Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Szép-szép, de otthonra nem kéne! :D

Annál inkább az alábbi új Philips-ek egyike:
288E2A - 28", 4K@60Hz, IPS, Freesync, PIP, speaker, stb.
278M1R - 27", 4K@60Hz, IPS, Freesync, HDR, PIP, DTS speaker, Ambiglow, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) snecy20 válasza AxBattler (#1) üzenetére


snecy20
veterán

A képfrissítés ezeknél sincs az egekben a 60Hz-cel. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) atus72 válasza snecy20 (#2) üzenetére


atus72
senior tag

minek neked 4K 27"-ra? :)

(#4) snecy20 válasza atus72 (#3) üzenetére


snecy20
veterán

4K 27''-re nem kéne. :)
De létjogosultsága van mindenképpen, grafikusoknak ideális a minél kisebb képponttávolság.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) sb válasza AxBattler (#1) üzenetére


sb
veterán

Nagy ppi (140 körül, mint 4K 31.5"-on) nincs kicsit nagyobb frissítéssel?
Nem gamerkedni kéne, de egy 75-90Hz elférne. Viszont továbbra sem látok semmit ilyen ppi-vel 32-38" között.

34" UWQHD már van pár modell 75Hz-en (vagy húzva afelett), talán Iiyamát láttam vagy ott a Samsung S34J550WQU. De ezek csak 110 ppi körül vannak, mint a 27" WQHD.

@atus72
Mert jó a nagy ppi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) #25954560


#25954560
törölt tag

pivot mod nincs? :)

na ez ki tudna valtani ket-harom monitort.
amikor fut tobb vm, kell latni egyszerre a kodot, trafikgeneratort, debug logokat, sajat jegyzeteket, akkor egy ilyen aldas lenne.

(#7) Tigerclaw válasza #25954560 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Foleg hogy tobb kulon monitor, egyik DP-n masik HDMI-n gyakran problemas. Nalam GTX1060-as notin allandoan kikapcsolgatja a masodik, pontosabban harmadik monitort. Azert harmadik mert kiterjesztett modban nem engedi lekapcsolni a noti sajat kijelzojet, amit persze nem hasznalok.

Remelem jonnek majd nagyobb PPI-s verziok is kesobb, es az aruk is csokkenhetne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) #25954560 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

ejgen, nem beszelve arrol, amikor eltunik egy monitor es az ablakok meg atrendezodnek. ket monitor meg csak-csak menni szokott, de a harom mar sokszor maceras.

amiota home office van, azota az asztali gepem munkagep is es jatszos is. dualboot win/lin. de ezt a monitort jatekkal kihajtani... szoval arra meg kene egy masik monitor. akkor meg ott vagyok, ahol a part szakad.

(#9) Duree


Duree
veterán

Vajon ezt a fajta felbontást mi támogatja?

duree54

(#10) HookR válasza #25954560 (#6) üzenetére


HookR
addikt

Javaslom, hogy mindenképp lesd meg élőben a 140 ppi-t, ha a hasznosítható asztalterület növelése a cél, mert a nagyítás nélküli szöveg már kényelmetlenül apró lehet. A Windows 150%-os nagyításával bár a képek/videók és a felhasználófelület szép éles, de a szöveges tartalom szempontjából effektíve olyan, mintha 2560x1440p lenne.
Szerintem karnyújtásnyi távolságból nézve 110 ppi körüli a nagyítás nélküli ideális képpontsűrűség (ami 4K-val 40"-ra jön ki).

Monitorvásárlásnál első körben a 4k-t próbáltam 27"-on (163 ppi), de az nekem már kényelmetlenül aprónak bizonyult.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#11) AxBattler válasza snecy20 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#5) sb
Parancsoljatok... ;]

240Hz, 1440p, 109ppi...
Samsung Odyssey G7 C27G75T
Samsung Odyssey G9 LC49G95T

144Hz, 4K, 163ppi, 750k HUF
ASUS ROG Swift PG27UQ

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) sb válasza AxBattler (#11) üzenetére


sb
veterán

Köszi!
Életmentő ajánlás! :D

Ezek szerint nincs emberi cucc ebben a szegmensben. Maradt a 140ppi/60Hz (4K, 32") és a 110ppi/75-90Hz (UWQHD, 34") ami elérhető 100-150k között.

@HookR
de a szöveges tartalom szempontjából effektíve olyan, mintha 2560x1440p lenne.

Ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#13) HookR válasza sb (#12) üzenetére


HookR
addikt

"Ezt hogy érted?"
A 3840 x 2160 pixeles monitoron a Win általi (jelen példánál maradva) 150%-os nagyítás eredménye, hogy akkorák a betűk (és az UI elemei) - ebből fakadóan annyi szöveg fér el a képernyőn -, mint ugyanakkora képátlójú 2560 x 1440 pixeles monitoron nagyítás nélkül.
A képek és videók az UI nagyítása ellenére natívan jelennek meg, azoknál nem gond a túl magas ppi, sőt a szöveg is szebb rajzolatú lesz az adott karaktert alkotó több pixel miatt. Viszont ha a nagyobb munkaterület miatt kell a 4K, akkor a szöveges tartalomnál visszaüthet a túl nagy ppi, mert:
- nagyítás nélkül túl apróak lehetnek a betűk.
- nagyítással meg elvész a (szöveges) munkaterület többlete.
Nyilván látás és egyén függő. De mivel szemvizsgálaton a tábla alján lévő legapróbb betűt is le tudom olvasni, ezért nagy valószínűséggel ez másnál is potenciális probléma.

Lényeg, hogy ezt jó ha szem előtt tartja az ember, amikor a nagy ppi-ről álmodozik. Én is csillogó szemmel vetettem rá magam a 27"-os 4K-s monitorra, aztán a gyakorlatban ért utol a fenti felismerés. Ezért mondom, hogy mindenképp próbáljátok ki vásárlás előtt!

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14) Eiki válasza #25954560 (#6) üzenetére


Eiki
tag

Konkretan 3db 24es monitorrol valtottam ennek a korabbi verziojara (philips 499p9h) es imádom, erdemben novelte a hatekonysagomat. Igaz jol jon hozza a Powertoys, de negy teljes ablak szepen elfer egymas mellett es a laptop egy usb-cn keresztul meghajtja es meg toltodik is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Csandi válasza #25954560 (#8) üzenetére


Csandi
őstag

Mikor játszol, beállíthatod kisebb felbontásra/képarányra az ablakot, és akkor ugyan bal meg jobb oldalt fekete csík lesz, de máris csak 21:9-ben, vagy 16:9 ben játszol, ahhoz meg már bőven van hardverválaszték.

Egyébként jó látom, hogy annyi változott, hogy kivették a USB Hubról az ethernet csatit, illetve a kamerát a tetejéről, majd olcsósítottak rajta egy kicsit? Mert így akkor sokkal jobb választás az eggyel korábbi változata szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw válasza HookR (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem sokat szamit irodai, vagy programozasi munkakorben hogy konnyebben olvashatoak a betuk az alacsony ppi-vel jaro screendoor effekt es elsimitas nelkul. Inkabb legyen par sorral kevesebb, de legyen jol olvashato. Ezert is jo a tobb monitor, vagy az ultrawide monitorok.

A skalazason is dolgozhatnanak, mert van hogy nem betumeretet valtanak es az UI elemeket meretezik at, hanem csak csokkentik a felbontast a nativ ala, amitol nagyobb lesz minden, de egyben homalyosabb, nehezebben olvashato.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) sb válasza HookR (#13) üzenetére


sb
veterán

Jaa, így már értem. Valahogy nem esett le.
Én már túl vagyok a próbákon ill. próba nélkül is így álltam hozzá:

1. Alapvetően betűméretre mentem, tudom nekem mi a kényelmes. (eddig ~90ppi-t használtam, pontosabban ha már betűméret akkor inkább úgy mondom, hogy 0.27-es pixelméretet - és ugye ezen méreten jelenik meg az alapértelmezetten nem nagyított, fix méretű fontkészlet ami kiad egy betűméretet.)

2. A második fontos paraméter pedig a munkaterület. Mivel a fenti alapján fix a célzott betűméret így itt csak a méret számít: Minél nagyobb lenne jó, de a fizika azért lekorlátoz. Így marad nálam a 32" vagy 34-38" UW. Felette már nekem kényelmetlen fizikailag.

3. A ppi mögötte pedig így már csak egy paraméter. Próbáltam a magas ppi+nagyítást, az egész, de főleg a szöveg annyival élesebb, hogy emiatt ezt választanám, mint a kisebb ppi+nagyítás nélküli módot.*

És most emellé kérdeztem rá 4. paraméterként a frissítésre, van-e 60Hz feletti modell elfogadható árban.

A választék meg nálam leegyszerűsítve így néz ki:
Alapvetően kb. 3 féle betűméret létezik ami szerintem használható. A 90, 110 és a 140 ppi.
Nekem a 90 kényelmes igazán. A 110 határeset, látom de kényelmesebb lenne a 90... viszont 110-el nagyobb a munkaterület a (nálam) felülről korlátos 32-38"-on.
A 140 natívan laptopon jó, közelebbről, desktopon én azt már képtelen vagyok használni.

Innen pedig ami elérhető modell tekintetében:
1. 32" / 2560x1440: 90ppi. Jó de nincs high dpi. Van magasabb frissítés, még 120/144Hz is elfogadható árban.
2. 32" / 3840x2160: 140ppi. 125%-on 110ppi-vel 150%-on 90ppi-vel egyezik meg a méret. Ez így nagyon rugalmas, kényelem vs hatékonyság között váltogatható a fenti alapján. Viszont csak 60Hz-es modellekkel találkoztam.

Egyébként ez volt amit eddig próbáltam, jelenleg az 1-et használom, 72Hz-re túlhúzva. :)
Viszont a magas dpi és a kicsit magasabb frissítés miatt vettem be a körbe a 34-39"-t mint ami még beválhatna. Ugyan kisebb a dpi, de van 60Hz felett is élet.

3. 34" / 3440x1440: 110ppi. 125%-on 90 körüli (kicsit nagyobb... de vélhetően ezt inkább natívan használnám akkor, lemondva a teljes kényelemről :) ). Vannak 75, oc-vel 90Hz körüli modellek.
4. 38" / 3840x1600: 110ppi. Ua csak még nagyobb felület. :)

Ezeket látom... de az igazi a 140ppi lenne kicsit magasabb frissítésen és értelmes árban, továbbra is.

*Ez is változott. Anno amikor a 32"4K-t próbáltam akkor végül a nagyítás bénasága miatt vittem vissza. Netezés, stb... nagyon jó volt a magas ppi de munkára 1-2 programra borzasztó szar volt. Konkrétan egy fejlesztőkörnyezet, a maradék meg pont az MS szarjai voltak: Office, SQL MS... a legújabb is szarul skálázódott ami egy vicc.

Plusz notin fehér holló volt a HDMI 2.0 így 4K60p sem jött ki rajta. Emiatt ment vissza a boltba.
Azóta is elég kevés a HDMI 2.0 és Type-C-n is kínszenvedés 4K60p-t kiküldeni de legalább létezik... másfelől meg a preferenciák is megváltoztak, már kevésbé használom a fenti progikat. (Amit igen azt meg elviselném, feleségem kevésbé bírta a homályos progikat.)
Szóval innen indult most a kérdés igazából. Hogy 32" WQHD-ről hova lehetne továbbmenni.
4K-ra, de vissza 60Hz-re... vagy nagyobb frissítésre de akkor max 110ppi-re.
Ahogy látom itt tartunk, nem volt előrelépés. :(

(#18) #25954560 válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

szerencsere linuxon a legtobb ablak egyszerre a kijelzomon karakteres, abban pedig nagyon konnyu beallitani a betumeretet es betutipust, jol fog kinezni.
ami problemat jelenthet pl, ha windows-ra valtok pl video szerkeszteshez es nem tudom olvashatora beallitani a davinci menuit, de annak nem kene problemat okoznia. (ugye :F )

(#19) HookR válasza sb (#17) üzenetére


HookR
addikt

Igen, a jelenlegi helyzetben (látástól függően) talán a 27-32", WQHD, 144-165Hz tűnik az aranyközépútnak. Innen bármilyen paraméteren javítani leginkább valamelyik másik rovására lehet (jelenleg). A másik tanulság számomra, hogy nem feltétlenül a 16:9-es 4K felbontás felé érdemes továbblépni. Az leginkább a videó és képi anyagok szerkesztésének / fogyasztásának, illetve a CAD munkaterület növelésének kedvez.
A karakteres jellegű tartalomfogyasztáshoz és szerkesztéshez talán inkább az ultraszéles monitorok (3440x1440 / 3840x1200 / 3840x1600 / 5120x1440) a kedvezőbbek. De legalábbis mindenképp érdemes fontolóra venni őket.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ilyen szélességnél még jó, hogy ívelt, legalább kevésbé jön ki a VA panel fő hátulütője.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.