Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoli03


zoli03
őstag

Árazás előtt nem nézték meg, hogy mennyibe kerülnek ezek a memóriakártyák? 2500-3000 Ft között többféle 8 GB-os Class 10-es kártya is van, ez meg majdnem kétszer annyiba kerül.
De még a 16 GB-osok is olcsóbbak, mint ebből a 8 GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#3) kovy79


kovy79
őstag

Ennyi pénzért már normális kártyákat is simán lehet venni, nem ilyen hulladék márkát...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4) #21346560 válasza zoli03 (#1) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát mit gondolsz miért kell itt reklámozni?! Mert a kutya sem viszi annyi pénzért :DDD

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Frankó ez a hama blog.
Írnak folyamatosan a többi piaci szereplőhöz képest késéssel megjelentetett termékekről, de legalább drágák, majd a kommentekben rögtön jönnek a termékek valós árai.
Hogy ez miért éri meg hétről hétre a hamának, azt nem tudom, de ezeknek a memkártyáknak az árazása is megint mókásra sikerült. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) NGA


NGA
addikt

Én most vettem 4800 Ft-ért az emag-on 32 gigás kingmax kártyát 5 év garanciával, class10-est. És tud is annyit. Hihetetlen drága ez!

(#7) WZP


WZP
aktív tag

Egy telefonos 1080p felvételhez pontosan mekkora class kell ? micro SDHC jelent-e plusz sebességet telefonoknál ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8) tjb007 válasza WZP (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tízes.
SDHC = Secure Digital High Capacity, tehát nem, semmiféle plusz sebességet nem jelent, csak a nagyobb kapacitásra utal.

(#9) WZP válasza tjb007 (#8) üzenetére


WZP
aktív tag

Akkor melyik az az új microSD technológia ami a kompatibilitásba is beleszól ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#10) tjb007 válasza WZP (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

SDXC

(#11) WZP válasza tjb007 (#10) üzenetére


WZP
aktív tag

Kösz. Ismert valami adatbázis ahol leírják hogy pl S3 támogatja-e az SDXC-t ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#12) Zirowe válasza tjb007 (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Miért kell 10es?
Szerintem egy class6 bőven elég mobil fhd videó rögzítésre (ami ugyebár 48mbit/s-nek felelne meg, de vegyünk le 8-at a veszteség kedvéért, még így is bőven sok mobilnál a 40mbit/s írási sebesség szerintem).
Kameránál már fontos a c6-c10 különbség fhd videónál, de mobilnál nem hiszem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Balage76


Balage76
senior tag

Egy UHS-1 Grade 1 kártyánál 10 MB/sec írás nagyon kevés, ennek stabilan minimum a dupláját illene tudnia (bár a szabványban valóban ennyi a minimum)... Nem is a Class10-et kellene hangsúlyozni, mert ennél a kártyánál nem ez a fontos.... dehát ezt a vásárlók (vagy az itt olvasgatók) kb 1 ezreléke értené, ahogy ez a hozzászólásokból és abból hogy árban mihez hasonlítják látszik is. :)

Maradjunk annyiban, hogy ez egy rosszul megírt PR cikk lett. Ez így inkább image romboló mint építő hatású, dehát a HAMA biztos tudja mit akar. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) vittorio7


vittorio7
őstag

Ez a termék nem szimpatikus nekem.

(#15) bteebi válasza zoli03 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

...valami hasonló. Ezek egyszerűen drágák. A Hama pedig nem egy Apple jellegű agyonhype-olt brand, hogy "megérje" ezt a jókora felárat.

#12: A Class 10 viszont már a 4K videókhoz is elég lehet ;].

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) embe válasza Zirowe (#5) üzenetére


embe
nagyúr

Szondázzák a piacot. Megnézik a leendő vásárlók reakcióit....legfeljebb nem veszik figyelembe a döntéseiknél. Annyi a HAMA mellett szól, hogy azért gagyihoz nem (-nagyon) adják a nevüket.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem is tudom, Hama memóriakártyát vegyek, vagy fele ennyiért Kingmaxot :))
#11 Pl megkeresed ezen az oldalon

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) tjb007 válasza WZP (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, támogatja.

(#12) Edenyke

Saját tapasztalat.
Persze benne van a pakliban, hogy magával a kártyákkal volt a gond, de valahogy nehezen tűnik hihetőnek a háromból három hibás példány.

(#19) kromatika


kromatika
veterán

Ennyiért ez sajnos felejtős.

(#20) zdanee


zdanee
őstag

Hátööö... ezt nem előzte meg valami mélyreható piackutatás, ügye jól érzem?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) _Smooth válasza zoli03 (#1) üzenetére


_Smooth
senior tag

45MB/s microSD 16GB 5k alatt artisjus-szal? Mutasd, hol vásárolsz, ez engem is érdekel :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22) kovy79 válasza _Smooth (#21) üzenetére


kovy79
őstag

Azt a 45MB/s értéket honnan vetted?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) Benzoldog


Benzoldog
tag

Én nekem Samu 32 GB-os (class 10-es) microSD kártyám van és 10 ezerbe került, szerintem is túl van árazva ez a Hama kártya.

[ Szerkesztve ]

(#24) rudi


rudi
nagyúr

Fontos: kimaradt az anyagól, hogy a kártya UHS-I támogatású és 45 MB/s-os csúcssebességre is képes, lényegében egyenértékű a SanDisk Extreme családjával.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) zoli03 válasza _Smooth (#21) üzenetére


zoli03
őstag

Amikor ezt írtam, akkor még nem volt pontosítva a cikk (vagy reklám). De ezek ellenére a cikk telefonba szánja ahová teljesen felesleges.

(#26) fi:zi'k válasza _Smooth (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A rablóadó miért feltétel? :F

(#24) rudi
És tudja is ezt a sebességet írás/olvasás közben? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) Zirowe válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Odairjak, hogy 45mb/s, de annyi ero mar nincs, hogy pontositsak, hogy irasi vagy olvasasi. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28) fi:zi'k válasza Zirowe (#27) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na igen. :)

Amúgy pont most tervezek venni 16 GB-os 90/90 MB/s kártyákat ~10E Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29) Zotya84 válasza rudi (#24) üzenetére


Zotya84
őstag

Most, hogy már mindenki leírta a kártyát, szerintem tök felesleges volt, a renomén már nem segít szerintem, mert sokan ezt nem fogják újraolvasni.

Viszont ennek fényében kérlek a 2. hsz-m legyetek szívesek törölni, mert így már nem érdekes.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) kovy79 válasza rudi (#24) üzenetére


kovy79
őstag

Így már jobban hangzik kicsit, csak a neve ne lenne az, ami...

(#29) Zotya84, hidd el, sokan nem konkrétan eme kártya után írták le a céget!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#31) rudi válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Valószínűleg hasonló a helyzet, mint a SanDisk Extreme családba tartozó, hasonlóan specifikált microSD kártyájával. Szintetikus benchmarkokkal, amire rendszerint ezek a gyártók által megadott "up to" értékek vonatkoznak (gyakran meg is jelöli, hogy Attoval vagy crystal markkal vagy mivel mérve), hozzák a felírt számot, a gyakorlatban pedig egy jó gyors kártyaolvasóval és PC-vel, nagy fájlok esetén hozható ez a tempó.

Jelenleg tudtommal nincs forgalomban olyan telefon vagy tablet, de tán (fél)profi fényképezőgép sem, ami 45 MB/s-os (vagyis 360 Mbps-os) írási tempóra képes. Esetleg a csúcs filmgyártásban vagy a legkomolyabb stúdió fényképezőgépeknél előkerülhetnek ilyesmi számok, de ahhoz már olyan adatmennyiség társul, amihez egy 16 vagy 32 GB-os flash tároló édeskevés (hiszen 360 Mbps-os bitrátánál 12 percnyi felvételre elég a 32 GB), inkább gyors SSD-kre vagy gigabites hálózaton keresztül RAID tömbre vagy fene tudja mire mentenek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Balage76 válasza rudi (#24) üzenetére


Balage76
senior tag

Alakul a cikk! :)

Vannak gyártók akik a célzott felhasználáshoz optimalizálják az ehhez hasonló csúcskategóriás kártyáikat. A microSD kártyákat a döntően tablet/mobil felhasználás miatt a sok apró fájlra/adatelérésre, a "normál" SD kártyákat (a fényképezőgépek miatt) inkább a szekvenciális írásra/olvasásra. Ezért van az, hogy két látszólag azonos kártyából (ugyanaz a termékcsalád + azonos kapacitás) a microSD 70/20MB/sec míg a full size 80/40MB/sec. Itt van ilyen vagy ezzel nem törődtek?

"lényegében egyenértékű a SanDisk Extreme családjával"
Ugyanott készülnek, ugyanaz a belsejük, csak ezek kiesnek a "top quality" minőségi válogatáson, így nem kerülhet rájuk a SanDisk Extreme matrica.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.