Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Ez hányadik javítócsomag? :U

(#2) Eagle16 válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


Eagle16
addikt

A második. És reméljük hogy az utolsó.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#3) Zoltn válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nekem amúgy soha nem volt bajom a sebességéve, pedig már egy éve megvan. Noha az előző progit is lefuttattam.
És a sok driver, meg szoftverfissítés közt már elfér még egy.
No para.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#4) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hardveres hibát nehéz lesz javítani...

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#5) bozont válasza FÖNÖK (#4) üzenetére


bozont
veterán

Erről dobjon már valaki egy linket, hogy mégis milyen hardveres hiba? Én erről nem hallottam, legutóbb még szoftveres bugról volt szó (és nem, az nem elég hogy a TLC ilyen, meg olyan sz@r).

(#6) djculture válasza FÖNÖK (#4) üzenetére


djculture
félisten

Univerzális javitó patch:

(#7) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Jó kérdés, hogy vajon miféle hiba ez, és hogy javítják, de annyi tuti, hogy létezik.

Nem halálosan, de érezhetően lelassul a 840 evo-m 3 hónap alatt.
Lefuttatom a performance restorationt, és megint hasít mint a szél.

(#8) djculture válasza Zoli0726 (#7) üzenetére


djculture
félisten

Normálisan nem fogják tudni javítani ez az egész közjáték csak azért történik hogy ne történjen meg az hogy netán az összes érintett terméket visszavonva uj verzióra kelljen cserélni. Ez pénz, jobb helyette inkább etetni a vásárlókat. Igazi sumák megoldás. vezérlő részéről szükséges hibajavítások nem fognak egy szoftveres megfoldástól csökkenni..

[ Szerkesztve ]

(#9) adamka16


adamka16
őstag

Az utóbbi pár hónapban csak panaszkodni tudok rá, lassú is, ki is fagy, nem annyira fürge mint előtte.
Arra viszont még mindig nem tudtam rájönni, hogy miért fagyúgy ki, hogy rádugom a telefonom (iphone 4s) és pár perc majd lefagy a gép, hdd led pedig folyamatosan világít. Több kábellel is próbáltam, mindegyikkel ez volt. Pendrive-al nincs gond, sem a külső lemezekkel. Nem értem...

(#10) FÖNÖK válasza bozont (#5) üzenetére


FÖNÖK
tag

nincs konkrét infóm csak tippeltem, de most komolyan ha szoftveres lenne a probléma 1 patch és már rég nem lenne téma

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#11) vinibali válasza bozont (#5) üzenetére


vinibali
őstag

pedig a TLC és a vele járó több töltésállapot(feszültség) miatt történik meg a lassulás. röviden arról van szó, hogy idővel elmásznak a töltés(feszültség) és a vezérlő csak hosszass CRC ECC után tudja megállapítani a cellához tartozó egykoron beírt értékel. ez némileg csökkent a 3D TLC-vel, a Samsung mérései szerint.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) freestailo válasza FÖNÖK (#10) üzenetére


freestailo
őstag

Ha pedig hardveres lenne akkor két patch sem oldaná meg...

(#13) M107


M107
addikt

:R

2013 szept lett véve lassulásos probléma nem érintett egyik sem.....

De felrakjuk az új firmet.

UI:

19 hónapos SSD, :DDD normal :DDD használat csak az oprendszer + update egyéb kis progik ----nincs játék az SSD-ről
.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) edari válasza M107 (#13) üzenetére


edari
őstag

Ez a probléma még mindig nem jelentkezik semmilyen formában se hds-ben, se ssdok-ban. Ezek a képek itt használhatatlanok. Mutass inkább egy aida-val készített random read-et.

[ Szerkesztve ]

(#15) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ez a hír inkább tegnapra (ápr. 1) illett volna :B

read-only mode on the forum

(#16) bozont válasza vinibali (#11) üzenetére


bozont
veterán

Igen ezt hallottam már, de akkor ezek szerint minden TLC-s SSD küzd ezzel a problémával. Legalább is kellene, de másról nem nagyon hallottam. Tehát vagy mégsem TLC probléma, vagy kiküszöbölhető valahogyan ami a Samsungnak nem sikerült másodjára sem. Reméljük harmadjára fog. Bár én azon szerencsések közé tartozom, akinek a fw frissítés után nincs már lassulás problémája.

(#17) Soma01


Soma01
veterán

Szerintem is azért lehet hardveres hiba, mert kivéve a gépből és pár hét után visszatéve is produkálja a hibát.

(#18) antikomcsi válasza edari (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem ilyen, most futtattam, de mégis lassúnak érzem induláskor. Van ebből 120-as is másik gépben, azon is rendszer van, mint ezen, azt meg jónak hinném, arról sokkal hamarabb betölt, gyengébb hardver mellett.

(#19) sanzi89 válasza freestailo (#12) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem is fogja megoldani... Ezek az SSD-k egyszerűen hibásak, csak a Samsung nem akarja beismerni és cserélni az érintett termékeket, és megy a hülyítés ilyen-olyan javításokkal.
Az ilyen események után egy lényeges konklúzió van: Samsung SSD-t nem kell venni. Szerencsére sok hibátlan alternatíva van a piacon, amikkel semmi gond - Kingston, Intel...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20) berVi válasza sanzi89 (#19) üzenetére


berVi
senior tag

Fu, megy am a szagertes :U

(#21) sanzi89 válasza berVi (#20) üzenetére


sanzi89
addikt

Majd fél év múlva kiderül, hogy lesz-e újabb "javítás".

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22) bozont válasza sanzi89 (#19) üzenetére


bozont
veterán

Szerencsére sok hibátlan alternatíva van a piacon, amikkel semmi gond - Kingston, Intel...

Meg az OCZ, mi? ;]

(#23) Alchemist válasza sanzi89 (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

Lehet Pro-t is venni... mindenesetre a 830-asom jó két éve hibátlanul és gyorsan müxik.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) freestailo válasza sanzi89 (#19) üzenetére


freestailo
őstag

Kicsit összeesküvés-elmélet szaga van...

(#25) Soma01


Soma01
veterán

A 850-esről még nem derült ki semmi komoly hiba. Szerintem az jó lesz. De várjunk még nyár végéig, addigra kiderül ha van valami baj.
A 840 hibáját a Samsung biztosan tudja, csak nem mondja meg. De az is biztos, hogy tanult belőle és ezek után oda fog figyelni. De én sem vennék még Samsung SSD-t!

(#26) Killer01 válasza Alchemist (#23) üzenetére


Killer01
őstag

Nem egy család. Más vezérlő + más nand, még jó-hogy nincs gondod vele. Ez az EVO nagy öngól a Samunál, kíváncsi vagyok hogy jönnek ki belőle. Temetni hülyeség őket, más gyártóknál is voltak már komoly gondok. Valaki említette feljebb Intel-t / Kingston-t.....hát ott is voltak már nagy bukták ssd terén, 8 megás problémára Intelnél sokan emlékeznek szerintem + Kingston is befürdött a v300-al, Ocz-t szerintem hagyjuk :DDD

(#27) Shady313 válasza bozont (#22) üzenetére


Shady313
aktív tag

A Kingston se hibátlan, ott pl az új firmware-ek a hibásak [link] ;]

Nekem 120GB-os, 840 Evo-m van kb 1,5 éve az asztali gépben és 3 hónapja a notebookban is. Egyiken sem tapasztaltam lassulást eddig. Azt mondjuk hozzáteszem, hogy az asztali relatív sűrűn újra van telepítve, mert Win10 fut rajta és minden buildet tisztán telepítek. Mindjárt le is tesztelem a notit, az 3 hónapja nem lett újratelepítve...

Szerk: hmm és a notin valóban jelen van a gond... pedig nem egy agyon használt :-/ Viszont a rendszerben / játékokban nem tapasztaltam észrevehető lassulást.

[ Szerkesztve ]

(#28) #85552128 válasza sanzi89 (#19) üzenetére


#85552128
törölt tag

Kingstonnál is volt valami trükközés a V300-zal (ha jól emlékszem később lassabb nandokra váltottak, de "elfelejtették" megemlíteni a specifikációknál): [link].
Van Samsung és HyperX (Kingston) SSD-m is, eddig mindkettővel megvagyok elégedve bár egyik sem TLC-s...

[ Szerkesztve ]

(#29) velizare válasza Killer01 (#26) üzenetére


velizare
nagyúr

adata?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) #95904256


#95904256
törölt tag

Legalább 3 gépemben van Samsung 840 EVO rendszerlemezként, de egyiken sem tapasztaltam még lassulást. Ez mennyi idő után jön elő?

(#31) Scholes9 válasza #95904256 (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam is hibátlan mind2 SSD-m :) 1, 2 és 3. azt hiszem ezekben benne van :) Remélhetőleg ez a mostani már véglegesen meg fogja oldani azoknál a problémát, akiknél fennáll :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#32) vinibali válasza bozont (#16) üzenetére


vinibali
őstag

nekem sima 840 van, mondjuk direkt nem frissítettem firmware-t még. a DXT06B0Q van rajta és nem találkoztam még lassulással. viszont általánosságban is elmondható, hogy tök változó, mert van amelyik meghajtó meg rendesen működik, firmwaretől függetlenül. mert 840 és 840 EVO között is sok értintett. talán volt néhány széria hibás nand legyártva, nem tudni. és nem is fogjuk. viszont nagyon sokat eladott a Samsung, ez benne a jó és a rossz is. mert azt gondolnám, hogy nem hagynak ennyi embert rossz meghajtóval, viszont cserélni sem fognak, mert az óriási költségeket emésztene fel!

(#17) Soma01: hát persze, mert épp az a lényege, hogy az idő múlásával másznak el a töltésértékek!

(#19) sanzi89: ez szerint még mindig a Samsung az egyik legjobb. bár kérdés, hogy mennyire hihető a statisztika :)

MÁS: arra leszek kíváncsi, hogy a most egyre népszerűbb és nagyon gyors SM2246EN és PS3108 vezérlős meghajtókkal mi lesz majd, mert most ezek jelentik az olcsóbb meghajtókat és a teljesítményértékek eléggé a csúcson vannak:)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) Killer01 válasza velizare (#29) üzenetére


Killer01
őstag

Nem ugrik be róla semmi szarvashiba, mondjuk valamiért MO-on nem is túl gyakori/népszerű. Pedig OEM vonalon előszeretettel használják.

(#34) Soma01 válasza vinibali (#32) üzenetére


Soma01
veterán

Ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy nem szoftveres a hiba és így a hiba javítása FW frissítéssel csak púder, látszatmegoldás lesz, nem igazi megoldás.

(#35) MortalVenoM válasza sanzi89 (#19) üzenetére


MortalVenoM
tag

Intellel is voltak már problémák korábban :B

(#36) gézu válasza vinibali (#32) üzenetére


gézu
őstag

...talán volt néhány széria hibás nand legyártva, nem tudni, és nem is fogjuk...

Az eddigi adatokból kb. 99%os valószínűséggel ez következik, csak a néhány kifejezést ki kell cserélni a qrva sok-ra. Emiatt csere sem lesz, csak szoftveres tuning. Ez is kb. 99%. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#37) korion


korion
senior tag

sziasztok!

mikor kijött az előző "javítás" megcsináltam és ez fogadott ; A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.

nem csináltam vele semmit (párszor lekapcsoltam és vissza,mikor lefeküdtem aludni :U ;] ) ; A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

bár én nem veszek észre lassulást!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#38) velizare válasza Killer01 (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi :R

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) shiftac


shiftac
aktív tag

Jó hír, hogy a GTA5-tel egy időben jön :D

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 20 - Android 13), Jabra Elite 3

(#40) kromatika


kromatika
veterán

Már ideje volt.

Légy jó mind halálig.

(#41) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt a hírt tegnap kellett volna lehozni. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) Scholes9 válasza Shady313 (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És ezt csak teszt után vetted észre?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43) arty válasza sanzi89 (#19) üzenetére


arty
veterán

a 8megásodó intelek után hogyhogy nem lett az a konkluziód, h intel ssd-t nem kell venni?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#44) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ez a hiba érintheti az m-sata-s 841-es ssd-ket is? Egy ilyen FW frissítésnél megmaradnak az ssd-n az adatok? Milyen progival tudom megnézni, hogy jelenleg milyen FW van az ssd-n?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45) janos666


janos666
nagyúr

Nem akarok kárörvendő lenni, de gondolom nem sokan értettek velem egyet, mikor annak idején (mikor legelőször felszínre került a probléma) tapasztalati alapon megtippeltem ezt, hogy ha lesz is végül "tiszta" firmware megoldás, az nem az első, de valószínűleg nem is a második próbálkozásra fog sikerülni, sőt valószínűleg csak vagy firmware vagy host software szinten lesz egy "piszkos" megoldás, mint pl. rendszeres adat újraírás.

Amit itt nem értek, hogy a "piszkos" megoldás miért software (Magician) és nem firmware szinten jön, hisz a wear leveling miatt elvileg képesnek kéne lennie ilyenre a vezérlőnek (sőt, már talán az is elég lenne egy "nagyon piszkos" megoldásnak, hogy sokkal agresszívebbre állítják a WL-t, hogy viszonylag vadul mozgassa körbe-körbe az adatokat). A software-el az lesz a gond, hogy pl. Linux-ra van Magician...?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) wolfman


wolfman
veterán

Mivel nekem nincs érezhető lassulás, így ha kijön a javítás is, megvárom az egy-két hónapot és vele együtt a visszajelzéseket, lesz-e visszaesés.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#47) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Talán nem ártana tisztázni számszerűen, hogy mi számít lassúnak és mi egészségesnek.
A sok "nem tapasztaltam lassulást" és az "én megmondtam, hogy szar a samsung ssd" hozzászólásból nem igazán derül ki. Az viszont tisztán látszik, hogy ostoba fotelfizikusok mindenhol vannak.
Az első javítás idején azt olvastam, hogy a "régen felírt" adatokkal bánik mostohán a meghajtó. Józan paraszti ésszel ez azt jelentheti, hogy néha át kell pakolgatni az állományokat. "Ássuk fel a kertet, mielőtt bevetnénk!"

Szóval innentől beszéljünk számokban:
Sequential Read : 519.097 MB/s
Sequential Write : 504.851 MB/s
Random Read 512KB : 459.549 MB/s
Random Write 512KB : 274.407 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 37.736 MB/s [ 9212.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 129.964 MB/s [ 31729.4 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 238.220 MB/s [ 58159.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 152.150 MB/s [ 37146.0 IOPS]

Test : 1000 MB [D: 61.0% (38.4/63.0 GB)] (x5) <0Fill>
Date : 2015/03/11 21:19:04

Ez egy 120 as 840 evo.

Ja! És nem tapasztaltam lassulást!

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#48) IamMenyus válasza wolfman (#46) üzenetére


IamMenyus
tag

van közel egy tucat 840evo a környezetemben -mindenféle méretben-, de még egyik sem lassult be, így továbbra sem tudom hogy ez egy valódi probléma, vagy csak pár ember fújja fel... abból kiindulva h patch jön ki erre lehet alapja, de miért nem jelentkezik mindenkinél?

(#49) Sanya


Sanya
nagyúr

nem windows operációs rendszert használók hogyan frissítenek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) Soma01 válasza Gróf... (#47) üzenetére


Soma01
veterán

Mert nem ezt kell nézni!
Ezzel a teszttel friss adatokat fogsz írni és olvasni is. Olyan program kell ami rég óta az SSD-n lévő adatokkal dolgozik és a fájlok "kora" szerint méri/értékeli ki az olvashatósági sebességét, ott látszik meg. SSD read speed tester.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.