Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Milyen második SSD slot? Csak ez az egy van benne, és ezzel lehet bővíteni a belső tárhelyet. Mert amivel gyárilag szerelve van, annál a chipek közvetlen az alaplapra vannak forrasztva.

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz hatékony a foglalatban az SSD hűtése. Amennyire nézegettem, eléggé zárt, bár valami olyasmit magyaráztak, hogy elvileg a negatív nyomás fogja hűteni. Magyarul a ventilátor részben a foglalaton keresztül húzza be a friss levegőt. Csakhogy ennél kicsit több lyukat, illetve rést vártam volna.

<-ƘƘ->

(#2) stranger28 válasza Kendek (#1) üzenetére


stranger28
addikt

Ez azert attol is fugg, hogy mekkora lesz a 2. SSD terhelese. Ha csak installnal lesz irva es betoltesnel olvasva, illetve egyiket sem "tul nagy" sebesseggel, akkor nem nagyon kell majd kulon foglalkozni a hutessel. Laptopokban siman mennek mindentol elzarva ezek az SSD-k (szerk: legalabbis a 3.0 valtozatok) 30-40 fok korul es a legtobb 60 fokig siman elmehet. Sot, utana sem feltetlen mennek tonkre, csak lassabbak lesznek, amig le nem hulnek.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kendek válasza stranger28 (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akár a folyamatos fullos olvasási terhelést is ki kell bírniuk, bármiféle throttling nélkül. Ugyanis a textúra streamelés azért csak igényli ezt, és itt teljesen konzisztens teljesítményre van szükség.

<-ƘƘ->

(#4) stranger28 válasza Kendek (#3) üzenetére


stranger28
addikt

Abban azert egyaltalan nem vagyok biztos, hogy mindvegig kihajtja majd az uj 4.0 SSD-ket mindez. Inkabb burst-okre gondolnek, de majd a meresek megmondjak. :)

(#5) Kendek válasza stranger28 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Játéka válogatja, ami a PS5 ultragyors SSD-jére, illetve I/O rendszerére van tervezve, ott azért lesz majd folyamatos terhelés rendesen. Pont ebben újít a PS5. Vagyis vége a szakaszos betöltögetésnek, illetve a betöltőképernyőknek, és sokkal intenzívebben lesz használva a háttértár. Az M.2 SSD-nek minimum azt kell tudni nyújtania, mint amit a gyári speckó is tud. Szóval olyan nem lehet, hogy valami rosszabbul fut róla, mert akkor késleltetve lenne betöltve a megjelenítendő környezet. A throttling meg szóba sem jöhet, mert az teljesen kiszámíthatatlanná tenné.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#6) Polllen


Polllen
nagyúr

Gondolom arról meg főleg nincs hír, hogy az extra SSD kiválthatja-e a forrasztottat, ha beüt a krach...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Kendek válasza Polllen (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az látszik, hogy nem nagyon aggódnak az SSD élettartama miatt. Gyakorlatilag úgy van összerakva az egész konzol, hogy nem fogják ezeket kézzel javítani és felújítani. Ha gyenge pont lenne az SSD, akkor foglalatba tették volna, hogy viszonylag könnyen lehessen cserélni. Az valószínűtlen, hogy valaha is engednék, hogy a rendszerszoftver a külön behelyezhető M.2-es SSD-ről futhasson. Az kifejezetten a játékoknak lesz fenntartva.

<-ƘƘ->

(#8) Polllen válasza Kendek (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az látszódik, hogy ők nem aggódnak rajta. Én majd ha látom, hogy elszaladnak 5-6 évet. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) HELLAFLUSH válasza Polllen (#6) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ettől én is tartok, hogy nem váltja ki...de majd ha lejár a gari akkor eladom a PS5-öt kisebb bukóval aztán veszek egy újat.

(#10) Kansas


Kansas
addikt

No, mire kiszállítják a PS5-ömet, SSD-t is lehet majd bővíteni benne... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) Dragon3000 válasza Kansas (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

De bizakodó vagy, pedig lehet előbb lesz bele ssd-d, mint ps5-öd :DDD

(#12) kakuk.tamas válasza Kendek (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jah, és nemsokára kiderül, hogy a folyamatos zaklatás miatt az SSD gyorsabban öregszik mint azt gondolták…
Apropó, a rendszerben lehet nézni S.M.A.R.T. állapotot? Vagy majd egyszer meglátja a júzer, hogy lassabban tölt/szaggat a gép?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) Kendek válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Felhasználói szinten nem lehet nézni S.M.A.R.T. állapotot.
Ha majd esetleg tönkremegy benne a forrasztott SSD, akkor az nem abban fog megnyilvánulni, hogy lassabban tölt és/vagy szaggat a gép. Az csak a vinyókra jellemző. Itt inkább majd se kép se hang, vagy újra szeretné majd telepíttetni indításkor a rendszerszoftvert (ami nem fog sikerülni), vagy folyamatosan crash-elni fog.

<-ƘƘ->

(#14) kakuk.tamas válasza Kendek (#13) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

“akkor az nem abban fog megnyilvánulni, hogy lassabban tölt és/vagy szaggat a gép. Az csak a vinyókra jellemző.”

Jogos. :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) Polllen válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam csak a cache miatt kérdés. OS futtatás, meg telepítés nem téma.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) lordEVO válasza HELLAFLUSH (#9) üzenetére


lordEVO
tag

Veszek majd a ps5-re extended garanciat aztan kesz. Nem kell eladni a gepet hasznaltan bukoval kesobb.

(#17) HELLAFLUSH válasza lordEVO (#16) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

ez attól is függ, hogy honnan szerzed be. :)
én a telekomtól jutottam hozzá, náluk ilyen extra gari nincs.
meg valószínű, hogy mire lejár a 2év addigra be lesz jelentve a PS5 Pro :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem ismerem a jotallasi felteteleket, de biztos hogy engedelyeznek a szerviz kozbeiktatasa nelkuli upgradet egy belso tarolo eseten?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) HELLAFLUSH válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

persze, a 2db oldal lap és az ssd fedél eltávolítása nem jár garancia vesztéssel.:)
ha viszont jobban szétszeded akkor bukta.

(#20) Kendek válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

PS4-en is engedték, és itt is úgy van kialakítva gyárilag, hogy viszonylag egyszerűen, minimális megbontással lehessen beszerelni az M.2-es SSD-t. Ez nem jár garanciavesztéssel.
A félreértések elkerülése végett, itt nem a belső, forrasztott SSD-t lehet kicserélni, hanem be lehet mellé tenni egy másikat.

<-ƘƘ->

(#21) Tigerclaw válasza HELLAFLUSH (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem tudtam, hogy vannak-e ilyen szerelonyilasok, mint a laptopok eseten.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Kansas válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Hát nem pont ugyanezt írtam én is? :DD

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) Vikthor


Vikthor
nagyúr

"gyorsabb ventilátorműködést" = hangosabb?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

"de a PCIe 4.0 interfészt használó darabok árára már elkezdhetünk felkészülni lelkileg."

Mi a gond? 70-80 körül már lehet kapni normális 1TB-os SSD-t.
A 150-180 ezres konzol árhoz képest nem is olyan sok. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Dragon3000 válasza Kansas (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Te annyit írtál, hogy mire megkapod, addigra bővítheted is, máshol nyárt írtak a frissítésre, én kicsit tovább mentem és viccelődtem, hogy előbb lesz ssd-d és frissítésed, mint ps5-d.

(#26) Kansas válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Úgy-úgy, lényegileg ugyanaz a kettő, csak ellenkező nézőpontból... :K
Szeptember közepén rendeltem, novemberben még bosszantott, hogy nem kaptam az induló szállítmányból... akkor februárra ígérték a következő eresztést, aztán Q1 végére - Q2 elejére, végül már nem is mernek ígérni sem, küldik mikor lesz...
Te most azt hiszed, vicces, amit írtál(és hát végül is az, bár nem feltétlenül ugyanabból az okból mindkettőnk számára), én kezdem azt gondolni, hogy az igazából egy egész kedvező eshetőség, ha nem a PC-mben lesz először PCIe v4-es SSD(ahhoz még alaplapot is kéne cserélnem előtte) és onnan lesz nyugdíjazva a PS5-be...
Végül is az is vicces, hogy mennyire nem zaklat fel már a dolog, azt meg majd meglátom, hogy a tag aki megvenné a PS4-emet, meddig bír várni rá... én minden esetre addig azt hajtom, van még mit kitolni rajta - első Last of Us, God of War, Uncharted 4, pár régebbi Assassin's Creed... elég még vagy 1 évig biztos. A Valhallát pedig majd akkor szerzem be, ha már megvan az új PS...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Dragon3000 válasza Kansas (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

A jelenlegi helyzet minden szempontból vicces és szánalmas. Mind konzol, mind VGA esetében.

(#28) Put2


Put2
tag

A végén még elérkezünk oda, hogy úgy cserélgetjük az SSD-ket mint anno a lemezeket.. ;] ;] ;]

(#29) Kendek válasza Put2 (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt biztosan nem fogod tudni csak úgy cserélgetni, max a külső, USB-set. De azokat már most is tudod.

<-ƘƘ->

(#30) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Jó nagy bóvlit tervezett a Sony ezzel a szétszerelgetős, csavarozós, nem működő túlmelegedő SSD bővítős konzollal. Nem igazán tudták megfogni a hűtés témakörét. Biztos vagyok benne, hogy záros időn belül jönni fog egy újratervezett PS5 Slim.

A játéknak soha nincs vége.

(#31) Kendek válasza dreampage (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Abba azért kár belekötni, hogy így kell beleszerelni, mert ezt máshogyan nem nagyon lehet megoldani. Mármint persze használhattak volna valami egyedi formátumos, külsőleg bedugdosós megoldást ők is. De itt inkább annak kell örülni, hogy végre felhagytak ezekkel a Sony-nál, és maradtak a szabványos megoldásnál.
Hogy az M.2 SSD hűtése mennyire lesz hatékony, azt még kicsit nehéz megmondani. Emiatt én is aggódom, de egyelőre úgy gondolom, hogy nem is akarok majd bővíteni. Mert így is elfér rajta sok játék, a letöltés pedig végre gyorsan megy. Inkább ott érdekesebb ez, ahol többen is használnak egy konzolt.

<-ƘƘ->

(#32) Nergalos


Nergalos
aktív tag

lassan Pc lesz belőle...

(#33) Kendek válasza Nergalos (#32) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már most is az ha úgy vesszük. Felépítésileg ennél jobban nem fog közelíteni egy átlag AMD APU-s géphez.

<-ƘƘ->

(#34) Dragon3000 válasza Nergalos (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már az előzőek is pc-k voltak csak más rendszerrel.

(#35) Tigerclaw válasza <Lacy85> (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Konzolok eseten elkepzelheto, hogy csak egyedi, a Sony es partnerei altal forgalmazott meghajtokkal fogad majd be, es a piacihoz kepest komoly felara is lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Kendek válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesen hétköznapi és szabványos SSD-t lehet majd beleszerelni, és ezek fognak működni is. Majd adnak egy listát amin rajta lesz, hogy melyek a kompatibilis modellek. Ezt azért kell így, mert pusztán az, hogy PCIe 4.0 a csatolófelület, még nem jelenti azt, hogy megfelelő teljesítményre is képes egy SSD.

<-ƘƘ->

(#37) Kansas válasza Dragon3000 (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Ne kezdjük ezt a marhaságot megint, szépen kérlek.
Semmivel nem PC-bbek, mint egy AIX-szerver - nem PC oprendszer, nem PC architektúra(ugyebár nincs elválasztva a VRAM a system RAM-tól), tele van custom fixfunkciós egységgel(pl. I/O, audio ), az SSD vezérlő sem szabványos, stb. stb, pár százszor már elismételtük itt többen is, kezd unalmas lenni... vagy neked még nem?
Az Xbox Series már inkább, ott az oprendszer és az API is közelebb áll a PC-hez, de még ott is jelentős különbségek vannak.
A PS esetében az összes hasonlóság a PC-vel kimerül a Zen2 magokban(de pl. a frekvencia-skálázás abszolút nem úgy működik, mint a Ryzen-ekben, nem fogyasztás és hőmérséklet, hanem terhelés alapon) és az RDNA2-alapú grafikus magokban(amik szintén customizálva vannak, nem egyeznek meg pontosan az RX6xxx szériában találhatókkal).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) Kansas válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Amiről te beszélsz, az az Xbox Series, ott van proprietary bővítő modul.
A PS5-be mezei PCIe v4-es m.2 SSD-k mehetnek majd, csak a Sony bevizsgálja őket előbb, mint az NVidia a FreeSync kijelzőket.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) Zanik válasza Kendek (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Én is inkább erre számítok, hogy lesz egy hivatalos Sony kompatibilitási lista, aztán arról mindenki olyat választ, amilyet csak akar. Esetleg még a SSD gyártók is rárakhatják a kis matricát, hogy PS5 compatible.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#40) fotel válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


fotel
aktív tag

Itt javareszt olvasasrol van azert szo, max telepitesnel ir ra, nem?

(#41) Kendek válasza Zanik (#39) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt már megmondta a Sony, hogy így lesz, csak kicsit elhúzódik a dolog. :)

<-ƘƘ->

(#42) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Egyelőre jó lenne, ha kapható lenne. :U :W

(#43) paprobert válasza Kansas (#37) üzenetére


paprobert
senior tag

Az Xbox One-nál is hangúlyozva volt hogy mennyire egyedi, aztán láttuk hogy egy alaplapra szerelve PC-ként is működik a chip.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#44) Kansas válasza paprobert (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, nyilván a számoló-egység az alapvetően egy AMD APU, de azért a konzol messze nem abból áll...
Onnantól meg igazából az a kérdés, hogy mennyire tágítod a PC definícióját... A Mac az még PC? Hát a telefonod? Vagy egy Pi? Egy Amiga az PC? Egy szerver az PC?

Ha a PS5 PC, akkor a PS4 micsoda? És a PS3? Vagy az első generációs XBOX?
Ennyi erővel a konzol mindig is PC volt és ez a vita a továbbiakban értelmetlen...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) paprobert válasza Kansas (#44) üzenetére


paprobert
senior tag

Én arról beszélek, hogy ezek x86 SoC-k (system on a chip). A chip szempontjából lényegtelen, hogy mi körülötte a tálalás, megfelelő BIOS támogatás mellett. Mindegy, hogy a south bridge-re mi van aggatva, mindegy a külön DSP megléte vagy hiánya stb.

Szabvány lekarcsúsított x86 magok, szabvány PCIe csatlakozók végén néhány boltban nem kapható eszköz, fixen összedrótozva.

Szoftverkompatibilitás szempontjából nincs akadály, ez egy PC, futhatna ugyanaz a szoftver rajta natívan, ami futott a P3-as gépemen 20 éve.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#46) kromatika


kromatika
veterán

Csak 4.0 SSD mehet a bővíthető helyre ? Gen3x4 pl nem is fogad?Azért az jóval olcsóbb.

(#47) Criminalhdz válasza kromatika (#46) üzenetére


Criminalhdz
csendes tag

Csak Gen4-es SSD lesz vele kompatibilis. Hivatalos lista fog róla jönni, mely modellek és gyártók lesznek támogatottak.

On: Iszonyat zsebbenyúlós lesz szerintem, drágább lesz, mint egy mezei Gen4 SSD. Szerintem a nem rég bejelentett Auros, XPG modellektől is, amik azért simán ráfognak verni teljesítményben, de mivel ezek több gyártón át jutnak a vevőhöz garantáltan drágábbra számítok.

(#48) Emilió


Emilió
junior tag

Biztos "hagyományos" ssd árban lesz. :O

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#49) Kendek válasza Emilió (#48) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A már most is kapható SSD-k közül a legfelsőbb szegmensre kell gondolni, amik használhatóak lesznek. Ergo annyira azért nem lesz olcsó a bővítés, de nem is lesz extra feláras.

<-ƘƘ->

(#50) opr


opr
veterán

Gyerekek, ne sirjunk mar az aron elore. Igen, most, iden meg rohadt draga lesz, leven abszolut felsokategoriarol beszelgetunk, de ne felejtsuk el, hogy egy konzolt nem egy, hanem het evre veszunk. Par ev, es bagoert fog menni boven a eleg jo ssd. Addig meg csak ki lehet huzni valahogy, azert minimum 4-5, de (CoD nelkul ;]) inabb 7-8 jatek igy is kenyelmesen elfer rajta.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.