Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Az átlag minimálbéres magyar nem fog munkaidőben vásárolni, főleg nem tele kosárral.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) h3lios válasza Syl (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Pedig itt tényleg erről van szó. :D
Ezért nem értem amit minden nap látok, nálunk ha kell valami megvesszük és felhasználjuk.
Ami itt megy az gyakorlatilag nevetséges. Vasárnapi zárvatartás miatt sokan vesznek 1 heti kaját előre, hogy aztán dobhassák ki, mert megromlik / megszárad stb.

Itt mindenki tele kosárral rohangál állandóan. Decemberben amikor az egyik szombaton Munkanap volt, akkor is ugyan az a tömeg volt, mint a hétvégén szokott lenni. Hozzáteszem, hogy nekünk decemberben már szabink sem lehet, novemberig ki kell venni mindet. :) Ezért tartom érdekesnek, hogy itt mindenki vásárol munkanapokon is végig.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#3) solfilo válasza h3lios (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Valószínűleg mégsem erről van szó, hiszen egy minimálbéres nem nagyon tudja havi 1-nél többször megtölteni a kosarat. Sőt.

solfilo

(#4) Syl válasza h3lios (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát nem tudom. Én szerencsésnek érzem magam, mert itthon dolgozom. Bármikor el tudnék menni vásárolni, de mivel rühellem az egészet, szombaton letudom az egész hetit. Az mondjuk akkor tele kosár, de az még nem jelenti azt, hogy tele vagyok pénzzel. Pláne nem dobálok ki semmit :B
Az ismerőseim nagy része "átlag magyarok". Ezt az átlagot úgy kell érteni, hogy a minimálbérhez közeliek, nem pedig a hivatalos átlaghoz. Aztán ott az az irgalmatlan nagy tömeg az Árkában, meg a csilivili autók. Qrva nagy a kontraszt ebben az országban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) h3lios válasza solfilo (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Akkor ezek szerint nem olyan sok a minimál béres, mint azt gondolnánk. :) Nálam a szülők abszolút ez a szint, amit te említettél sőt inkább ez alatt valahol.

Tegnap voltak is kint vásárolni, ők is csak csodálkoztak, hogy mi ez az őrület ami itt van kint. :D

(#4) Syl
Nyilván így is lehet csinálni ahogy te megoldod, de ne tudd meg hány esetben láttam amikor viszik a 2-3 kiló kenyeret, nehogy éhen haljanak vasárnap. :))
Hát igen, az előbb említett réteg mellett van a másik aki karácsony előtt 2 nappal tucatjával keresik nálunk a sziPhone 6S-t és csodálkoznak, hogy már nincs belőle. :) Az is átlagkereset mellé illő készülék.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#6) abridabri válasza h3lios (#2) üzenetére


abridabri
veterán

En is altalaban 23an veszek meg mindent, minek menjek el 5x evkozben megvenni az ajandekot ami epp eszembe jut ,mikor megvehetek mindent "karacsonyi akciok " kereteben 1 alkalommal is . Es igen tenyleg sirunk hogy nincs penz, valoban nincsen . Elfelejtetted ,hogy karacsony elott kapja meg mindenki a 13. havi fizeteset/kafeteriat/erzsi utalvanyt stb , es ezert vannak tele a kosarak.
A nyitvatartashoz meg annyit, hogy ha 22 ig van nyitva akkor had menjek mar 21 :40 kor oda , vagy akkor legyen 21:30 ig nyitva es kalkulalja bele a tulaj hogy a dolgozonak zarni kell . En se dobok el mindent a gyarbab 14:00 kor mert lejart a muszak , feltakaritok aztan go. Ezzel nincs semmi baj. Vannak olyan helyek ahol a reggeli idot is ledolgoztatjak ,na az nalam mar kiveri a biztositekot.

(#7) updog


updog
senior tag

"több napos (úristen meghalunk mind) zárvatartás következik ilyenkor. " TRU DAT :K

(#6) abridabri

A nyitvatartashoz meg annyit, hogy ha 22 ig van nyitva akkor had menjek mar 21 :40 kor oda senki nem mondja hogy ne :) De az is indokolatlan ha 22:40-kor még a sajtpultnál válogat a tanácstalan vevő (amúgy ezt sose tudtam, hogy mi történik a tényleges zárás idejében, 22:00-kor odapaterolnak mindenkit a kasszához személyesen, vagy kötelesek kivárni amíg az egyszeri józsinéni összevásárolja a fél áruházat?)

"vagy akkor legyen 21:30 ig nyitva es kalkulalja bele a tulaj hogy a dolgozonak zarni kell " mert most nem ez van, csak +30 perccel később? :)

(#4) Syl "Qrva nagy a kontraszt ebben az országban." karácsonyi hét hétfőjén el kellett ugranom a bankba. Egy néni volt a pénztárban, és azon érdeklődött, hogy mennyi pénzt tud levenni még a számlájáról, hogy január elejéig kihúzza, és ne vonják le azonnal a tartozásait. 2000 (kétezer) forintot tudott kiadni a pénztáros neki, mondta a néni, hogy nem baj, az a 200 forint maradjon rajta, nehogy azt higgyék hogy el akar tűnni. Ez a jelenet megadta a karácsonyi hangulatot :(

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) solfilo válasza h3lios (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Vagy lehet mégis sok a minimálbéres, pusztán csak az Auchanban megforduló tömeg nem reprezentálja a teljes lakosságot. Mert mondjuk pl az alapból tehetősebbek mennek ki, vagy nagyobb eséllyel azok, akiknek van autója.

Auchanok egyébként is Bp-en és nagyobb városokban vannak, ahol abszolút értékben és relatíve is több a tehetős ember. Falusias-kisvárosias környéken annak is örülni lehet, ha van az embernek egy minimálbéres állása közmunka helyett.

(#7) doeeg: ez a bankos sztori elég szomorú. Dolgoztam anno egy call centerben, ügyfél hívott, hogy mondjam meg, mennyi az egyenlege a hitelkártyáján, mert 99 Ft a kenyér kilója az Auchanban és szeretne venni egyet. Már nem emlékszem a pontos összegre, de 100 és 200 Ft között volt az egyenleg, mondtam neki, menjen el nyugodtan megvenni. Mikor leraktuk a telefont, ki kellett mennem szünetre.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) h3lios válasza abridabri (#6) üzenetére


h3lios
addikt

Nem azzal van baj aki 23-án vásárol és napközben, hanem azzal aki 24-én záráskol veri a csukott ajtót, hogy had menjen be, mert neki most jutott eszébe bejönni.

Egyébként ha azt írod ki, hogy 21:30 -kor zársz akkor pedig ugyan ez a szitu ismétlődik csak 25-re jön be hisztériázni az ember nem fél órával később.
Gyári munkát nem érdemes ehhez hasonlítani, mert ott az ember nem 11 órát dolgozik le 1 huzamban, hanem csak 4-et, vagy 8-at.

Ha 9-től nyitva lennénk 17-ig és 10 perccel tovább csúszunk nem érdekel a dolog. De amikor már este 11 óra munka után este 8-ra esik be valaki akkor nagyon alacsonyan van az ingerküszöb. Nyilván az már senkit nem érdekel, hogy adott esetben az illető a Busz közlekedést lecsúszva már 1 órával később ér haza.
De most úgyis tervben van, hogy az utazás is a munkaidő része legyen. :) Itt lesz majd nagy szarban sok munkaadó, mert ez sokaknál napi 2-3 óra is lehet.

(#7) doeeg

Az Auchanban megvárják még mindenki kimegy, nyilván nem zárhatják be őket. De hangosbemondón figyelmeztetnek, hogy 10 perc múlva zárás tessék haladni kifelé.
24-én meg bezárták az ajtókat és csak kifelé engedték az embereket, de így is volt az a paraszt aki megpróbált kintről beslisszolni. Persze utána kirakták mint macskát sz.rni. Ment is a hiszti rajta. :))

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

30 perccel zárás előtt, Gyöngyös, Penny market. Az ajtó nem tud becsukódni olyan a forgalom. Jellemzően bidámok amúgy akik jöttek.

(#11) h3lios válasza Kolondrum (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Akkor te gyakorlatilag ingyenes Hunger Games vetítésen voltál csak nem tudtál róla. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Brutális, mennyi hülye van, és mennyire nem gondolkodnak, nem értik a világot. És minden baromságot benyalnak, megvesznek, ha kell, ha nem.
Én ünnepi időszakokban ha tehetem, kora délelőtt megyek vásárolni, mert akkor alig vannak. Ajándékot, ha lehet, készítek, ha venni kell, akkor lehetőleg postán veszek, és elkerülöm a buta tömeget.

"Gyári munkát nem érdemes ehhez hasonlítani, mert ott az ember nem 11 órát dolgozik le 1 huzamban, hanem csak 4-et, vagy 8-at."
Technikusként nem egyszer megesett, hogy a 8 órás műszakban nem tudtam kimenni kajálni... Amikor 12 óra / 4 műszakban voltam, akkor kicsit jobb volt, de inkább abban dolgoztam, mint egy boltban.

"Itt mindenki tele kosárral rohangál állandóan. Decemberben amikor az egyik szombaton Munkanap volt, "
Amit mindenki kivett szabadságnak ;)
Nálunk most olyasmi volt, hogy a külföldi ügyfeleknél nem volt munkanap-áthelyezés, szóval a srácok dolgoztak ünnepen, és hédereztek az áthelyezett munkanapon.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nekem a kedvencem az mikor a delikvens látja hogy hosszú a sor, beér bőven a pultok közé.
És a sorban állók közt akar átmenni az egyik oldalról a másikra..ahelyett hogy megkerülni az egész pultot.

Tesco-ban Penny-ben is ..szóval nem egyedi eset.
A tahó paraszt legalja

22-23-án fullig a parkoló, nincs hely. toronyra rakott bevásárló kocsikkal rohangálnak az emberek

Agybaj

oké hogy mondjuk kenyeret meg romlandót ilyenkor vesz valaki, de TV meg miegy faszomat..
Én karácsonyi ajándékot bő 1-2 héttel előtte megveszem (egyrészt már csak azért is mert van még választék)
Esetleg 1-2 kiegészítőt még szoktam venni, de tényleg apróságok.

Kezd a nyugati amerikai túlzásba, átesni ez a karácsonyozás, mai nem lenne gáz ha gazdagok lennének az emberek, de elnézve az átlagbért kurvára nem azok.

Képtelenek felfogni hogy egy terméket akkor kell megvenni ha szükség van rá és esetleg valóban le van árazva.
Egyszóval év közben is megvehető.

Gyűlölöm ezt fajta karácsonyi agybajt...a másik a 25 tonna sütemény és kaja halom készítése, és nem elég a mennyiség, 25 féle is kell belőle! ...mert akkor karácsony a karácsony ...hogy tuti hízzunk vagy ott rohadjon szikkadjon.
Nah szóval...

[ Szerkesztve ]

(#14) Avicularia


Avicularia
veterán

Magyarország az egyik véglet ezzel a zárvatartással, Svédország meg a másik, ahol december 25-26.-án is nyitva vannak a boltok, sőt 25.-én kezdődik az évi nagy leárazás.
Linkelem az egyik legnagyobb műszaki cikkeket árusító lánc nyitvatartását [link]
Öppettider:

Måndag - Fredag: 10 - 20
Lördag - Söndag: 10 - 18

Onsdag 23-dec 08.00-20.00
Julafton 24-dec 09.00-13.00
Juldagen 25-dec 08.00-18.00
Annandag jul 26-dec 08.00-20.00
Nyårsafton 31-dec 10.00-16.00

(#15) Lauda


Lauda
félisten

A legtobben tokig rakott kosarakkal, kocsikkal, tonnaszam sutik a szemetet, aminek a fele megy a kukaba/tyukoknak. Tavaly lett vegleg elegem a tukmalosdibol. Mar akkor is "parasztul" viselkedtem, iden meg foleg. Es csak neznek mint a liba, hogy miert nem kostolom meg a 6. fajta sutit is..... :U Iden minden rokonnal csak annyit ettem, mint maskor szoktam, sutibol max 2 felet megkostolok es kesz. Csodalkoznak. Mondom nekik, ev kozben nem ennyit szoktam enni? De! Akkor??

(#16) Bazsesz


Bazsesz
őstag

"Közben magukat hergelik és értetlenkednek, hogy ha már itt vannak akkor miért nem képesek kinyitni. A bent dolgozó pedig azon húzza az agyát, hogy a másik aki kint áll a nyitvatartási idő fogalmával nincs tisztában."

Igen, igen, igen, igen! Köszi! Látatlanban vendégem vagy egy sörre!

Ugyanez van ebédidőben, ezért utálom a boltban tölteni az ebédidőt. Látják, hogy ott vagyok, és nekiállnak kopogni. Látják, hogy este 7-kor ég a villany (16:30-kor zárok), mert mondjuk bent vagyok még valamiért, kopognak, hogy nyissam ki, mert nekik "csak egy dolog kéne". Látják, hogy reggel 6-kor kint áll a kocsi a bolt előtt, már nyitnak rám, és megsértődnek, ha azt mondom, hogy 9-kor nyitok (élő példa, bementem kihúzni a kukát, meg pár dolgot elvinni a boltból, vinném ki az első fordulót, a vevő meg ott áll a pult másik oldalán, hogy neki VGA kábel kell). És akkor ezek vannak megsértődve. Persze oszkárdíjas drámaszakkör az van ilyenkor, mert olyan mélyreható sérelemmel panaszkodnak ilyenkor a Főnökasszonyomnak néha, hogy öröm hallgatni...

De egyébként hihetetlen, hogy az emberek nem gondolnak bele, hogy a pult másik oldalán ugyanolyan ember van, mint ők, nekik is van munkaidejük, ők is mennének haza, fáradtak. És akkor még nem beszéltünk a szabályozásokról, törvényekről, amiket Ők nem ismernek, és azt hiszik, hogy ha odabökik, hogy "nem vagyok apehos", akkor az mentesíti őket mind alól...

De hát érik a blogbejegyzésem is a karácsonyi agyhalálról is...

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#17) Simi87


Simi87
senior tag

Én ezt nem tudtam volna ilyen finoman leírni. 😂

(#18) h3lios válasza Bazsesz (#16) üzenetére


h3lios
addikt

Nálunk az szokott lenni a divat, hogy este zárás után kopognak a rácson, hogy nekik lejárt a számlájuk és ez az utolsó nap és akkor kikapcsolják. Már lekapcsolt lámpánál jönne be, hogy ő bizony be akarja fizetni... :D

Kár, hogy nem vághatom senkinek az arcába, hogy ezt bizony megszívtad, mert holnap nem fogsz telefonálni.
Aki az utolsó napon is késve ér be azt nem tudom sajnálni. Érjen be időre és akkor nem lesz kikapcsolva a telefonja.

Egyébként ma is voltak telefonért közvetlen az ünnepek után. Csodálkoztak, hogy nem volt választék, nem tudom hogy az ilyen mit gondol, hogy az ő kedvéért ünnepnapon hoznak csak neki csak most telefont ? Nem értem meg az ilyen embereket.

Sokan a majdnem teljesen lehúzott rács alatt másznak be, hogy számlát fizetnének (mert záróra előtt 1 perccel voltunk). Az már más kérdés, hogy arra hivatkozik ilyenkor a kedves delikvens, hogy 8 -ig vagyunk. Csak éppen azzal a törvénnyel nincs tisztában, hogy zárás előtt 2 perccel senkit nem vagyok köteles kiszolgálni. :)

De ezek csak a komolytalan esetek azokról már ne is beszéljünk, akik bejönnek telefont Fővenni, aztán csodálkoznak, hogy a 300 ezres iPhone-t nem tudják elhozni 1 Ft-ért és hogy előleget kér be a rendszer.
Volt már minden csöves beöltöztetve, mondván hogy ő a barátom és neki szeretnénk S6-ot venni. A story csak ott volt bukó, hogy a faszi akit behoztak nem tudott magyarul és még csak egymást sem értették meg... :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#19) updog válasza Lauda (#15) üzenetére


updog
senior tag

++ a kaja részre

És ma is a lencse/franciasaláta/sülthús/süti 50 árnyalatát muszáj végigenni otthon/szülőknél/anyóséknál, különben... mi is történik? Nem lesz két napig egy olajos főttzöldséggubó a bendőmben? :N

A család kéthavi gdpje rámegy, hogy egy hétig rosszul lehessünk, kamon..

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezt érdekességként itthagyom, pár perce mentettem a képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) hcl válasza #72042496 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez tök általános, általában ezekhez kell kérdezni.

Inkább azon szoktam szomorkodni, hogy egyre kevesebb az "ilyet építettem" és a "hogyan csináld" jellegű cikk a Logouton, inkább az "ilyet vettem" házitesztek mennek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) vadkörte válasza hcl (#21) üzenetére


vadkörte
addikt

Az új idők szele...
Egy nem régi - Karácsony előtti - cikkben úgyis azt ecsetelték, hogy megint meghalt a PC és dobjunk ki mindent ami laptop és/vagy azstali gép. :)
Ha össze tudom spórolni az új gép árát, akkor majd lesz egy kis blogbejegyzés, egy öreg Vintage barbone ház újrabelakásáról.

A cikkhez.
Meg sem lepődök. Egy délnyugati megyeszékhelyen élek, de nem tudok úgy elmenni ~novembertől év végéig se Tesco-ba, se CBA-ba, se Lidl-be, se Sparba, hogy a sor vége működő pénztárszámtól függetlenül ne a gondolák között legyen, a parkoló pedig ne legyen csordultig tele.
Ha a szükséges alap cuccokat venné a sok "szegény", akkor OK, de neeeem.

Egy állami intézményben dolgozok, ne hidd, hogy ott jobb a helyzet. Dél és du. 1 között van az ebédszünetünk, nem vagyok köteles bent kajálni, de a legtöbbször bent eszek. Épp beleharapok a szikkadt szendvicsembe, tele a pofám kajával, amikor csörög a telefon. Kutató érdeklődik... Kulturáltan tájékoztatom, leülök, épp harapnék bele a kajámba, megint csörög a telefon. Ügyfél érdeklődik, mert egyik számunon sem vették fel a telefont, pedig mindet vagy 3x hívta. Magamban megjegyzem, szerinted miért te gyökér??? De volt, hogy a 16:00-ás zárás előtt 30s-cel hívott valaki, pedig tudta mikor zárunk.

Üdv. V. Körte

(#23) Lauda válasza updog (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem. :( A mai napot konnyen megoldottam, itthon ebedeltem, ket rokonomnal csak talan 2-2 pogacsat es egy pohar vizet ittam. Nem fogom azert kinozni magam, hogy valaki mas jobb velemennyel legyen rolam (ami egyebkent az o retardaltsagat bizonyitja). Nem erdekel. Ha ez meg csaladtag is, foleg menjen a sunyiba.

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl


Syl
nagyúr

Nos, az éjjel a "nép" bebizonyította, hogy nem csak bevásárláskor képes kivetkőzni magából, hanem petárdázáskor is. Egyszerűen nem találok szavakat az "emberek" viselkedésének jellemzésére...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Lauda válasza Syl (#24) üzenetére


Lauda
félisten

:( En az olyanokkal kifizettetnem a kezelesi koltseget, aki petardazas miatt serult meg. Kiveve ha radobtak stb. Ne a kozos tb-bol tegyek mar rendbe az idiotajat.

(#26) htomi85 válasza Syl (#1) üzenetére


htomi85
tag

A másik véglet meg ti vagytok, akik a nagy jólétben nem tudjátok megérteni miért van ez.
A nagyszüleitek olyan életkörülmények között nőttek fel, amiben 2 hét alatt feldobnátok a pacskert.
Akinek meg az évi szabadon elkoltheto jövedelme nem 2 millió hanem 20 ezer, az nem ugrik a maslowi piramis tetejére.

Szerk. Nem valasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#27) Syl válasza Lauda (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :R

(#26) htomi85

>Szerk. Nem valasz akart lenni

No azért :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) updog válasza htomi85 (#26) üzenetére


updog
senior tag

"akik a nagy jólétben nem tudjátok megérteni miért van ez."

:DDD no offense, és BÚÉK! amúgy tényleg érdekelne a miértje a dolognak :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) Lauda válasza updog (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Syl-nek irta. ;] :P

Amugy en is kivancsi lennek a mester indoklasara, ha mar igy bekategorizalt mindenkit a joletbe.

(#30) vadkörte válasza htomi85 (#26) üzenetére


vadkörte
addikt

Remélem nem közgazdásznak készülsz.
Az évi 2M Ft havi kb. bruttó 165E Ft. (az éves bért általában bruttóban adják meg, nem nettóban)
Ez minden, csak nem csúcskereset.
Az évi 20E Ft-nál még egy tanzániai bozótnéger is jobban keres.
Úgyhogy meséld el kérlek, mi a Te történeted!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#31) Syl válasza vadkörte (#30) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel ő szabadon elkölthető pénzről beszélt, feltételezem a feleslegre gondolt. Miután kifizeted a rezsit, a számlákat, bevásárolsz etc. Ami meg marad, az a szabadon elkölthető. Évi 20 ezer meg nem is olyan irreális a mai világban. Sajnos.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) #72042496 válasza Syl (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Évi 20 ezer meg nem is olyan irreális a mai világban. Sajnos."

Az évi 2 millió sem az. Szerencsére. :)

Szerintem ezt is érdemes hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Viktor77 válasza updog (#7) üzenetére


Viktor77
titán

"(amúgy ezt sose tudtam, hogy mi történik a tényleges zárás idejében, 22:00-kor odapaterolnak mindenkit a kasszához személyesen, vagy kötelesek kivárni amíg az egyszeri józsinéni összevásárolja a fél áruházat?)"

Bemondják, hogy 22 óra után nincs kassza, és mivel ezért a NAV büntet, be is van tartva. A "kedves" vevő nem lesz kiszolgálva.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) hcl válasza vadkörte (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ügyfél érdeklődik, mert egyik számunon sem vették fel a telefont, pedig mindet vagy 3x hívta."
Miért is nem lehet úgy beosztani a szüneteket, hogy mindig fel tudja venni valaki? :)
Meg elég sok állami intézményben látok IP alapú telefonokat, amiken vannak állapotok -> kajaszünetre nyomja magát az ember, és nem csörög.
Ahol én dolgozom, ott is ilyen van, szépen működik.

Amúgy nem egy olyan esettel találkozok én is, hogy szolgáltató, vagy állami szervezet telefonszámát frankón nem veszik fel, sehogyansenem. (És nem ebédszünetben telefonálok, mert nekem pl. nincs kijelölt ebédszünetem :) )

De melóhelyen jelenség az is, hogy engem is akkor zaklatnak az emberek, amikor ebédszünetük van, mert akkor van ideje. Annyi esze a legtöbbnek nincs, hogy ha baja van a gépének, akkor szóljon a főnökélnek, hogy intézi a supporttal, addig nem tud dolgozni.

A PC meg évente meghal, csak valahogy telefonról még mindig nem lehet (nem tud az emberek nagy része) normálisan megírni egy kommentet...

@htomi85 : Olvastad a blogbejegyzést? Kicsit mellément a kommented...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Syl válasza #72042496 (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, az lenne a normális :K
De ebben az országban sokunknak az évi 20 ezer is nagy eredmény.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) #72042496 válasza Syl (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, vidéken, főleg keleten sokszor tényleg siralmas állapotok uralkodnak. Én egy ideje már a fővárosban lakom, itt szerencsére jóval több a lehetőség. Gyakran persze nem ragadják meg őket az emberek, sokan pedig éppen a lehetőségekbe fulladnak bele (lásd #18 - 1 forintért akar 300 ezres iPhone-t elhozni), de ez egy másik téma már.

(#37) proci985 válasza Avicularia (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

25. reggel vettem magamnak egy új hangfalpárt:), aztán a családi közös reggelire már vissza is értem (20perces kör volt).

Családdal elintéztük annyival, hogy megjött a karácsonyi ajándékom, csak el kellett hozni:).

Egyébként már legalább másfél éve tervben volt, utóbbi hónapokban akcióra vártam.

----

26. este meg hazafelé a családtól gyorsan elintéztem a nagybevásárlást, ha már egyébként is kocsiba kellett ülni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Avicularia válasza proci985 (#37) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem sok akció volt most, mindennek jól felemelték az árát, hiába van mellandagsrea.
4790K-val szemezek egy ideje, múltkor volt 2800-ért, karácsony előtt meg szépen felvitték 3300 fölé az árát :(

(#39) proci985 válasza Avicularia (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

top i7eseket meg nem nagyon szoktak akciozni.

plusz latszik erosodott USD, tavaly ota majdnem negyedevel ment fel a 970esek ara.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) vadkörte válasza hcl (#34) üzenetére


vadkörte
addikt

"Miért is nem lehet úgy beosztani a szüneteket, hogy mindig fel tudja venni valaki?"

Old meg 19-20 emberrel. :)
Elméletben, ha sehol nem veszik fel a titkárságra visszakapcsol. Ott épp ezért mindig kell lenni valakinek, de
akkor és ott épp nem volt senki sem.

"Meg elég sok állami intézményben látok IP alapú telefonokat, amiken vannak állapotok -> kajaszünetre nyomja magát az ember, és nem csörög."

Mivel a rendszer analóg, esély sem volt rá. Az új helyen - a cég elköltözött arról a helyről, ahol több, mint 100 évig működött - a rendszer már IP, így elvileg a lehetőség adott lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#41) hcl válasza vadkörte (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Old meg 19-20 emberrel. :)"
Csak ahol én dolgozok most, az egyik csapat 9 ember, a másik kb. 20. Mind a kettőn meg lehet oldani.

"Ott épp ezért mindig kell lenni valakinek, de akkor és ott épp nem volt senki sem."
Gondolom nem ők lettek letolva :D

Analógon is volt hasonló cucc, de az bonyolultabb, de reméljük az új helyen működni fog... Ügyfeleknek és nektek is jobb.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.