Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [h.adam.92:] Rajz

Hozzászólások

(#1) FatalEror


FatalEror
addikt

Jó nagy "lelke" van!Amúgy pedig nagyon szép lett,mondhatni fantasztikus,illetve realista,és élethű,és ahhoz képes,hogy első rajz......Le a kalappal tényleg! :R

HardCore is my LifeStyle

(#2) GabN73


GabN73
addikt

Hahahahahahhahahahhahaha :DDD :DD

(#3) h.adam.92 válasza FatalEror (#1) üzenetére


h.adam.92
őstag

Első komolyabb rajz. Eddig csak vonalas rajzokat csináltam árnyék nélkül. Itt már árnyékoltam is, amennyire tudtam, meg a haj rajzolásról kellett néznem 1-2 tutorialt, de még nem az igazi :)

(#2) GabN73: igyá mán mégeggyet!

[ Szerkesztve ]

(#4) Nordic válasza FatalEror (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én jó nagy tüdőt akartam írni, de a lélek valóban szebb kifejezés :DDD.

h.adam.92: Remek lett, főleg elsőre. :C

(#5) lapa


lapa
veterán

mintha a haja választéka kicsit nagy lenne, vagy csak túl sötét tónus lett két oldalt mellette, nagy a kontraszt. de jó lett amúgy nagyon "első rajznak".

(#6) h.adam.92 válasza Nordic (#4) üzenetére


h.adam.92
őstag

:R

(#5) lapa: Ott nem éri fény, azért rajzoltam sötétebbre. Minden esetre a hajra rá kell még feküdnöm, mert nagyon sokat számít. :)
mellesleg itt az eredeti kép. (jobb alsóban a forrás :DDD )

(#7) lapa válasza h.adam.92 (#6) üzenetére


lapa
veterán

basszus nem tudom elolvasni a forrást, mert félremegy a szemem. ez azért jobb, mint a rajzod. valami keményebb szénnel nem akaródzna? egy ilyen képet sokkal teltebbre tudnál csinálni... én nem vagyok egy hűde rajzos, de zsengeifjúkoromból úgy rémlik.

lehet lemásolnám projektorral vagy valahogy, kihúznám erősebben a kontúrokat aztán nekiesnék szénnel meg zsepivel egy második verziónak. csak arra figyelj, hogy nedves zsepivel nehogy nekiállj a szenet kenegetni.

bocs, nem okoskodni akarok, nem tudom mi volt a terv. ha szándékosan cerkarajz volt a cél, akkor nem szóltam.

nem tudom, lehet kicsit több fényben látszana az, amit én most nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#8) h.adam.92 válasza lapa (#7) üzenetére


h.adam.92
őstag

2B-vel csináltam az egészet. Itt PH-n nem találtam rajzos fórumot, hogy kérjek segítséget. Amúgy sima zsepivel csináltam, nem nedvessel.

(#9) GabN73 válasza h.adam.92 (#3) üzenetére


GabN73
addikt

Mondjuk úgy, hogy megvolt, meg volt is mire...

Amúgy ügyes vagy, most vmi Audit rajzoljá' nekem :D :)

(#10) lapa válasza h.adam.92 (#8) üzenetére


lapa
veterán

nem biztos, hogy lejött a nedves zsepis poén. én segíteni nem tudok, mert nem értek hozzá. de azt el tudom mondani, hogy az eredetin koromfekete a cicifix, erős középszürke a bőr, csaknem fehér a póló. mindenhol nagyon éles, határozott vonal választja el őket. az arc is középszürke, nem papírszínű. az arc a kép jobb oldalán egészen sötétszürke.

szóval mondom, én bátrabban feketéznék egy másolaton. de az is jó tanulmány lehet, hogy új papíron szabadkézzel meghúzod az alapvető kontúrokat a tónusváltásoknál, és utána nekiesel. a szén azért lenne jó, mert a grafit így vagy úgy, de telítetten is fényesszürke lesz (lásd cicifix). mondom nekem marha rég volt, de akkoriban voltak olyan cerkák, mint a klasszik töltőcerkák (aminek olyan az alsó vége, mint a tokmány pofái - ilyesmi), csak jó vastag szén töltet megy bele (ilyesmi). azzall akkor nem kened össze a kezed és azzal a rajzot.

nem erre kerestem, de lásd mire gondolok. ha veszel sima széndudakat ugyanúgy jó kezdésnek.

de érted, te most pont beleválasztottál egy erőteljesen kontrasztos témába. ez a konkrét kép ceruzarajzhoz tán nem annyira jó emiatt. de én tényleg amatőr vagyok, szóval fogadd fenntartással.

[ Szerkesztve ]

(#11) danih


danih
addikt

Szerintem teljesn jó, ez a jobb agyféltekés rajzolás érdekesnek tűnik, neki is akartam már menni egyszer, csak nem volt időm végül.

(#12) h.adam.92 válasza lapa (#10) üzenetére


h.adam.92
őstag

na ilyen szenes cuccot nézek mindenképpen :D :R

(#13) LadyLorien válasza h.adam.92 (#12) üzenetére


LadyLorien
tag

Szénrúd szerintem a nagyobb mérethez jó. A/4-es vagy A/3-ashoz én inkább szénceruzákat ajánlok... :)
Egyébként lesz ez jobb is, ha sokat gyakorolsz. Ha szükséged van segítségre, kérdésed lenne, írj nyugodtan privátot. Rengeteg dolgot küldtem már. Remélem, hogy hasznos lesz! :)

lapa: A fő probléma, ami miatt becsillan és szürke az egész, hogy kompletten mindent 2B-s ceruzával csinált. Egy puhább ceruzával (vagy többféle keménységű grafit váltogatásával) sokkal szebb sötét részeket/átmeneteket lehet csinálni.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#14) Phvhun


Phvhun
őstag

Jó könyv, annyit hozzátennék még, hogy nem csak papiron működik a cucc, ha beszerzel egy tabletet (nem az ipad féle cucc, hanem wacom tollas tabletre gondolok) akkor sokkal több lehetőséged lesz.

Pl én ezt alkottam elsőre a fenti eszközökkel, úgy hogy előtte kb a pálcikaember rajzolás szintjén voltam:
[KÉP]

[ Szerkesztve ]

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ennyit képes fejleszteni az a könyv? De én azt hiszem, megmaradok annál, hogy a storyboardot majd megrajzoltatom az illetékessel. Sajnos a realisztikus rajz/festészet ma nem kimondottan számít művészetnek (hogy takarodna már az avantgárd a képzőművészetekből), legföljebb könyv-illusztrációkat meg game-artokat készítenek így, sajnálnék bele időt feccölni. De talán egyszer, ha majd nagyon unatkozom...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [h.adam.92:] Rajz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.