Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

támogatja az i7 és i5 procikat... az i3-at már nem is? :Y ;]
amúgy meg mi a különbség a H és a Q chipset közt? :F

(#2) iSonic válasza bacsis (#1) üzenetére


iSonic
addikt

erre én is kiváncsi lennék.. amit meg nem értek, hogy miért nem lehet egy i3 támogatást is beletenni..

(#3) Ari18 válasza iSonic (#2) üzenetére


Ari18
őstag

Szerintem támogatja csak kifelejtette a cikk írója. Ha nem támogatná, akkor meg nem értem őket...

szerk. utána néztem Gigáéknál és nem támogatja az i3-at. érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

(#4) Robi BALBOA válasza bacsis (#1) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"amúgy meg mi a különbség a H és a Q chipset közt?" -Erre én is nagyon kíváncsi lennék, valami különbség csak van!?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5) FRENK1988 válasza bacsis (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

"H55 and H57 have onboard, integrated graphics. So they are ideal for people who do not need a discrete GPU. Also, they cannot run SLI/CF in x8,x8 mode as the P55 can.

Some additional information- There will be a Q57. The H and Q-series of chipsets feature what Intel calls its Flexible Display Interface (FDI). This is basically a link between the CPU and the chipset that passes along video output. H5x/Q57 motherboards will have a video out on board so you can use Clarkdale’s integrated graphics.

Support for Intel’s Rapid Storage Technology is probably the main reason you’ll want H57 over H55. The difference between H57 and Q57 boils down to security and management features. The H-series is for consumers, the Q-series is for corporate customers.
" Nem olyan sok :DDD pluszba a Q chipset +2USB-t kezel alapból

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) House M.D


House M.D
tag

na az intel jól betett a felhasználóknak ezekel a socketekel ,vagy választod a jövő nélküli lga1156-ot vagy a kevesebb kinálatot és drága cpu-kat kináló 1366-ot !!!
ezt jól kifőzték az intelnél :DD :DDD :DDD

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#7) Trolluska válasza House M.D (#6) üzenetére


Trolluska
tag

Pont emiatt vettem AMD-t, pedig előtte mindig Intelem volt. :U

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Én már kezdek elveszni az Intel chipsetek sűrű erdejében. ;] (P55,H55,Q57...Mi jöhet még?)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Tiszta szívatás, a másik gyártó úgy intézi hogy minél tovább lehessen használni egy lapot, itt meg pont fordítva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) sid.:Rc211v válasza bacsis (#1) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

amúgy meg mi a különbség a H és a Q chipset közt? A Q nem támogatja az i3 cpu-kat :D

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#11) zed1983


zed1983
őstag

Intel...tök fölösleges ez a sok chipset, úgysem ez a határozó tényező, hanem a foglalat.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#12) 14adam


14adam
addikt

floppy :U

(#13) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Jól felszerelt kis lap, DVI és HDMI melett a D-Sub-ot feleslegesnek érzem meg a floppy-t is.

(#14) nevo válasza House M.D (#6) üzenetére


nevo
aktív tag

ez még mind semmi, majd jön egy újabb tokozás, kérdés az is meddig lesz talpon :D

(#15) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

enma rnagyn vagyom q-s lapra, de amikro eppen beszerzes van akko rsosincs belole:- ( mongyuk az is igaz en vagyam az intel-intel

duv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) fricz19 válasza S*Tom* (#13) üzenetére


fricz19
őstag

na ja ezt én sem értem minek rá...
ha valaki 100e ft fölötti gépet vessz annak biztos hogy van DVI csatis monitora(LCD)...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#17) #19617792 válasza fricz19 (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

100e gépnél még pont hogy ritka az LCD, fórumon persze más, de még mindig sok helyen CRT monitor.

(#18) llax válasza #19617792 (#17) üzenetére


llax
senior tag

Nem beszélve a "nagyáruházakban" kapható, olcsó, csak D-Sub csatlakozós LCD-kről... Még mindíg nagyon sok van belőlük...

(#19) g@bo válasza House M.D (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

a jövő nélküli 1156-ba beledobsz egy i5 750-et, majd 3-4 év múlva kivágod, és komplett csere, ahogy teszed majd mással is, ha intel, ha amd.

ismerek olyant, aki egy amd 3000+ al is elvan, játszik, és nem lett úrrá rajta az elkeseredés, mi lesz vele... :U

mert 4 ( meg 6 majd 100 ) magos kell, mert mindig az új kell, mert megeszitek a marketinget.

(#20) Robi BALBOA válasza sid.:Rc211v (#10) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát akkor van értelme ennek a chipsetnek, az i3-at nem támogatja, de cserébe kapsz 2db usb portot! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#21) szuper-t


szuper-t
senior tag

Floppy??
Dsub igen is kell:)
aki ért hozzá tudja miért mondom ezt a 2 őt:)

(#22) bartucc


bartucc
addikt

Most Intel fronton minden prociesszorcsaládhoz más alaplap kell... Szerintem eléggé gáz, hogy így oldják meg. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Az a VRM elrendezes nagyon tetszetos :U

...

(#24) FRENK1988 válasza bartucc (#22) üzenetére


FRENK1988
veterán

Meg az hogy Chipset. :DDD Már csak déli híd van az úgy ahogy. Már ennek az egésznek szinte semmi értelme. Még oké ha olcsóbb lenne ezáltal az alaplap de nem. Ezért is nem fogok következőleg Intelt venni.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) Vico87


Vico87
tag

A Q sorozat azért nem támogatja az i3-akat, mert vPro technológiás chipsetről van szó. A vPro pedig az a marketing elnevezés, amely 3 igazi technológiát takar: VT-x (virtualizációs utasításkészlet), AMT (Active Management Technology, azaz távoli menedzsment hardver), és TXT (Trusted eXecution Technology, biztonsági dolgok együttese). Az AMT kivételével az összeset a prociba építik, de az i3 sorozat nem tud TXT-t, így nem vPro kompatibilis, ergo Q sorozatú chipset nem támogathatja.

(#26) Isee válasza Vico87 (#25) üzenetére


Isee
senior tag

Ennyi ;)

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#27) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

megnézném h az alsó pci-ba dupla magas vga hogy megy bele :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.