Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Inkább kezdenék meg itt is árulni a notebook 9 pro-t vagy a galaxy book-okat.
Ezt a chromebook dolgot sose fogom megérteni mire is jó.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) Silεncε válasza smc (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

500$ fölött kb semmire, alatta meg általában az amerikai oktatási intézmények veszik

(#3) smc válasza Silεncε (#2) üzenetére


smc
addikt

Nem lenne jobb, ha megtanulna a gyerek win-t vagy linuxot használni, aminek hasznát is veheti?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

"automata fókuszos második kamera a billentyűzet felett nyert elhelyezést"

Ezt csak én nem tudom elképzelni, hogy milyen nyakatekert pózba lesz használható? :F

edit: nvm, már észrevettem :W

[ Szerkesztve ]

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vajon meddig bírja majd a zsanér? Ha már ennyire mobil eszköz, akkor inkább tabletet vennék. A 6W alatti proci se vagyok biztos, hogy erősebb lenne egy SD835-nél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) velizare válasza smc (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

nem. minek? a legtöbb alkalmazás rá gondolom nem natív, hanem url címsor és eszköztárak nélkül futtat egy böngészőt. ilyenkor meg annyira mindegy, mi megy alatta.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Cassi


Cassi
senior tag

Valószínűleg lehet majd rajta futtatni Android-alkalmazásokat, ami jól jöhet egy mobil gépnél.

Minket azért sem érdekel nagyon, mert Európába nem jön.

(#8) #78693120


#78693120
törölt tag

"32 GB eMMC"

Ez még egy netbookban is nagyon kevés lenne, hiába lehet bővíteni.

(#9) velizare válasza #78693120 (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

én vettem hozzá bővítőkártyát, de így az elmúlt egy évre visszatekintve csak az derült ki, hogy pénzkidobás volt. igazából akkor vettem észre, hogy van benne ilyen is, amikor véletlenül megnyomtam, és a rugója kilökte. értsd: sosem volt rá szükség.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) Synthwave válasza velizare (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy ne legyen teljesen IT-analfabéta - aminek a realizálására törekednek a mindenféle konzumer OS-ek, GUI-k és közösségi portálok az elmúlt tizenegynéhány évben.

Ha valaha is lesz gyerekem, tuti, hogy 8/16 biten és DOS parancssornál kezdődik a nevelés. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Synthwave válasza #78693120 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha a gép nem egy bloathegy Win10-et használ rendszernek (márpedig nem), akkor elég lehet simán, főleg, hogy microSD-vel is bővíthető a cucc.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) t72killer válasza Synthwave (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha valaha is lesz gyerekem, tuti, hogy 8/16 biten és DOS parancssornál kezdődik a nevelés. : >" <- :DDD

#11: így van, droid bőven eltáncol rajta, winfosch felejtős, egyre felejtősebb:U.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Silεncε válasza t72killer (#12) üzenetére


Silεncε
őstag

ChromeOS != Android, rohadtul nem.

(#14) t72killer válasza Silεncε (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, jogos, benéztem:R Viszont ez is linux kernelre építkezik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) velizare válasza Synthwave (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

dos parancssor? u mad bro? :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) t72killer válasza velizare (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szegény gyerek... Apuci nem néz oda pár percig, már le is cserélte azt a vackot Debianra :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Silεncε válasza t72killer (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, de attól még teljesen más a kettő (viszont annyiban igazad van, hogy újabban már a Chrome OS is kompatibilis az Android appokkal)

cain69: Gentoot a gyereknek :D De legalábbis Arch alá ne adja, persze a gyerek egyedül rakja föl :DD

[ Szerkesztve ]

(#18) velizare válasza t72killer (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

pont a héten kellett kínlódnom dos parancssorral, és x év solaris meg centos után nem nagyon jutott eszembe kb. semmi.
így 2018ban dos parancssor tanításának nem látom sokkal több értelmét, mint egy latin nyelvvizsgának.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) Synthwave válasza velizare (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Ebből lesz az felépítve, hogy ne legyen majd kétségbeesés, ha nincs szájbarágva ötször minden, szimplán hülyének nézi az adott OS / szoftver, vagy csak egy gyökkető szintű dolgot nem lehet egy kattintással elintézni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) t72killer válasza Synthwave (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Parancssor nyilvánvalóan, csak nem a 30éves, hanem modern, aminek hasznát is veheti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) velizare válasza t72killer (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz egy android mellett ezek a gyerekek elhajtanak minket az összes parancssorunkkal együtt a vérbe. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ránézésre nem FullHD a kijelzője, hanem FullHD+ szerűség, a Samsung hivatalos oldala szerint 16:10 arányú.

Persze feljebb ők is 1920x1080-at írnak. Kissé össze vannak keveredve.

Az előd 2400x1600 felbontásáról érdekes lépés egy tabletként is használható cuccnál.

[ Szerkesztve ]

(#23) Synthwave válasza t72killer (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak szépen, sorjában mindent. Szilárd alapokra épül az évszázadokig álló erőd. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Synthwave válasza velizare (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nevelés kérdése.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) L3zl13 válasza Synthwave (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Legalább korán meggyűlöli a számítástechnikát és elmegy képzőművészetibe.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Synthwave válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A gének szava szent.

A 8/16 bites időktől és a DOS parancssortól indulás nem zárja ki a képzőművészetit. Én is oda jártam előkészítőre, amikor lerobbantak az izületeim (értsd már nem tudok úgy fogni egy ceruzát 10 percig, hogy ne kísérné fájdalom a műveletet).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) solasola


solasola
csendes tag

Sok egy kicsit ennyi dodo egy Celeronert. Persze vszeg ez is fog tudni Crostinivel full-os Linux appokat es Android appokat de meg igy is limitaltnak erzik. Ha Ubuntuval jonne gyarilag akkor szo nelkul kicsapnam az asztalra a penzt igy viszont inkabb marad az olcsobb tucat-Windows-os geprol Win eldob mutatvany.

(#28) Rayyy válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Rayyy
senior tag

A képzőművészetben igen erősen jelen van a számítástechnika.

Minden a legnagyobb render!

(#29) waverider


waverider
senior tag

A benne lévő Celeron már egy másik gépben bizonyította nálam hogy akár több ablakos / több böngésző párhuzamos futása mellett is összeomlik, azaz harmatosan gyenge bármire, több mint elég Ram mellett is, így ennek a Chromebooknak csak Ryzennel lenne értelme. Szvsz ez egy öngól. :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#30) L3zl13 válasza waverider (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gyenge procitól semminek nem kéne összeomlania. Ha nálad crasheltek a programok az nem a proci sebessége miatt volt.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) simonzé


simonzé
addikt

Nekem mar tobb Chromebook is volt a burtokomban, es rajottem hogy ez egy baromira atgondolt rendszer. Szinte minden a bongeszoben fut, es az a 2GB-32GB felallas, ami egy windowsos emberkenek remalmokat okoz, valojaban kuvara elegendo egy tisztesseges rendszer ala. Itt az a Celeron 2840, ami az win7-es laptopomban csigalassu 4giga rammal, villamgyors a Chromebookon 2 giga mellett. A windowson erosen atgondolja mielott elindul a FHD youtube video, a Chrome-on meg azonnal inditja a 2k-sat. De minden azonnali a tablazatkezelo inditasa is, a filmlejatszoe is, meg a bongeszo is. Kozben pedig a ketcellas akkuval nyomatja minimum 8 oran at a Chrome, mig a win-es gep a hatcellasbol 4-5 orat szenved ki. Es a hasznalat elmenye eg es fold - NEM a win javara. Kozben pedig a chromebookom alig 1 kilo. Egy ketnapos utra toltot sem viszek, mert nem fog kelleni amig 3-4 filmet megnezek, es par orat netezek.
Es ha belegondolsz, az emberek ~99%-a nem latott meg parancssort. Nem szerkesztett videot, es legalabb a feluk meg nem jatszott AAA jatekkal. Na nekik tokeletes a chromebook. Sokan vagyunk, es nem vagyunk mind hulyek.

I don't fit in. I fit out.

(#32) simonzé


simonzé
addikt

Ja, az enyemet 160 dodoert vettem odakint, ami tablet arszint. 14 collos, es imadom.

I don't fit in. I fit out.

(#33) #16820480 válasza simonzé (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

+1

Egyetlen dologra nem lenne elég jelenleg nekem Chromebook, az pedig a fotók szerkesztgetése, mert az erre szakosodott appok általában csak Windowsra vannak (meg néhány Linuxra is, csak azok kevesebbet tudnak). De ezt leszámítva simán inkább egy Chromebookot néznék következő gépnek, mint egy jóval drágább laptopot, aminél az erőforrások fele a rendszer futtatására megy el.

Bár ha már Chromebook, akkor talán egy fokkal jobban tetszik a HP X2, az tabletként is használható külön.

(#34) velizare válasza #16820480 (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

elvileg az android portos verziók elfutnak azokon a gépeken, amelyekre telepíthető a play áruház. minden másra ott a gimp on rollapp, bár az eredetivel ellentétben ez már fizetős.
ha viszont erőgép kell, akkor csinálsz otthon egy virtuálgépet, és felrdp-zel rá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) #16820480 válasza velizare (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs erős gépem, 10 éve laptopon élek :) Szóval nincs mire felrdpzni sem. Ez a lényege annak, amit akartam mondani, hogy egy Capture One lenne az egyetlen, ami ezen nem fut, de esetleg igényem lenne rá. GIMP fotók szerkesztésére nekem nagyon nem adja, max Darktable (ez van most, mert ingyenes), de szerintem az nem fut Chromebookon.

Amúgy szerintem egyre kevesebb embernek van ténylegesen szüksége otthoni betonkeverőre igazából. Egy ilyen 2-in-1 gép nagyon sok dologra elég (szüleimnek is már csak tablet van, asztali gépet, ami amúgy egy régebbi laptop, csak a számlák kezelésére használják, meg nyomtatásra időnként). Csak

(#36) velizare válasza #16820480 (#35) üzenetére


velizare
nagyúr

az egyik megbízónk (egy közép-belső kongói, magenta színű kommunikációs konszern egyik unokaleánya) most azt találta ki, hogy a külsős munkavállalóinak notebook helyett csak egy vdi-t fog majd nyújtani, amit mi a megfelelőnek vélt authentikációs metódusok letudása után fogunk elérni.
így fogok tudni pl. mobiltelefonon/tableten/asszony chromebookján keresztül is dolgozni. ;]
de arra is gondoltam, hogy az otthoni nasra feltolok egy fix virtualbox image-et, és azon keresztül fogok berdp-zni a céges vdi-ra, mert akkor elég nekem ott letárolni a tokeneket hozzá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) hallador válasza smc (#3) üzenetére


hallador
addikt

Semmi értelme megtanulni a Windows-t. A Windows a legtöbb embernek kolonc mint haszon, csak ezt nem érzik, mert semmi mást nem ismernek. A Linux-ot azért nem írom, mert én is 15 éve Linux-ozom, 10 éve csak azt használok, és azt meg pláne csak akkor van értelme megtanulni, ha azzal akar foglalkozni.
Vissza a Windows-ra ki a fenének kell az állandó szarakodás a folyamatos hibás, és ennél körülményesebben megoldott frissítési rendszerrel nem találkoztam mint a Windows-é... , meg a folyamatos bivalyerős hardver hiányában csiga lassú gép.

A Chromebook lényege pont az amit a hátrányos történelmi helyzetű országokban nem értenek. Senkinek nem kell a Windows, mert az átleg embernek semmi szüksége Windows-ra, bőven elég a Cloud és egy Chromebook szintű gép. USA oktatásában kb 60 %-ában kiszolgálja, nem gondolom, hogy a Windows körülményes és méreg drága, vagy a Linux megtanulása a nyerő stratégia, ha egy Chromeos is kiszolgálja... Szerintem...

(#8) serrin

Pont erről beszéltem a történelmi helyzettel kapcsolatban fentebb, ha nem ismerünk valamit, akkor a Windows-hoz hasonlítjuk miért is? Mert ki is az aki csak azért fizet valamiért ami bonyolultabb, nem is igazán van rá szüksége, de lusta "megtanulni" egy oprendszert, amit tanulni nem nagyon kell. Ez a lényege. Nem kell több mert nem Windows érted? Pont ez a lényege olcsó, és használható a Windows is csak 4* annyiért... Minden szempontból, tárhely, memória, ár, stb... A jövő nem a Windows felé tendál, csak hát...

(#31) simonzé

plusz egy

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) t72killer válasza hallador (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A windowst a felhasználói 95%-a nem tanulja (és akkor túl keveset mondtam), hanem használja amíg szembe nem jön valami probléma, akkor rohan a Pistikéhez, aki a szomszéd gépét is rendbetette a lejárt licenszes NOD32-nek köszönhető ámokfutás/kékhalálsorozat/stb után. Ikonokra klikkelgetni egy csimpánz is tud, különösebb informatikai előképzettség nélkül. Egy szimpla driverhibát-orvosolni viszont a win felhasználók 90%-a nem, sőt, sokan egy google earth telepítéstől is összecsinálják magukat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

szerintem laptopnak alap felhasználásra sokkal jobb mint a windows, persze ha jatszani akarsz, videót szerkeszteni, vagy bármilyen hardverigényes dolgot akkor már nem.

használhatóságban, megbízhatóságban sokkal jobb mint a windows, a macnél nem, de az azért más árkategória

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.