Ehhez képest a legolcsóbb repeaterek is 2-3x ennyibe kerülnek, van bennük vmi lóf@sz, bocsának verébf@sz méretü antenna és a funkcionalitásuk is limitált. Szóval számomra érthetetlen ki vesz olyan khm... "célhardvert" ami gyengébb mint az univerzális megoldás és többe is kerül...

(#19) hallador válasza #82729984 (#18) üzenetére


hallador
addikt

Alaphelyzetbe, ha eltekintünk a KKV szektortól, akkor a nagyvállalatok igen, wireless controller, és akár 20 - 30 AP, és meg is van a Wifi környezetük, persze itt már olyan tételekről van szó, hogy egy AP 100 - 300 000 Ft, egy Wireless controller meg akár 1 - 3 milla is lehet. Otthonra semmi értelme, kisvállalatokhoz sem sok. Mert azt a hálózatot, rosszabb esetben is 3 - 4 olcsóbb router/ap-vel meg egy dhcp serverrel is ki lehet szolgálni.

Az más kérdés, hogyha akar ilyen olyan authentikációt, AD kompatibilitást stb, akkor mondjuk arra ezek a kis pár ezer FT-os eszközök nem lesznek alkalmasak. Akkor egy középutat kell árban választani, mondjuk Aruba (ami mostmár a HP-é), ami semmivel nincs lemaradva pl a Cisco eszközöktől, mondjuk 2/3 áron van, ez nagy előny.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) gmaci78


gmaci78
tag

Ö szerintem én nem értek valamit, valaki felvilágosítana?! :F

Mindenki mondja, hogy mi értelme, mert tényleg lehet routert is venni olcsóbban és bridge módba használni, meg ap-t kialakítani. Ezt értem. De végülis most ez a cucc azt csinálja, hogy vezeték (tyúkbél) nélkül wi-fi-n keresztül kommunikál, tehát ha jól gondolom, akkor pont ebben különbözik és ezért olyan drága?! Vannak ilyen repeaterek, de a többi se húde olcsó.

Geri

(#21) And válasza gmaci78 (#20) üzenetére


And
veterán

(Ez csak annyiban sántít, hogy a multifunkciós eszközök - routerek - szinte biztosan támogatják a repeater módot is, vagyis csak ezért nem kellene drágának lennie egy ilyen cuccnak. A repeater mód sem valami óriási különlegesség, amit szoftverből ne lehetne megvalósítani, vagyis ilyen értelemben semmi különleges nincs benne. Egy rakás olcsó és régi soho-kategóriás eszköz is képes rá, hogy azok még nem -ac szabványúak, az persze más kérdés.)

(#22) #06658560 válasza #82729984 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Konkrétan nekem az AVM FritzRepeaterem negyed áron volt a routerhez képest, konnektorba bedugtam, összepárosítottam két gombnyomással, majd élveztem a lakás túlvégén a stabil jelet. Rajta keresztül pedig ha bármi egyéb wireless eszközt akartam csatlakoztatni, ment. A router teljes funkcionalitását tudta tovább küldeni- így a telefon is ment volna tovább vele, ha akkor be lett volna üzemelve. (Szintén az AVM Fritzphone vonalú terméke.) Böngészöben beállítható, mit akar az ember töle,gyakorlatilag semmivel nem volt kevesebb az sem. Mivel vékony, ezért sok hely sem kellett neki, így a konnektorban szépen a szárítógép mellett dolgozott.

(#23) #82729984 válasza gmaci78 (#20) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem értem a kérdésed, pont ugyanazt csinálja mint egy router repeater módban.

(#24) gmaci78 válasza #82729984 (#23) üzenetére


gmaci78
tag

Igen, de egy másik routert amit repeater módban fut, hogy "kötsz össze" az "elsődleges" routerrel?

Geri

(#25) gmaci78 válasza #06658560 (#22) üzenetére


gmaci78
tag

Én is pont ilyen AVM Fritz termékeket látok, de azért ott az 1750ac-s most kb 30rugó. Mondjuk az is kb fele árban.

Geri

(#26) And válasza gmaci78 (#24) üzenetére


And
veterán

(Erre többféle megvalósítás is létezik, és egyik sem attól függ, hogy a repeater dedikált, kizárólag jelismétlő szerepű lehet, vagy pedig multifunkciós eszköz repeaternek konfigurálva. Például megadod az első router MAC-címét, a hálózatnevet vagy egyszerűen a repeater kliensként viselkedik az első router felé, és a kapcsolatot annak megfelelően kell beállítani. Leginkább firmware-függő.)

[ Szerkesztve ]

(#27) gmaci78 válasza And (#26) üzenetére


gmaci78
tag

Köszi, ezt vágom, de mindez vezeték nélkül megy ugye? Tehát 2db sima ac-s wifi routert össze tudsz wifi-n keresztül (nem kábellel!) kötni egymással úgy hogy az egyik csak repeater? (bevallom ezt még nem néztem/próbáltam soha, hogy tudnak-e ilyet a wifi routerek)

Geri

(#28) #82729984 válasza gmaci78 (#27) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Tehát 2db sima ac-s wifi routert össze tudsz wifi-n keresztül (nem kábellel!) kötni egymással úgy hogy az egyik csak repeater?"

Simám. akár 10-et is. és ezt a funkciót már vagy 5-6 éve minden router tudja.

Ezért mondtam hogy a repeater egy olyan router, ami csak a repeater funkciót tudja belőle, cserébe viszont lényegesen többe kerül...

Kb. mintha vennél egy okostelefont, amivel csak telefonálni lehet az "okos" funkciók hiányoznak belőle, viszont többe kerülne mint egy rendes okostelefon :)

(#29) gmaci78 válasza #82729984 (#28) üzenetére


gmaci78
tag

Ahhh Köszönöm, akkor így már értem, így tényleg nemsok értelme van.

Geri

(#30) antikomcsi válasza gmaci78 (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ráadásul, ha ere rákötsz egy gépet vezetékkel, akkor is csak wi-fi-t használsz tulajdonképpen.

Kinek a pap, kinek a papné ez természetes, ha valakinek ez jön be szíve joga.

Én hosszú távra maradok a vezetékes megoldásnál a router, és a második wi-fi eszköz között.

Ráadásul van egy olyan gond is, hogy ahol az AP-ként használt router van nekem, ott már eleve alig van jel a vastag vasbeton födém miatt.

(#31) #06658560 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ráadásul, ha ere rákötsz egy gépet vezetékkel, akkor is csak wi-fi-t használsz tulajdonképpen."

Még rosszabb is. Kivéve a repeaterre kapcsolódó ireless eszköznél késleltetés terén.

(#33) ANTICK


ANTICK
csendes tag

Nem vagyok biztos benne, hogy itt választ fogok kapni, de azrt megpróbálom :)

Szóval a napokban beüzemetem egy comfast (kína) wifi extendert, az alábbi linken látható típust:
[link]

Az egésszel az volt a célom, hogy a szobámban levő gyengécske vételt kiküszöböljem és ezzel gyorsabb internethez jussak wifin keresztül. Az egésszel viszont annyit sikerült elérnem, hogy az extendernek hála nagyobb térerővel lassabb netet kapok :D Tehát az extenderrel kb. 5Mbs sebességet kapok, míg a mellette fogható gyenge router jelével 20Mbs...

A helyzet a következő. Egyelőre az extender "elkülöníthető", mivel más SSID-n fut, így látom egyből, hogy éppen kihez csatlakozom. A router és az extender más csatornán ad, ezért nem saját magam által keltett interferencia rontja le az extendert, ráadásul akkor a routerhez csatlakozva is rosszabb sebességet kéne kapnom.

A kérdésem gyakorlatilag az, hogy akkor most a 2.4GHz-en beígért 150Mbs-os (vagy 300) sebesség kamu volt? Vagy érdemes lenne a beállításokkal szórakoznom? Bár nem egészen látom, hogy mit kéne fel vagy visszhúznom az extenderben :/

Aki használ ilyen konnektorba dugható eszközt, az tapasztalt az extendernél sebességcsökkenést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.