Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balaaazs


balaaazs
senior tag

Az nem kis bírság egy ilyenért. Megértem, aki ezen felbosszantja magát, a gyenge wifi jellemzően valamikor menetközben érhet utol. Olyankor meg ha nincs elég mobilnetem, nem is netezek.

¯\_(ツ)_/¯

(#2) UnA


UnA
Korrektor

A cikk rendben van, de a címe hogyan kapcsolódik a tartalomhoz? :N

(#3) joey04


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) copass válasza UnA (#2) üzenetére


copass
veterán

ez egy vicc poénja.
"Az elefánt és a kisegér mennek át a hídon. Megszólal a kisegér:
- Hallod, hogy dübörgünk? "

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) dtracer válasza copass (#4) üzenetére


dtracer
tag

Biztosra veszem, hogy nem a viccre való asszociáció a problémája az előző hozzászólónak, mint ahogy nekem sem. Hanem a többi.

Merthogy a cikknek két alanya van, az Apple és a GVH. És ezek szerint valamilyen dolgot együtt csinálnak, amiből az egyik nagyságrendekkel nagyobb mértékben veszi ki a részét, mint a másik.Na ez nem stimmel.

(#6) 0P1 válasza dtracer (#5) üzenetére


0P1
aktív tag

Gondolom finom célzás az EU-s intézmények által az Apple és más IT cégek ellen indított eljárásokra, amikhez képest a GVH tényleg egér dübörgésnek tűnik.

(#7) big-J


big-J
őstag

Ez tetszik. Ha mar konnyu zsebpenz kell, inkabb toluk egy osszegben 100 misi mint a hazai vallalkozasoktol, kulonbozo apro kifogasokbol. Az Apple-nak ugyis van amit a tejbe apritani.

(#8) dtracer válasza 0P1 (#6) üzenetére


dtracer
tag

De abban ugye egyetértünk, hogy egy cikk címének a cikk tartalmát kéne tükröznie? És a cikkben egy szó sincs sem az EU-ról, sem egyéb büntetésekről.

(#9) KFORboy


KFORboy
senior tag

Az apple meg röhög egyet és visszakérdez; Wut?! R u srsly?!
:"D
Nem szeretem az alma termékeket, de én itt megragadnám az alkalmat, hogy elnézést kérjek kicsiny országom nagyhiszeműségéért...nem tudják mit cselekszenek, csak felejtsük el, ok?
x)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#10) #54625216 válasza KFORboy (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

A GVH állami hatóság, meg lehet támadni a határozatait a bíróságon, esetleg el lehet vinni az ügyet EU szintre, de vagy befizetik a bírságot, vagy akár felfüggeszthetik a cég magyarországi tevékenységét.
Amúgy válaszul persze kivonulhat az apple Magyarországról, de minek?
Anyagilag nyilván nagyobbat bukhatna rajta, mint 10 millió forint, izmozásból meg nem érné meg nekik, mert garantáltan felhasználnák az ellene folyó perekben, hogy bezsarolja egy kis ország versenyhivatalát.

(#11) KFORboy válasza #54625216 (#10) üzenetére


KFORboy
senior tag

De ez attól még mindig nyilvánvaló komédia extra zsebppénz miatt... :DDD

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#12) UnA válasza KFORboy (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért az nekem furcsa, hogy az Apple lenne a jó fiú, csak azért mert a magyar fogyasztóvédelem megbüntette.

A fogyasztóvédelem elég fontos dolog, a cégek általában pofátlanul vernének át téged, ha megtehetnék.

(#13) copass válasza dtracer (#5) üzenetére


copass
veterán

fú mi van? ezt hogy kombináltad ki?!:D
elég egyértelmű a vicc jelentése, persze ahhoz ismerni kell a viccet és érteni is azt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) KFORboy válasza UnA (#12) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nemtom, hogy te olvastad a cikket amúgy ? :"D

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16) #54625216 válasza KFORboy (#11) üzenetére


#54625216
törölt tag

A GVH úgy működik, hogy érkezik egy beadvány, utánakutat, elbírálja, hoz egy határozatot.
Ha holnap felnyomod a HP-t, mert szerinted a laptophoz adott lan driver eula-ja jogsértő és korlátozza a piaci versenyt, akkor a GVH kivizsgálja az esetet és ha jogosnak találja a panaszt, akkor megbírságolja a HP-t.
Teljesen mindegy, hogy mennyire piszlicsáré részletkérdésről szól a beadvány, ha jogilag megáll, akkor a GVH intézkedik, mert az a dolga.
Milliószám születnek hasonló ítéletek a világ minden táján, mindenféle témában, mindenféle cégekkel szemben, csak ha az apple érintett, akkor szalagcím is lesz belőle.

(#17) shiftac


shiftac
aktív tag

Örülök, megérdemli az alma. Attól kell elvenni a pénzt, akinek van. Az akksi ügynél is lehetett volna ilyen.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#18) UnA válasza KFORboy (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Persze, hogy olvastam. Arra válaszoltam, amit te írtál.

(#19) kali


kali
legenda

Teljesen jogos, ilyen funkciókat nem lehet alapértelmezetten bekapcsolni.

(#20) calocsay


calocsay
tag

Az Apple oldaláról tökéletesen érthető a dolog. Szerintem joggal gondolhatta a gyártó, hogy aki 250-430 ezret el bír égetni egy telefonra, annak nem lehet gond a mobilnetből fakadó nevetséges többlet kiadàs. Már az is abszurd, hogy 1-2 ezer forint miatt felnyomja vki a gvh-nál az Apple-t, de az nem tűnik fel neki, hogy havi 100GB mobilnete is lehetne évekig, ha megelégszik egy másik világmárka csúcs termékével.Bocs, ha nem tudok együtt érezni a "problémával ".

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#21) kali válasza calocsay (#20) üzenetére


kali
legenda

Az a baj, hogy hazánkban nem feltétlenül nevetséges összeg az a többletkiadás, hiszen képesek a szolgáltatók húzós összegeket elkérni néhány GB adatforgalomért, amit viszont hamar lenyúl a telefon, ha olyan a helyzet a mit sem sejtő felhasználónál. Gondolok itt azokra, akik sokat vannak wifi közelben és csak minimális mobilinternetes adatkeretre fizetnek elő, ha néha szükség van rá és bőven ki is jönnek abból, már ha a telefon nem akaszt be ezen tervnek, márpedig nem szabadna megtennie.
Nem tartozom az említett táborba, korlátlan mobilinternetem van, de ettől még bosszantana a dolog, ha a készülék gyártója, vagy szoftver fejlesztője alapértelmezetten eldöntené helyettem a szóban forgó opció működését és nem tájékoztatna megfelelően.
Az is bosszantott, amikor az Apple magának ellentmondva, nem engedett nagyobb méretű alkalmazásokat mobilinterneten letölteni, hiába volt nagyobb adatkeretű mobilinternetes csomagom és fért volna bele bőven, wifi kellett hozzá, mert ő vigyáz a mobilinternetes adatforgalmamra, de ezzel hely függvényében korlátozott bizonyos dolgokban.
Ilyeneket ne döntsön el az Apple (és más gyártó sem) a felhasználók helyett!
Amúgy sem az a kérdés, hogy mennyi volt az a többletkiadás, amennyiért felnyomta valaki az Apple-t, hanem maga az elv, hogy a gyártó hibázott és ezért bepanaszolták, jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#22) calocsay válasza kali (#21) üzenetére


calocsay
tag

Nekem is van automatikusan megújuló mobilkeret 1450Ft-ért 2GB. Nem vág földhöz. Tréfát félretéve elég alattomos húzás a gyártótól , talán nem számított rá, hogy erre berágnak. Tévedett.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#23) -=RelakS=- válasza dtracer (#5) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem inkább az, hogy dübörög a gazdaság, már ilyenre is van gondja a GVH-nak?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) joey04 válasza shiftac (#17) üzenetére


joey04
titán

Attól kell elvenni a pénzt, akinek van

Ez aztán a hozzáállás...

(cégtől, esettől függetlenül.)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) stellaz válasza -=RelakS=- (#23) üzenetére


stellaz
addikt

A GVH dolga, hogy a fogyasztók érdekeit védje, és az nem úgy működik, hogy ha ájfont vettél, akkor nyugodtan becsaphatnak, mert ha volt pénzed telóra, akkor ne sírjál pár ezer forint miatt. Amúgy összességében igen jelentős kár is keletkezhet, ezt mérlegelik.

[ Szerkesztve ]

(#26) Agrippa22 válasza shiftac (#17) üzenetére


Agrippa22
tag

Akkor mit fog kapni a Google és az Androidos gyártók az ezer sebből vérző és elmaradó biztonsági frissítéseik miatt?...

(#27) YASKATIR válasza Agrippa22 (#26) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

(#28) PandaMonium válasza KFORboy (#14) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nemtom, te amúgy biztos elég érettnek érzed magad ahhoz, hogy szakmai fórumokon nyilvánulj meg? Csak a stílusod miatt kérdezem.

On: Teljesen jogosnak érzem a bírságot. Engem is meglepett, hogy alapból be volt kapcsolva a funkció, nem is értettem miért fogy a csekéjke mobilnetem a céges wifin. Nagyon egyszerű a megoldás: ne legyen alapból bekapcsolva a funkció, hanem ha gyenge wifit érzékel a telefon kérdezze meg egy popupban, hogy be szeretné-e kapcsolni a user, és megfelelően tájékoztassa róla, hogy ez neki pénzbe kerülhet.

What I cannot create, I do not understand

(#29) balaaazs válasza PandaMonium (#28) üzenetére


balaaazs
senior tag

Van egy régi 4S-em, az minden bekapcsolásnál szól, hogy az imessage pénzbe kerülhet :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#30) otapi


otapi
tag

Teljesen jogos a bünti. Egy családi házban vagy egy szállodában könnyen előfordul hogy gyenge a wifi és elég kellemetlen lehet ha egy videó vagy konferenciahívás alkalmával se szó se beszéd átvált mobilinternetre.

(#31) KFORboy válasza PandaMonium (#28) üzenetére


KFORboy
senior tag

Most egy mondatban olyan szinten lecsaphatnám a labdát, hogy kétszer koppanna ha nem többször :")

De inkább hanyagolnám a fölösleges hangatkeltést a mélyen tisztelt szakmai fórumon...

Nekem mindenképp feldobta az aznapom a cikk. :))

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#32) UnA válasza KFORboy (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

De mi az, ami feldobta a napodat ebben a cikkben? Komolyan kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#33) KFORboy válasza UnA (#32) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nem, te csak kötekedni akarsz
De sorry, nem vagyok partnered benne :")

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34) Penge_4


Penge_4
veterán

Van kismillió egyéb dolog, ami miatt meg lehetne őket büntetni, erre megbünteti a gazdasági versenyhivatal (aki pont a kartellezést, erőfölénnyel visszaélést és hasonlókat vizsgál) egy olyan miatt, aminek egyikhez sincs semmi köze.

Mert feltételezem nem szerződtek le mindhárom mobilszolgáltatóval, hogy jutalékot kapjanak az az újdonsült iPhone tulajdonosok megugrott mobilnet fogyasztásának összesített profitjából.

Illetve gondolom a WiFi asszisztenssel sem szeretnének a néhai Internet Explorer módjára monopóliumra törni.

(#35) Penge_4 válasza KFORboy (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

"elnézést kérjek kicsiny országom nagyhiszeműségéért...nem tudják mit cselekszenek, csak felejtsük el, ok?"

Tán attól félsz, hogy sátoradót vetnek majd ki az Apple Store előtt táborozókra, hogy visszatermeljék a bünti miatt elveszett profitot? ;]

(#21) kali: "bosszantana a dolog, ha a készülék gyártója, vagy szoftver fejlesztője alapértelmezetten eldöntené helyettem a szóban forgó opció működését és nem tájékoztatna megfelelően."

Androidos Samsungoknál is volt ilyen funkció és alapértelmezetten bekapcsolva.

"hiába volt nagyobb adatkeretű mobilinternetes csomagom és fért volna bele bőven, wifi kellett hozzá, mert ő vigyáz a mobilinternetes adatforgalmamra"

Na ezért már inkább büntetném és tennék még a végére egy nullát. Hiszen ez valóban korlátoz, ha éppen a korlátlan mobilnet miatt nincs is egyáltalán vezetékes neted.

(#30) otapi: "Egy családi házban vagy egy szállodában könnyen előfordul hogy gyenge a wifi és elég kellemetlen lehet ha egy videó vagy konferenciahívás alkalmával se szó se beszéd átvált mobilinternetre."

Megfogtad a lényeget! És éppen az ilyenek miatt tették alapértelmezetté, hiszen az Apple sikerének egyik fontos pillére a "just works" filozófia. Egy tipikus Apple user talán észre sem veszi az extra kiadást, mert már sok éve flat tarifája van meg egyébként is havonta elmegy neki 1-2 százezer a felsőkategóriás autója karbantartására meg a 200 négyzetméteres budai háza rezsijére, az az extra néhány ezer nem vágja földhöz.

Ellenben ha a főnökével vagy fontos ügyféllel tárgyal az ötcsillagos szállodából (akiktől nagymértékben függ, hogy ezt a magas életszínvonalat fenntarthassa), akkor nem fog geek módjára beállításokat böngészni amikor ötödszörre is megszakad a konferenciahívás és talán több milliós megbízást buknak el miatta, mert úgy van vele az ügyfél, hogy "ezek ilyen amatőrök, akiknek szakadozik a konferenciahívás, hogy fognak neki 99%-os rendelkezésreállást biztosítani".

De ennyi erővel, akkor legyen nagy piros confirmation dialog, hogy "amennyiben 400 ezerért veszel egy luxusmárkájú telefont még kb. 50-et rá fogsz költeni az alkalmazásokra, mert az Apple Store-ban minden fizetős és így tovább.

(#36) mepet


mepet
addikt

Én most hallottam először erről a wifi asszisztensről. Ezúttal szeretném megköszönni a fejlesztést, engem még sosem zavart a plusz adatforgalom (pedig jó kicsi csomagom van, de hát kit zavar, ha elfogy), viszont annak nagyon örültem, hogy egyszercsak megszűnt az a kínlódás, mikor éppen volt a környéken wifi, csak épp a net nem ment rajta rendesen. Mert az viszont rohadtul zavart.

Szóval köszi Apple a hasznos fejlesztést! Mondjuk egy felugró üzi tényleg elfért volna erről, hogy ne most tudjam meg, miért "javult meg az internet mindenhol", ez igaz.

(#37) kali válasza Penge_4 (#35) üzenetére


kali
legenda

A Samsungnak is mehet a bírság.
Jelenleg Androidos telefonom van (Huawei Mate 10 Pro), van benne Wi-Fi+ funkció, de nincs, nem is volt alapértelmezetten bekapcsolva.
A másik Apple/iOS probléma valóban jobban bosszantott, mert idegen wifi hálózatokra pláne nem szeretek csatlakozni, így problémás volt, ha mobilinternettel nem tudtam valamit letölteni a korlátozás miatt (akkor talán 50 MB volt) és nem otthon voltam épp.

[ Szerkesztve ]

(#38) #54625216 válasza mepet (#36) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez egy korábbi iOS-ről szól, ahol pl. a szoftver frissítéseket, iCloud szinkronizációt, stb. is mobilnetről végezte a rendszer anélkül, hogy a user tudta volna, hogy a telefonja a megkérdezése nélkül költi a pénzét.
Ezért kapott az Apple bírságot.
Most is automatikusan átvált a telefon mobilnetre, ha gyenge a wifi, de be lehet állítani (és az az alapértelmezett), hogy nagy adatforgalommal járó automatikus műveleteket csak wifi kapcsolatnál futtasson.

(#40) UnA válasza #68686080 (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

hisz a szegény ember azért vesz ilyet hogy többnek látszon mint ami.

Ez már három éve is béna szöveg volt, ma meg még inkább. Persze mindenre van hülye közönség, de ez mégsem egy Bentley, amiből nehezen találsz még egyet az utcában...

(#41) mepet válasza UnA (#40) üzenetére


mepet
addikt

Sajnos elég sokan gondolkoznak így, az más kérdés, hogytöbbségükben nem feltétlenül ezen fórum olvasói. A múltkor sokáig álltam a zebránál egy öreg bácsival és beszélgettünk. Azt mondta, hogy nem is érti miért panaszkodnak a fiatalok, mikor itt mindenki gazdag, hiszen nézzem meg mennyi autó van az utcán.

Minden nézőpont kérdése. Az öreg bácsinak az aki vett 100ezerért egy szakadt swiftet, az már bőven gazdag embernek számított. Felteszem az öregnél proci0 még szegényebbnek érzi magát, hiszen a szemében már egy 30ezres használt régi iphone tulaj is "többnek akar látszani". Nézőpont kérdése. Én megértem az öreg és proci0 nézőpontját is, bár sosem gondolkodnék így.

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A bírság helyén van, de az összeg kicsit "apple-ös" lett...szóval túlárazott, hacsak ez nem sokadik hasonló büntetése és visszaesőként kapott ennyit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Deller2010


Deller2010
tag

iOS 9. Megjelenés dátuma: 2015 szeptembere. Az utolsó verzió 2016-ban jelent meg belőle.
És csak most lett belőle bírság???
Gyors ám a GVH... de miért ők foglalkoznak ezzel? Ez sokkal inkább fogyasztóvédelmi kérdés, mintsem versenyügyi (vagy mi a tök). Ennek a funkciónak az ég világon semmiféle versenykorlátozó, vagy befolyásoló szerepe nincsen. Nem is volt, soha.
Szerintem.

Továbbá: amikor az iOS 9 - vagy úgy egyébként bármi rendszer szintű frissítés iOS alatt - fel akar települni, szépen leírja, hogy mi az újdonság, mi változik, stb, stb. És amikor a T. Felhasználó rákattint az OK-ra, vagy a TOVÁBB-ra, vagy az ELFOGADOM A FELTÉTELEKET gombra, onnantól kezdve - megint csak szerintem - REKLAMÁCIÓNAK HELYE NINCS!

A fentiek alapján mégis mire fel bírságol a GVH? Számomra nem teljesen világos. Vagy csak fel kellett tölteni a büdzsét a tavaszra?

| regular IT guy |

(#44) Deller2010 válasza shiftac (#17) üzenetére


Deller2010
tag

:U :Y
"Attól kell elvenni a pénzt, akinek van."
És mindezt egy szakmai fórumon?
Kérlek, fogadd szívből jövő gratulációimat!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Egy kérdés a végére (nem feltétlen kell rá válaszolni), mivel már elfelejtettem... Bocs! Szóval, mit is mondtál Elvtárs, mikor költözöl Venezuelába? :((

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#45) Deller2010 válasza PandaMonium (#28) üzenetére


Deller2010
tag

" Engem is meglepett, hogy alapból be volt kapcsolva a funkció, nem is értettem miért fogy a csekéjke mobilnetem a céges wifin."

Az iOS9 telepítése előtt, vagy ha akkor új volt a telefon (és már iOS9-cel érkezett meg hozzád) használatba vétel előtt elolvastad-e, amit el kell? Egy vadiúj OS-t tettél a telefonodra, a minimum, hogy legalább 1x leellenőrzöd a beállításokat, mielőtt tovább használod a telefont.

Feltételezem, semmi ilyesmi nem történt - s persze, ez az APPLE hibája. Szerintem pereld be őket... Igazad van! Mégis, mi a f###t képzelnek?! :U

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#46) Deller2010 válasza #68686080 (#39) üzenetére


Deller2010
tag

"a szegény ember azért vesz ilyet hogy többnek látszon mint ami"

1.) El vagy tévedve. A szegény embernek áramra, fűtésre, ételre sem telik!! Aki valóban szegény, nagy ívben tesz a mobilkommunikációra. Azzal van elfoglalva, hogy miből eteti és ruháztatja a gyerekeit, vagy fizeti a számláit. Találkoztál te már valóban szegény emberrel, vagy csak a tv2-n láttál párat? "Dübörög a gazdaság." A szegény embernek meg a kopog a szeme...

2.) Ha többnek akarsz látszódni, mint ami vagy, nem kell iPhone. Sőt, még csak 1 telefon se kell.

3.) Lehetne fikázni a droiddal járkálókat is, mert köztük is van ilyen.

4.) Egy dzsunka kínai mobil is kerül annyiba, mint egy új iPhone - azaz bruttó 90.000-110.000 HUF. Ekkora összeg pedig már maga a sznobéria teteje!! Ne is tagadd!

5.) Azt mesélték nekem, hogy Magyarországon már 50.000 Ft-ért kapható olyan Androidos mobil, ami 3szor többet tud, mint a iPhone X. Mégis a sok lúzer iPhone-t vesz - felháborító módon RÉSZ-LET-RE. A mocskok, nem is érdemlik meg, ha nem tudják egy összegben kifizetni. Ugyanez igaz arra is, aki több millióért vesz autót, vagy több tízmillióért lakást/házat?

6.) Én még a NOKIA E72-t is részletre vettem 89.990 Ft-ért (ha jól emlékszem) 2012-ben, a Saturn-ban.
Miért?
Mert talán annyira szegény voltam és bissztosss többnek akartam látszani.

Rettenet szánalmas és iszonyat elkeserítő, hogy a magyar Apple-hater-ek még mindig ilyen olcsó dumával tudnak jönni - semmi érv, vagy tényszerű információ. Csak a fröcsögés, a szívből jövő gyűlölet, a megvetés. Az alaptalan utálatotok már évek óta lejárt lemez, a fejlett világ elment mellettetek. Nőljetek már fel végre. Thx!

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#47) Penge_4 válasza Deller2010 (#44) üzenetére


Penge_4
veterán

"Attól kell elvenni a pénzt, akinek van."
És mindezt egy szakmai fórumon?
Kérlek, fogadd szívből jövő gratulációimat!"

Hiszen itt talál be a legjobban, ahogy a Médiaajánlatban is olvasható: "Az NRC-TGI Visitor Lifestyle Research 2010-es felmérése szerint a PROHARDVER!, a Mobilarena és különösen az IT café olvasótábora szignifikánsan eltér a hazai internetes átlagtól: jellemző, hogy az oldalt az átlaghoz képest lényegesen magasabb képzettségű, jobban kereső, városban élő férfiak olvassák."

De valahogy az informatikusok pszeudo-autizmusa is kigyógyíthatatlan probléma, hogy mindent szó szerint vesznek és képtelenek elvonatkoztatni.

De szerintetek mennyi olyan marha lehet, aki pont azoktól vennék el a pénzt, akik jó szakemberek, a jövőt építik és tényleg megérdemelten keresnek annyit, amennyit?

Egy senior java fejlesztő állítólag havi 1M-t keres.
Matolcsy mennyit keres?
Tarsoly Csaba mennyit keresett?
Csányi Sándor mennyit keres?

Az egyik hosszú éveket tanult és rohadt sok felelősség nyugszik a vállán. Mégis (ha nem trükkös adózással van alkalmazva) ő fizeti a legtöbb adót (még egykulcsos mellett is), miközben ugyanazt a szolgáltatást kapja, miközben mindenért teljes árat fizet, kb. semmilyen kedvezmény nem jár neki, ha már nem diák és még nem nyugdíjas.

A többiek pedig jókor voltak jó helyen, szerencsések voltak és most kb. semmihez sem kell érteniük, mert mindenre megvan az emberük, maximum érintőlegesen kell vágniuk, hogy azért nagyon ne verjék át a fejüket. De ahogy vállalatok milliói működnek úgy, hogy a főnök teljesen hülye a számítógéphez és 100%-ig megbízik a rendszergazdában, vagy nulla nyelvtudása van és 100%-ig megbízik a tolmácsában, amíg talál szolgalelkű, becsületes embereket, addig az ő pozíciója megmarad.

De persze vannak olyanok is, akiknek életükben semmi gondjuk nem volt, gazdag családban születtek és a gázcsapon kívül minden meg volt engedve nekik és az a minimális küzdelem az életükben is csak azért volt, hogy ne váljanak olyan groteszk lénnyé, mint Molnár Krisztián, mert azon már semennyi pénz nem segít, de még ezt is úgy élték meg, mintha a Mount Everestet mászták volna meg.

Az ilyenekkel kár vitatkozni, úgyis védik az egójukat.

(#48) UnA válasza Deller2010 (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom, nem igazán érted, hogyan működik ez, pedig ha visszapörgeted a kommenteket, már volt róla szó.

A lényeg az, hogy a hatóság bejelentés alapján indítja el az eljárást, ezért lehetséges az, hogy akár egy régebbi, de most is jogsértő dolgot megbüntetnek. És ehhez semmi köze annak, hogy te elfogadtad-e telepítéskor a felhasználási feltételeket.

(#49) Deller2010 válasza Penge_4 (#47) üzenetére


Deller2010
tag

Köszönöm.
Egyet kell értsek. :R

| regular IT guy |

(#50) Deller2010 válasza UnA (#48) üzenetére


Deller2010
tag

Igazad van, nem értem.

A T. Felhasználó valamit elfogadott/valamibe bele egyezett, ami ezután úgy működött, ahogyan a gyártó arról előzetesen tájékoztatta. Majd a T. Felhasználó emiatt panaszt emel, a hatóság vizsgálódik, majd bírságol.
Szólj, ha nem ez történt.

| regular IT guy |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.