Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

Milyen segítség? Jó lenne tudni angliába hova mentek. Mindennek nézzetek utána, NI szám, szállások, miegymás. Nem érdemes kevés pénzzel jönni, a szállás általában heti 130-150 font (double) és szinte mindenhol 2 hét előleget + 1 hetet kérnek. A szállás legyen meg már akkor mikor kijöttök elég rossz csomagokkal szobára vadászni.

(#2) Haeri válasza Drenadar (#1) üzenetére


Haeri
csendes tag

igazából akármilyen segítség, tanácsok. 400ezerrel van értelme kimenni?

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#3) Haeri válasza Drenadar (#1) üzenetére


Haeri
csendes tag

Croydont gondoltuk.

Pl munkakeresésben segítség, mivel nem igazán tudjuk mi hogy megy, hiába nyálaztam át a magyaroklondonban.com-ot.. Sajnos kevés az infó ott

[ Szerkesztve ]

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#4) lapa


lapa
veterán

tényleg ne vedd sértésnek, de ha csak eddig sikerült önerőből eljutni, akkor szerintem felesleges többszázezer forintot kidobni a "tervre".

(#5) Haeri válasza lapa (#4) üzenetére


Haeri
csendes tag

félreértesz:) tudom mi kell a NI számhoz, tudom a lakás árakat, sokmindent, szimplán csak úgy nem merek nekivágni, hogy senki ismerős nincs kint, egyszerűen nem merem bevállalni.
Ha van valakim, akit felhívhatok tanácsért ott kint, hogy most mit hogy kéne, már könnyebb lenne.

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#6) lapa válasza Haeri (#5) üzenetére


lapa
veterán

akkor csak rettentő rossz kérdező vagy. ettől még amit írtam fenntartom az eddig látottak alapján.

(#7) Drenadar válasza Haeri (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

Én jelenleg London északi részén vagyok. Amennyiben jól beszéltek angolul, vagy van nagyon keresett szakmátok úgy lehet könnyű lesz. Vannak munkák amikhez nem kell nyelvtudás, vannak ügynökségek, ahova érdemes lehet beregisztrálni, és akkor vagy adnak munkát, vagy nem.
Sokan kávézókban kezdenek, ha felvesznek valahová akkor már siker...
Nem tudom, hogy Croydonban (dél London) mik az árak, 400 ezer ft alig több mint 1000 font. Csak a lakbérrel max 2 hónap, és ugye még ennetek és közlekednetek is kell.

Közlekedés, itt oyster kártya van, 5 font a kiváltása, és példának okáért egy heti bérlet ami a buszokra és a villamosokra jó 19,60font, metróra drágább értelem szerűen.

Milyen munkákban gondolkodtok?

(#8) Haeri válasza Drenadar (#7) üzenetére


Haeri
csendes tag

őszintén? akármilyen. nekem nincs szakmám, páromnak van, animációs filmkészítő. Nekem egy érettségim van, bármilyen munkát elvállalok. Angol tudásom az megvan, felsőfokúm van, gondolom a német nem számít de abból meg közép

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#9) Drenadar válasza Haeri (#8) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor még otthon írd meg a CV-d, állítólag itt rossz pont, ha a CV-n van: születési idő, kép vagy bármilyen diszkriminációra okot adható adat. Persze van aki szerint ez bullshit. Szóval ha az angolod maga a tökély érdemes már az első napokban CV-vel felszerelkezve nekiindulni boltokba, kávézókba, hátha alapon.
Autómosót, törököket érdemes elkerülni kivéve ha rendesen bejelentenek és megadják legalább a minimálbért.
Vagy próbálkoztok ti is agencyknél tele van velük London, és ha szerencséd van folyamatosan adnak munkát.

Illetve vészhelyzet esetére jó ha van annyi tartalék, hogy haza tudjatok menni, ha úgy alakul...

Mihamarabb célszerű beszerezni angol sim kártyát, ehhez itt nem kell telefonszolgáltatóhoz menni, szinte bárhol lehet kapni csak SIM-et, ha nem független a telefon, még otthon függetlenítsd ki, hogy ne kelljen telefont is venned.

Igazából a rizikó faktor az NI interjú. Azt csak akkor kérheted (telefonon) ha már kint vagy, és ki tudja mikorra adnak interjút (volt ismerős aki már arra a hétre kapott időpontot, volt aki egy hónap múltára), interjú után egy hét és négy hét között várható az Ni szám. Sok munkahely nem akar szórakozni NI szám nélküli foglalkoztatásra, de néhány foglalkoztat, csak nagyon sok adót levonnak.)

(#10) Haeri válasza Drenadar (#9) üzenetére


Haeri
csendes tag

:R köszönöm szépen a segítséged. Te mit gondolsz, hova éri meg menni? Croydon, Hartlepool.. Tehát főváros vagy inkább "vidék"?

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#11) Drenadar válasza Haeri (#10) üzenetére


Drenadar
veterán

Nincs mit sajnos csak ennyit tudok. ha van konkrét kérdésed tedd fel hátha tudok...

fővárosban szerintem max 4-es zónáig éri meg, állítólag könnyebb munkát kapni, vidéken sokkal olcsóbb az élet, csak találj munkát... állítólag gyárakba könnyű, csak legyen éppen felvétel és bírd a munkát...

[ Szerkesztve ]

(#12) Haeri válasza Drenadar (#11) üzenetére


Haeri
csendes tag

Ez az NI szám alapból nagyon cseszte a csőrömet :S páromnak nem olyan jó az angol tudása, gondolom ha tolmácsot kell behívni hozzá, akkor már régen rossz :S

%-os arányban milyen esély van mondjuk 2 héten belül munkát szerezni úgy hogy minden nap megyek és járom a boltokat, éttermeket, kávézókat?

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#13) Drenadar válasza Haeri (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

NI: nagyon nagyon egyszerű, kérdez pár dolgot az ember, türelmes, segítőkész... nekem sem túl jó az angolom, de gyerekjáték volt. Amúgy akár te is lehetsz a tolmácsa! (De ha alapszinten tud angolul, akkor menni fog neki, persze lehet csak nekem volt szerencsém.)

Másik kérdés: erre nem lehet értelmes választ adni, mert sok mindentől függ... de bizonyára szerencséd lesz :)

(#14) Haeri válasza Drenadar (#13) üzenetére


Haeri
csendes tag

nem tudok mást mondani, csak azt hogy minden tiszteletem a tiéd:) Sajnos odakint a legtöbb magyar (határátkelő blogot olvasva) csak megpróbálja elűzni a másik magyart.

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#15) Viszlát


Viszlát
addikt

1. 400e nagyon-nagyon sovány, még egyszer ennyit gyűjtsetek össze mielőtt nekiindultok (legalább).

2. London helyett vidéki nagyváros (Birmingham, Manchester, Leeds, stb), munka ugyanúgy van, az élet viszont jóval olcsóbb (lakás, közlekedés).

3. Rendes munkahelyre nem fognak felvenni NI nélkül, csak magatokkal szúrtok ki ha erre pályáztok. Munkát keresni már el lehet úgy indulni, ha megjött a levél az interjú időpontjáról, azzal együtt már foglalkoznak veled.

4. Van itt a fórumon egy Anglia topic, tessék elolvasni a Téma összefoglalót elejétől a végéig, rengeteg hasznos információ, plusz a topicban sok tapasztalt, évek óta kint élő, segítőkész ember van (ha nem arra kérdezel rá, ami az összefoglalóban egyértelműen le van írva).

És úgy általában. Jó alaposan készüljetek fel, az urad meg nagyon sürgősen álljon neki felturbózni az angolját, napi 1 órával is sokat lehet javulni. A racionalitás az, hogy nem fog tudni egyből elhelyezkedni a szakmájában (nagy szerencsével persze bármi előfordulhat). Ja és minden nap mondjátok el magatokban 5x, hogy ott sincs kolbászból a kerítés. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Drenadar válasza Viszlát (#15) üzenetére


Drenadar
veterán

szerintem is a legnagyobb probléma itt a 400 ezer... én sem egyedül jöttem ki, de nekem ennek a másfélszerese állt rendelkezésemre (és 2 hónap alatt el is fogyott)

(#17) Haeri válasza Drenadar (#16) üzenetére


Haeri
csendes tag

itt nekem az a legnagyobb probléma, hogy szezonális a munka. Pénztáros vagyok egy áprilistól októberig nyitva tartó múzeumban, így októberben huss munka. Minél tovább itt vagyunk, annál többet költünk lakásra, kajára, akármire, de munkát nem találunk. mióta itt vagyok keszthelyen (április 29) folyamatosan járok interjúkra, minden boltban/kávézóban már tudják ki vagyok mert ott az önéletrajzom, sehonnan nem hívtak vissza. Átmentem a szomszédos városokba, onnan se hívnak vissza. Tehát nem találok állást, mert a legtöbb szezonális.
Nem tudom mit kéne csinálnom, hogy még 400e-t szedjek össze, sajnos a munka az egyetlen lehetőség, ami ugye nincs..

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#18) Drenadar válasza Haeri (#17) üzenetére


Drenadar
veterán

jó, csak érted itt jóval drágább minden...
de sok sikert kívánok ha otthon is reménytelen a helyzet, akkor meg lehet próbálni, csak ha nem jön össze a munkatalálás egy hónap alatt és mehettek haza, nagyon fogod sajnálni azt a 400 ezret.

Illetve van még egy probléma, hogy általában a rendes melók havonta fizetnek, csak az agencys melók fizetnek hetente ha jól tudom... szállodákban is meg lehet próbálni oda is keresnek itt mindig embert

(#19) Haeri válasza Drenadar (#18) üzenetére


Haeri
csendes tag

értem, hogy drágább minden, de egyszerűen már unom ami itt megy :( se munka, se semmi, sokan felvehetik a segélyt, nekem meg annó munkanélküli se járt, semmi se, azt éljek meg 0 forintból...:(

Ráállok ott a munkaszerzésre, és ha talállok akkor hipphipp, ha nem, akkor tanulópénz :( de mindenképp hajtani fogok, hogy összejöjjön :) Igazából azért mennék ki, mert ott szerintem egy gyerekvállaláshoz a körülményeket jobban meg lehet teremteni.
Tudom, tudom, nincs kolbászból a kerítés, de inkább ott, mint itt.

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#20) Drenadar válasza Haeri (#19) üzenetére


Drenadar
veterán

Az biztos, hogy nehéz lesz. Egy tök idegen helyen, kevés pénzzel...

(#21) Haeri válasza Drenadar (#20) üzenetére


Haeri
csendes tag

Hard, but not impossible :)

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

(#22) Drenadar válasza Haeri (#21) üzenetére


Drenadar
veterán

reméljük :)

Még egy fontos dolog... laptop és/vagy internet és tájékozódásra alkalmas eszköz nélkül nagyon nehéz itt :)
laptop értelemszerűen a netes melókereséshez elengedhetetlen, telefon meg segjt hogy oda is érj ahova akarsz menni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Haeri válasza Drenadar (#22) üzenetére


Haeri
csendes tag

laptop és telefon vagyon :3 :DD

A/4-es jó állapotú papírlapomat hasonló Audira cserélném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.