Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Nem rossz!
Max 25W a rendszer fogyasztása+SSD,vagy HDD +DVD-ill DB író :F az már nem 25W.
Az az 30-35W. :C
500dollár az nálunk 130.000Ft köbö.

Nem vagyok teljesen képben ez most HD3000 vagy HD4000? Vagy egy herélt HD4000?
Csak a HTPC médiaképességeit illetően(24p)

[ Szerkesztve ]

(#2) eight válasza MZperX75 (#1) üzenetére


eight
senior tag

HD3000 is csak 24p

(#3) MZperX75 válasza eight (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

24p=23.976 hogy pontosak legyünk ;) csakhogy a HD3000 azt :( tudja,de nem számít jó árért mindent.

[ Szerkesztve ]

(#4) #21346560


#21346560
törölt tag

Nekem a hűtése tetszik nagyon :)

(#5) T_Stark válasza MZperX75 (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez még Sandy i3, nem Ivy, szóval HD3000 van benne.

(#6) MZperX75 válasza T_Stark (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Nagy kár,akkor viszont 500dollárért már jó kis 15"-os masinát kapok I3-al szerelve mindenestül.

De tudom ez ipari környezetbe való.

Mi az az ipari környezet? :B

(#7) eight válasza MZperX75 (#3) üzenetére


eight
senior tag

Értelemszerűen arra gondoltam hogy a 24Hz-et tudja, a 23.976Hz-et viszont nem. Azért köszönöm a pontosítást :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) #21346560 válasza MZperX75 (#6) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mondjuk egy elektronikai cég gyártósora....

(#9) mepet válasza MZperX75 (#6) üzenetére


mepet
addikt

Például kétoldalt az a nagy fekete téglalap porszűrővel ellátott rácsos hűtőnyílásokkal. Na az 2 ipari PC: [link]
És ahol hasonló gépekbe kellenek a PC-k, na az ipari környezet.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nem is tudom, nekem ez a konf. drága 300 dodóért. Max 200, de akkor se venném meg :DDD Inkább összedobok egy jobbat ennyiből :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#11) MZperX75 válasza mepet (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát ja! ez tényleg ipari,oda meg tök felesleges egy 24p képesség. :)
:R

(#12) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Baromi érdekes a hűtése. :)

(#13) vanhalen


vanhalen
senior tag

Jéé 823-adjára is feltalálták a macminit :DDD

(#14) mghltm


mghltm
addikt

a celeron-os valtozat neve BIS-6761

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) #56573440 válasza Tomy Yayo (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah gondolom hasonló méretekkel és fullpasszívan táppal mindennel együtt és nem armből. sorold mit és mennyiért mert komolyan érdekel

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Nekem az egyetlen RAM foglalat tűnik kevésnek. Egy i3-hoz talán már ki kellene használni a dual channel-t, főleg, ha otthoni felhasználók felé is reklámozzák. Így viszont persze már drága is.
Amúgy kezdeményezésnek nem olyan rossz.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) vanhalen válasza Taranti (#16) üzenetére


vanhalen
senior tag

1csatis ram i3-hoz? :Y Az édes :DDD Ezt nem is vettem észre :C Végülis csak 10-11 éve van dual channel, Nehalem óta tri-channel, most meg már quad channel-nél tartunk sb-e óta.. Kicsit sem gáz :DD

(#18) foxxmotor


foxxmotor
tag

Hát jónak jó, pofási is... De az ára!!! Mért kellett ennyire elszállni vele?!

(#19) vanhalen válasza foxxmotor (#18) üzenetére


vanhalen
senior tag

Mert hogy passzív. De legalább csúnya is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) eight válasza vanhalen (#17) üzenetére


eight
senior tag

Megkérdezhetném hogy mit futtatnál egy ilyen gépen aminél kijönne az a "hatalmas" különbség a single és a dual channel között egy sandy i3-nál :U

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Kellemes kis gép.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Srodney válasza vanhalen (#17) üzenetére


Srodney
senior tag

nyilván aki ütősebb masinát akar az olyat ves magának de ebbe bőven elég 4gb is...mellesleg ez a szekció is gyorsan fejlődik fél év múlva olcsobban hozzájutsz jobb felszereltséggel egy másik géphez...

(#23) lujó55 válasza Silentfrog (#12) üzenetére


lujó55
őstag

annyira érdekes, hogy én nem is értem. van két alu tömb és? hogyan csatlakozik a felső bordázott laphoz? :F

(#24) tilinko70


tilinko70
csendes tag

ezért 300dodó :Y

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#25) eight válasza lujó55 (#23) üzenetére


eight
senior tag

A képen úgy néz ki hogy pasztával oldják meg mert összeér a tetejével a két henger, tehát simán csak összetrutyizzák, aztán a tetőt meg csavarrokkal rögzítik.

(#26) vanhalen válasza eight (#20) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Megkérdezhetném hogy mit futtatnál egy ilyen gépen aminél kijönne az a "hatalmas" különbség a single és a dual channel között egy sandy i3-nál"

Kérlekszépen: bármit :) Nekem valahogy nem mindegy, hogy 1modul küld, másik fogad 128bites busz szélességen, vagy 1modul küld-fogad 64biten.

(#22) Srodney: Nem a méretére írtam Rodney, hanem a sávszélességére. 64bites single channelt istentelen régóta nem láttam, max atomos gépeknél :F Brazos szintén, de oda tényleg felesleges, meg AMD így butítja sz'al kár is lenne sopánkodni. De egy i3-nak azért már kéne a sávszél könyörgöm :O

[ Szerkesztve ]

(#27) eight válasza vanhalen (#26) üzenetére


eight
senior tag

Hát ha téged a szintetikus sebességtesztek érdekelnek, akkor igazad van, de ez a gép nem arra készült, hanem napi használatra.

Lehet hogy az Aida kimutatja neked hogy 10 helyett 15GB/másodperc a maximális átviteli sebesség, de ezt te nem nagyon fogod megérezni semmilyen olyan alkalmazásban amit ezen a gépen általában futtatni szoktak, mert azokhoz az alkalmazásokhoz már többnyire nagyon kevés egy i3 a 2 magjával.

Ha belegondolsz, (ungaged mód ide vagy oda) minél kevesebb a csatorna annál kevesebb a késleltetés is (latency), tehát mondjuk tömörítésnél (zip) vagy konvertálásnál (x264) egy kicsivel még gyorsabb is lesz az egy csatornás rendszer.
De egy GTA4 is kevesebb mint 2 fps-el lenne lassabb csak azért mert nincs ott még egy modul. Tehát max 2 fps ha játszanál rajta, de mivel HD3000 van benne, ezért nem fogsz..... szóval még mindíg fennál a kérdés, hogy miért is lenne szükséges egy ilyen gépben a dupla csatornára? :U

szerk.:ne értsd félre, nem kötözködni akarok, csak szimplán "megbeszélni", hogy (szerintem) itt tényleg nem fontos a dual channel :)

[ Szerkesztve ]

(#28) tyaty1 válasza MZperX75 (#3) üzenetére


tyaty1
tag

És egy i3 amúgy is elvisz minden videót hardveres gyorsítás nélkül is.

(#29) vanhalen válasza eight (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

Inkább töröltem..

[ Szerkesztve ]

(#30) #56573440 válasza tyaty1 (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

23.976 fps-t is tud?

(#31) Talma


Talma
tag

Mi ez a 24p-s sztori? Ebből kimaradtam.
Nálam csak iTunesos meg 720p-s torrentboltos videók figyelnek be, azt meg terhelés nélkül viszi izomból az öreg core2esem is. :D

(#32) eight válasza Talma (#31) üzenetére


eight
senior tag

Egy PHC limitácioról van szó ami az intel IGP-it érintette. A filmek többnyire 23.976 fps-el kerülnek rögzítésre, (de ezt helytelenül 24p-nek szokták nevezni sajnos), viszont a hardver miatt az Intel IGP-k a HD4000 előtt csak 24.000 fps-t tudtak, tehát kb. 40 másodpercenként kicsi akadás látható a filmben, mivel egy kocka duplázódik.
Nem vészes a dolog, de azért a maximalizmussal megátkozottaknak (mint pl én:((() az ilyen dolgok azért fájnak egy kicsit :B

Ez az Anandtech cikk-részlet egész érthetően és egyszerűen leírja, (de biztos vagyok benne hogy volt PH-s cikk is róla).

(#33) Talma válasza eight (#32) üzenetére


Talma
tag

Köszönöm.
Ez az 1 "elszámolt" képkocka eléggé "kákát a csomón" effektusnak tűnik nekem, főleg hogy az összes LCD monitorom/TV-m 60 Hz-es, ami ehhez képest halmozottan hátrányos, és azon sem veszek semmit észre.

(#34) eight válasza Talma (#33) üzenetére


eight
senior tag

szívesen :)

Ha nem látod vagy nincs olyan monitorod/TV-d amin kijönne, akkor téged nem érint.;)
Nem érdemes szerintem filozófikusan megközelíteni az ilyen kérdéseket mert nagyon szubjektívek a válaszok. Ha pl visszaolvasol akkor láthatod hogy van akinek az lenne a fontos hogy legyen dual channel, és tényleg, néhány alkalmazásnál (pl: 3D-s és CAD programoknál, SQL szervereknél vagy ha sok szál van) bizony előnyt jelentene.

Az biztos hogy ha nincs ugrás, akkor az jobb annál mintha lenne, tehát ha fejlődés van akkor arra érdemems fejlődni. Az hogy neked ez fontos e vagy sem azt egyénileg kinyilvánithatod a pénztárnál :K

(#35) mepet válasza tilinko70 (#24) üzenetére


mepet
addikt

Ha ez tényleg elsősorban az iparba szánt PC, akkor a cikkben szereplő ár nem sok érte. A passzív megoldás azért nagyon fontos, mert így olyan helyeken is alkalmazható, ahol az évente egyszeri megelőző karbantartás csak nagyon nehezen megoldható.
A porszűrővel szerelt mezei PC felépítésű gépeket évente egyszer portalanítani kell átlagosnak mondható, pormentesnek csúfolt munkahelyeken /természetesen nem légmentesen elszeperált szervertermekre gondolok/, viszont általában a dolgozók túlterheltségéből adódóan a megelőző karbantartás elmarad, így a egyszer csak vezetni kezd, és a lehető legfurább hibák jelentkeznek (pl: lassul a gép, fagyások, meghal egy USB port...), rosszabb esetben pedig tönkrevágja a gép valamelyik részét.
Az egyszeri beruházás pedig sokkal olcsóbb tud lenni, mint a kiszállás költsége, és a szervízdíj (ahol leszámlázzák neked a fél világ összes hardverét kétszeres áron, pedig csak egy porszívózás történt...)
Tehát a passzív hűtés ebben a szegmensben sokszor sokkal többet ér, mint otthon, hogy jajj nehogymár olyan hangos legyen a gépünk, hogy ne halljuk tőle az asszony rikácsolását...

(#36) rtom válasza mepet (#35) üzenetére


rtom
senior tag

A rendszeres "karbantartást" nálunk önként végzik a dolgozók, főleg éjszakás műszakban, a kár csak az, hogy ezen alkalmakkor a gépből több RAM tűnik el, mint por...

ON: elég ennyi csatlakozó egy ipari pc-re? Ok, hogy egyre több periféria kap USB-t, de korábban szinte csak RS232 volt...

[ Szerkesztve ]

(#37) tyaty1 válasza rtom (#36) üzenetére


tyaty1
tag

Mert mivel az áruk elenyésző, nem lenne értelme lehagyni őket.
Egyszerűen az OEM drágábban adná, az alaplapot, ha több extra igény lenne a csatlakozókkal kapcsolatban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.