Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

aki megint elkezdi hogy az intel azért jobb mint az amd mert az amd-ben csak 512 l2 van az hülye(mert rohadt sok ilyen van)!

Olvasni kéne mi a különbség a kettő között...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) exception


exception
aktív tag

Hát kb,játéknál baromira nem a cache a mérvadó,megveszed az intelt hogy majd úgyis felhúzod 3ghz-re,ahelyett hogy vennél egy amd-t ami alapból annyin megy :))

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ebből a tesztből sokan rossz következtetést fognak levonni, ugyanis 1280-ban már VGA limitesek voltak a játékok, ezért nem számított az L2 különbség. Egyébként jó teszt, de valami komolyabb VGA-val kéne hasonlót (3870 vagy 4850), mert így sajnos félrevezető. Pontosabban sok ember fogja félrevezetni magát.

Egy dolgot leszűrhetünk belőle: lowend VGA-hoz elég a 2 magos, Core alapú Celeron.

exception: na erről beszéltem, téves következtetést vonsz le. Itt egy lowend VGA-ról van szó, ennek fényében gondold át a dolgokat. Egy 3 gigás AMD proci ára meg tuti nem 10k körül mozog, ezt is érdemes átgondolni. Arról nem is beszélve, hogy 30k körül vannak már 3 gigás C2D-k, melyek bármelyik AMD procit lazán vernek.

[ Szerkesztve ]

***

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

vajon egy 9600gthez melyik proci lenne tökéletes ha 3gigán ahsználnám??már persze c2d-k közül...???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok. Pont jókor olvastam a tesztet, hisz egy C2D E4400-am van és egy Geforce 8600GT-m.
Régebben sikerült összehozni egy hétre egy 631-es pentium-ot 8600GT-vel.
Crysis-t futtattam, de robbanásoknál, és más prociigényes "effekteknél" megakadt 2 mp-re, és teljesen kihagyta azt a jelenetet... furcsa volt tényleg.
Jelenlegi gépemet már nem játékra állítottam össze, hanem inkább otthoni felhasználásokra, ezért kell a C2D. Néha ra rámjön egy kis flatout, vagy Crysis, akkor játszok, ezeket szépen viszi "medium" beállításokon, de már nem fogok csak a játékok miatt ujítani.
Szerintem jó párosítás ez is, kinek mire kell a gép, addig költsön rá szerintem.
Na sziasztok
fabicska

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#6) tzsolesz válasza ollie (#3) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pontosan ezt szerettem volna elkerülni. Direkt említést is tettem az elején, hogy ez a teszt csak a 2600XT-re vonatkozik.

(#7) fekeandras


fekeandras
őstag

Nagyon jó kis proci az E1200.Most készülő gépembe eme műremeket szánom mert 3,2GHz-n vagy egy picit a felett rendesen kihajt egy HD3870-es vagy egy 8800GT videókareszt is.Az Intelnél egyértelműen két bestbuy proci van.Az egyik a fent említett E1200 as cerka a másik az E5200 dual core.
Ha megnézzük az árukat is... Jelenleg már ott tartunk, hogy semmilyen árkategóriában nem tud versenyképes processzorral kiállni az AMD.Lassan már csak a zseniálisra sikerült HD3xxx/4xxx kártyák tartják el a céget, ami elég szomorú... :U Valamit villanthatnának már ők is. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) fagy53


fagy53
nagyúr

Grat, remek kis teszt volt és ráadásul hiánypótló, mert ezzel a kategóriával "nem szokás" foglalkozni. :R
Ami nekem hiányzik és ez a VGA-tól független, hogy pl tömörítési, konvertálási feladatokban mennyire mutatkozik meg a cache különbség. SuperPi, WinRaR sebességteszt. A tesztben szereplő 2600XT VGA-hoz a kis Cel 2.8GHz környékén minden mai játékban helytáll, olyannyira, hogy csak a VGA fog korlátozni. :C

(#9) .mf


.mf
veterán

Csak egyet nem értek: ha már annyi időt töltöttél vele, hogy lemérd a cache miatti különbséget, akkor miért nem azonos beállításokkal (mindkettő 8*200, valamint mindkettő 8*325) járattad a procikat? :( Így nem csak a cache mérete a változó, hanem az órajel és az FSB, tehát nem lehet lemérni a tisztán cache miatti teljesítmény-különbséget.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) tzsolesz válasza .mf (#9) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is nem is számít annyira, mert ha megnézed egyébként sem számottevő a különbség.
A másik pedig az, hogy sajnos az E4500-am nem megy 8x325-ön. :(

(#11) Piero89


Piero89
aktív tag

Jó kis teszt lett!!! gratulálok hozzá :C

(#12) tzsolesz válasza Piero89 (#11) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. :R

Fagy53:: A kért eredményeket utólag majd pótolom, csak most egy kicsit pihentetem a méréseket. Elég volt ez is. :DDD

(#13) barnam_


barnam_
nagyúr

Szuper, rövid, lényegre törő teszt lett, köszi! ;)

(#14) exception válasza ollie (#3) üzenetére


exception
aktív tag

Jó persze,én nem low vga-ra következtettem,hanem általánosságban.
Amikor a gépet vettem,sokat filóztam,hogy ha netán processzorlimitem lesz majd,akkor a c2d-t húzzam e fel egy jó hűtővel vagy vegyek egy nagyobb amd-t ami eleve magasabb órajelen megy és játékteljesítményben a nem nagy cache ellenére is annyit hoz mint a nagy memós intelek.
Akkor a 6000+ X2 pár ezressel volt drágább mint a 4500.
De kis vga-ra valóban rossz volt a következtetés,megkövetlek :R

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#15) ollie válasza fagy53 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A tesztben szereplő 2600XT VGA-hoz a kis Cel 2.8GHz környékén minden mai játékban helytáll, olyannyira, hogy csak a VGA fog korlátozni."

Már úgy érted, hogy a 2600XT elég lesz minden játékhoz, vagy a Celeron? Vagy mindkettő? Bármelyikre is, furcsa lenne, ha egy lowend konfiguráció elég lenne a mostanában megjelenő játékokhoz.

***

(#16) Thunderzolee

Nagyon jó teszt, köszi az összehasonlítást.

Már küldöm is a linkjét az ismiknek. :R

Eddig is az volt a nézetem, h egy kétmagos Celeron 512L2-vel, 800-as FSB-vel tud annyit, mint egy régi Northwood, Prescott. A régi Celeron D-k (256L2, 533FSB) is elegek erre-arra, pláne ez az új kétmagos Celeron. Az árára nem lehet panasz, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) fagy53 válasza ollie (#15) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel azt írtam, hogy "csak a VGA fog korlátozni", a procit elegendőnek tartom, hogy bármilyen játékban méltó partnere legyen a 2600XT-nek és így csak a VGA lesz ami behatárol. Egyébként nézőpont kérdése, hogy mi elegendő a mai játékokhoz, ha minden max beállításokban gondolkodunk, akkor eleve hátránnyal indul az XT bármilyen procival, még 1280x1024-es felbontásban is. Ha viszont áldozunk valamit a látvány oltárán, ami sok esetben nem is olyan nagy áldozat, alig észrevehető, akkor viszont kellemes partner lehet mindkettő. :)

(#18) tzsolesz válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm. :R
Egyébként csúnya módon gyalázza a régi egymagos pentiumokat (prescott, northwood) ez a kis proci. Nekem végül is csak jó tapasztalatom van vele kapcsolatban. A tesztem végén írtam is, hogy kíváncsi lennék egy ilyen tesztre csak nagyobb VGA-val. Úgy gondolom, hogy nagyobb felbontáson ahol esetleg már a VGA limites, ott is elegendő lenne ez a proci, úgy 3.2 Ghz környékén, vagy esetleg még jobban felturbózva. :U

(#19) gbors


gbors
nagyúr

jó kis teszt lett, érdekes eredményekkel. egy kicsit alatta megy annak az E1200, mint amit gondoltam, és pont ez a feneség benne: a 2600XT most már inkább 1024x768-hoz vagy visszafogottabb beállításokhoz való, ott meg még pont egy kicsit visszafogja az esetek kb. felében. vajon mennyire lehet húzni az E1200-at? ha 3GHz körül megy gond nélkül, az már elég lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) Thunderzolee válasza tzsolesz (#18) üzenetére

s478 konfig:
alaplap: IC7-G, P4p800, vagy ezeknek megfelelő másik lapok: 8-10ezer
processzor: 800FSB, 512 (vagy Prescottnál 1M) L2, 3GHz vagy magasabb órajel (esetleg 2.8), esetleg Hyper-Threading 8-10ezer
memória: Dual DDR1 400MHz, 2×1Giga, (lehetőleg cl:2) 10-15ezer
Ez eddig erős 30ezer. Ehhez kell még egy AGP-s videokártya:10-20ezer
7600GT kezd gyenge lenni, eljárt felette az idő (128bit)
7800GS, 7900GS, 7950GT nem kapható, vagy drágán
X1650XT nem kapható
HD2900Pro néhol már kevés a teljesítménye (plusz pont a HD támogatásért)
HD2900XT kezd kevés lenni a teljesítménye (plusz pont a HD-ért)
X1950Pro drága
X1950XT nem kapható
HD3850 ez egy vicc.. (és még drágább)

Ezzel szemben a jelenlegi architektúra:
lga775 konfig:
alaplap:10ezer körül bármit lehet venni, lehetőleg olyan chipsettel keressünk ami DDR2 800-at támogatja minimum.
processzor: a kétmagos Celeron (800FSB, 512L2) 9ezer
memória: 2×1giga 800-as DDR2 asszem 8ezernél kezdődnek
Ez eddig alig 30ezer. Ehhez kell még egy PCI-E-s videokártya:
Nos, 15-17ezer a HD3850, ami mindenre elég, és inkább kihajtható, mint egy AGP-s változat.

Ezért nem éri meg a régi rendszereket fejleszteni, mert nincs hová.
Egy kétmagos Celeron helyett később vehetünk egy Core2-es procit is, az alaplap támogatni fogja. De az s478-as, DDR1-es, AGP-s cuccokat nem nagyon lehet fejleszteni.

Az árakat itt a PH apróhirdetéseiből válogattam össze, nagyjából tükrözik a valóságot.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) ollie válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na meg csodálkoznék ,ha a 3 gigás P4 kihajtana egy 7600GT-nél erősebb kártyát.

***

(#22) Loha válasza tzsolesz (#10) üzenetére


Loha
veterán

Sztem is úgy lett volna értelme a tesznek, hogy azonos szorzóval és FSB-vel teszteled a 2 procit, mert így a nagyobb FSB miatt az E1200 előnyben volt.
Mehetett volna az egyik összehasonlítás 8*300-al vagy 8*266 -al, és mellé mundjuk csutka tuning mindkét procival.

[ Szerkesztve ]

(#23) Thunderzolee válasza ollie (#21) üzenetére

Így van. :K Ez a lényeg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) lajafix


lajafix
addikt

jó a cikk, nekem az jött le, hogy már 1024x768 felbontásban sincs érdemi különbség, fentebb meg még annyi se. maradok az e1200nál. :)

Rock'n Roll

(#25) tzsolesz válasza lajafix (#24) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jól teszed, ha most kellene választanom a két proci között, valószínű én is azt venném. De ott vannak már az E5200-sok is, amik szintén jó ár/érték aránnyal bírnak, ráadásul 45nm.

(#26) gbors válasza ollie (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

a 7300GT-t (500/700, tehát még csak agyon sem volt húzva) sem igazán hajtotta ki...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) lajafix válasza tzsolesz (#25) üzenetére


lajafix
addikt

7kért jó vétel volt! :))

az 5200 is biztos jó csak az optimális rendszerhez már -gondolom- pl egy 40 ezres vga kártyát kellene venni...
A mostani e1200/2600xt/2GB ramhoz is kevés a vinyóm, rohadt lassan tölt, kellene valami raid 1 vagy 0 (0+1 :) )

sőt a többmagos intel processzorok is olcsók a maguk teljesítmény és felhasználási kategóriájukban...

Rock'n Roll

(#28) tzsolesz válasza lajafix (#27) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jó párosítás E1200/2600XT/2Gb olcsó DDR2 RAM/olcsó deszka, és lehet nyomni mindent 1024-ben, vagy alacsonyabb részletességgel 1280-ban.
De..... Az E1200-at minimum 2.6 Ghz-re kell ahhoz húzni, hogy valóban ne legyen szűk keresztmetszet a proci. Úgy gondolom bármilyen lap elbír 1Ghz túlhajtást ezzel a prockóval.

Az én vasamban most a legfájóbb hardver a 2600XT, ez fogja vissza nem is kicsit a játékokat.

3Ghz környékén (E4500), én mellé mernék rakni akár egy HD4850-est is, mivel akkor már úgy is 1680x1050-ben tolnám.

[ Szerkesztve ]

(#29) lajafix válasza tzsolesz (#28) üzenetére


lajafix
addikt

no igen a lap. a g31es lapom már csak 108-110 MHZ körüli pcie frekvencia mellett tud 375ös fsbt, ami kell a 3ghz-hez.
Egy p35ös lapban nincs ilyen probléma, de az meg rontja az ár/teljesítmény hatékonyságot.

Rock'n Roll

(#30) ollie válasza lajafix (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

E5200-höz szerintem tökéletes választás az HD3850, ami már asszem 20k körül kapható. Nem kell ahhoz 40k-s kártya.

Valahogy így képzelném el az olcsó konfigot:

Alaplap: i965P, P35, G31 chipset (elég egy olcsóbb alaplap, AsRock már 10k körül van és jó!)
Proci: E5200 dobozos a hűtő miatt
VGA: HD3850/256MB (esetleg 512)
RAM: 2x1GB DDR2

Ez így szinte fillérekből kijön újonnan (olyan 60k körül lehet). Persze kell még vinyó, ODD, táp és ház (kb 30k lehet már jó minőség együtt), de ezek jöhetnek a régi konfigból is.

***

(#31) Ferdzsoo válasza dragonfx (#4) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy 9600GT-nek teljesen mindegy milyen Core2 mellett megy ami 3GHZ-en van.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#32) tzsolesz válasza Ferdzsoo (#31) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Amit én egy 9600GT alá raknék, az egy E2160/80 amit azon nyomban felpiszkálnék 3Ghz környékére. ;]

(#33) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Még azt fontos megnézni, hogy a 2 proci között mennyi különbség van a min fps-nél az xls fájlban! Pl a Call of Juarez-ben azonos órajelen elég nagy a különbség, WiC-ban kevésbé, ProStreet-ben is méretes, de mondjuk COD4-ben nincs különbség. Sajnos az FSB-k mások voltak. Azért kíváncsi lennék, hogy azonos FSB-vel is mennyi a különbség, ha csak a cache mérete különbözik.
Ehhez hozzátenném azt, hogy nekem nincsenek olyan megfigyeléseim a Core2-s prociknál, mint anno a régi P4-ek és Cerkák viszonyánál, hogy 2x annyi cache 20% sebességnövekedést eredményez. Ezért, ha van egy Prescott magos cerka 3 GHz-en, és egy Prescott magos P4 3GHz-en, előbbiben 512kB, utóbbiban 2MB L2 cache van, akkor az 4x annyi cache, tehát a sebességnövekedés 44% lehet. Nem feltétlenül ilyen pontosan igazolná ezt grafikon, de átlagban ezeket vettem észre régen.

(#34) tzsolesz válasza proof88 (#33) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én még most sem hiszem, hogy nagyon befolyásoló tényező lenne az eltérő FSB. Max játékonként 1-1 fps, számoljátok le mindenhol az E1200-as értékekből. De nem hiszem hogy még 1 fps is lenne sok esetben. :U

De megígérem nektek, hogy egy játék erejéig visszarakom nektek a cerkát, és megnézem, hány százalékot esik azonos fsb-én a játékok sebessége. Ha több lesz 1 fps-től akkor kijavítom az összes értéket ennek tükrében. Ha nem akkor marad így minden.

Ha már így eltértünk az eredeti kérdéstől. A teszt lényege az, hogy egy E1200 is elég a 2600XT kihajtásához, és nem nyerünk az E4500-al annyi plussz fps-t, hogy megérje megvenni mellé a drágább procit, mivel a játékok többsége normális felbontáson már úgy is VGA limitesek a 2600XT-vel. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) lajafix válasza ollie (#30) üzenetére


lajafix
addikt

60 K sok, 42Kból kijött a g31-e1200-HyperTX-2GB1066-2600XT persze a vga használt. a többi maradt a régi.

tzsolesz: az e1200 topikban tombolo nick 8800GT(S?) kártyát hajt ki a cerkával 3200 MHZen, alapfeszen, p35ös lappal. Tehát lehet még tunningolni ha jobb kártyánk van.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#36) tzsolesz válasza lajafix (#35) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt mondtam én is. Nálam meg sem zizzent neki a 325Mhz. Szerintem a vége olyan 3.0-3.2Ghz az én lapomban. Ami elég jó.
Az E4500-asom nagyon antituningos darab, mert 2.9Ghz fölé nem bírom hajtani, A max amit elbír 295Mhz, de akkor már a windows néha nem boot-ol be, meg nagyon nem stabil. 300-ra állítva, csak bios reset-el indítható újra a gépem. Ehhez képest az E1200-nál simán belőttem elsőre a 8x325-öt, és ez csak nem a vége.

(#37) Mans20


Mans20
addikt

Szerintem E4500 helyett már ottvan a E5200.

(#38) ollie válasza tzsolesz (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"A max amit elbír 295Mhz"

Nemá, ez komoly? Tuti nem a memória vagy az alaplap korlátoz? Visszavetted a memória szorzóját? Fixáltad a PCIE frekvenciát?

Mans20: ez így van, de akinek E4500-a van, az nem fogja lecserélni E5200-ra, nem lenne nagy előrelépés.

lajafix: nézőpont kérdése. Szerintem egyáltalán nem sok egy alap konfigra 60k, de persze nyílván attól függ, hogy mennyi pénze van rá az embernek...

[ Szerkesztve ]

***

(#39) tzsolesz válasza Mans20 (#37) üzenetére


tzsolesz
nagyúr


Szerintem E4500 helyett már ottvan a E5200.

Ez csak természetes. Ráadásul még olcsóbb is. Nekem egyébként semmi értelme nem lenne lecserélnem. A két proci teljesítményében nem igazán látok különbséget. Esetleg alapórajelen. Na jó 45nm. :D

Ollie: Mindent elkövettem, fixáltam 100Mhz-re a PCE-t, a RAM-okat egyenesen alulhajtottam stb.... Ja, és hiába veszem le akár 6-os szorzóra, akkor is ugyanez a helyzet. Nem megy 295-98 Mhz fölé, mert nem indul el a rendszer, ha csak ki nem veszem az elemet. Megszűnik a kommunikáció a lap és a proci között. Egyébként ugyanannyi esélye van annak hogy a lapom ilyen gyenge, bár egy két ember Quad-ot tuningol benne és bírja. Ez érdekes.

(#40) ollie válasza tzsolesz (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ez pech. Az én E4300-om vígan szaladgál 333-as FSB-vel is, ráadásul alig kell hozzá feszt emelni. Felette meg nem is próbáltam.

***

(#41) tzsolesz válasza ollie (#40) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A kettőnk alaplapja azért merőben eltér egy kicsit tuningban. A tied enyhén tuningosabb.
Bár egy P35-ös chipset-től is többet vártam, ha végül a lap a baja, de a fene se érti.

(#42) ollie válasza tzsolesz (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem i965-ös lapban (Gigabyte P965-S3) ment 333-on az E4300. A mostaniban nem is próbáltam.

***

(#43) Gyuri27 válasza tzsolesz (#41) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] 8800 gtx-l a cerka. E1600 cimszó alatt a tuningolt cerka.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) tzsolesz válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szép teljesítmény nem mondom, de azért néha csak nem árt az az L2 cache, ahogyan azt látom.pélául a HL2-ben az E4500 alapórajelen megveri a 3.4Ghz-re húzott E1200-at. Másutt meg kikap tőle.... Ez nagyon játék függő az szent. :K

(#45) Gyuri27 válasza tzsolesz (#44) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván a gtx kihozza a különbséget. De mint nálad is látszik egy 3 gigára húzott cerka egy 2600/3650-k elég tud lenni. Ráadásul olcsó is. Kis péz kis foci ahogy a mondás tartja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46) gbors válasza tzsolesz (#41) üzenetére


gbors
nagyúr

esetleg próbálj meg egy kicsit emelni az FSB feszültségen

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) tzsolesz válasza gbors (#46) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Meglátjuk, majd kísérletezek azért még vele, van még egy két ötletem nekem is. ;)

(#48) tipuka


tipuka
addikt

nekem is HD2600 XT van és gratula a teszthez! :D
amúgy honnan szerezhetek progit hogy megnézzem az én tulajdonságaimat az fps-t meg ezeket? elég kezdő vagyok.
írjatok
köszi!

(#49) tzsolesz válasza tipuka (#48) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A program neve: FRAPS :R
És köszi szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Ateszzero


Ateszzero
őstag

:C :C Tényleg jó kis teszt.Biztos sok időbe tellett mire elkészült.Én is ;] köszönöm ;] a tesztet,
Nekem is E4550 van egy 2600XT mellett 2Gb DDRII,és ugyanezek az észrevételeim.
A Crysis kivételével majdnem minden játék fullosan megy Vistán.Kicsit még a FAR CRY2-től félek hogy ez már nem lessz elég,és ha igy folytatják a game kiadásokat(már pedig így folytatják), akkor lehetséges hogy kezd szép lassan elavulni a konfigunk?Vagy csak Videokari csere? :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.