Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rozsomak96


rozsomak96
tag

Ha egy ilyet beleraknánk az én gépembe nagy valószínűséggel rommá robbanna, abban a pillanatban mikor bekapcsolom a gépet :DDD

Say 'what' again!

(#2) hackeeeee válasza rozsomak96 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kijönne belőle paks? :D

Véleményem szubjektív...

(#3) rozsomak96 válasza hackeeeee (#2) üzenetére


rozsomak96
tag

Az egyszer biztos! :D

Say 'what' again!

(#4) dízelracer


dízelracer
senior tag

Semmi. Látom közben szerkesztetted.

[ Szerkesztve ]

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Kicsit olyan, mintha leterhelt lenne a szerverük... :P :) 5 perc volt a betöltés.

Harrrr!!!!

(#6) hackeeeee válasza Ndruu (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja én is néztem. Azért raktam át a kis képet is.

A nagyított képeket átlinkeltem, úgy csak jobb, dehát. Asszem sokan kíváncsiak. :D

Véleményem szubjektív...

(#7) samfishR


samfishR
senior tag

eltunt

(#8) hackeeeee válasza samfishR (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jé, télleg... Hm.

Na most akkor, túl hamar publikálták volna? Mondjuk a képeket még letölti, vagy már azokat sem? Tehát elvileg létezik a teszt, csak hamar lett publikálva... Vagy valami bug van a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) samfishR


samfishR
senior tag

nem kell törölni, én is innen tudtam h megjelent/meg fog jelenni az új ati. én még ott vagyok h az nvidia átvette a vezetést az 5870-től. sőt még nekem az 5870 is újdonság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Gabrika


Gabrika
tag

sztem meglepően alacsony fogyasztásuak: csökkent a méret, marad a csíkszél
remek példányok, nagyon vonzó áron

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#11) proci985 válasza hackeeeee (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem jövő héten jár le az NDA? valszeg korán lett kirakva. guru3d ajánlott ati kártya, jól hangzik.

urlt nem találja.

szerk: holnap, pontosabban ma jár le az NDA.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) peetmaster


peetmaster
senior tag

Bevallom őszintén, én egy kicsit többet vártam ettől a 2 kártyától. Ráadásul a HD6870 tuningolhatósága elég gyenguska lett. :( Hőfokok, fogyasztás rendben vannak. De sajnos a tesztből az derül ki, hogy az 1GB-os GTX460-al csak a HD6870 fogja felvenni versenyt...
Viszont ár/teljesítmény arányban egyértelműen HD6850, ha valóban ennyibe fog kerülni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) hackeeeee válasza peetmaster (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én annyira nem, mivel ugye felmerült már az még a kártyák bejelentésekor, hogy ezek nem csúcskáryák lesznek, hanem erős középkategóriás kártyák. A tényleges "váltás", majd a 6900-as széria lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#14) dízelracer válasza Gabrika (#10) üzenetére


dízelracer
senior tag

Pontosan. A HD6850 a maga ~130wattos max. fogyasztásával azért odabasz! Kicsit még drága mert újdonság de szerintem tavaszra simán le fog menni 50-55k közé.

(#15) proci985 válasza peetmaster (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

cserébe nem melegszik és nem üvölt. és gyors. csendszerető (load alatt is), vízzel nem rendelkező usereknek kb ez az első alternatíva a 8800gt/3870 óta (5750/70 szerintem annyival nem volt gyorsabb, hogy indokolja a váltás árát, többi meg mind 140W vagy afölött bőven).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) katt777


katt777
félisten

Sztem alig drágábban mint egy GTX460 1GB, kapunk egy sokkal erősebb kártyát.
Csak 1 kérdésem van: kezeli-e az Ati Tray Tools? :F :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17) SimonYana válasza katt777 (#16) üzenetére


SimonYana
addikt

Úgy néz ki , hogy olyan 65 ezer körül lesz az ára a 6870-nek!

® SimonYana ®

(#18) Chaser válasza dízelracer (#14) üzenetére


Chaser
titán

Induló árként kellene max 50k-ba kerülnie :P de a magyar kiskerek kapzsik, meg fogjuk tapasztalni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) dízelracer válasza Chaser (#18) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én az 1GB-os GTX-460 fölé várom pár ezressel. Aztán meg a fene tudja lehet még alá is mennek az árának. Az lenne csak az igazi meglepi az NV-nek. :)

(#20) katt777 válasza SimonYana (#17) üzenetére


katt777
félisten

Érdekes, hogy 60k-ért rendelhető, ami inkább ciki, hogy a 6850 55k. :(((

Chaser: Miért is? Euro-ból számolják, nem dollárból, 50k-ért meg sokkal gyöngébb GTX460 1GB-ot sem kapsz. Hogy extraprofitot tesznek rá, az meg azóta tudható, hogy beindult a pc-biznisz.

dízelracer: Pont ott van. Tudják, hogy a legjobban húzható GTX460-ak sem érik el a 6870-et, bár ugye az nV extrák is nyomnak valamit a latban. És az sem semmi, amit Guru3D-n láttam, hogy picit szebb és jobb a képe az nV-nak, holott ez régóta az ATI előnye volt.
Számomra bármely kari árának csökkenése kellemes meglepi volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21) dízelracer válasza katt777 (#20) üzenetére


dízelracer
senior tag

Örülnék neki ha kialakulna valamiféle árverseny illetve versengés a gyártók között a középkategóriában, és alsóbb szegmensben is. Jó lenne ha esnének az árak mert akkor esetleg olyanok is elgondolkodnának vga cserén akik eddig kivártak, nőne a pc-s iparág forgalma ami gazdasági szempontból is jó és ami a lényeg a versengés miatt kialakult árcsökkentés miatt átlag user olcsóbban juthatna erősebb videokártyákhoz. Ha a későbbiekben jönne egy 5670 szintű kártya 50w körüli netán az alatti fogyasztással elképzelhető, hogy összepakolnék újra egy egyszerűbb játékos gépet. De ez még a jövő.

Már vagy 2éve nem játszom semmivel (Havi 1-2x CS1.6 + AoE3). Azelőtt minden forintom a gépbe öltem. Ha kellett ha nem havi szinten cserélgettem a hardvereket újabbra, jobbra, gyorsabbra ebből kifolyólag mindig egész jó gépem volt de sose volt egy büdös vasam se. Előfordult, hogy sörözni nem tudtam elmenni a barátaimmal mert nem volt pénzem 3üveg sörre. Mára már hála istennek kinőttem ebből. Most is egy legalább 6éves P4 gépről írok. Ami számomra a legmeglepőbb, hogy valahogy már nincs késztetésem arra, hogy ennél jobb pc-m legyen. Öregszem, vagy mi :D .

(#22) Chaser válasza katt777 (#20) üzenetére


Chaser
titán

Én mindent neweggről számolok át évek óta, eddig bevált többnyire. A nálunk is kapható 5850 árát nézd meg, mire ideér a $ 270ft lesz belőle, tehát kb euró. A 180$ kártyák ára 50k huf-nál meg kellene álljon, de a kiskerek úgyis rátesznek, pláne ha azt mondják a hozzá nem értőknek hogy gyorsabb mint az 5850 -thx amd :((( - és még annak ára alatt 5-10k-val is nagyon jól jár a vevő...

dízelracer: Én nem várom sehova, csak ennyit látok reálisnak. 1ébként engem se érdekel, a mostani házamba ilyen kártya már nem fér be..1 gonddal kevesebb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Chaser


Chaser
titán

Az "anyatopikban" már vannak árgépes linkek, 50k alatt vannak a 6850-ek, úh nem jött be a szokásos magyarkapzsikereskedő' adó, de majd meglátjuk ha valaki vett is ténylegesen mennyibe kerülnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) dízelracer válasza Chaser (#23) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na ez számomra meglepi. Én legalább egy tízessel többre számítottam induló árnak. Nesze neked nvidia. :DDD

(#25) Chaser válasza dízelracer (#24) üzenetére


Chaser
titán

De mondom várjuk ki a végét, aztán nehogy az legyen hogy valaki venni akar és arra jön a válasz: " jelenleg nincs, de 1-2 hét múlva már lesz viszont az árat nem garantáljuk...". Ha valóban 50k alatt hozzá lehet jutni egy 6850-hez akkor királyság:) Én személy szerint jóval kisebb testvérét venném ha lenne és abból is csak lp verziót, mert más nem fér el..de jó az igp is 1előre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) dízelracer válasza Chaser (#25) üzenetére


dízelracer
senior tag

A hardverkernél volt kb fél éve kiírva a SAPPHIRE HD 4830 bruttó 17.500- ért. Érkezik xy darab xy napon. Mire ideért hajszálra ugyanannyi volt mint a többi üzletben :D . Most ugyanazt játsszák a SAPPHIRE HD 5670/512-vel. Ki van írva bruttó 20.500-ra "(Érkezik 5 db, Okt.26)". Na majd kíváncsi leszek. Lesz az még 24k is...

(#27) katt777 válasza dízelracer (#21) üzenetére


katt777
félisten

Ja, az Öreg Sam. :K Mindenütt ott van.
20k-ért vehetsz használt és jó HD4870-et is, bár leszabályozva is többet fogyaszt, viszont erősebb.

Chaser: Ez érthető, de nézd meg, hogy a sokkal gyengébb GTX460 1GB 58k körül mozog. Ha ez lemenne 50 alá, akkor lenne reális 55k a HD6870-ért, értelemszerűen a magyar piacon. Én amikor néztem árgépet, még 60k fölött lehetett csak rendelni. No de akkor meg is nézem, lepotyogtak-e a GTX460 árak. ;]

Huh! 1GB GB GTX460 OC dupla ventivel 47k! :C

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28) katt777 válasza Chaser (#23) üzenetére


katt777
félisten

6870-ek még mindig 60k fölött, úgyhogy szerintem pedig de.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29) hackeeeee válasza katt777 (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért váltam meg tőle annak idején.. Nekem ne fogyasszon. :D:) Meg amúgy sem használtam.

Mostmeg, HD4200 rulez. :D

Véleményem szubjektív...

(#30) Móci


Móci
addikt

Nekem tetszik a 6850, különösen a fogyasztása jó.
Igazából az a kártya fog jobban érdekelni, ami ennél egy fokkal gyengébb lesz.
Bár...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) katt777 válasza hackeeeee (#29) üzenetére


katt777
félisten

Én ezt nem értem. Az emberek többsége túlsúlyos, és akkor ne fogyasszon a VGA sem? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32) deicide válasza katt777 (#28) üzenetére


deicide
veterán

Kukkants be az apróba, nem adom 60 felett... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) hackeeeee válasza katt777 (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem használom az asztali gépet szinte semmire, akkor minek..Amire most használom, arra elég a HD4200 is. Meg ha azt nézem elég jó áron adtam el, szal okom nincs panaszra. :)

Véleményem szubjektív...

(#34) katt777 válasza deicide (#32) üzenetére


katt777
félisten

Ha ez testsúlyra vonatkozik, megbuktam. ;] De ha meglesz a lóvé, bekukkantok. 57k-tól már találni neten is. Egyelőre még ki kell derítenem, kezeli-e az ATT (állítólag nem), márpedig akkor GTX460 lesz. A CC jelent nekem annyit, hogy messziről elkerüljem az AMD-t. ;]

hackeeeee: Rá lehet tenni a mosóteknőt. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35) sagvary


sagvary
aktív tag

Tudom, hogy ez részben szubjektív megitélés kérdése, de egy 4870-es képe észrevehetően elmarad ettől az új kártyáétól?

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#36) sagvary


sagvary
aktív tag

Na ez is kihalt!

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#37) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Ilyet írtak nekem :) Kiváncsi vagyok a véleményekre :D

Te azt honnan veszed, hogy HD6870 szarabb mint HD5870 ? :W

1, A 6870-en 1.4-es HDMI van így tudsz vele 3D-ben filmet nézni stresszmentesen, az 5870-en 1.3-as van, így minimum szopakodhatsz vele, de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül.

2, Itt láthatod, hogy a performance tesztben 17186 pontot kapott az 1GB-os 5870. Az én 6870-em így megy alapfeszen. Ennyit a nyers erőről, játékokban meg 15%-ot gyorsult a megjelenésekor létező driver-ekhez képest, amivel a netes tesztek 95%-a készült, így azokat nyugodtan nézegetheted, sok értelme nincs.

3, A 6870 támogatja a 6 monitoros Eyefinity-t.

4, Simán kifoghat olyat, amin még majdnem 3 év garancia van, az enyém is ilyen.

Összességében ritka balek az, aki 5870-et vesz most egy 6870-es árán. A csere persze teljesítmény alapon nem indokolt, de ne dobálj már ilyen hülyeségeket, hogy szarabb a 6870, ráadásul indoklás nélkül...

VÁLASZ :

Bocs de miről is beszélünk?
Egy HD6970 Vantage alap órajelen pont ennyit megy... :C 6870 alap órajelen -40-50% al lasabb legalább

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#38) Koxi22 válasza Varázslóó (#37) üzenetére


Koxi22
csendes tag

Nem rosszabb, vegyük pl.3DMar05 tesztet.
'024x768ban rosszabb,de HD felbontásban már jobb!
Ha vesz valaki ilyen kártyát,gondolom full HD lesz a monitor is
3DMark Vantage 5870:9000pont, 6870:11963pont
Többi teszten meg már minimális a különbség!(1-200pont)
Na meg ez már tudja a 3D-t!
Árgépen meg már 45K-ért lehet venni SAPPHIRE Radeon HD6870, 1GB DDR5, PCIE 2.0
2év garral!

(#39) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok.

Lehet hogy már volt kérdés!

De Lehetséges hogy egy XFX HD 6870 1GB Kártya furmark alatt 87-88 fokos legyen?
Dupla ventis változtat!

Újra pastázva MX-2 Artic Pasztával. Hűtés patyola tiszta! :S :S Rettentő soknak tartom én ezt... :/ Nyitott gépház oldallal! :F :Y

(#40) Steve_Brown válasza fbeni91 (#39) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem látsz repedést a hűtő gázcsövein?

(#41) fbeni91 válasza Steve_Brown (#40) üzenetére


fbeni91
tag

Nem latok. Az összes cső forró. Nincs esetleg masik 6870 szeria. Aminek a hűtője jó az xfx 1gb verziora?

(#42) Steve_Brown válasza fbeni91 (#41) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Egyszerűbb venni egy valamilyen arctic hűtőt rá mint gyárit keresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.