Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

várom szeretettel! :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kiadhatnák PC-re is...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) oO7 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


oO7
őstag

majd Windows 8 -tól kezdve... addig az xbox360 a microsoft elsőszámú játékplatformja és nem a windows

(#4) Zigur válasza oO7 (#3) üzenetére


Zigur
senior tag

Nem látom be, mitől lenne hirtelen a PC jobb forgalmú játékeladásban a Windows 8-tól...

(#5) Ateszzero válasza Zigur (#4) üzenetére


Ateszzero
őstag

Ezzel nem vagy egyedül. Mindenesetre én kb egy kicsivel többért mint a windows 7 ultimate , vettem egy olcsó xbox360-at, és legalább tudom hogy biztos minden játék jön rá.

(#6) oO7 válasza Zigur (#4) üzenetére


oO7
őstag

nem a PC, mint hardver platform, hanem a Windows 8, mint szoftver platform.
Win8 fog mindenen futni a telefonoktól a TV-ig... egyszer megírod a játékot és minimális módosítással és finomhangolással portolni tudod telefonra, tabletre, pc-re, tv-re (ami most az xbox)...
és (bár ez egyelőre még csak találgatás szinten van az éterben) valószínűleg az xbox után már nem lesz következő kitüntetett konzolja a microsoftnak, hanem a TV-re (meg set-top-boxokra) is csak simán valamilyen Windows variáns fog kerülni...
és mellesleg be is jelentették, hogy a win8-ban lesz komoly xbox live integráció...

(#7) anulu válasza oO7 (#6) üzenetére


anulu
félisten

erre majd jön a Sony a saját TV-ivel...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) oO7 válasza anulu (#7) üzenetére


oO7
őstag

oké az egy gyártó és a sonynak 0 tapasztalata van a teljesértékű oprendszerek írásában... az csak egy PS3 lesz ami integrálva lesz a TV készülékekbe...
a microsoft viszont egy teljesértékű win8-at fog hozni a TV-kre teljes Kinect supportal, Silverlight/XNA fejlesztőkörnyezettel, stb stb és hát jópár másik gyártó TV-jén pedig ők lesznek ott (gondolom többek közt)...

[ Szerkesztve ]

(#9) banhammer


banhammer
veterán

10 éve jelent meg a Halo?!?!
Huh, de rohan az idő.
Anno egy magyar játékcsatornán (nem emlékszem a nevére, állandóan játékokat mutattak be, ment a játék és közben beszéltek arról, hogy mi a játék lényege, stb) láttam belőle részleteket és csorgattam a nyálam a játékra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Zigur válasza oO7 (#8) üzenetére


Zigur
senior tag

Önmagában semmi jelentősége nincs egy "teljes értékű" azaz erőforrást zabáló OS-nek egy szórakoztatóelektronikai cikkben, csak megdrágítja a szükséges HW-t. Az emberek használni akarják a készülékeket, nem pedig OS-t futtatni rajta (lásd Apple sikerei).
Amúgy mindenhova ugyanazt elv nem tudom hogy fog menni a gyakorlatban, mivel a Silverlight és XNA segítségével nem fognak tudni AAA minőségű termékeket csinálni, hacsak nem hallatlan erős HW-t tesznek mindenhova, ami viszont pénzügyileg bukta. Egyazon módon használni x86,PowerPC és ARM architektúrát sokba kerül.

(#11) oO7 válasza Zigur (#10) üzenetére


oO7
őstag

akkor szép sorjában...
- miért is lenne a "teljes értékű" egyenlő az "erőforrást zabáló"-val?
- az Xbox-on is és a PS-en is fut OS... csak egyelőre mindkettőnél a telepíthető programok kimerülnek a játékokban... (ez elvileg az Xbox oldalán változni fog ősszel)
- ha az Xbox -ot leváltják és jön a "következő generáció", akkor valószínűleg a PowerPC -t ki lehet húzni az architektúrák közül, az x86 vs ARM harc meg majd nagyon rövidesen el fog dőlni...
de amúgy egyrészről meglepődnél ha látnád, mit ki lehet hozni az XNA-ból, másrészről igen, ez egyelőre csak hobbifejlesztőknek van, viszont ha az MS is komolyan gondolja a platformfüggetlen fejlesztés dolgot (vagy legalábbis az MS-es platformok közti könnyű átjárhatóságot), akkor valszeg az XNA-ra is rendesen rá fognak feküdni, és kitudja, lehet, hogy Win8 -ban már valami igencsak feltuningolt verziója fog jönni DX12 támogatással, hardvergyorsított fizikai motorral, stb stb

(#12) T.Peter válasza oO7 (#6) üzenetére


T.Peter
őstag

Attól, hogy windows fog futni mindenen, nem értem, hogy miért tűnne el az Xbox, mint játékkonzol. XNA-t meg kibővíthetik, attól még fő játékra konzolt fog fenntartani a Microsoft. Max a telefonnal és a tablettel a windows-on keresztül megoldják majd, hogy lehessen csatlakozni az Xbox-os játékba valamilyen szinten (wii u féle módon például). Szóval ahogy írtad is, szoftver oldalon fog nagyobb támogatást kapni, és szerintem ennyi, a platformok maradnak (valamit nagyon félreérthettem a mondandódban, mert nagyon nem áll össze nekem a kép, hogy szerinted mit is akar a Microsoft). Egyébként ősztől mit lehet majd még telepíteni az Xbox-ra?

[ Szerkesztve ]

(#13) oO7 válasza T.Peter (#12) üzenetére


oO7
őstag

ősztől ELVILEG lesznek letölthető Appok és ehhez szükséges marketplace xbox-on is (legalábbis az új dashboardról készült screenshotok tanúsága szerint)

a mondandóm pedig az, hogy ahogy terjednek az amúgy is erősen összeintegrált SoC rendszerek, már amúgy is csak egy maréknyi hardver marad amin futnia kell a windowsnak és mondhatni elértéktelenedik a konzol azon tulajdonsága, hogy az egy fix hardver és agyon lehet rá optimalizálni a játékokat... és mostmár az új APU architektúrák is olyanok mint ami eddig a konzolokban volt... a maga idejében megelőzte a korát, de ez az idő elmúlt... játékkonzol fronton is "visszahúzódhatnak" a kényelmes szoftvergyártáshoz, nem kell majd nekik külön hardvert gyártani (gyártatni)

[ Szerkesztve ]

(#14) T.Peter válasza oO7 (#13) üzenetére


T.Peter
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy milyen App-ok lesznek rá. Nagyon össze akarnak most mindent integrálni mindennel.
A mondandódhoz pedig: Azt értelmeztem félre, hogy más lesz az Xbox beltartalma. Azt hittem, hogy úgy gondolod, hogy teljesen el is tűnik, és nem lesz konzolja (ami elég nagy barom gondolat volt tőlem). Szóval az rendben is van, hogy vannak SoC-ok. Még régebben azt olvastam, hogy Bulldozer 2 lesz az új Xbox-ban. Majd kiderül. Egyébként mivel már most is SoC van a Slim-ben, ezért az evidens volt, hogy maradnak is ennél. A bulldozer-es pletyka meg még reális is lehet, ha azt nézzük, hogy jóban vannak az AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#15) oO7 válasza T.Peter (#14) üzenetére


oO7
őstag

"Azt hittem, hogy úgy gondolod, hogy teljesen el is tűnik, és nem lesz konzolja"
igen... valami ilyesmire tippelnék... ha már nem lesz akkora különlegesség belülről az Xbox (ugyan olyan hardverek lesznek benne mint bármilyen másik PC-ben), akkor minek gyártana az MS egy külön hardvert? szépen lassan megjelennek az okostelefonok mintájára az okosTV-k is és majd azokon fog virítani a Windows (talán már a 8-as is) és az Xbox pedig megmarad egy szolgáltatáscsomagnak (Xbox Live)

[ Szerkesztve ]

(#16) T.Peter válasza oO7 (#15) üzenetére


T.Peter
őstag

Nem az a lényeg szerintem, hogy pc-s hardver van-e benne, vagy sem, hanem hogy fix a hardver. Ha a Microsoft ezt a fix követelményt átírja minimum követelménnyé, akkor onnantól konzolnak nem lesz jó. Azt meg nem hinném, hogy tv-kben jönne egy olyan rendszer, ami megfelelő a next gen Xbox-nak. Sony tévékben meg pláne nem lesz ilyen. Szerintem megmarad külön "dobozként".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.