Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Koran kezdodnek megint a pletykak. A szovivo meg persze, hogy nem tagad valamit, amig annak nincs negativ jelzoje :)
Azonban a dolog nem lenne ordogtol valo, legalabb valami kerekebb, "futurisztukusabb' dizajn lehetne...

(#2) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Én örülnék a nagyobb kijelzőnek csak akkor legyen újra iPhone 4 design. Az 5 - 5s vékonyítása nekem nem tetszik.

(#3) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Mert ugye a 3,5 majd a 4 a tökéletes méret! Ettől függetlenül ha okosak meghagyják ezeket a kisebb méretű kijelzővel szerelt modelleket is, mert a mobilpiac egyik legnagyobb baja, hogy csak nagy kijelzős csúcsmodellek vannak!

(#4) eventus


eventus
veterán

" hogy milyen erővel nyomjuk meg a kijelzőt, ám hogy ez mire lesz majd jó a hétköznapok során, arról egyelőre nem sokat tudni."

BlackBerry Storm megoldás, hasznos volt, mai napig hiányolom :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5) #03372544


#03372544
törölt tag

Itt kép is van: [link]

(#6) saiyajin válasza #03372544 (#5) üzenetére


saiyajin
senior tag

Jol nez ki a kepen nagyon, bar ez szerintem meg nagyon legbol kapott pletyka, eleg keves eselyt latok ra.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#7) dualview


dualview
csendes tag

Remek megoldas lesz, ha valoban ilyen lesz, ha leesik a telefon, egybol a kijelzore esik, a szeleinel fel centi magasan kiallo tokok nem hiszem, hogy lesznek, hogy elobb az erintkezzen a folddel, mint most.
Lesz meg siras-rivas, ha ilyen lesz.
Arrol nem beszelve, a szelen is kell lenni helynek, mert amugy akaratlanul is megnyomod, ahogy a kezedbe veszed, foleg hasznalat kozben.

[ Szerkesztve ]

(#8) culas25


culas25
tag

"Az Apple azonban kicsit másképp képzeli el ezt a vonalat, mint a többiek [...] előlapi kijelző kvázi lekanyarodik a telefon széleinél"
Tehát akkor pont úgy képzeli el, mint a Samsung, a kb 1,5 éves prototípusa esetében.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem így lesz.

(#9) gabancs válasza #03372544 (#5) üzenetére


gabancs
addikt

Ez valami botrányosan ronda! Eddig csak kicsik de szépek voltak az Iphone-ok. Most nagyok és bűn rondák lesznek. Persze tudjuk, 3,5" az ideális méret. Ugye Steve?

(#10) walko válasza #03372544 (#5) üzenetére


walko
tag

iHónaljstift.

(#11) Blyan


Blyan
félisten

Ezt a hülyeséget, és kicsit korán kezdődik...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) #03372544 válasza saiyajin (#6) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nyilván, ez csak fantáziakép, ahogy a hír is csak egy feltételezésen alapul.

(#13) lmisi


lmisi
senior tag

Ez egy hoax-megtévesztés. Lehet Apple-ék direkt dobták be ezt a fals irányt, hátha lesz olyan aki erre indul ;]
A domború felület ergonómiai katasztrófa, ráadásul 2 féle módon is egyrészt borzasztó érzés a szemnek ha a szélekre akar fókuszálni, másrészt a homorú felülettel ellentétben itt megnőnek a távolságok főleg a hüvelyk ujjas képernyő szélén lévű dolgok elérésénél.

Ja és a képernyőre való szabadkézi rajzolást vagy esetleg tollszerű eszközök használatát is.

[ Szerkesztve ]

(#14) culas25


culas25
tag

Erről a dizájntervről már messziről ordít, hogy hülyeség :D

Én arra leszek kíváncsi, hogy a védjegynek számító kerek gombot mikor fogják elhagyni. Mert szerintem egyre inkább útjában lesz a nagy kijelzőnek, hiszen az arányok megtartása miatt a kijelző felett is hasonló sávot kell hagyni, mint alatta.

[ Szerkesztve ]

(#15) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hülyeség... mi értelme?

(#16) b4zsi- válasza #03372544 (#5) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ilyen modell inkább ne jöjjön... Ez nagyon csúf.

(#17) #19158016 válasza walko (#10) üzenetére


#19158016
törölt tag

Nézd meg jobban, tusfürdő az.

(#18) shteer válasza gabancs (#9) üzenetére


shteer
titán

egykezes kezeléshez pedig nagyon is ideális méret - ha az átlagos kézméretet vesszük
+ zsebben hordani is

..szerintem jónak tűnik

(#19) cairojack


cairojack
aktív tag

Ez az egész egy nagy baromság. Nem hiszem, hogy ezt meg fogja lépni az Apple. Bár a hajlított kijelzőnek sok területen lehet létjogosultsága, telefonban nem. Maximum az összehajtogathatónak, de az is elég macerás. Ha meg elmennek a phablet irányba, szvsz bukás lesz. Nekem már a 4 col is sok egy telefonban.

Sosem voltam Apple párti, de SJ-nak abban igaza volt, hogy a 3,5 col az ideális méret. Esetleg 3,7-3,8 még belefér, ha kicsi a telefon körüli káva. Ezek a jó méretek. Már amennyiben telefonról beszélünk. A Phabletek inkább a hajdan volt PDA-kat váltják, és bár láthatóan van rájuk igény, azért az emberek nagy többsége inkább a kezelhető méretet preferálja. Elég sok olyan embert ismerek a környezetemben (köztük magamat is) akik kifejezetten a kicsi, kompakt, könnyen horozható telefonokat keresik. Soha el nem tudnám képzelni, hogy 4 colnál nagyobb telóm legyen.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#20) dsr


dsr
senior tag

A nagyobb kijelző jó ötlet , de szerintem a hajlított kijelzők teljesen feleslegesek.

(#21) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Kicsit korán kezdődnek a találgatások.

valami

(#22) dejaris válasza dualview (#7) üzenetére


dejaris
addikt

Le van irva cikkben, hogy kulonbozo nyomasokat tud erzekelni a kijelzo, igy nem lesznek veletlen utasitasok.

(#23) Quasi_modo válasza dejaris (#22) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ebbe belefér az is, hogy ha csak hozzáérsz máris reagál valamit.

valami

(#24) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem szeretem az iphone -t, de: Szerintem is a iPhone egyik nagy pozitívuma volt a még vállalható képernyő méret és az ehez párosult arányos gyönyörű külső. Úgy gondolom ezt senki nem vitathatja. Kár lenne ezt elrontaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lomha 8V válasza #03372544 (#5) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az ízlésficamom megint előjött, nekem ez tetszene. :D

(#26) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mint egy kupac játéktelefon. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) #03372544 válasza Crafter32 (#24) üzenetére


#03372544
törölt tag

Illetve még mindig nagy pozitívuma, hogy kompakt méret mellett nyújt normális teljesítményt.
Androidnál pl. egyre többször fordulnak hozzám azzal, hogy gyors, erős készüléket keresnek max. 4" körüli méretben.
Egyszerűen nincs ilyen, amiben tényleg normális hardver van az nagy.

[ Szerkesztve ]

(#28) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ugyan már, remélem eszük ágában sincs. Ez a meghajlított kijelző a legnagyobb baromság. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) cairojack válasza #03372544 (#27) üzenetére


cairojack
aktív tag

Mindkettőtöknek tökéletesen igaza van. +1+1

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#30) Lenry


Lenry
félisten

ahol az előlapi kijelző kvázi lekanyarodik a telefon széleinél.

remélem ezt nem akarják majd valami egetrengető innovációnak eladni...

üdv, egy Nokia N9 tulaj :U

(#15) -secret- N9-nél pl ennek segítségével oldották meg a teljesen gombmentes kezelést. a képernyő széléről indított swipe-olások rendszerszintű mozdulatok, így kvázi az alkalmazást lököd arrébb, és zárod ezzel be vagy teszed háttérbe, függően attól, hogy a képernyő oldalairól vagy a tetejéről / aljáról indult a mozdulat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) balazs1022


balazs1022
őstag

egyedül az LG megoldása tetszik. Fektetve olyan mit egy mozivászon. Filmezni meg játszani elég jó lesz rajta. Álló helyzetbe meg telefonálni. Meg lehet a felhasználó kézbe is jobban passzol.( egy kezes használatnál biztosabb elsz a fogása)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32) Cyberpunk válasza balazs1022 (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet jobban passzol a tenyérbe, de a gyakorlati hasznát nem látom ennek ellenére sem. Asztalon például nem lehet használni ezek után.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) Ali G. válasza cairojack (#19) üzenetére


Ali G.
senior tag

köszi hogy megint leírtad hogy 4 col felett neked nem kell teló :D szerintem már mindenki erről ismer fel téged :D egyébként igen, hatalmas baromság lenne az apple részéről ilyen hajlított szarokat kipakolni :D

(#34) Valzor válasza Lenry (#30) üzenetére


Valzor
aktív tag

A Nexus 4-en is szépen megoldották a kijelző széleinek lekanyarítását, oldalról swipolni baromi egyszerű és kényelmes: kép

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#35) Ali G. válasza Cyberpunk (#32) üzenetére


Ali G.
senior tag

nincs is gyakorlati haszna, csak mellveregetésre való :D

(#36) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A nagyobb kijelzős iPhone-nal azabaj, hogy odab@szna az Apple eddigi következetes képernyőfelbontás-elveinek. azaz
1. azonos képernyőméret mellett a pixelszámot négyszerezéssel növelik
2. kijelző méretnövelése esetén a pxelszám úgy nő, hogy a pixelek mérete nem változik.
Ennek köszönhető, hogy az ikonok, gombok, feliratok stb. mérete 2007 óta változatlan, ami nagyban megkönnyíti a felhasználók és a fejlesztők életét, itt a felhasználói felület elemei nem zsugorodnak össze vagy növekednek meg, mint Android vagy WP eseté.

Magyarán a 4,7" és az 5,5" két új kijelzőfelbontást is jelentene, méghozzá valami egyedi, Apple-only felbontást, esetleg 2010 után egy újabb felbontásnégyszerezést.

Egyetlen nagyobb iPhone (ami valóban logikus lenne) esetén még el tudom képzelni a fentieket és az iOS átgyúrását, de hogy egyből két modell...

Nem a lényeg a fontos.

(#37) daniel909


daniel909
addikt

nem igazán adok erre a pletykára, sőt a hajlított kijelzőt sem tartom valószínünek, DE a nagyobb kijelzőnek örülnék.
ha most lehetne kapni egy 4,7-es iphone-t nem is gondolkoznék. kicsi már a 4". remélem lesz esze az almásoknak, és tényleg növelik a kijelzőt. akár hajlított kijelző nélkül is.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#38) Quasi_modo válasza Valzor (#34) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ott csak az üveg van lekerekítve, a kijelző nem. (A 808 is ilyen)

valami

(#39) WinPho


WinPho
senior tag

Jót nevettem! :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#40) Ali G. válasza daniel909 (#37) üzenetére


Ali G.
senior tag

nagyobb kijelző elképzelhető de nem hinném hogy a kiforratlan hajlított kijelzőkre mennek rá :D

(#41) Cyberpunk válasza dreamdancer (#36) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Biztos nem lesz egyből két modell, legalább is csúcs nem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) bok92


bok92
addikt

A nagyobb kijelző tuti, de a többi már csak blabla.. :DDD

(#43) halkow


halkow
őstag

Nem hiszem hogy az apple belevág ebbe, a kijelző nagyságnővelése reálisabbnak tünik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#44) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Remélem nem növelik a kijelző méretét (kivéve, ha valamit kitalálnak, hogy egy kézzel is lehessen használni), az 5s felső sarkait is éppen hogy elérem, ha tokban van.
Amúgy ezt a phablet kategóriát nem értem: telefonnak, zsebben hordható készüléknek nagy, de normális olvasáshoz, filmezéshez kicsi.

(#45) Cyberpunk válasza zsolidodd (#44) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is ezt a méretet preferálom, de voltak már tepsijeim is, teljesen megértem azt, akinek az a jó. Net + multimédia nagyobb élményt nyújthat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#46) batai15


batai15
félisten

A 4.7 elmegy de az 5+ valóban nagy.

(#47) Kasya válasza Ali G. (#40) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kiforratlan lenne a hajlitott kijelzo? Nem a hajlithato kijelzore gondolsz?

(#48) Quasi_modo válasza Kasya (#47) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Esetleg a hajlított is hajlítható, csak fixen beépítve.

valami

(#49) cairojack válasza Ali G. (#33) üzenetére


cairojack
aktív tag

És azt nem köszönöd meg, hogy hányszor leírták már, hogy nagyobb iPhone kell???

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#50) cairojack


cairojack
aktív tag

Amúgy most ez a FanArt jött fel pletykába. Semmi nem lesz belőle, biztosak lehettek benne.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.