Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

240 W? :Y Ez új nekem, ezzel viszont már legalább a legtöbb laptop esetében megfelelő alternatívája lehet annak a hitvány kerek vacaknak, amit 20+ év alatt sem sikerült rendesen egységesíteni a gyártóknak. (és ezúton is kívánom annak, aki kitalálta, hogy micsoda poén felcserélni a polaritást, hogy a pokol kénköves tüzén égjen az örökkévalóságig)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) #90088192 válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne félj,majd jön az Apple és azt mondja, ez velem akkor sem fog működni. :DDD
A többi gyártó meg majd helyesel hozzá. ;] ;]

(#3) sz.balazs.95 válasza #90088192 (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De ők már most is USB C-t használnak a laptopjaikon, mégpedig szükségszerűen USB-PD szabvánnyal... :B Sőt, gyakorlatilag ők az egésznek az úttörői, hiszen amíg ők nem álltak át full USB C-re, addig valamiért egyik gyártó sem erőltette annyira a kérdést.
Szóval lényegében az Apple egyszerre különc is és szabványos is.
(Sőt, MagSafe-hez is lehet venni USB C adaptert, ami elég jól működik, azt használom, mert nincs az az isten, hogy a gyári túlárazott szar sárguló szétmálló tápot vegyem meg :DDD )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) Picco


Picco
addikt

miert cserelget az usb alliance ennyit ezeken a logokon-megnevezeseken?

amit az USB 3.0-3.1-3.2-vel csinaltak az szerintem kriminalis.
miert lett a 3.0 -> 3.2?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) sz.balazs.95 válasza Picco (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ennek ha jól tudom, szabványbeli okai vannak.

Egyszerűbb fenntartani csak az új verziót, és azt kiterjeszteni visszamenőleg, mint párhuzamosan fenntartani többet.
Például az USB 3.2 szabvány tartalmaz mindent, amit a 3.0 vagy a 3.1, de mivel a szabvány verziója megváltozott, így azt követnie kell a csatlakozónak is.
Vagyis mivel a 3.0 szabvány elévült, így azzal már nem lehet hitelesítést sem kapni, csak az új alapján.
Erre pedig kitaláltak egy mechanizmust, hogy ami mondjuk eddig 3.0 volt, az automatikusan 3.2 Gen1-gyé válik, azzal egyenértékű.

És erre lett kitalálva a marketing term, hogy a usernek mindegy legyen az USB pontos verziója, mert az USB SuperSpeed az minden esetben ugyanazt hivatott jelölni, akár 3.0, akár 3.2 Gen1.

A végeredmény valóban bonyolult, de teljesen jogos és indokolt, cserébe viszont 1-1 megnevezés egzaktul egy üzemmódot jelöl.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) beef válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


beef
őstag

Igen, a notik DC ág variációi is megérnének egy pokolba küldést, de azt sem tudják megmagyarázni miért kell az AC ágnak is eltérnie a standard PC tápcsatlakozótól?
Értelme semmi, de legálább nem kompatilbisek.

(#7) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Nem rossz.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#8) sz.balazs.95 válasza beef (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Összesen 12 féle csatlakozót tartalmaz a szabvány. Ebből persze akad olyan, amit azóta már kiszuperáltak, de még úgyis van vagy 20.
Ebből mondjuk van 4 féle, ami ténylegesen használatban is van, ezeknek mind megvan a maga szerepe és felhasználása, de ezek legalább pontosan meghatározhatóak, mert van egy nevük, amire tudsz hivatkozni, és amitől kereshetővé válik.
A DC csatinál maximum a fizikai paraméterei vannak, és az is akkor segítség csak, ha épp a kezedben van a kérdéses eszköz, neadjisten rá is van írva a polaritása és a szükséges feszültség, és akkor elég csak megmérni a csatlakozót, és valahonnan előbányászni egyet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) Youri


Youri
veterán

A legkiválóbb jelölt az egységes töltőre

RTX ON

(#10) Felesbandi válasza #90088192 (#2) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Te hany eve lattal utoljara Apple laptopot? Az elmult fel evtizedben talan az Air-t leszamitva az osszes type-c toltessel jott...

(#11) Picco válasza sz.balazs.95 (#5) üzenetére


Picco
addikt

nem eleg a szabvany valtas, de legalabb meg marketing term is van, tehat 3 fele keppen kell rakeresni a neten...merthogy varazslatosan nem updatelodott minden egyes cikk a vilagon...

egy biztos, felolem az osszes muppet az USB alliancenel sz*rjon tarajos_sult avagy ok is ertsek ha betevednenek ide:sundiszno gen 2x2-t :(((

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#12) dabadab válasza Picco (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ennek már komoly hagyománya van. Azt pl. meg tudod mondani így fejből, hogy a full speed vagy a high speed a gyorsabb? :)

DRM is theft

(#13) Picco válasza dabadab (#12) üzenetére


Picco
addikt

dehogy tudom :)

nem is erdekelt eddig, csak laptopra valtas es dokkolozas miatt futottam bele most is. elmeny ugy laptopot keresni hogy nekem szukseges a 10gbps + DP1.4 port a laposon.
persze utobbit is hol jelolik hol nem, de leginkabb nem :(

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) Sirus86


Sirus86
tag

És tuti jönnek majd a tüzek is 240W-on, mikor a kici-óccó kábel majd behazudja a vezérlésnek,hogy tud 240W-ot.. Jelenlegi HP Zbookomat (G6) USB C-ről töltöm, és azért a gyári HP dokkoló is melegszik rendesen.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#15) opr


opr
veterán

240W?! :Y
Atya eg, az mar azert durva... Kicsit felek ettol, mert a gagyibb kabelekkel/csatlakozokkal azert 240W mar nem kicsit tuzveszelyes, de latom nem En vagyok az elso, akinek ez volt a reakcioja.
Kerdes, hogy a 60 es a 240W kozott nincs masik lepcso? 120-180W-os lepcsonek is lenne ertelme szerintem siman (nem mintha az sokkal kevesbe lenne tuzveszelyes, de na).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) nevemfel válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


nevemfel
senior tag

Semmi nem indokolja azt, hogy az egyszeri vásárlónak ezekkel az elbaszott technikai terminusokkal kelljen birkóznia, hogy megtudja, mennyi a végsebesség, vagy hogy mi mivel működik.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17) sz.balazs.95 válasza Picco (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem kell 3 féle, illetve nem is kell ennyire szigorúan venni.

Tegyük fel van egy céged, amelyik mindenféle tartozékokat gyárt, mondjuk legyen PiccoTec.
Amikor az USB 3.0 szabványnak megfelelően gyártottál kábelt, az az USB 3.0 szerint gyártottad, mint aktuális szabvány. Ez számtalan dolgot magában foglal, sebesség, max hossz, melyik végén milyen csatlakozó lehet, logó, stb.
A dobozára jól látható helyen el is helyezed az USB SuperSpeed logót, hogy lássa mindenki, nem akárkivel van dolguk.

Később megjelenik az USB 3.1 szabvány, mellyel a 3.0 automatikusan érvényét vesztette, vagyis te az USB 3.0 szabvány szerint nem gyárthatsz kábelt, pontosabban mondva nem kapsz rá hitelesítést, és hivatalosan a 3.0 logót sem rakhatod rá (ugyanez igaz akkor is, ha olyan kábelt gyártasz, aminek mondjuk mindkét vége Type A, szabálytalan)
Ellenben ugyanazzal a műszaki paraméterekkel legyártott kábel megkaphatja a 3.1-es minősítést - ehhez a gyakorlatban nem is kell semmit csinálni, legalábbis fizikailag nem kell másképp gyártani a kábelt. Amit onnantól gyártottál le, az már USB 3.1 Gen 1 lesz, ami fizikálisan nem fog eltérni az eddig gyártott terméktől, viszont már az USB szabvány egy újabb kiadása mentén lett hitelesítve - és itt szerintem ez a kulcsszó.

Az, hogy melyik USB eszköz hanyas verziójú, lényegében az end usernek teljesen mindegy, az a fontos, hogy milyen logó van feltüntetve, ami pedig a marketing fogalmat használja.

Azon persze lehet vitázni, hogy ezek a marketing fogalmak mennyire magától értetődőek, de a sebesség, vagy adott esetben a maximális terhelhetőség úgyis fel van tüntetve, ha meg nincs külön feltüntetve, akkor a legrosszabb verziót kell feltételezni.

tehát tl.dr: ezek a verziók inkább a gyártás szempontjából érdekesek, mint műszaki tartalom, de a userek szerintem tök jól elvannak így is, nekik annyi a lényeg, hogy a csatlakozó stimmeljen, illetve fel legyen tüntetve a sebesség, amire hitelesítve van.
Illetve ma már szerintem sokkal kritikusabb kérdés a terhelhetőség, hiszen az USB-PD már 240 W-ig skálázható, és nagyon nem mindegy, hogy a kábel, amit használsz, mennyit bír el :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#18) sz.balazs.95 válasza opr (#15) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezek szerintem maximális értékek.
Eddig is úgy volt, hogy az USB-PD szabvány szerint van 5 V, 9 V, 15 V és 20 V üzemmód, amihez mind tartozik egy maximális áramerősség, és a kettő együtt teszi ki a maximális teljesítményt. Pl. eddig 20 V / 5 A volt az elméleti max, azaz 100 W, de annak eddig sem volt akadálya, hogy egy táp mondjuk 20 V-on 2,25 A-rel töltsön max, ami egy 45 W-os teljesítményt eredményez ( Chromebookom gyári tápja pl ilyen: 3 A a max 5, 9 és 15 V-on, 2,25 A 20 V-on.)
Most az új szabvánnyal bejött a 48 V is, a 48 V / 5 A pedig 240 W-ot eredményez, vagyis ha egy laptop mondjuk csak 20 V-on tud tölteni, akkor marad a 100 W limit.
A 60 W - ha jól értelmezem - pedig az 5 A-es (3 A feletti) csúcsra vonatkozik.
Eddig 5 / 9 / 15 esetén 3 A volt a maximum, ami 15 / 27 / 45 W-ot eredményezett, de most lehetőség van ezekben az üzemmódokban nagyobb áramot leadni, ehhez viszont ahhoz megfelelő kábel is kell szükségszerűen, valószínűleg ezért van külön feltüntetve a 60 W üzemmód, hiszen maga a 60 W eddig is megoldható volt, de csak 20 V üzemmódban.
Itt van egy táblázat, ami összefoglalja a lényeget, én is ebből okoskodok. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) dabadab válasza opr (#15) üzenetére


dabadab
titán

A tűzveszély igazán nem nőtt, mivel a maximum áram maradt 5 A, a feszültséget vitték fel 48 V-ra.

DRM is theft

(#20) opr válasza dabadab (#19) üzenetére


opr
veterán

Akkor ezt mar ne nyalogassam, azt mondod? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) sz.balazs.95 válasza opr (#20) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

vagy legalábbis a csatlakozó belsejét ne, a külseje passzív. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) opr válasza sz.balazs.95 (#21) üzenetére


opr
veterán

De azárt rápisilni még szabad, ugye? Az biztos nem gáz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) #90088192 válasza sz.balazs.95 (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Még nem vagyunk ott, csak várj. ;]

Viccet félretéve, mennyivel egyszerűbb lett volna az USB nevezektan, ha az elejétől fogva a sebesség amit feltüntettek volna rajta. :R

(#24) dabadab válasza opr (#22) üzenetére


dabadab
titán

48 voltnál még az sem nagyon gáz. Elég jól dokumentált, hogy villanypásztorra (amiben néhány ezer volt van) pisilve se lesz nagyon komoly baja az embernek, csak hamar elmegy tőle a kedve :)
Azért ezt ne értsd úgy, hogy direkt bíztatlak erre :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) opr válasza dabadab (#24) üzenetére


opr
veterán

Nem nem, semmi ilyen. Azért őrült nem vagyok, érted. Maximum a konnektorban nézem meg villával, hogy van-e benne áram, de ennyi. :DDD

Ui.: Amúgy 48 volt már rendesen le tudja zsibbasztani az ember nyelvét pillanatok alatt. Anno próbálgattuk sorba kötött 9v-os elemekkel, hogy hol van az a pont, ahol már rendesen vicces, és 5db-nál már azért voltak reakciók. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) beef válasza opr (#25) üzenetére


beef
őstag

Azóta mindegy mit eszel, mert mindennek fűrészpor íze van :D

(#27) Tikakukac


Tikakukac
titán

Most már csak bele kellene veretni a type cica töltőt minden gyártóba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) opr válasza beef (#26) üzenetére


opr
veterán

:DDD
Maradandó károsodás azért nem volt. Ízeket érzünk továbbra is, hülyének meg előtte is hülyék voltunk, különben miért csináltunk volna ekkora baromságot? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) Picco válasza Tikakukac (#27) üzenetére


Picco
addikt

azon mar dolgozik az EU, macrumors es mas oldalakon az emberek meg mar hiszteria kozeli szinten probaljak az usb2-as sebessegu elavult portot vedeni. de hogy minek? :F
oke, van par ember specko lightningos kiegeszitovel, oket meg is ertem, de beloluk sem sok lehet es egy 5cm-es atalakito tuti megoldja.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#30) Tikakukac válasza Picco (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyük a saját notimat. Tudom tölteni azzal a töltővel, amivel 15 éve töltök Dell gépeket. Tudom tölteni type-c porton, valamint rogyásig van rakva sima USB-vel és video kimenettel is, sőt, még az SD karit is megeszi.

Nem fáj senkinek, hogy a gép oldala lyukas, nekem legalábbis ritkán :B Ellenben mikor az iroda elhagyja a helyét és néha kitelepül, oh boi, az az átalakítózás, kopizás és egyéb szenvedés az felbecsülhetetlen. Régen felfogták a gyártók, hogy van átállás az egyes szabványok között és ez sajnos ilyen, aztán nyilván van mondjuk az Apple féle út, aki kiad simán úgy egy gépet a piacra, hogy konkrétan a saját termékeit sem tudják a userek összekötni vele, mert a teliberakott fúvárosban sem kapsz még olyan kábelt, ami kellene ehhez ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) sz.balazs.95 válasza Picco (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Lightning esetében ami probléma lehet, azok a különböző perifériák.
Pl. egy USB billentyűzetet vagy fülest simán tudsz használni OTG kábellel, de ugyanez fordítva már nem igaz, Lightningot nem tudsz semmire sem alakítani.
Nekem van Lightning fülesem, igaz, mire aktuális lenne a kérdés, addigra simán elromolhat, és amúgy is újat kéne vennem.
Bár a legegyszerűbb az lenne, ha az Apple csinálna valami spéci, non standard adaptert, amivel a Lightningből ki lehet csikarni az USB adatsávot, és akkor ez is meg lenne oldva.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) opr válasza Picco (#29) üzenetére


opr
veterán

Varjal, a lightning meg mindig csak usb2 szint? Ez most komoly?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) sz.balazs.95 válasza opr (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Asszem valamelyik Lightningos iPadben van USB 3.x, de erre nem vennék mérget.

Egyébként meg ott az AirPlay/WiFi Direct.
Androidon milyen evvel egyenértékű megoldás is van, ami PC-vel is hajlandó működni? :P
Nem beszélve arról, hogy úgy kell lepkehálóval vadászni azokra a mobilokra, amibe hajlandóak video kimenetet tenni az USB-be. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) opr válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


opr
veterán

Fingom nincs, mit csinal az AirPlay meg a WiFi direct, ugyhogy passz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) sz.balazs.95 válasza opr (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

WiFi-n tudsz fájlokat küldeni-fogadni, nem a béna Bt-t kell erre használni, ha nem muszáj.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) beef válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


beef
őstag

FX file manager Androidra.
Támogat: FTP, Samba, Webdav.

[ Szerkesztve ]

(#37) opr válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


opr
veterán

Ez... Kb az android 2.1 ota eleg alap dolog, mar akkor ugy csinaltam. Van ra ezer nagyon jol mukodo ingyenes app. Van olyan is, ami ftp alapokon mukodik, van olyan is, ami multimedia server alapokon mukodik es oda-vissza lehet PC es telefon kozott streamelni is akar, van olyan is, amihez app kell a PC-re is, es akkor akar taviranyitani is tudod meg wake on lan-oztatni meg akarmi. Ebben mi a nagy truvaj igy 2021-ben? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) sz.balazs.95 válasza opr (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, de a kérdés továbbra is az, hogy ha fogok egy mezei Android mobilt, meg egy mezei PC-t, akkor mi az a konkrét, nevén nevezhető app/szolgáltatás/akármi, ami biztosan van mindkettőre, és biztosan működik is WiFi Directtel?
Az Apple-nél ott van erre az AirDrop*. A másik oldalon mi van?

*Most vettem észre, hogy eredetileg nem ezt írtam, de erre gondoltam, csak már utólag nem tudok javítani, elnézést! :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#39) Tikakukac válasza sz.balazs.95 (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Az AirDrop az bármi csak nem biztos. Tudok pár ingerült tulajt aki ezt ha elolvassa kegyetlenül felb@ssza magát itt mellettem :P . Épp ez volt a gond a type-c only macbook esetében is, hogy hát de ott a wifis adatdobálás. Csakhogy ez mai napig hektikus. Big Sur óta arckaparós.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) sz.balazs.95 válasza Tikakukac (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam eddig oké volt mindig, igaz, ritkán kell használnom.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) opr válasza sz.balazs.95 (#38) üzenetére


opr
veterán

Miert, ha fogok egy mezei iOs telefont, meg egy mezei PC-t, mukodni fog?
Szerintem egyszerubb installalni egy ingyenes appot, mint lecserelni a gepparkot most csak ezert. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) sz.balazs.95 válasza opr (#41) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, csak akkor nevezz már meg egyet, ami multiplatform, és jól is működik.
Az, hogy egyébként létezik a Wifi Direct szabvány, és az Android nagyon régóta támogatja, az egy dolog. Én a széles körben elterjedt, ismert appokat hiányolom, amik erre épülnének rá.
Az Apple ökoszisztémáján belül ez faszán működik, ott univerzálisa elérhető minden normálisan.
Mivel a Google-nek a desktop része nagyon pici részesedéssel rendelkezik, a piacon a két domináns OS, a Windows és az Android az, amik között elvárnék némi kooperációt, ha már egymás ellenpárjait képtelenek voltak sikerre vinni, és mindkettő komoly piaci súllyal rendelkezik ahhoz, hogy igenis szükséges legyen ez.

Szóval hol van az az AirDrop alternatíva, ami minimum Android és Android között működik, de ha lehet, akkor Android és Windows között is?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) opr válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


opr
veterán

Oszinten nem tudom, szerintem legalabb 15 eve nem jutott eszembe file-t kuldeni telefonrol telefonra.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Tikakukac válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor tényleg kéne és nem megy iszonytatos módon fel tudja húzni a drága usert, mert hát ugye "just works".

Olyan szinten egy okádás jelenleg az Apple szoftveres részlege, hogy nem az első ember dobta le a macbookját, mert a folcvágen szoftverezés elért ide is és szabotálja az embereket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) dabadab válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


dabadab
titán

Igen, csak akkor nevezz már meg egyet, ami multiplatform, és jól is működik

Viber, Skype, Messenger, Telegram... :)
Saját eszközeim között meg PushBullet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) sz.balazs.95 válasza dabadab (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja, és ezekből melyik a peer to peer? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.