Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jé, nem is tudtam még erről, hogy van ilyen találkozó is. :Y

(#2) 14adam


14adam
addikt

Mester,a harmadik linket elrontottad.És mégegyszer köszönöm a nyereményjátékot :R

(#3) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Én tudtam erről de most nem vonzot... :B

(#4) madstunt


madstunt
addikt

Gólyavár?az itt szegeden a gólya utca sarkán egy jó kis kocsma olcsó árakkal

(#5) JanR válasza madstunt (#4) üzenetére


JanR
addikt

Kinek mi jut rola eszebe :DDD

Koszi a nyeremeny jatekot :R

(#6) intelfan


intelfan
aktív tag

jó rendezvény, egyszer már én is el szeretnék jutni, csak sajnos eddig az időm nem engedte

köszönöm a szponzoroknak és a ph-nak a nyereményjátékot, végre nyertem is :D

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#7) casenoid válasza intelfan (#6) üzenetére


casenoid
tag

Annyira nem jó rendezvény, főleg ha voltál már egyiken is...
Érdemesebb külföldre menni előadásokat hallgatni, főleg szakmai know-how ügyben.

Továbbá ez nem független konferencia, hanem jelenleg a Kancellár.hu-é.
Btw mondhatjuk stílusuk után hogy KÜRT v2.0 :)
Krisztiántól vették meg a céget, amit jelenleg off-shore cég birtokol (papíron).

(#8) KEndre válasza casenoid (#7) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

attól még szerintem elég független előadások voltak idén, még a kancelláros srácok is egy nagyon jó kis előadással jöttek, ami megnézhető az IT cafén: Nmap proxy patch - Tüzelés fedezékből (Spala Feri és Pánczél Zoli)

http://itcafe.hu/hir/hacktivity_2009_elo_adas.html

ütős előadások voltak. :R

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#9) casenoid válasza KEndre (#8) üzenetére


casenoid
tag

Kedves Endre!

Minden tiszteletem az Öné és Fiáé is, de részemről maradnék a következőkben:
- Hacktivity nem független rendezvény, hanem a Kancelláré
- (cisa-misa) pontszerző vendégekkel együtt valóban lehetett 4-500 vendég, de én magam ismerősei közül 5-ből 1 volt többet ott pár előadásnál
- igen tanulságos a Kancellár hozzáállás, azaz Bártfai Attila vs McAfee ügy.
Egy kis kiabálás, fine.
Az erőltetett "hackerekre pont ezért van szükség, ez is bizonyítja" és a "xar a McAfee, bebizonyítottuk" büszkeségi BA viselkedés bemutatta a főszervező céget. Grat neki
- off-shore cég tulajdonában van a Kft., ami önmagában is érdekes mikor nemzetbiztonsági kérdések és elméletek feszegetése téma. Über-fine
- ütős előadásoknak nem nevezném, ez szakmai kérdés.
Nmap proxy, és egyáltalán proxy-n támadni és lekérdezni? Ezt 1998-1999 között megoldották néhányan itthon, a korlátozott lehetőségekről nem is szólva.
Mi volt ebben az új és átütő Endre?

Megjegyzem, nem véletlen, hogy bizonyos hacker körök nem mennek Hacktivity-re, évek óta kérik őket rá, de nem fognak. A fentiek épp elég okot adnak rá.

Rendezvényről, hogy építő jelleget és háttérinfót is adjak:

A szándék nagyon szép volt KKrisztián részéről, még 2003-04 körül megkeresett sok embert. Akkor alapvetően a SaveAs karolta fel, amúgy mindenki bizalmatlan volt. Ez miért olyan fontos a Hacktivity sorsa miatt?
Krisztián azt felejtette ki, hogy pont a SaveAs neves tagjai csapták szét a hazai hacker barátságokat és kapcsolatokat 2000-2002 között. Nem 1-2 emberről van szó, hanem 10-es nagyságrendről, a szakma legjobbjai lettek bizalmatlanok egymással.
Ettől félhalott a rendezvény jellege, lehet a szándék jó.

Arra feltétlen jó a Hacktivity, hogy az arcok egy (bizoynos) része beszélgessen.
Talán 10 év múlva lesz is "ütős" téma, előadás, addig maradnak a rendszeres sörözgetések. :)

Ha valaki ismeri a valódi hacker köröket (ügye nem bekorlátozva a Hacktivity látókörére, valamint csak az elmúlt 3-4 évben megjelent arcokra) az láthatja, hogy itthon iszonyúan zártak a régi rókák.
Egymással, a régi cimborákkal dolgoznak (de nem jellemző). Nem fognak csak úgy nyitni az új srácokkal, lásd régi történetek.
No meg régi szakik csak önképző módon jutottak oda el, ahol tartanak. Nem volt ott igazán internet infó, meg sok-sok rákereshető maszlag. Épp ezért más is a technikai, cpu és egyéb architektúra tudásuk, illve nem véletlen, hogy kb. 16 év alatt bárhova bejutottak.

Szóval belátva ezt a gondolatmenetet, igen nehéz próbálkozás kilépnie saját árnyékából egy ilyen hazai H-s rendezvénynek.
És most nem megyek újra bele, hogy a Kancellár maga is jelentős akadálya ennek.

(#10) MyCroft válasza casenoid (#9) üzenetére


MyCroft
tag

A politikát nem szeretem, meg nem is az én asztalom, úgyhogy a szakmai felvetésekre reagálnék :)

Bártfai Attila hozzáállása a McAfee ügyhöz nekem kimondottan tetszett, teljesen függetlenül attól, hogy ki melyik cégnél dolgozik. Szerintem ő védte a nyertes csapatot, próbálta kiharcolni, hogy kapják meg a nyereményt, hiszen lényegében végrehajtották a feladatot,bármilyen fájlt tudtak olvasni adminként. És igen, itt kialakul egy részben szakmai, részben elvi vita, de úgy gondolom, hogy "BA" :) végig kiállt Buherátorék mellett. Számomra ez pozitív.

Ami az nmap-os dolgot illeti. Nem az volt a lényeg, hogy "hű, mi most feltaláltuk a kereket, merthogy proxyn keresztül támadunk, meg hogy azta ezt eddig senki nem csinálta". A előadás elején viszont meg kellett csinálni ezt a felvezetést, mert szerintem te is tudod, hogy egy jó pár embernek ezzel újdonságot mondunk, hogy nmap, meg proxy, meg proxy láncok. Ez kiderült az első percben, elég volt összeszámolni hányan tették fel a kezüket, hogy használtak már nmap-et. Félreértés ne essék, ez nem baj!!! Erről (is) szól a Hacktivity, hogy eljöhetsz laikus érdeklődőként és akkor is hasznos infókat kapsz.
De visszatérve, itt a lényeg az volt, hogy készült egy patch a nmap-hoz, amivel kényelmesen tudsz proxykon keresztül scannelni. Ennyi és nem több. Azon lehet vitatkozni, hogy ez mennyire nagy dolog vagy mennyire sem. Én szeretném, ha sokan csinálnának akár csak ilyen kis dolgokat is az IT biztonságba bele :)

(#11) casenoid válasza MyCroft (#10) üzenetére


casenoid
tag

Értem és alapvetően egyetértek.
Tulajdonképpen nem cáfoltál meg, inkább kifejtetted, azért miért is jó, vagy miért lehet valakiknek jó.

Ha ismernéd Bártfai Attila piaci viselkedését, akkor nem csodálkoznál mi folyt a háttérben, és hogy oldotta meg a "hozzáférést".
"szerencsémre" megismertem őt is (ahogy a piac is helyére teszi), ahogy Barna Tamást McAfee-től.
Nagyon más dimenzió szakmailag, etikailag pláne.
Buheráékat kedvelem, de véleményem nem róluk szólt.

[ Szerkesztve ]

(#12) casenoid válasza casenoid (#11) üzenetére


casenoid
tag

Félreértés elkerülése végett: Barna Tamásról(McAfee) van jó véleményem, nem Bártfairól.

(#13) KEndre válasza casenoid (#12) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Tisztelt Casenoid, biztos sokban igazad van, érzelmileg én is azt mondom, sokkal jobban éreztem magam mondjuk a Fonóban vagy a kultúrházban a félhomályban, csak hogy Krisztiánék - teljesen érthető módon - az utóbbi néhány évben már annyira nem ambícionálták a Hacktivityt... vagy a vég, vagy egy szponzorált megoldással lehetett tovább menni...

Azért még szeretnék kicsit harcolni, hogy akármennyire üzleti érdekeltségű is lesz ez a rendezvény, a fiatal hackerek valahogy jövőre is beférjenek a keretek közé, legyen szakmailag vállalható a fősodor, a marketing pedig valamelyik kisteremben és a folyósokon maradjon. Ha ez nem így lesz, kell egy másik rendezvényt találni. De én most úgy látom, a tulaj sem akarja (nem lehet érdeke) az eddig bevált hagyományokat megváltoztatni.

Bízzunk benne, hogy jövőre 4-5 szekcióban sok tehetséges fiatal, ma még nem ismert szakembert ismerhetünk majd meg, s egy nemzetközi hackerkonferencián találkozhatnak mindazok, akik ezt az izgalmas szakmát művelik... profiként vagy műkedvelőként.

Az aggályok néhány hónappal ezelőtt egyébként bennem is megfogalmazódtak.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#14) casenoid válasza KEndre (#13) üzenetére


casenoid
tag

Tisztelt Endre!

Hasonlóan pozitívan látom a jövőt, no meg évekig csak ez a lehetőség volt összehozni a hackereket.

Újra ki kell hangsúlyoznom, hogy igen szerencsétlen dolog off-shore álca mögött bármelyik cégnek is tolnia egy rendezvényt. Ez amúgy is minősíti a rejtőzködő céget.
Ezen valahogy túl kell lépni a szervezőknek, amit egyelőre Hacktivity kapcsán nem látok megoldhatónak.

Én nem kötődnék (és nem is tudok) ehhez a rendezvényhez, talán érdemesebb lenne más alapokon és másként indítani egyet.

A régi hacker arcok bizalmatlanságának feloldásáról egyszer majd egy finom tea/kávé mellett beszélgessünk el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.