Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha új routerben gondolkodom, akkor érdemes megvárni a WP3 képes felhozatalt?

(#2) 8 válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


8
senior tag

Ha nem gondolkodsz open source routerben és tudsz várni pár hónapot akkor igen, érdemes várni.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#3) ViSAS


ViSAS
senior tag

Az új protokoll bevezetése hardveres elemektől is függ? Tehát nem várható, hogy nem rég kiadott WPA2-es routerek egy firmware frissítés keretein belül képessé válnak WPA3 használatára?

(#4) Doink válasza ViSAS (#3) üzenetére


Doink
aktív tag

Csak firmware-től függ.

(#5) Azharel


Azharel
aktív tag

A routerre csatlakozó eszközöknek is tudniuk kell a wpa3-at?

(#6) 24/7 online


24/7 online
csendes tag

Haaaat ez jo kerdes hogy tudniuk kell-e. Elvileg igen.

"Csak abban a jelentésben hiszek, amit Én magam hamisítottam!" Churchill

(#7) Meridian


Meridian
senior tag

Elviekben ez szoftveres dolog, tehát a régi routerek firmcseréjével is lehet ezt működtetni, a klienseknél szintén csak driver kérdés. Szvsz. A titkosítási mechanizmus ugyanaz, amit a meglévő processzorok "hardveresen" támogatnak (gondolok itt arra hogy AES, DES, RC4, stb. szabványai nem változnak, és ezekre épül a titkosítási mechanizmus... csak a körítés - azaz amibe mindez becsomagolva van - az ami változik)

(#8) sutszi válasza Azharel (#5) üzenetére


sutszi
veterán

Ez inkább a fontosabb kérdés...mert a router csere még csak belefér a pakliba, de ha a kliensek úgy maradnak akkor fabatkát sem ér. És ezért lecserélni minden eszközt nem hiszem, hogy sokan fognak...

Remélem kliens oldalon nincs hardveres követelmény... Bár minimum egy driver frissítés kelleni fog. Ahogy az Intelt ismerem régebbi kártyákra semmi sem lesz... Szóval innentől megint jó béna lesz ez az egész téma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon az NSA segítette őket a titkosítás fejlesztésében?

(#10) Kékes525


Kékes525
félisten

Én a routert a szolgáltatótól (Telekom) kapom, az nem fogja elkapkodni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) 0xmilan válasza Kékes525 (#10) üzenetére


0xmilan
addikt

Bármilyen másik routert köthetsz a szolgáltatói mögé.

(#12) t72killer válasza sutszi (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott a pont, majd persze kidobjuk a két db 2éves családi laptopot, egy közép és egy csúcstelót + a vendégeknek is mondjuk, hogy sorry, nincs többé wifi "mert"...

És a wifit -pláne az érzékenyebb szabadtéri wifit - legnagyobb tömegben használó telefonokkal el is érkeztem a probléma gyökeréhez: a népesség hány %-ának is van 3évnél régebbi telója, amit már a legnevesebb gyártók is b&sznak szoftveresen támogatni? Azaz édesmind1, hogy megoldható-e szoftveresen a javítás, ha az emberek kezében lévő telókat nem patchelik.

Lassan-lassan érik az IT szektor előcincálása úgy Volkswagen módra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Kékes525 válasza 0xmilan (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, de azért ez ennyit nekem nem ér.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) 24/7 online


24/7 online
csendes tag

Eddig jo volt a vpa2?
Hanyszor tortek fel a routereiteket?
Szerintem itt arrol lehet szo hogy valahogy vasarlasra kell bizni a tomeget mert nem surun vesznek ilyesmit. Es egy ilyen lepessel sokat lehet kaszalni.

"Csak abban a jelentésben hiszek, amit Én magam hamisítottam!" Churchill

(#15) Core2duo6600 válasza 24/7 online (#14) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Többször mind gondolnád.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16) TomMusic


TomMusic
őstag

Kíváncsi vagyok, mennyi idő lesz megtörni ezt is. A vérprofik már alig várják gondolom, hogy piacra dobják ezeket a cuccokat. Végre egy új játék..
Az elmúlt évtizedekben mindig is erről szólt ez az egész. Kiadnak egy "szuperbiztonságos, feltörhetelen" eszközt/technológiát x évente, mert amúgy nem is szuperbiztonságos. Bár nem túl jó példa, de olyasmi, mint mikor az újságban minden terméket mindig úgy akarnak eladni, hogy "új". Kb. semmivel se jobb relatíve. Itt most ez a példa azért nem annyira jó, mert az IT eszközök tényleg azért jelentős fejlődésen mennek át, de a relatív pl. feltörhetésük ugyanolyan nehéz az aktuális eszközökkel most, mint x éve.
Legalábbis, szerintem. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17) Tesztelo.hu válasza TomMusic (#16) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Azért van ellenpélda. Az Xbox One védelmét a mai napig (lassan 5 éve jelent meg) nem tudták feltörni, nincsenek másolt játékok.

(#18) bkercso válasza TomMusic (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mennyi idő lesz megtörni ezt is.
Hát, a kvantumszámítógépfejlesztés már egész jól áll. Most már CMOS-technológiával (azaz a mai gyártósorokon) tudnak/tudnának nagy számban qubiteket integrálni, és ki van dolgozva az írási-, olvasási- és hibajavító rész is, mindez felskálázható módon:
Complete design of a silicon quantum computer chip unveiled

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) Kékes525 válasza bkercso (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerinted mikor fognak megjelenni a piacon?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) Keem1 válasza 24/7 online (#14) üzenetére


Keem1
addikt

Inkább ez mostantól lesz.
Vegyünk egy 100 elemű reprezentatív példát. Eddig mind a 100 wpa2-t használt. Megjelenik az utód, a 100-ból 70 vált wpa3-ra. A hackereknek már nem 100 közül kell potenciális áldozatot keresni, csak 30-ból.

[ Szerkesztve ]

(#21) bkercso válasza Kékes525 (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Halvány lila... Biztos nem tegnap.
A WPA3-at vajon meddig fogják használni?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) t72killer válasza bkercso (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelenlegi IT trendek szerint 2-3 év és kitalálják, hogy javíthatatan életveszélyes lyuk van rajta és ha nem cserélsz routert+telefont+laptopot, akkor eladják a házad, veséd.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) tothbe válasza 24/7 online (#14) üzenetére


tothbe
addikt

nem jól tetted fel ezt a kérdést. Hányszor vetted észre, hogy feltörték a rendszered/routered? hidd el, sokkal kevesebbszer, mint amennyiszer valójában megtörtént.

By(e) Tothbe

(#24) 24/7 online válasza t72killer (#22) üzenetére


24/7 online
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe, hogy valojában mesterségesen probálják vakítani a parasztot hogy mindent cseréljen le! Szerintem ez Kamu....
Majd ha tönkre megy a routerem lecserélem!

"Csak abban a jelentésben hiszek, amit Én magam hamisítottam!" Churchill

(#25) bkercso válasza t72killer (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ipari szereplők oldaláról vagy céges oldalról szerintem van valós igény a nagyobb biztonságra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) t72killer válasza bkercso (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekik meg megoldást kell találni a direkt beültetett backdoor-ok (intel AMT és társai) kicselezésére, kb erről szól a dolog igazából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) SaGaIn válasza t72killer (#26) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Az intel AMT nem Backdoor hanem távmanagement funkció. De végülis a Word meg keylogger... és az összes ILO is backdoor... :DD

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28) t72killer válasza SaGaIn (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván maguktól szültek ekkora biztonsági réseket abba a pár sornyi minix kódba és puszta véletlen nem javították, hiába figyelmeztették őket már több procigenerációval ezelőtt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) SaGaIn válasza t72killer (#28) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Milyen bizonyítékod van arra hogy csak "pár" sor és hogy nem véletlen hiba ?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#30) t72killer válasza SaGaIn (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézz utána. A minix <20ezer sorból áll (Windows10: 50-60millió). Arra se túl bonyolult rákeresni, mióta vannak brutál management-engine rések, és hogy hánymilliószor kérték már az inteltől, hogy kikapcsolható legyen ez a sz@r.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Fall-N válasza 0xmilan (#11) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy helyett. Én is kaptam az Inviteltől egy gagyi alap D-Link GO-RT-300 típusú routert, de ment a szekrénybe. Majd ha vissza kell adni akkor megvan, egyébként meg használom a saját eszközömet. Annyira buta, hogy még újra sem tudja osztani a jelet, ha megszakad a mindentől a jel. Erre egy alap TP-LINK router is képes. Jelenleg egy TP-LINK WR-740N van, de tervezek váltani egy b/g Archer modellre.

(#32) Gibo válasza Fall-N (#31) üzenetére


Gibo
senior tag

Az archerek jók, én is C7-est használok a legnagyobb megelégedéssel 2015 óta...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#33) 0xmilan válasza Fall-N (#31) üzenetére


0xmilan
addikt

Jogos, bár itt a "szolgáltatói" alatt olyan eszközre gondoltam, ami egyben modemként is üzemel (pl. TC7200), amit egy sima routerrel nem tudsz kiváltani.
TL-WR740N volt otthon nálunk is sokáig, ami nemrég lett TL-WR841N-re cserélve.
Itt az albérletben van egy Ubee EVW3226 modem bridge üzemmódban, egy TL-WDR3600 - ami többek közt a wifiért felel - , egy GO-RT-N300 ( :) ) és onnan jön még egy basic D-Link switch.
szerk. Tulajdonképpen a GO-RT-N300 helyére is elég lenne egy switch, mert WiFi-t már nem szórunk vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.