Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Jaj neked. Mit fogsz te ezért itt kapni... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) Thome


Thome
addikt

Én most szakítottam a Lumia 930-cal (W10), elegem lett az idegesítő featureiből, átnyergeltem az egyetlen alternatívára androidon ami van, az a Xiaomi.

Viszont egy dolog nagyon el volt rajta találva. a billentyűzet (+ swipe), illetve a böngésző felhasználói felülete, meg ha már itt tartunk, úgy az egész rendszer bejött a felületet tekintve. :DDD
Csak néhol feleslegesen volt túlbonyolítva.

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Wm10 nem jó még csúcsmodellen sem. Az alap rendszer elmegy, de ha külsős átlagos alkalmazásra kerül a sor akkor az M7 keresztben lenyeli. Ilyenkor azzal védekeznek a winfarkasok hogy az Android animálja ezért nem látszik a töltés. De az animálással is hamarabb megnyit egy notesz alkalmazást mint a 950. :O

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) h3lios válasza Syl (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Várom szeretettel az okosokat. :)

Ez gyakorlatilag 1 félkész rendszer, ahol a felhasználók a béta teszterek és vagy bejön vagy nem. Nem tudok komolyan venni 1 olyan rendszert, ahol nincs lehetőség a SIM kártyára menteni névjegyeket. Csak SD kártyás opció van, akinek meg nincsen az így járt. Nevetséges... Bármelyik 10 éves buta telefon is tudja a megoldást.

Értem én, hogy zárt meg biztonságos, de ilyen áron csak az átlagember szopatása. Tudom senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy megvegye, de hamár így dönt ne legyen már minden oldalról szopatva.

Az egy dolog, hogy én nem értek hozzá, mert soha nem használtam és nem is fogom. Viszont a 8-on ezeket meg lehetett oldani bug nélkül. Sőt továbbmegyek, a beállításokat is keresve ugyan, de megtaláltam.
Pl. APN, de nem értem minek kell mindent hülye kapcsoló alá rejteni.

De számomra az egész WP és az asztali Windows is hulladék kategóriába megy a 8 után. A 7 ről valszeg soha nem fogok elváltani, ha ez az irány amit ma követnek.

Semmilyen szinten sem logikus mindent alfülek alá rakni és kevesebb mindent mutatni. A YT- esetében is utáltam amikor mindent 1 gomb alá raktak, mert több kattintás lett ugyan az a folyamat. Értem én hogy letisztult, meg material, de rohadtul kényelmetlen a használata.

A sokak által fikázott androidot használom már 6. éve. Az utóbbi 2 telóm abszolút csúcs kategóriás és sosem volt még gondom lefagyással, vagy akadással. Cserében minden adatkezelést pillanatok alatt megoldok és oda mentek el dolgokat ahova én akarok.

Szerk: Mutattak új 650-es Lumiát és az is pofás meg minden, de egy: akad mint az állat. Kettő a 80 ezres várható árához képest nagyon gagyi CPU-t kapott...

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#6) Klaus Duran válasza #20749568 (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Részlet +2év hűség. A telefon tetszik, de jobban tetszene ha a HTC gyártotta volna. Mert akkor nem ilyen ....... rendszerrel adták volna ki.

#5) h3lios Elméletileg Google névjegyzéket is tudja használni. Én lementettem, és bemásoltam a Microsoft fiókba.

És megbántam hogy nem G4-t vettem. De annak meg ronda a hátlapja. Ha lett volna fém hátlap akkor biztos azt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Syl válasza Klaus Duran (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is nagy lelkesedéssel ugrottam bele a WP-be az ősszel. 2 éves előfizetés meg minden ahogy kell.
Aztán szépen sorban jöttek a pofonok. És rájöttem, hogy amiket a fórumon írnak a WP-ről az nagyobb és elvakultabb fanboyság, mint amit az iPhone-nal tapasztaltam.
Ha a W10M nem hozza el a beígért kánaánt :U (preview-eket próbáltam, broaf), akkor megy apróra a Lumia én meg vissza Androidra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Klaus Duran válasza #20749568 (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Annyiért nem adnám el. Jó lesz az, csak kell pár hónap még neki. Na meg pár hard reset. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Воланд


Воланд
titán

nincs olyan, hogy wp 10.

mi az a "what's up"?

sim kartyara hogyan masoljam azokat a kontaktokat, ahol negy telefonszam, meg harom email cim van? egyaltalan mi a tokomnek taroljak barmit is sim kartyan 2016-ban?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) h3lios válasza Воланд (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Gondoltam, hogy megjelensz. Szerintem mindenkinek lejött a szövegkörnyezetből, hogy miről van szó.
Egyébként az ilyen felhasználási szokásból, mint a tiéd van kevesebb. Kb. 100 emberből 2, de a többi 98 csak azt várja el, hogy az a 100-200 neve el legyen mentve valahogy. Nincs Email és egyéb opció hozzá simán csak nevek mert vannak akik még csak telefonálni használják és nem céges e-mail fiókokat használnak rajta.

Miért tárolj rajta ? Neked nem kell, de vannak akik netet nem használnak, vagy éppen csak arra, hogy megnézik rajta az időt / mikor jön a busz. Nem mindenki tech buzi beállítottságú. Nehogy félre értsd nem sértésnek szántam, magamon is észreveszem, hogy ami nekem alap (pedig nem rootolok meg romolok már), az másnak már űr technológia. Azokból az emberekből indulj ki akik nem tudják hogy kell bekapcsolni a mobil netet illetve, hogy hogy kell újraindítani 1 telefont.

Na tőlük nem várhatom el, hogy hozzanak / vegyenek emiatt egy SD kártyát, esetleg csináljunk e-mail szinkronizációt. Mert jó eséllyel még csak letölteni sem fog rá alkalmazást. Csak simán telefonál rajta és ő ezt elégnek érzi, sőt büszke ha ezt megtanulja. Na nekik magyarázd el, hogy nem tudod elmenteni a névjegyeket, mert a rendszer nem képes rá 2016-ban. Ha tetszik ha nem ez hiányosság (sok mással egyetemben). Mutass még 1 olyan okostelefont ami széles rétegnek készül (nem luxus szemét, mint az iPhone) és nem tud ilyet. Szerintem nem fogsz sokat találni.

És uram bocsá 1 SIM -es másolás megvan fél perc alatt, ha neveket akarok szinkronizálni (meg E-mailt csinálni, mert az sincs ugye nekik, az meg 5). Sok esetben ezért van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#13) Воланд válasza h3lios (#11) üzenetére


Воланд
titán

mar ne is haragudj, de miota kell tech buzinak lenni ahhoz, hogy 2016-ban ne offline taroljunk szamunkra fontos informaciokat es ne sirjunk, mikor elhagyjuk a telefont a 100-200 nevvel? egy nyamvadt emailt kell beallitani (ami nelkul a win10 alapvetoen tenyleg max telefonalasra jo) es onnantol nem kell szopni ilyen hulye masolgatasokkal. ertem en, hogy vannak ilyen userek, azoknak meg el kell magyarazni, hogy nem jo, amit csinal.

es akinek nem kell net, nem kell alkalmazas, bonyolult egy email cim letrehozasa, az ne vegyen okostelefont. ennyi. es amugy remelem, hogy a kovetkezo postod arrol fog szolni, hogy a csunya szolgaltatok miert fizetettnek ezekkel a userekkel mobilnetet, mikor nem is hasznaljak. ;]

a kovetkezo hianyossag ugye a bt fajlkuldes lesz? upsz, varj, azt csak a "luxus szemet iphone" nem tudja. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) Воланд válasza #20749568 (#12) üzenetére


Воланд
titán

pontosan neked most mi is hianyzik? mert sim-rol lehet importalni, de simre nem lehet menteni. mar egy jo par eve....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Воланд válasza #20749568 (#15) üzenetére


Воланд
titán

hal istennek annyira nem hulye az ms, hogy ilyen baromsagok "fejlesztesere" forditsak az energiat (mondjuk masra sem forditjak, de ez mar mas tema). amugy mondom, ez lassan hat eve "hianyzo" feature. ;]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) #78687232


#78687232
törölt tag

520 és 630 van itthon, de hogy ezek után nem kell több wp, az biztos. Csak a gond van a készülékekkel, nagyon unalmas.

(#19) SLYM válasza Воланд (#10) üzenetére


SLYM
veterán

épp nem rég írtam ezzel kapcsolatban az android topicba, hogy egy szinkronizálással elveszett 4 nevet leszámítva (WTF) az összes név a telefonomból egy szinkronizálással. sebaj, végülis mit nekem pár napnyi szopás, mint ha csak ellopták volna a telefonom... ja nem, ha ellopták volna, akkor csak veszek egy másikat, belépek a google fiókba, szinkronizálok és kész. aha persze, álmodj királylány...

poén: az eset után elmentettem a legfontosabb telefonszámokat kézzel, erre pár óra múlva azok is eltűntek. no comment. nem is foglalkoztam többet ezzel, éppen elég volt az a pár óra időelbaszás amíg nem sikerült megoldást találnom, egyszerűen kimentettem simre a számokat, azóta nincs gondom. ha 20 éve nem volt ezzel bajom, nem értem minek szórakoztam egyáltalán bármi mással. ennyit erről, meg arról, hogy ha nekem problémám van ezzel 2016-ban, akkor talán a legtöbb mezei usernél is előfordulhat ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#20) Воланд válasza SLYM (#19) üzenetére


Воланд
titán

nem kell androidot, meg google termekeket hasznalni. :P

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) SLYM válasza Воланд (#20) üzenetére


SLYM
veterán

mondjuk az biztos, hogy a lumia 520-al anno nem voltak ilyen problémáim

(#22) Magnum_


Magnum_
nagyúr

A live.com-os emailemhez vannak kapcsolva a kontaktok. Onnan azeet be tudja olvasni kavarodas nelkul?

I humbly and respectfully decline™

(#23) Воланд válasza Magnum_ (#22) üzenetére


Воланд
titán

persze.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) viktorhu válasza Воланд (#10) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt én sem értem. Ha telefont cserélek, akkor a régiből a simet ki, újba be, bejelentkezem a használt fiókokba, és ott van minden, ami kell. És mindegy, hogy Androidból Windowsba, vagy iPhone-ról Androidra "költözik" az ember. Az már jóval több mint 10 éve volt, hogy volt értelme simre menteni a kontaktokat, mert már akkoriban is minden telefonról lehetett számítógéppel (pl. outlookos névjegyzékkel) szinkronizálni őket, csak akkor még madzag kellett hozzá :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.