Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

A népszerű disztrókat már mind kipróbáltam valamikor, kivéve ezt. :D A Cinnamon 3.6 érdekelne mondjuk főként és leginkább, noha a 3.2.7-tel is már bőven elégedett vagyok.

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, több ilyen hírt kérünk! :)

A Mint-tel (KDE-s) pedig pozitív tapasztalataim vannak, 2 hónapja használom munkában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Cyrin


Cyrin
addikt

Nade hol maradnak az igazán fontos dolgok, mint pl a emojik, receptek stb. Lásd GNOME... :D

(#4) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én csak Szilvi (thumbnail) miatt klikkeltem a cikkre...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Mi az ami számotokra érdekes az új funkciók, fejlesztések közül?

(#6) Slack válasza KAMI911 (#5) üzenetére


Slack
tag

A felsoroltakból semmi. Szerintem a Mint fejlesztők valamiért azt gondolják, hogy a technikai dolgok nem érdeklik, vagy elijesztik a kevésbé tapasztalat felhasználókat. Ezért "fejlesztés" alatt általában a bullshit -et nyomatják, mint progress bar, meg ilyenek.
Egyébként meg tök jó drisztró, Én is ezt használom, a KDE edition -t.

(#7) TomMusic válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


TomMusic
őstag

Én is, de sehol semmi csaj, ez fake. :(
;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8) szal válasza KAMI911 (#5) üzenetére


szal
csendes tag

Tudom nem pont a kérdésre válasz, de én laposon használom (dell d630) és miután feláll hibernálásból, valamiért minden asztal/gui/menü elemet újratölt. Mintha kiszórná a memóriából. Emiatt a felengedés után rohadt sokat tekeri a vinyót. Ami nagyon bosszantó tud lenni. Ezen kívül nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#9) Dr. 444Hertz válasza TomMusic (#7) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Clickbait :(((
:DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#10) cami][us


cami][us
senior tag

A timeshift mehetne grub alól is.

(#11) CPT.Pirk válasza KAMI911 (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ami a debug dolgokért felelős. A KDE-s Martin G. fejlesztő panaszkodott erre, hogy csomó olyan bugreportot kapnak, ahol nincsenek meg a debug csomagok az adott disztrón, így meg semmit nem tudnak kezdeni velük...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) #25583896 válasza TomMusic (#7) üzenetére


#25583896
törölt tag

(#13) Lacok válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Nem vagy vele egyedül.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) TomMusic válasza #25583896 (#12) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi! :D
Szépnek szép, de nem az ideálom, mégse kell. :o
(Jó, hát ha itt lenne mellettem, nyilván örülnék.. :) )

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#15) akos86 válasza #25583896 (#12) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszi a képet! Ez nagyon ott van.

3dfx, gone but never forgotten...

(#16) llaszlo válasza szal (#8) üzenetére


llaszlo
veterán

Na, akkor már tudom, hogy miért olyan lassú ilyenkor. Tényleg jó lenne, hogyha ez másképp működne benne.

(#17) csatacsita


csatacsita
tag

Átlag felhasználóként nem tűnik sok újdonságnak, de azért kíváncsian várom. Azért a Sarah szebb név. :D

(#18) lohnerz


lohnerz
újonc

Én már 97 óta használok linuxot és fvwm-től kezdve mindenféle ablakkezelővel dolgoztam. Sajnos azt látom, hogy ugyanazokat a funkciókat csomagolják újra. Igazi fejlődés nincs, sokszor inkább visszafelé. A 10 évvel ezelőtti gnome panel naptárja például többet tudott mint most a cinnamon... Mikor lesz végre megoldva, hogy egy munkámhoz tartozó emaileket, névjegyeket, doksikat, weboldal linkeket egyszerűen behúzhassak egy könyvtárba és automatikusan oda linkelje őket? Vagy különböző típusú és helyen lévő fájlokat tag-eljek és később ez alapján egyszerűen megtaláljam? Az értesítések használhatatlanok, érdemes lenne tanulni az androidtól. És még sorolhatnám. Régen nekiálltam, hogy megírom ezeket magamnak, de olyan ötletszerűen változtatják az eszközkészletet, hogy nem érdemes rászánni az időt.

(#19) UnA válasza lohnerz (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezek nem rossz ötletek, de melyik desktop oprendszer tudja ezeket? Mert mobilon ezek kényelmesek, persze ott meg mással vannak problémák :)

(#20) lohnerz


lohnerz
újonc

Ritkán használok más oprendszert, de úgy rémlik, hogy a win10-en a névjegyet ki lehet húzni az asztalra, az almás rendszer meg tudja a tag-et. Egyébként nem atomfizika pl. felismerni egy vcf fájlformátumot és jobb gombos menüben olyan lehetőségeket adni hozzá mint email küldése, chat nyitása stb. Csak egydszerűen a funkcionalitás ma nem szempont. A lényeg a design és a "letisztult felület" :)
Tudom, nem szövegelni kell, hanem megcsinálni, például extensionként. A következő forkig biztos elműködne...

[ Szerkesztve ]

(#21) daninet válasza lohnerz (#20) üzenetére


daninet
veterán

egy harmadik féltől származó levelező se tudja ezt, pl thunderbird?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) KAMI911 válasza TomMusic (#7) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Hát az egész csajt letöltheted :) ISO-ban :D
Gondoltam, ha már így nevezik el a kiadásokat, akkor próbálom ennek a jó oldalát is használni és szabad licencű képeket keresek a témában.

(#23) KAMI911 válasza Slack (#6) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Az eredeti bejelentésben volt példakód is Pythonban, de azt csak a https://linuxmint.hu -ra mertem kitenni. Szerintem ez egy nagyon jó kis fejlesztés, hasznosnak gondolom. Ha megnézed a hírt több újdonság is lesz, vagy milyen technikai dolgokat hiányolsz? A Roadmap-ot itt találod: https://github.com/linuxmint/Roadmap
A forráskód is ugyanitt található.

(#24) KAMI911 válasza cami][us (#10) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Vesd fel a fejlesztőknek, szerintem jó ötlet.

(#25) KAMI911 válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


KAMI911
aktív tag

A Hibajelentő eszköz ebben szerintem tud majd segíteni.

(#26) CPT.Pirk válasza KAMI911 (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hibajelentőnél van ez:
"A program továbbá segít a hiányzó hibakeresési szimbólumok (-dbg csomagok) telepítésében és figyelmeztet a hibát okozó eltérések esetében"

Ebből gondolnám, hogy magától megoldja, ha hiányoznak a dbg csomagok. Vagy legalább egyszer kell futtatni ehhez? Vagyis az első összeomlás még lehet dbg nélkül?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) KAMI911 válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Annyit segít, hogy megmondja mi kell hozzá, melyik csomag. Miután telepítetted, ha újra megnézed a hibát, akkor már elkészül a hibajelentés. Mondjuk olyan is volt, hogy be kellett zárni a hibajelentőt és újra elindítani.
Ha azonos a csomagverzió (nem régi a hibajelentés), akkor menni fog, ha nem akkor attól függ az érintett bináris változott-e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.