Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Öröm! Olyan a melóm, hogy ha vasárnap semmi nem lesz nyitva akkor nekem 1 vagy 2 nappal korábban gondolnom kell arra, hogy mit viszek kaját. Ergo megszűnik, hogy kiugrok a boltba. Csak, hogy egyet említsek. Egyre jobb irányt veszünk. Gyűjtögettek már a nullás bérletre? ;]

(#2) h3lios válasza Kolondrum (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Én is az ilyen alapvetően triviálisnak tartott dolgok miatt "aggódok". Eddig ha megkívántál 1 sört, lementél a boltba és vettél 1-et. Na most már ez se lesz. :D

Szerk.: De legalább az F1-es hétvégék miatt nem kell szabadnapot kérnem. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#3) Kolondrum válasza h3lios (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megoldja az ember, régen is ez volt. DE plusz dolgot visz a mindennapokba. Ha vasárnap nappal vagyok vagy éjjel, akkor gondoljak kajára előre. Meg mi lesz a melóhelyekkel. Az is érdekel.

(#4) h3lios válasza Kolondrum (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Ha olvastad a cikket benne, van hogy családtagok és a tulaj dolgozhat ezeken a napokon. Úgy érzem megnő majd a nagycsaládosok száma. :DD

B-tag: H3lios#2825

(#5) Kolondrum válasza h3lios (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezzel mindig is trükköztek. Én most amúgy kimondottan egy nagyobb üzletre gondolok. Ahova az ember ha bement akkor volt friss Baguette, zsömle stb. Én azt mondom nagy lökést adott a napnak ha reggel meló előtt tudtam enni egy !!jót!!. Más példát is említhetnék miért nem ok a vasárnapi zárva tartás. Más körbe dolgozókat is érint. Mindenkinek meg van a maga története. :))

(#6) h3lios válasza Kolondrum (#5) üzenetére


h3lios
addikt

Pékségek és tejtermékeket forgalmazó üzletek nyitva lehetnek. :D
Mondjuk a mai világban szinte minden helyen mást is kapni, ezek kiszortírozzák a készleteket és dél 1-ig nyitva lehetnek. Ami szerintem vasárnap nem is gáz. Engem a hipermarketek és plázák zavarnak. A szabadidődet nem tudod eltölteni hol...

B-tag: H3lios#2825

(#7) Kolondrum válasza h3lios (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pekh, hogy itt olyan nincs vasárnap.

(#8) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

...
Sosevót még ilyen jó!

Én gyártásban melózom. Mondjuk nálunk is visszamondják néha a vasárnap éjszakai műszakokat, de egészen más megfontolásból.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9) total90


total90
veterán

Tehat a lenyeg az, hogy ha kell 1 sor, akkor le tudj ugrani erte vasarnap is? Nem rossz :W

Nagyon is jo, hogy vasarnap zarva lesz minden, legalabb egy nap, amikor lazulas van. Azokra nem gondoldok, akik esetleg nem tudtan a csaladdal tervezni, mert vasarnap is melozniuk kell... azert a par emberert, aki lusta volt hetkoznap bevasarolni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Szvsz ku..va nagy káosz lesz.
Mi direkt úgy pozicionáljuk a nagybevásárlásokat hogy vasárnapra essen. De ott is jó korán reggel, amikor még nincsen tömeg!

Egyszerűen katasztrófa ami péntek / szombaton megy a boltokban. Már évek óta elkerüljük ha tehetjük.
Nem tudom mi lesz, de biztos, hogy az átlag 1,5-2 órás bevásárlási idő jóval megfog nőni.

A hétköznap nekünk se pálya. Meló után irány a gyerekért, majd haza. És otthon mindenkit megkajáltatni stb... Legalább este 6(!) mire végzünk ezekkel az alap dolgokkal. Na és akkor utána menjek el még egy bevásárló körútra? Áh...

Persze nem azt mondom, hogy mindenkit szarul érint majd, de minket biztosan.
Múltkor olvastam valami felmérést, hogy melyik napokon átlagban hányan mennek bevásárolni... Na most a vasárnap mellett is egy elég nagy szám volt. Azt akkor szépen el kell majd osztani súlyozottan a szombati napra meg a hét többi napjára. El lehet képzelni mekkora káosz lesz.

(#11) Kolondrum válasza total90 (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Érint? De

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nyakamat rá, hogy már most van ahol valaki elkezdte kiokoskodni, hogy kiket küldenek el. Egyik ismim nem régen dolgozik egy sparban, vajon ki lesz az eslő? Épp ő akit nem régen vettek fel. :( Ne legyen igazam!
Nézzük úgy, hogy ~havonta 4 napot zárva tart az üzlet. Ilyen forgalmaknál ennek kell, hogy legyen hatása. Valaki szpn fog!!

(#13) total90 válasza Kolondrum (#11) üzenetére


total90
veterán

Szemely szerint nem, de attol meg van velemenyem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) Kolondrum válasza total90 (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ühüm.

(#15) h3lios válasza Dany007 (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Én egy hipermarketben dolgozom (nem a benti részen, hanem szolgáltatónál az üzletsoron). És látom, hogy mi megy a kasszáknál. Hétvégente fizetés után pláne a hónap elején kész káosz van. Volt 1 szombat- vasárnap kombó amikor annyian voltak, mint karácsonykor szoktak. És ez minden ünnepnap előtt így szokott lenni (mert ugye összedől a világ, ha egy napig nincs bolt). Na most az amúgy is zsúfolt szombat lesz még durvább, ami az előző kollega által vázolt káoszhoz fog vezetni.

B-tag: H3lios#2825

(#16) Lord Myn válasza total90 (#9) üzenetére


Lord Myn
senior tag

...aki lusta volt hetkoznap bevasarolni...

Na, elmész te, ahová én gondolom... :W Szerinted aki nem tud hétköznap bevásárolni, az már rögtön lusta?

Eddig is rohadt nagy tömeg volt hétvégén a hipermarketekben, pedig eloszlott 2 napra, most helyette van 1, nembaj lehet templomba járni helyette, hogy <itt valami nagyon csunyát mondok>...

Egyébként, ha jól tudom, te külföldön élsz, onnan könnyű osztani az észt..., de egyben írigyellek is, remélem nekünk is sikerül hamarosan családostul kimenni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#17) kormányka


kormányka
csendes tag

Nálunk is hasonló a helyzet, mint a többségnél. Hétköznap egyszerűen se ideje, se kedve nincs az embernek szaladgálni bevásárolni... Sokkal kényelmesebb vasárnap ráérősen, nyugodtan intézni ezt. Szinte már látom a munkából szabadultak tömegét szombat este a kasszáknál... :D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact

(#18) Kolondrum válasza Lord Myn (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi van kiakasztott egy másik világban élő kinti kolléga? :DDD Ne húzd magad fel, nem éri meg. Keep Smiling. Csak egy mosoly. ;]

(#19) C4mp3r válasza Kolondrum (#18) üzenetére


C4mp3r
addikt

akkor mindenki okos, amikor nem az o f@szaval verik a csalant, gondolom o is kalandvagybol lepett le, mert annyira jo itt elni. nekem ne akarja egy senkihazi politikus sem megmondani , hogy mikor vasarolhatok es hogy vasarnap mit kellene csinalnom.

(#20) Jhonny06 válasza Lord Myn (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért, mi tart vissza, hogy bevásárolj hétköznap? Semmi.

(#21) 7 válasza Lord Myn (#16) üzenetére


7
addikt

Az eleje biztosan macerás lesz, de azon országok példájából kiindulva, ahol évek óta így van, idővel kezelhetővé válik. Alkalmazkodni kell hozzá, sokunknak óhatatlanul át kell ütemezni hozzá a mindennapjainkat, de bizakodó vagyok. :)

(#22) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Régen amikor reggel 6-ra jártam, már akkor is utáltam a zárva tartást, mert az első munkanap reggel nem tudtam friss ételt venni. Most de jó lesz azoknak akik hétfőn reggel 6-kor kezdenek, a kisboltok vagy nem lesznek nyitva, vagy nem lesz frissen sütött cucc az éjjel-nappaliban.

Gondolom akik megszavazták még életükben nem kezdtek munkát reggel 6-kor.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23) Kolondrum válasza Dluinet (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ebben a cipőben vagyok.

(#24) Peterson_ válasza 7 (#21) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen, amúgy is pont annyira dübörög a magyar gazdaság, hogy pont reális és átgondolt döntés volt ez...hagyjuk már.
Arról nem is beszélve, hogy be lesz ez építve máshova, pótlék nélkül, szóval nem hiszem, hogy létezik ember, akinek ez a döntés pozitív dolgokat hoz.
"Az a célunk, hogy vasárnap senki ne dolgozzon"(vagy valami hasonló).

-Ezen felbuzdulva mindjárt álljon le a közlekedés, ne kelljen már vasárnap kettőkor kelnem éjjel, és tartsanak zárva a kórházak, hogy a család otthon sütögethesse a a rántotthúst amit természetesen hétköznap vett.:U

Nem baj, legalább a dohányboltok is nyitva lehetnek, bagót majd lehet venni;]

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25) Lauda


Lauda
félisten

Nem fog tortenni semmi sem. Attol nem lett tobb munkahely, hogy vasarnap is nyitva vannak a boltok. A vasarlok meg majd hozzaszoknak. Egyebkent meg minden mas teruleten lehet dolgozni. Amikor szombat delben bezartak a boltok is mukodott minden, csak nagyon el vagyunk kenyelmesedve.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kolondrum válasza Peterson_ (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

"Az a célunk, hogy vasárnap senki ne dolgozzon" - juuuj mi lenne ebből csak az én területemen. :DD EÜ meg úúúú!

(#27) Dluinet válasza Lauda (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt majd mond el minden hetedik dolgozónak, akit kirúgnak, a többinek meg meséld el hogy milyen jó a kevesebb fizetés, a kevesebb pótlék miatt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29) Lauda válasza Dluinet (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Mert ezt ki mondta neked, hogy igy lesz?

(#30) Dluinet válasza Lauda (#29) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meséld el szerinted hogy volt eddig, időkibővítőt használtak, vagy a boltosoknak volt külön 56 órás munkahetük a többieknek meg 40

vagy szerinted vasárnap csak kinyitották a boltot és az eladók nem mentek be dolgozni

akik vasárnap dolgoztak, azok például kedden voltak otthon

vagy most a dolgozókat akik vasárnap bent voltak, azokat megtartják, nem, egyszerűen kirúgják, mert 168 óra helyett csak 144 órának kell meglennie hetente

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) Lauda válasza Dluinet (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Fogalmam sincs hogy lesz, de ugy latom neked se.

(#32) Peterson_ válasza Jhonny06 (#20) üzenetére


Peterson_
addikt

Dolgozz légyszíves Te pl 16 órát, számolj rá napi két és fél óra utazást városon belül, plusz nézd hozzá, hogy kezdhetsz hajnali négykor, reggel hétkor, éjszakás "műszakot" délután kettőkor és még sorolhatnám.
Akkor majd megtudod, hogy mi lehet akadályozó tényező;)
Elképedek, hogy néhányan mennyire irreálisan álltok egy ilyen témához.

Lauda:
-Ha fogalmad nincs, mint ahogy szemmel láthatóan a kereskedelemben dolgozók körülményeiről sincs még csak lövésed sem, Te milyen alapon jelented ezt ki?

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) Dluinet válasza Lauda (#31) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi három műszakban dolgoztunk régen, amikor (2008) kevesebb lett a munka, akkor minden harmadik embert kirúgták, így most csak két műszakban dolgozunk. Ha sok a munka akkor egy kicsit túlórázunk.
Azóta se vették vissza azokat az embereket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34) 7 válasza Peterson_ (#24) üzenetére


7
addikt

Félreértesz. Nem firtattam a döntést magát, nem mondtam róla véleményt. Annyit írtam, hogy szerintem (ha már úgyis meghozták ezt a döntést) az alkalmazkodás az elején döcögős lesz, de szép lassan be tudjuk majd építeni az életünkbe azt is, ha vasárnap nem lesznek nyitva az ilyen-olyan boltok.

Ne ugorj nekem, nincs miért. :N

[ Szerkesztve ]

(#35) Lauda válasza Dluinet (#33) üzenetére


Lauda
félisten

De most nem lesz kevesebb a munka, mert az emberek ugyan annyit fognak vasarolni, csak 6 nap alatt nem 7 alatt.

(#36) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azért vesztek össze mert X nem tudja mi van Y oldalán. Más életet él, más a meglátása. Gondolom van itt 8 12 és még több munkaórás ember, na meg aki hétvégén is dolgozik ha úgy hozza a beosztás.

(#37) Dluinet válasza Lauda (#35) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor a maradék ugyan annyi pénzért fog többet és gyorsabban dolgozni

köszönik ők is ezt a döntést

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38) Peterson_ válasza 7 (#34) üzenetére


Peterson_
addikt

Természetesen nem akartam neked ugrani, én magán a döntést nem hiszem el, az a minimum lenne, hogy ilyen kérdésekről népszavazást tartanak(lol).

Nyilván hozzá fogunk szokni, mint ahogy minden ránkerőltetett ótvar döntés következményéhez.
Egy darabig morog majd mindenki, aztán szép csendben el is felejti.

Azon kívül a "más országok" összehasonlítást sem értettem.
Mert itt bizony nyakig kaka van, és ez már nem az első gazdasági harakiri.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#39) Lauda válasza Dluinet (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most ugy irtad, mint ha en hoztam volna ezt a dontest. Ne rajtam eld ki a duhodet legy szives. Majd terjunk erre vissza marcius 15 utan, egeszen addig a te elmeleted sem tobb egy vizional.

[ Szerkesztve ]

(#40) Viktor77 válasza Peterson_ (#38) üzenetére


Viktor77
titán

Erre építenek ők (dehogy ők, ezek) is.
Hogy majd szép csendben hozzászokunk, tűrjük.

De egyszer be fog telni a pohár.
Erre szoktam mondani, ezeket nem leváltani fogják. Ezek menekülni fognak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Nkboy válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Nkboy
senior tag

De egyszer be fog telni a pohár.
Erre szoktam mondani, ezeket nem leváltani fogják. Ezek menekülni fognak.

Ugyan már! :(

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42) Armahun


Armahun
addikt

Ezzel most a templomba vagy a piacra járásra akarják rászoktatni az embereket?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha vasárnap senki ne dolgozzon, akkor a miséző pap meg a templomokat üzemeltető emberek mit csinálnak?

ajjaj már templomba se lehet majd menni?

szerintem ez egy remek húzás volt a kormánytól, világossá tették, hogy mit csinálnak. az emberek meg majd jól összefognak és megint kimennek az utcára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Viktor77 válasza bambano (#43) üzenetére


Viktor77
titán

Minden vasárnap lehet menni tüntetni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#45) Armahun válasza Viktor77 (#44) üzenetére


Armahun
addikt

Vagy meccsre az új stadikba. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#46) bambano válasza total90 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt ugye érted, hogy itt szó nincs arról, hogy vasárnap együtt lehessen a család?
itt arról van szó, hogy háborút hirdettek a tudjukkiktől különböző érdekcsoportok pénzügyi boldogulása ellen.

mert ha például arról lenne szó, hogy vasárnap legyen családi nap, akkor például én, mint internet szolgáltató rendszergazda, nem dolgozhatok vasárnap, neked meg bakfitty lesz, nem internet, hogy marhaságokat tolj a fórumokba. és ha emiatt infarktust kapsz, majd egy géphanggal veszekedhetsz a mentőszolgálatnál és majd hétfőn eljönnek feltakarítani a földi maradványaidat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) beleszólok


beleszólok
senior tag

Az egész ugyanarról szól, mint állami maffiánk valamennyi gazembersége: előnyhöz juttatni a maffia híveit és tönkretenni az ellenséget (igen, ellenséget)

Megjegyzem, engem most jobban izgat ennek a söpredéknek a húzásainál, hogy mi lesz a ruszkiknál.
Mert attól tartok, az oroszok gazdasági összeomlását jobban meg fogjuk szopni, mint a maffia kormányunk disznóságait. :(

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#48) Dluinet


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49) bambano válasza Peterson_ (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két probléma van ezzel a hozzáállással:
1. attól, hogy a kereskedelmi dolgozók szívnak, tetű dolog megkövetelni, hogy szívjon más is.
2. egy csomó más területen is hosszú a munkaidő, például a mezőgazdasági dolgozóknak nagyjából mostanában ért véget az év, eddig folyamatosan dolgoztak. betakarításkor, idénymunkák esetén nincs nyafogás, hanem mennek dolgozni. őket miért szivatják?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Peterson_ válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Peterson_
addikt

Az a legnagyobb probléma, hogy birkák vagyunk.
Tudom, ez így csúnya és erős, de ez van.
Gyakorlatilag azt lehet megtenni az emberekkel amit hagynak, és ha hagyják/hagyjuk, akkor Ők ugyan miért is ne tennék?
Mindenki morog, meg keménykedik, de marhára nem tesz semmit..sokszor azt sem amit esetleg tehetne.
Ugyanez van munkahely szintjén, de mint népet tekintve méginkább.
Az szép és jó, hogy most már utcára vonulgatnak a népek, de könyörgöm, ezt már rég még kellett volna tenni, mivel annyiszor lettünk nyilvánosan hátulról megb...abajgatva, hogy annyit még a gayradar.com sem látott.
Nem mennék bele mindenbe, de elég csak azt nézni, hogy majd' fél hónapot minden egyes dolgozó ingyen melózik.
De a helyzet az, hogy a fejeket kellene kicserélni, amihez több generációnak kellene úgy hozzáállni a közös dolgokhoz ahogy most nem teszi.
Aki meg az elmúlt 10-20 évben jelen volt bármilyen szerepben a politikai elitben, többet az életben nem engedném az efféle tevékenységek közelébe sem.

bambano:
Egy probléma van ezzel a hozzászólással, hogy teljesen félreértetted.
Én arra reflektáltam, amit a kolléga írt, miszerint mi akadályozza meg az ember gyerekét hogy hétköznap vásároljon.
Én meg leírtam nagyon dióhéjban az én munkarendem.
Félreértés ne essék, én is dolgozom hétvégén, karácsonykor, Szilveszterkor, az év bármely napján, de itt még jön az, hogy ennyiből nekem sem szabadna, meg az ápolónak, orvosnak, tűzoltónak és még sorolhatnám.
Az egész dolog úgy ahogy van egy hatalmas baromság, aminek még a magyarázata is sántít...nem beszélve az egyértelműén romboló hatásáról a gazdaságra.
A legnagyobb probléma, hogy itt nem érdekek és eszmék alapján megy a kormányzás a realitás talajától mérföldekre.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.