Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) flymi válasza 66zio (#8) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem a biztosítás miatt és igazad van, tényleg nem tenném meg élesben.
Visszalassítottam 75-ig, de nem előzött meg, pedig egy lélek sem volt az úton. 12 éve van jogsim, ha nem is minden nap, de minden másnap biztos autóba kell ülnöm. Összesen kétszer volt "balesetem", ha lehet ezeket annak minősíteni. Az egyik egy parkolásos koccanásos, a másik lent.

Na jó nem hiszel nekem, ezért elmondom.

A résztvevők: három autós (a sorban a harmadik én) és egy biciklis.
Faluban, 50-el, enyhe bal kanyar. Biciklist előzi az első, a második és végül én. Az első satuzik, mert eszébe jutott, hogy be akar menni közvetlenül a kanyar után az út bal oldalán lévő boltba. A második már megelőzte a kerékpárost, fékez. Én épp előzöm a drótszamarat, előtte ugye néztem előre, nem-e jönnek szembe és a visszapillantóba, nem-e akar valaki esetleg közben engem is legyorsulni. A bringás mellett vagyok és akkor látom, hogy az előttem lévő áll a féken. Satu, kormány balra el (mert ugye nem jött szembe senki), elérte a jobb első lökhárítóm a második bal hátulját, a visszapillantó még grátisz be***ta az első ajtó üvegét.
Nénike meg se állt, eltekert.
Az első autós úgy látta ezek után, inkább mégse megy be a boltba, köze nincs semmihez ellépett.
Rendőrt hívtam.
Én lettem kihozva "bűnösnek", mert nem tudtam megállni a felmerülő akadály előtt, követési távolság, stb...
Papíron is csak két autó szerepelt semmi több. Azt is onnan tudtam meg, hogy az első autós a boltba akart menni, mert a második, akinek nekimentem látta a hirtelen fékezést és hogy kirakja az indexet balra.
Hozzáteszem mindhárman satuztunk, csak nekem még a bringásra is figyelnem kellett. És dög meleg nyári nap volt, ami rontja a koncentrációt és a reflexeket is, ezt csak úgy kifogásképpen mondom. ;)

Most lehet szapulni.
Amit az első csinált az nem közúti veszélyeztetés?
Mondjuk tényleg balfasz voltam, mert ez volt az első esetem és be voltam fosva. Mikor a rendőr felvázolta a lehetőségeimet inkább nem álltam le vitatkozni vele. Betétlapot cseréltünk a ketteskével és mindenki ment haza.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.