Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem minden cuccom nyugdíjban van, ami CF kártyát használ.
Hol használnak még?

(#2) Bogyó bá' válasza BatchMan (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Profi DSLR fotómasinákban, például...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) .mf


.mf
veterán

"Nagy fájlok írási idejét stopperrel mérve arra jutottunk, hogy FAT32 fájlrendszerrel 5 MB/s körül, exFAT és NTFS fájlrendszerrel pedig 16 MB/s körül tetőzik az írási sebesség, ami elég tisztességes érték."

Tekintve, hogy a legtöbb fényképezőgép képes már fHD / 1080p(25-30)-ban felvenni, annyira azért nem acélos már önmagában sem. Ha pedig az árát is nézzük, egy vicc.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) kleinguru válasza .mf (#3) üzenetére


kleinguru
addikt

Tessék mondani mibe és mennyivel tömörít a fenyképező, ami fullHD-ban vesz föl 1080p-t :F

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem azért nem annyira acélosak ezek az eredmények, legalábbis az írási teljesítmény mindenképp lájtos ahhoz képest, hogy mennyibe fájnak ezek a kártyák. Persze lehet, hogy csak az én igényeim túl nagyok :P.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) .mf válasza kleinguru (#4) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudom, de egy hónapja volt egy színházi próba és fellépés, ahol az utolsó pillanatban közölték, hogy a színház nem készít róla felvételt (pedig úgy volt). Ezért jobb híján a nálam levő E-PL3-ast használtuk. 720p-ben ~2 MBps volt -- pedig csak egy egyszerű 720p avhcd egy nem éppen friss gépből.
Valami olyan rémlik, hogy a GH3 1080p-ben ~85Mbps-ot is kitesz, ami ~10.4 MBps. A GH2 hackelve talán 40, ami pont 5 MBps.
Aztán ott vannak a megfelelő Canon vázak is Magic Lanternnel megtámogatva.
S még a BlackMagic is, csak az már inkább videós eszköz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) kleinguru válasza .mf (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Magyarul videózás szempontjából bőven sok, amit ez a CF kártya tud:D

4K esetében lesz már érdekes:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) siti válasza BatchMan (#1) üzenetére


siti
senior tag

számítógépben SSD helyett, (ide átalkítóval) nálam. amúgy a (jó) CF kártya gyorsabb mint az SD, szóval ahol nem a méret a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#9) Bogyó bá' válasza siti (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ilyen célra használva nem lesz hosszú életű... ...meg annyira azért nem is olcsó.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) .mf válasza kleinguru (#7) üzenetére


.mf
veterán

Ennek sztem fuss neki még1x

A kártya 5 MBps-ot tud. Ezt a hackelt GH2-es is kitölti, a GH3 eleve tud nagyobb bitrátát, ahogy a ML-es Canonok is. Ilyen ár mellett ez egy vicc -- ezt az írási "sebességet" a töredék árú kártyák is tudják.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) nfsu17 válasza BatchMan (#1) üzenetére


nfsu17
veterán

mondjuk a 7D-mben? :B

47Mbps körül vesz fel amúgy 1080p-ben, de ezt nem kérdezted.

[ Szerkesztve ]

(#12) kleinguru válasza .mf (#10) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos:R

Bocsánat a fat32-es eredményeket nem vettem figyelembe:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) Gondwana válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam a Transcend 16GB 300x CF (amúgy SLC, 50/45MB/s R/W) sokáig köszönte, jól volt egy ThinkPad X32-ben IDE HDD helyett. Akkoriban NoName 32GB MLC SSD-t vehettem volna hasonló áron.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14) fojuzer


fojuzer
aktív tag

HM-Nos mivel az USB3-as csatolok,rikák,s alig alig van alaplap melyen kivan épitve,fenti teszt vagy akármi,kissé bla-bla,Win 7 64/bit/ USB-2-ön is ki kellene probálni,majd akkor irogatni teszt vagy 1-éb leirást,igy csak fentttartásokkal lehet ezen cikket elfogadni!4Biz ám! :Y ;]

föolvaso

(#15) siti válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


siti
senior tag

Vannak olcsóbb CF kártyák is, az olvasást meg jól bírja. ha értesz ahhoz amit csinálsz vele, akkor nem lesz gond. persze swap partíciónak nem jó :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) siti válasza fojuzer (#14) üzenetére


siti
senior tag

hát ezt csak most veszem észre :DD
igen, azért kell az USB3, hogy gyorsabb legyen :D USB5-el még gyorsabb lesz ugyan az a CF kártya, sőt!
talán azért van blabla tesztelve, hogy ne a csatoló legyen a szűk kereszt metszett.
Nincs elterjedve? Nálad. Vegyél új alaplapot és szinte mindegyiken lesz. 2009-ben vezették be. Négy éves technika. Azért mert te nem váltottál, azért még elterjedt. Többet kéne olvasni (bocs, ez adta magát)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.