Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Nem valami kompakt méretű...
Amúgy ezeket az akciókamerákat sisakra, rúd végére stb. el tudom képzelni de kerékpár kormányéra sokkal életképesebb megoldásnak tartom az ütés és vízálló kompakt fényképezőgépeket.
Én pl nemrég vettem egy nikon coolpix aw100-ast (kép) használtan (2 hónapost 48-ért) és milliószor jobb videót készít plusz több fajta belassított videót tud, Xenon-os, optikai zoom-os és főleg ha ezt tokba rakva hasonlítjuk hozzá akkor minimálisan nagyobb nála. Persze az enyémhez még venni kell egy kormányra rögzítőt is ez tény de szerintem simán megéri főleg ha inkább a 60k körüli akciókamerákkal hasonlítjuk össze ezt a megoldást mert ott már tényleg ez a megoldás az olcsóbb és jobb végterméket produkáló is. Persze tudom hogy ez használt a tesztben szereplő meg új de 2 hónbap messze nem a világ vége és újonnan sem katasztrófa az ára. Mellesleg szerintem sokkal jobb eredményt tud mint amit itt anno a tesztből kihoztak belőle de ez nem beszólás csak magánvélemény. :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát nem tudom.... Számomra nagyon gyengének tűnik a teljesítménye, ehhez képest viszont drága a majd 50k-s ár... :U

[ Szerkesztve ]

(#3) .mf válasza Segal (#1) üzenetére


.mf
veterán

Fényképekben biztos jobb, de mozgóképben más akciókamerákkal összehasonlítva, már nem lennék ennyire biztos. Pl. a Sony HDR-AS15-ben is ugyanekkora (1/2.3") BSI CMOS érzékelő van, és az új fw-el 1080p60-t tud. Méretben is sokkal kisebb, árban csak kicsivel több.

A képminőség, finoman szólva, nincs. Néhány nagyon csúnyán el volt színeződve. Láttam már olcsóbban jobb minőségűt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) fattyu válasza .mf (#3) üzenetére


fattyu
veterán

az a sony nekem is piszkalja a csőröm... Főleg hogy kb az első ami sötétben mutatott is valamit.

Ez meg siralmas. Milyen vignett meg irgalmatlan 20 pixelnyi CA a sarokban. Jójó olcsó de iq az nincs.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5) imibogyo válasza fattyu (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

A Sony nekem is tetszik. Az előző hsz.-be is beleszerkesztettem az olcsóbb típusok egyik legjobbjaként, de végül kiszedtem belőle.

Én ha minden jól megy jövő hónapban rendelem meg az AS-15-öt, de még mindig böki a csőrőmet, hogy megér-e nekem a WiFi 20k pluszt, ha egyszer a képminőségben nincs különbség. Az új FW pedig nagyon sokat javított rajta (AWB, 1080/60p hanggal, csipogás kikapcsolhatósága stb.). ;)

Sokan felhozzák a Sony-nak, hogy kékes a felvett anyag és utólag bele kell nyúlni, de a gopro-nak meg barnás, abba is bele kell nyúlni. Szóval nem látok különbséget és ha az ember nem a YT-os agyontömörített felvételeket nézi, hanem RAW anyagokat a gépén, akkor bizony látszódik, hogy a Sony-nak sokkal kevésbé "elmosott" smooth képe van, viszont sokkal részletgazdagabb. Ha pedig valakinek a gopro-féle elmosódottság kell, még mindig egy kis csúszkával elérheti azt. Viszont mosott képből már nem könnyű részletgazdagot csinálni.

Egyszóval én mindenképp a Sony-t választom és inkább kicsit utómunkázom az anyagom. Nem is beszélve a még WiFi-vel is félárról. :B

[ Szerkesztve ]

(#6) imibogyo válasza imibogyo (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

Az azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy összességében (főleg ProTune-al és egyik oldalt sem feltételezve utómunkát) a GoPro jobb felvételeket készít, csak éppen nem annyival, hogy 140.000-et megérjen nekem. Az új Sony faltlens-el pedig már víz alatt is nagyon jók a felvételek. Akku időben a GoPro 40 percével szemben 170-180 perc áll és az éjszakai felvételi képességek is sokkal jobbak a Sony-n.

[ Szerkesztve ]

(#7) Segal válasza .mf (#3) üzenetére


Segal
veterán

Igen a Sony elég erős műszaki fronton. Körül is néztem és igaz hogy ez használtan volt 45 újonnan meg 65 a Sony viszont legolcsóbban is 78 volt (vagy 76 a fene se tudja így hírtelen) és még várhattam is volna rá.
A másik problémám ezekkel a cuccokkal hogy nincs rajtuk led (kivéve a CamOne-t) tehát nemhogy éjjel de már estefelé is romlik a minőségük.
Ha be lehetett volna itthon üzletbe szerezni a wifi mentes verziót még el is gondolkodtam volna a Sony megoldásán de mivel nem lehetett (én legalábbis nem találtam) ezért feladtam. A másik hogy azt tok nélkül nem tudtam volna a kormányra szerelni és durván nagyra sikerült a tok hozzá.
Végül ami még zavar a legtöbb akciókamerába hogy nincs hozzá kijelző és a Sony-nál mondjuk pont vehető utólag de azért 30 at elkérni érte nem kicsit pofátlanság...
Tehát erőteljesen körbejártam a tőrténetet de 45-ért szerintem egyetlen megoldást sem tudnál felsorolni (még használtan sem) amivel ki lehetne váltani. Itthon (számomra sajnos) iszonyat mértékű GoPro őrület van pedig én nem is barnásnak nevezném a felvételét hanem egyenesen szépiának... Meg ugye ahoz (de a többihez is) tartozékot venni rémálom anyagilag.
A lényeg én nem bántam meg a döntésem mert ezt másra is tudom használni míg egy akciókamerát ennyi mindenre azért nem lehet. :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) imibogyo válasza Segal (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

"Körül is néztem és igaz hogy ez használtan volt 45 újonnan meg 65 a Sony viszont legolcsóbban is 78 volt (vagy 76 a fene se tudja így hírtelen) és még várhattam is volna rá."
Kintről a Sony WiFi-s verziója 75k, a nem WiFi-s 55k környékén van.

"Végül ami még zavar a legtöbb akciókamerába hogy nincs hozzá kijelző és a Sony-nál mondjuk pont vehető utólag de azért 30 at elkérni érte nem kicsit pofátlanság..."
Már a legolcsóbb WiFi-s okos-telefonnal is működik a LiveView, még a felvétel indítása és a kamera beállítása is mehet telefonról.

"Tehát erőteljesen körbejártam a tőrténetet de 45-ért szerintem egyetlen megoldást sem tudnál felsorolni (még használtan sem) amivel ki lehetne váltani."
Ebben igazad van, de sokkal nagyobbat nő a minőség és strapabíróság, mint az ár így inkább vennék 70-ért Sony-t, vagy GoPro-t, mint egy nem ilyen célra tervezett bármi mást. :K

Amúgy természetesen tiszteletben tartom (miért ne tenném?) a véleményedet, de jó lenne látni egy-két felvételedet, hogy össze tudjuk vetni a tényleges akciókamerák képével. Komolyan kíváncsi vagyok, lehet koppanna az állam, én csak szimplán nem vennék ilyen eszközt pusztán az ár alapján, mondom ezt úgy, hogy nekem nagyon szűkre van szabva a költségvetésem. ;)

(#9) Segal válasza imibogyo (#8) üzenetére


Segal
veterán

kintről meg a garancia a problémásabb ezért elsősorba ilyen komolyabb cuccnál nem szivesen alkalmazom. A mobilos dolgot aláírom de had ne kelljen már összekombinálnom vele meg ugye az a verzió már 75 ami nagyon távol áll az én 45 ösömtől.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) Mateosz


Mateosz
aktív tag

én is sokallom az árát...

*** Be prepared! ***

(#11) imibogyo válasza Segal (#9) üzenetére


imibogyo
veterán

"kintről meg a garancia a problémásabb ezért elsősorba ilyen komolyabb cuccnál nem szivesen alkalmazom."
Ez tökéletesen igaz. Mondjuk engem nem zavar.

"A mobilos dolgot aláírom de had ne kelljen már összekombinálnom vele meg ugye az a verzió már 75 ami nagyon távol áll az én 45 ösömtől."
Ez is igaz, bár használt árat hasonlítasz új árhoz. Ezt a nagy összekombinálást meg nem értem. Kb. 20 másodperc és legalább nem a fő készülékedről szívja az akksit a kijelző. Az ár az viszont (végülis) igaz. Drágább, de szerintem ér is annyival többet, például a képstabilizálás miatt, még ha csak szoftveres is, meg ugye 1080p/60fps, vagy a 720p/120fps amik gyors mozgásnál megint sokat jelenthetnek. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Khelben


Khelben
nagyúr

Ilyen képminőségért elkérni 45ezret azért a rablás kategória. Egy 10ezres kínai kamerától várna ilyet az ember.

(#13) syberia


syberia
veterán

Megmaradok néhány pillantásnál, ennek a cikknek kicsit fizetett hirdetés szaga van. :P

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.