Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Én tegnap néztem meg és 9/10 :K Tetszett nagyon, de az első Jurrasic World az újdonsága miatt jobban tetszett, meg most a folytatásban volt egy csomó dolog, amit annyira, de annyira lehetett tudni, hogy jön.
Direkt nem néztem trailert, mert nekem ez az év egyik legjobban várt filmje volt.

Szóval az elején, amikor a fickó épp odaér a helikopterre és az akció után örül, hogy túlélte... annyira tuti biztos volt, hogy a pliosaurier (hatalmas dínó hal) kiugrik a vízből és nem éli túl :DDD

Vagy a végén, hogy jön a T-Rex :B

Bryce állandóan izzadó cicije azért vonzotta a tekintetet ;]

Ami meglepett, hogy a kiscsaj egy klón... tuti lesz 3. rész :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) #21092864 válasza total90 (#1) üzenetére


#21092864
törölt tag

ennél több spoilert lehet egy hozzászólásba fűzni? :D

(#3) Kasya


Kasya
nagyúr

Imadom mindegyik JP filmet, a zenejevel egyutt. Foleg a főcímdalt. Biztos megnezem ezt is, csak jussak el a moziba.

Nagyon érdekes és nehéz morális kérdéseket tesz fel a film. Pl. mi a genetikai manipuláció ára.
Érdekes, ugyanakkor Hollywood a biotechnológiát filmben úgy még nem szerepeltette (legalabbis nem tudok ra peldat mondani), mint témát, hogy az valos kepet mutathasson annak hattererol. Sokkal inkabb hangulatfokozasra hasznalja. Mellesleg a JP is erre alapozott az elozo filmekkel. Mesterseges dinok, atgondolatlanul (mert megtehetik)....aztan meg tobb faj keverese, szuperdino megalkotasa marketing szempontbol. A JP mindent csinal a biotechnologiaval (csinalt eddig) csak eppen nem realisan mutatta be :D

(#4) elithun


elithun
őstag

Az első rész nekem csak okés volt, mert a képi világa nagyon szép volt, de a sztori egy kicsit egyszernézős volt. Magát a Jurassic Parkot viszont imádom, meg úgy alapjáraton a dinoszauruszos témákat.

Ez a második rész meglepően jó volt. A végét nem igazán értettem, de így, hogy lesz harmadik rész is, legalább lesz valamilyen magyarázat arra, hogy mi jön ezután.

Nyilván szomorú lett volna látni, hogy végül megfullad az összes dino, de egyúttal azt sem értettem, hogy miért jobb kiengedni őket a kertvárosba. Én inkább arra számítottam, hogy visszaterelik őket valahogy a hajoba és irány a sanctuary sziget.

De lehet erről szól majd a harmadik rész.

Összességében az nagyon tetszett, hogy az egyes érzékekre elég erősen hatott a film, az ijesztő részek valóban ijesztők voltak, szomorúak tényleg szívszaggatóak, és az akciójeleneteknél érződött, hogy kihegyezett a szituáció.
Jó film volt, de egyúttal nem is hibátlan. 8/10 nálam.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) total90 válasza #21092864 (#2) üzenetére


total90
veterán

Mivel maga a bejegyzés is spoiler... :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) h3lios


h3lios
addikt

Én is valahova 8-9/10 -re raknám a filmet.

Az a rész hidegrázós volt, amikor a JP-ban felborított Jeep-nél találkoznak Blue-val. Már az első részben is imádtam azt a részt, amikor megtalálja a két kölyök a régi látogató központot.

Egyébként a film vége végre magyarázatot ad, hogy miért is lett Jurassic WORLD az új trilógia címe. Tökéletesen leírja azt a helyzetet ami kialakult.

Egyedül a klón kiscsaj volt bullshit, de ő nagyon. Mindenre 1 hisztérikus visítással regált, ami brutál ideigesítő volt (mondjuk érthető reakció), illetve a végén tök cuki volt, ahogy kieengedte a dínókat, viszont ezzel simán halálra ítélt jópár embert a környező városokban. :DDD

A következő részben valszeg nem lesznek már génmanipulált dínók, mert elpusztult az Indominusz csont, ugyanakkor Wu túlélte a raptor támadást. Kíváncsi leszek mivel keverik meg az álló vizet. Mert azért valljuk be, nem lenne nehéz elfogni 20-30 dínót, akik képtelenek a párzásra.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#7) total90 válasza h3lios (#6) üzenetére


total90
veterán

... de Wu magával vitte az ampullákat, amiben a dinó DNS-ek vannak. Lehet kapnak majd tuningot és jönnek az utódok :K
Minden esetre el tudok képzelni egy 3. részt, amiben ember vs. dinó harc lesz és a végén a maradék dínót elköltöztetik valami szigetre, amiről senki nem tud. Aztán 2035-ban ezen történet alapján lehoznak megint 3 részt :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) tam@s válasza h3lios (#6) üzenetére


tam@s
tag

"Mert azért valljuk be, nem lenne nehéz elfogni 20-30 dínót"

Nem úgy van az! A magyar medve El Camino-ról hallottál már? Hetek óta nem tudják elfogni, azon se csodálkoznék, ha közben körbetekerné a Balatont.

(#9) h3lios válasza tam@s (#8) üzenetére


h3lios
addikt

Jó, de azért egy T-rex azért kilóg a környezetéből :D Ha mással nem is, de az üvöltésével mindenképp.

Egyébként azokkal nagyobb problémák lehetnek, amik a maffiózokhoz kerültek. Tudják pénzelni a kutatásokat és a harcászati célokra való nevelést.

Örülök azért, hogy nem lőttek el még 1 városi üldözést, mint annó a második részben.

B-tag: H3lios#2825

(#10) total90 válasza h3lios (#9) üzenetére


total90
veterán

... azok végül nem azok voltak, akik majdnem megfulladtak? Akiket megvettek, azokat rögtön elvitték?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) UnA válasza h3lios (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Igaz, hogy még senki nem hallott tyrannosaurust üvölteni, de azért lehetséges. :)

(#12) bul07 válasza elithun (#4) üzenetére


bul07
nagyúr

Hmm
Mi hogy

Ez a mostani a 5-ik Jurassic film

Jurassic Park 1993.
Az elveszett világ Jurassic Park 2 , 1997.
Jurassic Park 3, 2001.
Jurassic World, 2015.
Jurassic World: Bukott birodalom, 2018.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13) Viktor77 válasza bul07 (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Ez a második trilógia.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) bul07 válasza Viktor77 (#13) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem simán csak a folytatása, mert időben utána játszódik és belőle építkezik
Mint a Star Wars mostanában megjelenő részei azok se külön széria(előzmény részek amik különállók és szerintem jobbak is mint a fő sodrás)

Nem véletlen vannak benne a legelső 1993 film elmei Jurassic World-be.
A Jeep például

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15) Viktor77 válasza bul07 (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Senki nem mondta, hogy külön széria.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) elithun válasza bul07 (#12) üzenetére


elithun
őstag

Ötödik a Jurassic Parktól indult részek közül és második a Jurassic Worldös filmek közül. Így van értve az, hogy "ez a második rész". :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#17) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ma néztem meg a filmet, tetszett, de ez gyakorlatilag a Jurassic Park 2 újraforgatva némi módosítással. Az ártatlan dinókhoz annyit, hogy van az ártatlan dinók között pár ragadozó ami nem hiszem, hogy talál más kaját az emberen kívül. A kislány szerintem egy negatív karakter, mert amit tett az biztos sok emberéletet fog követelni a következő részben (attól hogy ő is csak egy replika, nem kéne kitolni az emberiséggel).

(#18) SchumiBácsi

Én most néztem csak meg a filmet nagyon fain, de van pár dolog aminek nem örülök.

Rögtön az egekbe magasztalt látvány ami persze jó, de már egy sima tájról is nehéz eldönteni hogy valódi, vagy már az is CGI. A régi 90es évekbeli részekben az tetszik a legjobban és ma már szvsz leutánozhatatlan hogy a táj még valódi, csak a dínók nem. Persze meg van annak is a logikája ha egy sziget épp felrobbanni készül, talán egyszerűbb számítógéppel megoldani mindent. Hangulat szempontjából nekem a 93-as és 97-es évben kiadott rész a legjobb és érdekes hogy amíg az első jellemzően élénk színekkel operál, addig a második végig komor és szürke de úgy is jó.

A szigeten kicsit kevés időt vagyunk, én azért egy kicsit tovább paráztam volna a vulkántól is.

De végül nem haragszok a folytatásért sem, nem lett az rossz. A vérátömlesztés külön érdekes volt, és amin tegnap óta röhögök ha eszembe jut a jelenet amikor Dr. Wu megtudja hogy a színtiszta minden porcikájában gondosan ellenőrzött raptorban már a T-rex vére kering :D

A többit nem sorolom végig, mert káosz elmélet a köbön ;]

1ébként egy másik fórumba felmerült egy olyan opció hogy ez az egész baromság, mármint a kimentés, mert mivel mindent 1ső perctől kezdve kémcsőben hoztak létre, ugyan miből tartott volna újra létrehozni a dínókat?

A másik hogy bár megsemmisült az Indominus-Rex csontja a kastélynál, de a komplett csontváz kb. még mindig ott lehet a medencébe, hacsak a teljes sziget meg nem semmisült. Apropó, a kislányt nem lehet semmiért se hibáztatni amiért kiengedi az állatokat mert a Moszaszaurusz már régen az óceánban úszkál, mert ugye nem zárták vissza a medencét a film elején.

Részemről a film 7/10, látszik rajta hogy annyi minden van hogy nagyon nehéz 2órába belesűríteni a dolgokat. És megint csak a 90es évekre tudok visszatérni, főleg az első résznél nem volt ennyire feszített a tempó, mégis jó volt. Persze ha kijött volna ez a rész csak a szigettel robbanással a végén aztán a 3adik rész csak a kastélyról szólna, más meg azért hőbörögne hogy túlságosan nyújtott.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.