Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Még egy ok hogy Yu-gi-oh-zzon mindenki! ;)
Taktikusabb és élvezetesebb is mint ez a dedós pokemon :K

I'm gangsta!

(#2) Klaus Duran válasza Yodafon (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Magyar ember HKK-zon. ;]

------------------------------------------
Már az is meglepő hogy eddig nem halt bele senki.

(#4) Polllen +1

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) BiP


BiP
nagyúr

70 felett már egy csípőtörés (vagy combnyaktörés) is nagy eséllyel pár hónapon belüli halált jelent. Még nem hallottam olyat (rokoni, ismerősi körben), aki ilyenből felépült volna, nagy átlagban 2-3 hónap múlva elhunytak :(

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Halálos balesetet okozott egy mobilozó ember. Szerintem mindegy miért nyomogatta a telefonját.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) bLaCkDoGoNe válasza Polllen (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Úgy feleannyira sem hatásvadász a hír.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Na, ő tényleg mobilfüggő, nem az akit bezárnak egy üres szobába a mobiltelefonjával és nézik, hogy mit csinál.

(#7) Mooka-Miki válasza Polllen (#4) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Én is azért jöttem, hogy ezt beírjam, de így már felesleges. Hogy is van ilyenkor: +1 :)

(#8) Cathfaern válasza Yodafon (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi köze a Yu-gi-oh-nak a pokemonhoz? :F

(#9) szupermacs


szupermacs
veterán

Jaj de clickbait! :D Akkor nézzük már meg, hogy mennyi balesetet okoznak azok, akik telefonálnak és vezetnek egyszerre. Vagy szimplán bármit csak babrálnak a telefonnal.

(#10) floatr válasza Cathfaern (#8) üzenetére


floatr
veterán

Ugyanaz a szint :P

(#11) Yodafon válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Yodafon
senior tag

Valóban ég és föld a kettő :D

I'm gangsta!

(#12) elithun


elithun
őstag

Tiltsuk be a Pokemon GO-t és végre megszűnnek a közúti balesetek! :W

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#13) akom


akom
senior tag

Idő kérdése volt. :(

(#14) idegen lény


idegen lény
őstag

Ezekre sosincs vadászati tilalom?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

"...vagy pedig arra hívják fel a figyelmet, hogy a játék maga figyelmezteti a felhasználóit, hogy vadászat közben ne feledkezzenek meg a környezetükről, legyenek nagyon körültekintőek és óvatosak."

A játék kiadója szarjon sünt! Rengeteget kritizálták a játékot azért, mert aránytalanul sok figyelmet követel a játékostól. A játék nagy részében semmi, de tényleg semmi az égvilágon nem történik, mégsem lehet lezárt képernyővel játszani. Ezekre a kritikákra azzal reagáltak, hogy még a képernyőt elsötétítő battery saver módot is kivették, hogy még biztosabb legyen a több ezer forintért megvásárolható karkötő sikere.

(#16) iMaverick válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


iMaverick
addikt

Már az is meglepő hogy eddig nem halt bele senki.

Pedig valóban csak idő kérdése (volt). Pár Index-es cikk:

LINK LINK
LINK LINK

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) tomazin válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


tomazin
veterán

Hát igen. Szerintem is itt van a kutya elásva.
Itthon is jó pár embert meg lehetne büntetni, mert vezetés közben a nyamvadt telefont nyomkodja.

bLaCkDoGoNe: es mukodik is?

[ Szerkesztve ]

(#18) bLaCkDoGoNe válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A battery saver visszakerült egy pár frissítéssel korábban (legalábbis az iOS verzióba).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Minden barom az okostelefonját nyomkodja nyomkodja közlekedés közben. Szoktam figyelni, átlagban minden 10. autós telefonál, nem ritka a képernyőlesés közbeni kanyarodás sem. A kerékpárosok is a kijelzőt bámulják, aztán meglepődnek, hogy jövök szembe a kerékpárúton. Ki se látnak a kijelzőből az ecsetfejű kis kretének se. Nekik mondjuk szó nélkül a nyakára hajtanék. Alapból tele vannak a kerékpárutak barommal, fele nép nem tud közlekedni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ide is kellene egy csak többlépcsőben eltűntethető figyelmeztető üzenet ami felhív a játék által okozott figyelmetlenség és függőség akár végzetes veszélyeire. Ugyanúgy az összes ilyen nagy felhasználóbázisú cucc, pl. faxbúk, gmail kliens, mobilos skype stb-be kellenének ezek. Inkább ez, mint a külön sáv a járdán az agyhalottaknak, vagy az aszfaltba épített lámpa...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Dilikutya válasza iMaverick (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Volt már halálos áldozata, igaz, nem közlekedési baleset lett a veszte. Talán Mexikóban történt, bement pár gyökér egy házba ritka pokémont fogni, erre a tulaj lelőtte őket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Djuree


Djuree
félisten

ezt a retardáltaknak való marhaságot be kéne tiltani a picsába...értelmes ember nem foglalkozik ilyesmivel, főleg nem vezetés közben. :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ezt hívják a modern kori szelektálódásnak.
A gyengék kihullanak. :K (GO user)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#24) Bici válasza Klaus Duran (#23) üzenetére


Bici
félisten

De itt nem a pokémon go user halt meg, hanem egy ártatlan gyalogos.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) Béééla válasza Yodafon (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Mesélj, hány online meccset nyomtál le pokemonnal? :)

Bélabá

(#26) Klaus Duran válasza Bici (#24) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A Mexikoira és a rendőrségre besétálóra gondoltam.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27) Drótszamár válasza BiP (#3) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nagymuter 87 évesen esett el. A combnyaktörését megműtötték, felépül rendesen. 90+ volt mikor a leálló veséje elvitte.
Szerencsére nem mindenkit visz el. De attól még veszélyes idős korban.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#28) Yodafon válasza Béééla (#25) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nem a szám a lényeg hanem a minőség. Pokemonban csak nyomkodod a támadás gombot veszettül míg Yu-gi-oh-ban azért masszív agymunkát kell használni.

I'm gangsta!

(#29) Béééla válasza Yodafon (#28) üzenetére


Béééla
őstag

Gondoltam hogy fingod sincs az egészről és még egyszer sem játszottál élő játékos ellen, és a 10 éves fiúkra méretezett NPC-k ellen nem ugyanaz. Ajánlom figyelmedbe a kompetitív online pokemont, ha nincs kézikonzolod, akkor kérj kölcsön. Nem a Go-ról beszélek (de azért ott se csak a támadás spammelése van ha egy kicsit is beleásod magad, bár lényegesen rosszabb és primitívebb mint az eredeti)

Bélabá

(#30) t72killer válasza BiP (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az embert leültetném a néni családjával szemben. Majd egy életre bevágnám magánzárkába 1db papírral és ceruzával, gondolkozni.

Nem, nem a pokémonok a hibásak, a homo sapiens virtualicus-nak kéne rájönnie, hogy az előtte lévő 4-6"-os LCD-n kívül van egy 3D-s világ, amiben nem lehet visszatölteni a mentett állást, és ahol ha hibázunk, ott egy család gyászolhat - de kit is érdekel mindez, elő azzal a telóval és gyűjtsük tovább az animált gifeket...

Betiltani amúgy nem a játékot kellene, hanem a vezetés közbeni kütyülést en bloc kellene kamerákkal ellenőrizni és azonnali jogsi+autó+mobiltelóelkobzással büntetni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) toBIN


toBIN
tag

Halálos balesetet okozott egy holo launcher-es sofőr

(#32) bLaCkDoGoNe válasza tomazin (#17) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy igen, de én keveset nyomkodom.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33) dabadab válasza Apollyon (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Ide is kellene egy csak többlépcsőben eltűntethető figyelmeztető üzenet"

Az autós GPS-ekben van ilyen, baromira utálom őket, mert csak pluszban elvonják az ember figyelmét, baromira kontraproduktívak (ja, és nyilván senki sem olvassa el őket).

DRM is theft

(#34) Apollyon válasza dabadab (#33) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nyilván azt sem nyomogatod az autópályán a kanyarban amikor 220-szal száguldozol. Meg egyébként sem passzol ez ide amikor GPS-t amúgy is indulás előtt, álló helyzetben nyomogatunk.
Ha meg elvonja a figyelmet a pokemon go-ról a figyelmeztető üzenet... Na pont ez lenne a cél, hogy a figyelmetlenek kapjanak észbe.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) t72killer válasza Apollyon (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy ha már aktív GPS kell a pokévadászathoz: programozzák le, hogy 8km/h-nál nagyobb sebességnél egyszerűen lépjen ki a játék és egy óráig ne lehessen újraindítani. Állítólag pokémonokat már nem hoz nagyobb sebességeknél, de egy függőnek ez kevés, azt csak az elfeketedett képernyő tudja kizökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) szupermacs válasza Apollyon (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

,,autópályán a kanyarban amikor 220-szal száguldozol"

Kétlem, hogy 220-al való száguldozás közben bárki a telefont nyomkodja. Nekem ez hihetetlennek tűnik.

(#35) t72killer: Jelzi a játék, ha túl nagy sebességgel haladsz és nem tudsz játszani vele. Vagy nem kell olyan gyorsan sétálni, vagy nem autóvezetés közben kell játszani.

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer válasza szupermacs (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mint írtam, a függőnek ez kevés, talán a telót is ki kéne kapcsolnia...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) dabadab válasza Apollyon (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Nyilván azt sem nyomogatod az autópályán a kanyarban amikor 220-szal száguldozol"

Hanem induláskor, mert az egyik nyomorult minden indulás után pár másodperccel feldobja az üzenetet.

Szerintem ne akarj UI-t tervezni :)

DRM is theft

(#39) t72killer válasza dabadab (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Off, de a HERE ebből a szempontból nagyon kellemesen lepett meg. Nem tudom, mi dobálja neked ezeket az üziket, hacsak nem fizettél érte komoly összeget, javaslom a kukázását...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) BonFire válasza t72killer (#30) üzenetére


BonFire
veterán

Mindenhol tiltott a vezetés közben mobilozás, csak éppen nincs betartatva.

Az a törvény meg, ami nincs betartatva, az olyan, mintha nem is létezne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#41) BiP válasza Drótszamár (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Örülök neki, hogy van pozitív példa is.

(#30) t72killer: Én is hasonlóképpen szigorúan figyelném és büntentém. Az említett "minden 10. sofőr" elég óvatos becslés, én az utakon rosszabb arányt látok.
Indexelni meg nem bír a marhája, mert tele van a keze telefonnal. De hát mit tehetnék, a többmilliós luxusverdákba nem fér bele extraként egy rongyos 20ezres kihangosító.

(#42) Stauffenberg válasza Apollyon (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nyilván azt sem nyomogatod az autópályán a kanyarban amikor 220-szal száguldozol."

Ellenben városban, ahol építkezés, futóverseny, beázott aluljáró miatt újra kell terveztetni az útvonalat, már annál inkább nyomkodod vezetés közben pedig bárhonnan eléd léphet kismacskától a legénybúcsúztató angolokon át az óvodás csoportig bármi.

(#43) tomazin válasza t72killer (#35) üzenetére


tomazin
veterán

Azonnali kuka a jatek. Egy helyben allva a szabad eg alatt kepes 300mt teleportalni. Ill. utaskent hadd nyomogja mar az ember.
Szoval nem olyan egyszeru az.
De mint le is irtak sokan nem maga a jatek a baj.

(#44) Stauffenberg válasza tomazin (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"utaskent hadd nyomogja mar az ember."

Konkrétan az "I am passenger" gombot kell megnyomnod, mikor érzékeli, hogy gyalogos tempónál gyorsabban mész és akkor egy darabig békén hagy.

(#45) t72killer válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a függő sofőr meg az utas gombot fogja nyomogatni, és beleszáll a kirakatba;]

Nem tudom eddig milyenek voltak a kütyülés miatti balesetstatisztikák, de ha ez a játék felhívta rá a figyelmet, az mindenképp pozitív. A szerveknek a megfelelő következtetést kell levonni (=nem a P.GO a hibás, hanem a kütyülés/újságolvasás/stb, amit vezetés közben művelnek a népek) és vasszigorral betartani a szabályokat. A p.go-zós suhanc alól ugyanúgy kivágnám a verdát és a jogsit, mint az emailjeit olvasó cégvezető alól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Bluesummers válasza Béééla (#29) üzenetére


Bluesummers
őstag

OMG. Sohase akarok szembekerülni egy feketeöves karatès pokemonossal, akinek 8479-es levele van!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#47) Stauffenberg válasza t72killer (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A szerveknek a megfelelő következtetést kell levonni (=nem a P.GO a hibás, hanem a kütyülés/újságolvasás/stb, amit vezetés közben művelnek a népek)"

A közlekedésbiztonsági szervek nem hülyék, sok évre visszamenőleg találsz baleseti statisztikákat "distracted driving" címszó alatt, akár aktivitásokra lebontva. Aligha fogja érdekelni őket, hogy éppen Pikachut akartad befogni, ez maximum csak odáig érdekes, hogy az app fejlesztői mit tesznek meg azért, hogy a figyelmet a lehető legkevésbé vonják el.

(#48) t72killer válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Onnantól kezdve, hogy félrehúzod a teló képernyővédőjét, te viszed a balhét:R. A szoftver fejlesztője nem mószerolható azért, hogy hol használod a terméket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Stauffenberg válasza t72killer (#48) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A szoftver fejlesztője nem mószerolható azért, hogy hol használod a terméket."

Senki nem beszélt mószerolásról meg felelősök kereséséről, szimplán arról van szó, hogy a közlekedésbiztonsági szervek folyamatosan kutatják a balesetek kiváltó okait és az elkerülésük lehetőségeit.

(#50) Béééla válasza t72killer (#35) üzenetére


Béééla
őstag

Persze, és aki buszra ül vagy zajos a GPS vétele, az gebedjen meg. (számos esetben jelentették miszerint álló helyzetben is anyázott hogy túl gyorsan mész)
Állítólag pokémonokat már nem hoz nagyobb sebességeknél
Francokat nem, csak gyorsan elsuhansz mellette és mire a szerver feldolgozza a kérésedet, "Error" felirattal elszáll az esetek többségében. (és ez simán eltarhtat egy percig is ha olyan kedve van)

@Bluesummers
OMG. Sohase akarok szembekerülni egy feketeöves karatès pokemonossal, akinek 8479-es levele van!
De te se találkoztál a GameBoy-os vagy DS-es pokemonnal a jelek szerint ;) (és én se vagyok ultrahardkór, de hogy hasonlattal éljek: szánalmas amikor valaki lefikázza a kártyajátékokat hogy "az unokaöcsémék Fekete Pétereznek, ezért a kártyajátékok gyerekeknek valók" és közben még a pókerről sem hallott)

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.