Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ezek a kártyák ilyen lassúak? :F Nem is tudtam...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) devast


devast
addikt

A háromtagú csapatba 16 GB-os és 32 GB-os SDHC, illetve 64 GB-os SDXC modell tartozik, áruk 10 év garanciával 11 890, 22 890, illetve 42 590 forint.

64gb - 42590HUF ??? Ez az MSRP ? A holdon élnek ezek, vagy mi ?

(#3) erdoke válasza BlackSoft (#1) üzenetére


erdoke
titán

A hír éppen arról szól, hogy kiba. gyorsak. Azért is kerülnek sokba.

A legjobb aláírás a héten

(#4) BlackSoft válasza erdoke (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az oké, de én nem ilyen 80-100mb/s értékekben hittem ezeket, hanem 500felett, így eléggé meglepett...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) ferike123


ferike123
csendes tag

Azért besz@rás hol tartunk, eddig örültünk ha meg tudtuk venni a 8 gb-s sdhc-t ma megmár.... 64 gb :)
Elég gyorsan fejlődik ez a termékág, gondolom az újabbnál újabb, mobilok érkezése miatt.

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#6) rudi válasza BlackSoft (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor inkább a Te készülékedben van a hiba. 500 MB/s környékét a legjobb sokcsatornás, bika vezérlős SSD-k tudnak, nem a körömnyi apróságok ;)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) BlackSoft válasza rudi (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

Pont az SSD-kre alapoztam, mert úgy gondoltam ha egy mai átlagos árú kingston 240gb-os ssd 555mb/s sebességre képes, akkor ezek a kiskapacitású kártyák is ott valahol járhatnak, de ezek szerint nagyon nem :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) erdoke válasza BlackSoft (#7) üzenetére


erdoke
titán

A méret különbség ugye megvan? Az SSD-ben több chipet kötnek párhuzamosan, úgy hajtja a vezérlő. Hogy a fenébe férne el annyi flash chip + a belső vezérlő egy microSD-be? :N

A legjobb aláírás a héten

(#9) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Arra a 128 gigásra tudnék "pár" fényképet lőni fényképezővel :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#10) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért az a "legalább 10mb/s" írás szerintem elég alacsony, ha már egy extrém kártyáról van szó.
Tök mindegy hogy olvas, általában az írás fontosabb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11) madgie válasza Zirowe (#10) üzenetére


madgie
titán

Mivel a Class 10 szabvány erről szól, így ezt kell leírni. Gyakorlatilag a Sandisk kártyák baromi jók, bő tíz év fotós tapasztalatom szerint talán a legjobbak (míg mondjuk a Kingston kariktól az Úr mentsen meg mindenkit).

(#12) Zirowe válasza madgie (#11) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudom mit jelent a class 10, de ilyen fel felár és jelző mellett vállalhatnának nagyobb minimumot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Allien válasza Zirowe (#12) üzenetére


Allien
veterán

Mivel ugye EZ a legnagyobb szabvány, ezt KELL rá írnia! De a Sandisk azt is rá írja, hogy mennyivel megy. garantálja, ha megfelelő körülményeket produkálsz hozzá ;] Azaz, megfelelő kártya olvasóval csatlakoztatod a nem agyon szemetelt gépedre. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az ilyen kártyákon miért olyan fontos a nagy írási/olvasási sebesség?
Nemrég vettem egy "normális" fényképezőt amivel filmezek is és ova intettek a lassabb kártyáktól. Viszont én perverz állat vagyok és csak egy Class 4 -es 8 gb-os kártyát vettem. :)
Gyönyörűen rögzít videót erre is.20 perc 4gb.
Mire használják az extrém gyors kártyákat?

(#15) Zirowe válasza Allien (#13) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Attól még, hogy ez a max hivatalos besorolás, ő írhat rá nagyobb értékét (ahogy szoktak is) és garantálhat nagyobb minimumot.
Ennyi erővel állítólag az usb 2.0 is képes a 480mbit/sec-re megfelelő környezetben.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) TeeJay válasza Allien (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig az a vicc hogy utóbbi időben a Sandisk kártyákra írt sebesség nem igen szokott összejönni ám...
egy SDHC ultra sem hozza már azt ami rá van írva
árban is drága
pl egy Samsung pro 32GB SDHC kijön 10-ből 10év garival és az hozza is a ráírt 80MB olvasás és 40MB írási tempót

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) TeeJay válasza Silentfrog (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

fullHD-hoz már a C4 kártya is elég elvileg
ezt találtam
"AVCHD 2.0 max bitrate at 1080p 60fps = 28mbps"
szóval fullHD 60fps még mindig belefér 4megabájtba másodpercenként
C4 kártyának elégnek kell lenni bár ha tutira mégy akkor inkább C6

azért kell a nagy sebesség mert ezeket a kártyákat nem videóra használjuk
hanem a legújabb 16-24megapixeles haladó DSLR gépekbe amik másodpercenként 5-8 képet csinálnak mondjuk RAW-ba böszme nagy 40megabájtos fájlokkal és ha sorozatot szeretnél lőni hamar betelik a puffer ha lassú a kártyád... oda nagyon gyors írás kell
az olvasás meg azért jó ha gyors mert mondjuk 16-32gigányi nyers fotót ne 1óra legyen már rámásolni gépre hanem néhány perc...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) Silentfrog válasza TeeJay (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

Értem,köszi, így már világos.
Azt hittem a video rögzítéshez kevés.
Akkor egy két topikban el vannak tévedve! :)

(#19) Fryskitt válasza devast (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

27%-os ÁFA, Artisjus szarakodás, szar forint. Nem értelek. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Amúgy ennyi. (lejárt közben az időkorlát, azért van két hsz. Bocs)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) devast válasza Fryskitt (#19) üzenetére


devast
addikt

Azért nem értem, mert most kapsz sandisk 64gb-os micro sd-t ~20k bruttó körül áfával tokkal vonóval, szerintem még artisjus matricával is (UK-ból meg ~12k, de áfa azon is van).

(#22) Segal


Segal
veterán

Nem is az ára vicc mert akinek kell vegye meg akinek nem az vegyen olcsóbbat hanem a mérete. Röhej hogy mióta leragadtunk 64 gigánál micro sd fronton...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) fene_vad válasza Segal (#22) üzenetére


fene_vad
senior tag

Röhej? Kettő éve jelentették be a legelőször.
Persze ifj. Veér Istvánnak 256 GB kell, de mán'

(#24) rudi válasza Zirowe (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek a Class X szabványok éppen azért lettek kitalálva, hogy egy - szinte - minden körülmények között garantáltan tartható sebességet adjanak meg, ami elsősorban HD videónál, de RAW-ba fotózásnál is a legfontosabb tényező. Az USB 2.0 meg 3.0 meg SATA is tud egy baromi nagy végsebességet nagy fájlokkal, de minden adatátviteli szabvány nagyot zuhan kicsi fájlokkal, töredezett adatstruktúránál. Na a Class 10 megfelelő eszközbe dugva ott is tudja a 10 MB/s-os írási tempót.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Depression válasza Segal (#22) üzenetére


Depression
veterán

Az eddigi összes digitális képem nincs annyi.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) rudi válasza TeeJay (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Tavaly teszteltük az Ultra II-t, aminek a csomagolásán "up to 15 MB/s" van. Írásban 12 MB/s, olvasásban 23 MB/s volt a maximuma. Én azért szeretem SanDisk kártyákat, mert sokkal-sokkal kevésbé hamisítják őket, mint a Kingstonokat és Samsungokat.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) madgie válasza rudi (#26) üzenetére


madgie
titán

Ó, tele van öt éve az ebay hamis sandisk-ekkel, nekem volt is anno egy hamis extreme III-am, botrányosan sz*r volt szegényke.

Tárhely kérdés: rawozok, két 8 gigás karival, (sandisk+transcend most épp) eddig még mindig elég volt (10 napos nyaralás alatt is).

[ Szerkesztve ]

(#28) rudi válasza madgie (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó, mert te nem "rátenyerek az expó gombra és a 20-as sorozatból egy majd csak jó lesz" stílusban fotózol. Persze, aki ilyet csinál, az nem szokott RAW ban fotózni :) Én sem abban fotózom, így a 4 GB-os kártya is végelennek tűnik számomra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) kekegsm válasza rudi (#28) üzenetére


kekegsm
őstag

Én a Sony A700-al simán kihasználtam az Extreme kártya sebességét sorozat módba, ARW (sonynál ez a RAW), sportfotó.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#30) TeeJay válasza rudi (#26) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ha idehaza 10év garisan kap valaki Samsungot akkor egyrészt olcsóbban veszi mint a Sandisk-et ráadásul azok gyorsabbak is. nagyobb méretnél majdnem dupla akkora kijön Samsungból
12MP-en RAW-hoz böszme nagy egy 32gigás is de mondjuk az új Nikon D7200 azért 24MP RAW-al odaver rendesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) TeeJay válasza #32839680 (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

okosba 20MB olvasás 10MB írás bőségesen elég jó ideig szerintem
a nagy sebességű SDxx kártyák csakis DSLR RAW 16-24megapixel ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) beers


beers
addikt

Én ennyiért vettem:
SanDisk 64GB Mobile Ultra Micro SD (SDXC) Card - Class 10 UHS-1 + SD Adapter £37.99

M&N

(#34) oceanrush


oceanrush
senior tag

En a 128GB-s microSD kartyaknak orulnek mar. Telefonba jo lenne :)

(#35) madgie válasza oceanrush (#34) üzenetére


madgie
titán

Mire? Négy teljes sorozatot hd-ban tárolni?

(#36) oceanrush válasza madgie (#35) üzenetére


oceanrush
senior tag

peldaul. csak nem baj? :)

[ Szerkesztve ]

(#37) tetrix válasza TeeJay (#16) üzenetére


tetrix
tag

a Snadisk Ultra az a közepe,onnan még van két lépcsője fel is meg le is a gyártónak..
Samsungokról nem tudok nyilatkozni, konkrétan a gyártó honlapján nincsenek pontos adatok megadva, a boltokban kapható dobozcímkézésen meg max. class10 van ráírva.. édeskevés. 10év gari meg a sandisk extreme,és pro kártyákhoz is jár, a legjobbak!! nálam még egyszer sem fuccsoltak be,és pár szoros helyzetet is megmentett hogy kéznél voltak, mert forgatáson pl. kingston,és társai bemondták az unalmast

(#38) madgie válasza oceanrush (#36) üzenetére


madgie
titán

Dehogy baj... csak szerintem nem adattárolónak való egy telefon.

(#39) TeeJay válasza tetrix (#37) üzenetére


TeeJay
félisten

a Samsung Pro 32GB az 80MB olvasás 40MB írás
és hozza is szépen
32gigás 10ezer körül van
én pár éve 8-ért vettem a 15MB/s Sandisk Ultra kártyámat...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40) madgie válasza TeeJay (#39) üzenetére


madgie
titán

Én meg "pár" éve 32 ezerért a 2 gigás CF-et :DDD

(#41) Akula válasza madgie (#40) üzenetére


Akula
őstag

ismerős a szitu... :K

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#42) Inzl


Inzl
csendes tag

Az Amazon-ról rendelve azért "kicsit" olcsóbbak ezek...

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#43) tetrix válasza TeeJay (#39) üzenetére


tetrix
tag

nem ismerem a samukat,mondom én is gondolkodtam benne, de elvetettem, Sandisk extreme 32Gb-os uhs 1.eseket használok,45MB/s -osak.. 13félért vettem őket.. bár van ahol 20 körül van, meg elég fura mert mostmár a sandisk is átrakta az extrem pro szériába ezeket, azt hogy mi változott bennük nem tudni,lehet csak átmatricázás történt? de így is nagyon jó ár/érték arányú kártyák...

[ Szerkesztve ]

(#44) azbest válasza rudi (#26) üzenetére


azbest
félisten

Ha már Hama blog és SanDisk, szerintem lenne értelme egy márkán belüli összehasonlító tesztnek. Legalább 6 féle kártyát láttam már (sima, ultra 200x, mobile ultra pro 300x, uhs-I, sima class-osak...). A ráírt számok sokszor hasonlóak vagy ugyanazok, azokból nem derül ki mekkora sebességkülönbség van az alap és a pro változat közt.

Ja és persze különböző olvasókkal. Eléggé szórt eredményt kaptam usb2 és usb3 portba dugott usb2 és usb3 olvasókkal [link] :)
Valahol láttam egy szép táblázatot az sdhc verziókról, amiben a feszültségek és órajelek is szerepeltek. Ez alapján tudom például, hogy miért pont 22MB/s az egyik olvasóban (nem tud 1.8v-ot) és 43MB/s a másikban (tud 1.8v-ot).

[ Szerkesztve ]

(#45) rudi válasza azbest (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Tavaly tavasszal csináltunk ilyen tesztet elsősorban SanDisk kártyákkal meg egy halom olvasóval.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Fryskitt válasza devast (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ó, vicc volt. Arra akartam utalni, hogy a kedves magyar szabályozás, plusz az, hogy a boltosok egy kártyán kívánják összeszedni az egész havi profitjukat vezet oda, hogy szerintem mesze a legdrágább piac vagyunk... mondjuk Észak-Koreát leszámítva. :( :( :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.