Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ezért az árért tuti népszerű lesz kis hazánkban...

(#2) direwolf


direwolf
őstag

USA ár: 999.99 USD
Örüljünk együtt a 27% ÁFÁnak :C

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3) direwolf


direwolf
őstag

Meg ha egy övön alulit akarnék bevinni, akkor: Sony KD43XE7005
Igaz, hogy nem freesync, meg nincs usb host, de azért hadd nyújtsak már egy barát f.szt a gyártók szájába, hogy 100+ ezerér akarják elsózni ezeket kisebb méretben :W

Bocs a dupláér, kifutottam a szerkesztési időből...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4) Callisto válasza direwolf (#3) üzenetére


Callisto
őstag

Azt ugye vágod, hogy ez nem OLED és hogy nem monitorhoz való elektronika van benne?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#5) Meridian válasza Callisto (#4) üzenetére


Meridian
senior tag

Valaki, aki hozzáértő, kivesézhetné ezt részletesen is, miért más a monitor és a TV-k - amik monitornak is jók - vezérlő elektronikája...?

Esetleg volt már erről errefele szó erről?

(#6) zolko74 válasza Callisto (#4) üzenetére


zolko74
tag

Nincs itt semmi Oled, ezek sima lcd-k. Bárcsak már ott tartanánk... Nincs itt semmi trükk, amikor a full hd volt új ugyanezt a vastag ceruzát használták.

(#7) Tyrel válasza Meridian (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Engem is érdekelne hogy egy monitor elektronikája mitől más, főleg ha már maga az LCD panel nem tud többet, méretben pedig kisebb, akkor kb. csak az elektronika marad a felár indoklására...

...a probléma mondjuk ott kezdődik, hogy sokszor még egészen drága monitorokban is gagyi az elektronika, legalább is sok tesztben olvasni hogy a kijelző bizonyos hibái (pl. monitor mivolta ellenére gyenge input lag) az elektronikára vezethetőek vissza... innentől kezdve mégis mi a franc a drága benne?

Igazán elég siralmasnak tartom, hogy ha veszel egy 200 ezer Ft-os monitort meg egy 200 ezer Ft-os tévét és egymás mellé állítod, kb. a világon semmi garanciád nincs rá hogy a monitor bármiben is jobb lesz (olykor valóban nem is jobb), ellenben a TV 10-15"-al nagyobb és jellemzően Smart (azonos áron). :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#8) kikikirly


kikikirly
senior tag

Jó lenne FullHD és WQHD változat is.Nem OLED monitor, és pont ezt nem értem, TV és mobiltelefon már van,akkor monitort hogy nem sikerül összehozni(ha csak 4K-ba is)?

(#9) Dealer95 válasza kikikirly (#8) üzenetére


Dealer95
őstag

Mert az OLED "beég", a telefonoknál legalábbis nagyon észrevehetően (értesítési sáv stb).
Szerintem OLED monitornál a win. tálca pár hónap után látszódna már.
De lehet, hogy erre kitaláltak már valamit.

(#10) Callisto válasza zolko74 (#6) üzenetére


Callisto
őstag

Igaz. Az LG sem OLED. Ezt a részét benéztem.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#11) tecsu válasza direwolf (#3) üzenetére


tecsu
addikt

"Érdekes" lelkivilágod fontos része tűnik fel elmés hozzászólásodból... mindesetre megjegyezném, hogy ez sem nem monitor, sem nem HDR.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) MerLinh válasza tecsu (#11) üzenetére


MerLinh
senior tag

és ha az LG féle rgbw panel van benne akkor se nem uhd :)
Bár ha ebbe a monitorba is olyan van....

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#13) kikikirly válasza Dealer95 (#9) üzenetére


kikikirly
senior tag

Jogos, erről a beégés dologról elfeledkeztem. Am én se tudok arról hogy megoldották a dolgot. :R

[ Szerkesztve ]

(#14) Spr1nG


Spr1nG
tag

Én azt hiányolom, a 4k monitorokból, hogy négy fullHD forrás jelét osztott képen megjelenítsék. Biztosan vennék egy 40"-ost...

http://www.spring-gas.hu

(#15) Dealer95 válasza Spr1nG (#14) üzenetére


Dealer95
őstag

Erre gondolsz? :)

LG 43" 4K monitor: [link]

A sok bemenetnek már csak azért is jelentősége van, mert a képet feloszthatjuk négy darabra, ami egy ekkora kijelzőn négy darab ~21,5 hüvelykes Full HD-s tartalmat jelent.

(#16) Spr1nG válasza Dealer95 (#15) üzenetére


Spr1nG
tag

Pontosan! Persze ez sem jó mert 43"-os ami már nem fér el az iroda asztalon :N :O Nem is értem a többi 4k monitor miért nem tudja ezt. Ráadásul a KVM switch is jól jönne.

http://www.spring-gas.hu

(#17) direwolf válasza tecsu (#11) üzenetére


direwolf
őstag

Valóban, és nem is répa, sőt még nem is szalonna. De miért ne lenne HDR :F

Amúgy az jobban feküdt volna az ízlésednek ha csak annyit írok, hogy az LG eléggé túl van árazva, főleg a forint piacon? :U

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#18) index31


index31
tag

Biztosan ütős HDR lesz rajta ;]

- Contrast ratio is 1300:1 IPS

- 550 cd/m²

- 8 bit + FRC ( 10 bit )

[link]

(#19) tecsu válasza index31 (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Az igaz, hogy csak OLED tud igazi HDR-t. Az viszont nem jó monitorhoz - egyelőre.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) MerLinh válasza tecsu (#19) üzenetére


MerLinh
senior tag

ahhoz elég lenne a valós 10bit is :)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#21) tecsu válasza MerLinh (#20) üzenetére


tecsu
addikt

IPS-en nehezen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.