Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Romvr


Romvr
őstag

Ha a reklámok többsége nem elavult flash/java kódot futtatna ami eszi az erőforrásokat, nem csili-vili pörgő-forgó eltűnő-feltűnő kacat lenne hanem csak egy jpg kép, vagy nagyon max egy pár kilobájtos GIF akkor szerintem keveseknek lenne vele gondja. De a kedvencem még mindig az oldal közepén felbukkanó, az oldal többi részét eltüntető, nano méretű kiikszelhetőséget kínáló agresszív reklám.

Jó dolog a reklám, csak nem a jelenlegi formában, mikor egy-egy oldalon több a reklám tartalom mint az amit éppen kerestél és érdekelne.

szerk.: Amúgy jó is az amikor a Google már azt is látja hogy X reklám betöltődik e nálad, vagy blokkolod / nem jelenik meg a kijelző felbontása miatt.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#2) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Ez aztán a gond,az hogy az embereknek nincs munkájuk és/vagy pénzük mert csaknem éhbérért dolgoznak az senkit sem érdekel,csak tolják a pofánkba a sok sz@r reklámot! :W
Én uBlock-ot használok a youtuben pl: több mint 500 reklámot blokkol :C és nem érdeke ez melyik cégnek tetszik vagy sem,ha valamit venni akarok reklámok nélkül is tudok választani! :(((
Az hogy esetleg ez véget megszűnik a netes oldalak akár fel pozitívum is lehet csak nézőpont kérdése ;]

Szerk : valamelyik nap olvastam,hogy a net,lix ajánl már olyan csomagot 11dlcsiért amiben nincsenek reklámok,ez aztán agymenés még fizes is,ha nem akarod látni őket
Ajánlom mindenkinek a Black Mirror sorozat magyarul fekete tükör 1évadának 2.részét ;]

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

U block + Ghostery és volt reklám, nincs reklám. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Dilikutya válasza Romvr (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Google eddig is tudta nézni, betöltődik-e a reklám, mivel hirdetésszolgáltató is, a rajtuk keresztül megjelenő/nem megjelenő reklámok letöltődéséről nyilván tudnak. Az, hogy mi az, ami a letöltődött anyagból valóban megjelenik vagy látszik a képernyődön már egy másik kérdés, a felbontásról, tálcára tett böngészőről nem kéne/nem lenne szabad túl sokat tudniuk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) greenlizard válasza Kékes525 (#3) üzenetére


greenlizard
csendes tag

Szinten ugyan ez a kombo :DD
Telefonon nem blokkolom a reklamokat, de hihetetlenul frusztralo, amikor ki sem tudom nyomni/pont ugy tolotdik be (na persze), hogy ranyomjak...

(#6) Kékes525 válasza greenlizard (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

telefonon: root + AdAway

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

pont a youtube miatt kezdtem el adblockot használni, videók előtti reklámvideókkal nálam túltolták a kreténséget. értem hogy ingyen van de inkább nem kell így. mint az árubemutatóval összekötött ingyenes utazás :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8) Chrys_ válasza bitblueduck (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

Annyira szar ez a videó előtti reklám, főleg, amikor nem lehet 5sec után kinyomni, és mobilneten vagy... ezért használom PC-n az Adblock-t, mobilon meg az AdAway-t. Leszarom a Google-t, ha meg az ilyen szűrések stb. megszűnik egy oldal, majd lesz másik...

(#9) GeryFlash válasza 69Raizen69 (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Miért agymenés az, hogy fizess érte hogy ne tolják a pofádba a reklámokat? Szerintem teljesen korrekt dolog ez, tudod az adott termék/oldal gyártójának is meg kell élnie valamiből, erre két megoldás van, vagy megveszed mondjuk az app-et/fizetsz az oldalnak, vagy reklámot nézetnek veled. A legtöbb ingyenélő persze a reklámot választja, de én például örülnék, ha Appstoreba/Play storeba minden appnál lenne lehetőség a reklámok kivételére, pro verzió váltásra. Jelenleg ez az app-ek kemény 10-15%-nál van, mert minek foglalkozzanak vele ha mindenki inkább ingyen akarja és bevállalja a reklámokat.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) Dilikutya válasza GeryFlash (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Reklámokból valószínűleg több pénz folyik be. Egy Angry Birds-ért mennyi pénzt lehet elkérni, vagy egy app felső reklámsávja eltüntetéséért?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) GeryFlash válasza Dilikutya (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

1-2 eurót maximum. De igény lenne rá, még ha nem is tömeges. Telefonom nincs jelenleg olyan app, ami ne
- fizetős lenne
- ingyenes de ad-removeod-os
- ne teljesen ingyenes (ad-free) (pl dektop app mobil kiadása).

Rengeteg hatástanulmány van arról, hogy a reklámok milyen hatással vannak az elmére. Engem alapvetően csak szimplán idegesítenek, de ezekre a tanulmányokra hivatkozva lehetne valami szabályzás, hogy aki akarja annak lehessen bármelyik storebol letötlött app-hoz fizetős reklám eltüntető szolgáltatás.
Illetve hogy a storenál az app descriptionjébe legyen beleírva, hogy van benne ad vagy sincs. Nincs is annál szebb, amikor megveszed az App-et, és reklámmal van tele (Angry Birds első kaidásának 1 eurós változata ilyen)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) Romvr válasza GeryFlash (#11) üzenetére


Romvr
őstag

"a storenál az app descriptionjébe legyen beleírva, hogy van benne ad vagy sincs"

Ezt én is támogatnám. Ha egy program AdSupported akkor legyen öles betűkkel beleírva hogy tele van reklámmal. Ne csak hogy "ilyen jó, olyan jó, és még ingyen is van" aztán minden második kattintás után bejön egy teljes képernyős videó, olyan kis Iksz-el a sarkában, amit ha el akarok találni akkor a cérna befűzése a tűbe balettelőadáson érzem magam.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#14) Molk


Molk
tag

Van (itt) olyan valaki aki rá is kattintott valami reklámra? ...És nem azért, hogy bezárja, hanem mert tényleg érdekelte.
(Nálam mindenhol adblock van és el nem tudom képzelni, hogy bármilyen reklám meg tudna győzni.)

(#15) daninet válasza Kékes525 (#3) üzenetére


daninet
veterán

A cikk nem a reklamblokkolokrol szol, mert azt pontosan latjak hanyszor toltodott be, ami blokkoloval ugye nem esik meg.

Itt arrol van szo, hogy valoban latja-e a felhasznalo a reklamot?

a hirdetés a honlap olyan részén jelenik meg, mely betöltéskor nem látható; a felhasználó még azelőtt görget a képernyőn, hogy esélye lenne megnézni a reklámot; vagy pl. minimalizálja az ablakot, miközben fut a hirdetés stb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) Kékes525 válasza daninet (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Kösz, hogy felhomályosítottál. Nélküled erre nem jöttem volna rá. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) daninet válasza Kékes525 (#16) üzenetére


daninet
veterán

Muszaj volt leirnom mert mindenki azonnal adblockrol beszel az ilyen cikkek alatt holott csak kozvetve kapcsolodik a temahoz. Nem feltetlen neked irtam csak oda kattintottam :) :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Dezsike


Dezsike
tag

Már most is lezabálja a gépeket a sok script ami az oldalakba van tömve. Kéne egy olyan opció a böngészőkbe, hogy csak a meglátogatott oldal domainje és az ahhoz tartozó subdomainek alatt lévő elemeket töltse be. IE és FF-ben nem találtam ilyen opciót, pedig feltúrtam a haladó beállításokat is.

(#19) disy68 válasza Dezsike (#18) üzenetére


disy68
aktív tag

Jelenleg sok oldal használ különböző cdn-eket, amik más domain alól adják a szükséges adatot (pl. javascript). Nem hiszem, hogy jó lenne ezeket leölni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#20) daninet válasza Dezsike (#18) üzenetére


daninet
veterán

Ghostery. Regnegetg harmadik féltől származó scriptet tilt le. Az összes social media, nyomkövető, reklám kiszűrhető vele, tudsz whitelist oldalakat hozzáadni, de szolgáltatókat is tehetsz whithelist-re.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.