Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Extrem modon tularazott termekvonal ez az Asusnal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Picco válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Picco
addikt

gondolom ha ceges kornyezetben rendelnel 10-100 darabot maris felaron lenne.
amugy gratulalok nekik hogy sikerult egy Type A-t ratenni egy masfel centi vastag laptopra, unnepeljuk az innovaciot :)

amugy pofas darab, mintha kicsit ThinkPad ihlette design lenne, bar nem rovom fel nekik, a jot masolni nem bun, csak esszeruseg ;]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) zooly


zooly
aktív tag

"Sokkal többet akkor sem kapnánk, ha RAID 0 tömbként használnánk a két modult"

Ez hogy jött ki vajon?

https://www.ratingraph.com/

(#4) adabra


adabra
senior tag

Ráküldeném a tevekommandót arra, aki kitalálta az ilyen nyomorított kurzormozgató billentyűket.
Ráadásul "üzleti" felhasználásra szánt gép dedikált PgUp/PgDn gombok nélkül? :(

(#5) joey04


joey04
titán

borzalmasan drága.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) dementor


dementor
senior tag

Nem lenne ez rossz, DE fog valaki ilyet ezen az áron vásárolni is??

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#7) cigam válasza adabra (#4) üzenetére


cigam
félisten

Arról nem is beszélve, hogy az apró del gombot közvetlenül a bekapcsoló gomb mellé tenni ... Vajon mekkora a törlés/kikapcsolás arány?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Mikor jutunk el oda, hogy egy 700 ezres noti belseje ne úgy nézzen ki, mint amit valami utolsó dzsunkán cigánykodtak össze? 2020-ban ez túl nagy elvárás?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9) vicze


vicze
félisten

"Ráadásul így 2020 vége felé már legalább Ice Lake processzorokat szeretnénk látni a felső kategóriában, például a Core i7-1065G7-et"
Ezt az Intellel tessék megbeszélni, hogy miért nem kínál vPro-t 10nm-en...
A gyártók emiatt kényszerülnek a még minding 14nm-es chip-re, konkrétan nincs más választásuk... Ja de AMD...

[ Szerkesztve ]

(#10) nakos1212


nakos1212
senior tag

700000 ft-os laptop, forrasztott alkatrészek, fullhd 60hz kijelző, micsoda biznisz!!! a t430-as thinkpademben van 2K HDR kijelző és megvolt az egész művelet 110 rugó alatt....

(#11) akaido


akaido
addikt

Miért van ez a trend, hogy a RAM nem bővíthető :F
Ezen kívül az akksi is bekerült a gép burkolata alá, ez ilyen telefonoktól átvett irányvonal :F

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#12) cigam válasza nakos1212 (#10) üzenetére


cigam
félisten

Köszönjük Emese...
Azt nagyvonalúan kifelejted, hogy ez nincs 1kg, hogy mennyivel combosabb a CPU/VGA, hogy DDR4-es RAMja van, hogy 2db M.2 foglalata van, hogy Thunderbolt3 interface van ...

akaido
Piacgazdaság, mert megtehetik. [link] Ugyanakkor nem jellemző, hogy heti szinten csereberéljük, és 16GB nem mostanában fog korlátot jelenteni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem tűnik rossznak de elég dúrván főlé lőttek az árnak. :(

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#14) nakos1212 válasza cigam (#12) üzenetére


nakos1212
senior tag

Te most tenyleg nekialltal osszehasonlitani egy 700 ezres laptoptlot egy 60 ezressel, majd kijelentetted hogy en vagyok a hulye? En azt mondom hogy egy 700 ezresnek mindenben jobbnak kene lennie, a kijelzot is beleertve, nem benabbnak, ennyi penzert kavet is fozzon....

(#15) Alchemist válasza cigam (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

"ez nincs 1kg"

Legalább nem puffan nagyot a kukába esve, ezzel a billentyűzet-utánzattal...
;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) Alchemist válasza Alchemist (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Na de tényleg, egy úgymond üzleti gép miért kap ilyen nyomorék klaviatúrát..???
:(((

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ha ez az üzleti vonal, akkor ez a rossz üzlet kategória. :R

Mert lakni, muszáj.

(#18) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Sokkal többet akkor sem kapnánk, ha RAID 0 tömbként használnánk a két modult, legfeljebb adatbiztonsági szempontból történne visszalépés."

Ennek se' füle, se' farka így.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem a gép hűtése is jelentősen alulméretezett, ez így eléggé harmatos, az árcédula nagyon ki lett találva, de maga a készülék tervezésénél a nadrágszíjat nagyon meghúzták, ez a gép több sebből vérzik.
Ráadásul ezt takarítani... biztos nagyon szeretni fogják a szervízekben...

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) Duree


Duree
veterán

Botrányos az ára, ennyi pénzért a lapra integrált a memória, mi van ha lejárt a garja és a memória meghibásodik, alaplap csere? Lehetetlen mert annak az ára több mint a gép árának a fele. Gratulálok az Asusnak.

duree54

(#21) yennayo válasza nakos1212 (#14) üzenetére


yennayo
junior tag

csak a t430 nem 60k, már lehet hogy annyi. de egy régi nehéz gyenge, hiába a 2k kijelző a közelében nincs ennek a gépnek. :U hány éves is a t430? 10+? :C

[ Szerkesztve ]

(#22) cigam válasza nakos1212 (#14) üzenetére


cigam
félisten

Én? Ki hozta fel a T430-at hogy 110k-ból milyen kijelzőt kapott?!
Amúgy mivel hajtod ki rajta a HDR-t?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23) Issty18 válasza zooly (#3) üzenetére


Issty18
csendes tag

A cikíró arra gondolt, hogy a PCIe x4 miatt a maximális adatátviteli sebességet megközelíti a laptopban lévő SSD, így ha mégegyet raknának bele RAID 0-ban, akkor sem lenne szignifikánsan több a maximális adatátivteli sebesség, hiszen a sávszélesség a szűk keresztmetszet. A véletlenszerű adatelérés nem tudom mennyire gyorsulna/lassulna RAID0-ban, de ennél az SSD-nél ritkán kell gyorsabb.

A biztonság pedig kb "feleződik" RAID 0-ban, hiszen ha az egyik SSD megszűnne működni, az összes adat elveszhetne.

(#24) vicze válasza Issty18 (#23) üzenetére


vicze
félisten

Végül is nem szignifikáns...
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#25) moma


moma
őstag

Az a kikapcsológomb a del mellett tényleg érdekes :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#26) zsolt501 válasza moma (#25) üzenetére


zsolt501
nagyúr

:Y Nem tudom mit szívott a tervező de ezt már észre sem vettem :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) fotel válasza adabra (#4) üzenetére


fotel
aktív tag

Ráadásul hely is lett volna, mi az a sav ket oldalt!?

A 10 éves vpcz11-em jobb elrendezésű.

(#28) navigandus


navigandus
csendes tag

Az ACER SWIFT 5 fele ennyibe kerül, szintén 1 kiló alatt, és ráadásul tuccsos. Miről beszélük? Mindig meg kell néznem benne van-e a táskában :)

(#29) sh4d0w válasza navigandus (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az üzleti kategóriás?

https://www.coreinfinity.tech

(#30) DonDragonka válasza vicze (#24) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ennek a forrását, az eredeti cikket megadnád? :R
Megnézném az IOPS részeket is meg úgy a többit is a tesztben. Köszi 👍

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#31) Alchemist válasza navigandus (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Ennek az Acernek is ugyanolyan pocsék a billentyűzete és szerintem is inkább consumer kategória.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) Jagon


Jagon
tag

2020-ban csak én érzem cikinek az intel procit HD grafikával?

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#33) sh4d0w válasza Jagon (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Üzleti vonalon? Igen, csak te.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Ennyi pénzért már majdnem két Vostro-t veszek de legalább egy Latitude-öt is.
A Precision-ról nem is beszélve. És mindegyik erősebb belsővel. Nevetséges.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#35) KISDUCK válasza DonDragonka (#30) üzenetére


KISDUCK
addikt

[forrás]

Tipp: ha googleben képkeresésnél megadod a screenshot linkjét akkor hamar megtalálod az azt tartalmazó oldalt.

(#36) DonDragonka válasza KISDUCK (#35) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ahhh, köszi :R
Akkor ez nem erről a notirol szól... És nem erről a tárolóról...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#37) general


general
addikt

És még a macbookra mondják, hogy drága. :D Az legalább kinéz valahogy, meg össze van rakva. A képernyőről ne is beszéljünk. :D

(#38) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ha üzleti szolgáltatásokat hozunk fel példának, ott inkább a HP és a Dell remekel, illetve már a Microsoft. Nem rossz a Lenovo sem, de nem az, amit példának elsőként eszembe jutna.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Malák


Malák
aktív tag

Kemény, hogy ilyen szinten vissza kell venni a teljesítményt, bár legalább pörgősnek fog érződni. Jó lenne már valami nagy lépés az inteltől, ami ezen a helyzeten javít, mert burst jelleggel egyre többet fogyasztanak ezek a procik és néhány másodperc után már véreznek. Szerencsére már a rendes 10nm 10.gen is jobb, hátha majd a tiger lake picit kevésbé lesz problémás.
De ezek a hűtések még a 7.gen 2magos vackokra voltak épphogy jók komolyabb visszaesés nélkül és ott is szenvedtek, de ahogy bejött a 8.gen, minden alulméretezett lett.

(#40) bteebi


bteebi
veterán

Azért a panel homogenitásnál a szélek felé 14-15%-os eltérések vannak, ami nem kevés... Az akkuidőket jobb lett volna órában megadni, és nem percben.

Jó kis gép ez amúgy, bár feleslegesen drága. A proci fogyasztása és melegedése engem meglepett, habár valószínűleg nincs benne semmi extra, csak én nem vagyok/voltam képben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) Khelben válasza bteebi (#40) üzenetére


Khelben
nagyúr

Árat nem érdemes nézni. Egy 1000+ db-os céges rendelésnél konkrétan feleződni szoktak az árak. Annó 420k-s listaárú gépeket 200k-s darabáron vettük, mert 2200 db kellett belőle.

(#42) Rossi válasza bLaCkDoGoNe (#8) üzenetére


Rossi
addikt

Thinkpad-ek? ;)

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#43) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Kíváncsi leszek hogy 5 év elteltével 25- 30 ezerért fogják adni mint a Hp elitebook 725-öt vagy 60 -70. ért mint a Lenovo thinkpad x 240-et. :D

(#44) hallador válasza Silentfrog (#43) üzenetére


hallador
addikt

A HP használtan jóval többe kerül, mint a Lenovo, mert az üzleti HP-k, Dell-ek minősége kb 10 éve veri agyon a T-s Lenovo-kat. A használt piac nem felejt.
Persze egy kategóriában, mert a 725 újonnan is 30%-al olcsóbb volt mint a 820. A ThinkPad 40-es szériái az üzleti kategória szégyenei. Nem egy 725-el, pláne egy 820-al nem hasonlítanám össze, de egy mai ProBookkal sem.

#32 Jagon

Üzleti szegmensben nem nagyon lesz jobb.

#24vicze1

Üzleti szegmensben, end PC-ben Raid0? Hmmm. Igazatok is, van a sok idióta nem tesz A Dacia Sanderoba Golf GTI motor-t pedig ha 5 alatt lenne százon... A prioritások.... ;]

#8 bLaCkDoGoNe

Nem kell messzire menni ott van azonnal a Lenovo.

#10 nakos1212

Ha már azt a korszakot hozod elő, akkor a HP EliteBook 8470p, meg a Dell Latitude E6430 a Lenovo T 430-at összerágja megtapossa, és kiköpi. A T430 azért "jó" mert van aki szerint a ThinkPad, csak azt nem teszik, hozzá, hogy ez már a Lenovo-nak az a korszaka volt, amikor lefelé ment a minőség. A kor királya már nem a Lenovo volt. Ma sem az.
Láttál már mai Lenovo-t, az X-ben minden forrasztva van.

A másik, hogy majd légyszi mutasd meg, hogy a T 430 mit csinál a 4k-s youtube videóval. Semmit? Akkor jó. És a Windows 10-el. Azzal sokat, csak lassan.

--------------------------

Amúgy a gép nem lenne rossz, csak a billentyűzete, meg a touchpad nem üzleti. Meg ugye az ára? Ez kb max 450 000-et ér többet nem.

#9 vicze1

Processzorban az AMD jobb. Legalábbis gyorsabb kevesebbet fogyaszt elméteilag, konkrétan ha csak a vPro és az AMD Pro megoldását nézem akkor az AMD köszönő viszonyban sincs a vpro-val, nem az AMD javára.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) Rossi válasza hallador (#44) üzenetére


Rossi
addikt

Üzleti HP alatt mit értesz, ProBook-ot meg EliteBook-ot?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#46) hallador válasza Rossi (#45) üzenetére


hallador
addikt

A ProBook nem igazán a felső kategória. Az EliteBook, ZBook elsősorban.
A ProBook sajnos a 400-as széria az nem igazán használható komoly üzleti felhasználásra, ahogyan a Dell Vostro sem. Igazából ezek arra jók, ahogyan a én használom asztalon. Nem kódforgatásra, meg videó vágásra, meg hasonlók, az van, hogy a legtöbb cég megveszi mert üzleti, ami igaz csak mire? De "Spóroltak" és ezzel "öregbítik" a márka hírnevét. Meg aki használja örökre megutálja a márkát. mert hát igazából csak irodai munkára való.

A ProBook 600 ahogyan a Dell Latitude 5000 sajnos ismét csak műanyag, de ebben a HP jobb. A Latitude 5000 is jó gép, de nekem nem nagyon kellene, annyira nem szeretem a Latitude 5000-et. Nekem nem jött be. Baromira túl van árazva. A Dell nagyon nem éri meg. Sajnos a Latitude 5000-nek csak a neve Latitude, de cserébe a hűtése sem jó, valamint egy év múlva üvölt ventilátora, arról nem beszélve, hogy az utolsó Latitude 5000-ei, eléggé hajlékonyra sikerült minőség szempontjából, ami azért nettó 350 - 400000-es kezdő árért több mint szégyen. Ebben a ProBook 600 jobb. A hűtésük egy fokkal jobb mint az előző szériáké, igazából az előnyük, abban rejlik, hogy a komolyabb hardver, és vPro tudás is kerülhet bele. ezek a tipikus nagyvállalati titkárnő laptopok. Az persze más kérdés, hogy egy komoly multi ezekkel szóba nem áll, max olyan helyre, ahol asztalon használják, mert ugye azért ez is műanyag, annyira nem strapabíró, mint a neve utalna. Nem véletlenül nincs EliteBook 600. ProBook van helyette mindenki tudja hova tartozik. Dell-ből van Latitude 1000, 3000, 5000, 7000, 9000 Minden Latitude, ebbe a hibába esnek bele Magyarországon. Az 5000 számomra nem igazán komoly üzleti gép, persze, az más kérdés, hogy managerek szeme elkezd tágulni, amikor meglátja a Latitude nevet, valamint ugye egy kettő cég pl: a délután 4-ig állami számla nyomtató cég is ezt tolja ész nélkül.
Az más kérdés, hogy egy komolyabb cégnél, ezt meg nem veszik, de legalább a Latitude 5000 annyiba kerül, mint ez EliteBook Magyarországon. Valaki megint jól járt...

Ami viszont Szerintem igen jó, az a Latitude 7 és 9000, valamint az EliteBook, és az Elite DragonFly simán jó gépek. Sajnos az áruk magas, de igazából ez az amit megvennék magamnak.

Természetesen kategórián belül. Azaz, ha T-s Lenovo-t írok, akkor ennek a megfelelője, az EliteBook, Latitude 7000, Ha Latitude 5000, ProBook 600, akkor ennek a megfelelője, a ThinkPad L, a ProBook 400, Dell Vostro, Latitude 3000 megfelelője, pedig a ThinkPad E.
Az már más kérdés, hogy vannak olyan szériák, amik nem nagyon érik meg az árukat vagy annyira lementek minőségben, hogy nem érik meg az árát.
pl: Latitude 5400, Lenovo ThinkPad Tx40, ProBook 430 G5. Latitude 5440.

Na ezek még a szérián belül is a kategória szégyenei.

Persze ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Rossi válasza hallador (#46) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem ProBook volt az X1 Carbon előtt, feleségemnek EliteBook-ja van, nem rosszak a HP-k, ár-érték arányban szerintem rendben vannak.
Más kérdés, hogy a ProBook évenkénti takarítással és pasztázással is főzte a CPU-t, meg két és fél év után elhullott benne a gyári SSD.
Az X1 Carbont eléggé szájhúzva vettem meg két hónapja az ára miatt, de eddig nem bántam meg.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.