Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nehéz, de jó kérdés.

Az tényleg látható, hogy sokkal drágábbak a telefonok, főleg az utóbbi 1-2 évben látható ez a tendencia.

Viszont azt is látni kell, hogy ezek a flagshipek lassan többet tudnak, mint egy notebook, sőt néhánynál jóval erősebbek is, mindezt sokkal-sokkal kisebb házba kell betömöríteniük, és ehhez akkor még hozzáadjuk az anyaghasználatot, a speciális kijelzőt, meg még egy csomó dolgot, akkor végülis érthető lehet a borsos ár.

Nyilván erre a legtöbb embernek nincs szüksége, szerintem egy 100-120ezer Forintos telefonnal is bőven kényelmesen lehetne éldegélni, ezt a usernek kell mérlegelnie, hogy neki megéri-e a felár, főleg akkor ha két évente cserél telefont. A flagshipek inkább azoknak szólnak, akik hosszútávra vásárolnak, illetve még azoknak, akiknek mindegy mennyibe kerül. Egy flagship jóval tovább kap frissítést, ...stb. Két évig viszont a középkategória is használható, utána viszont már szükségessé válhat a csere, itt tul.képp azt döntöd el, hogy egyszer fizetsz ki hosszútávra nagy összeget, vagy két évente felezve.

Ez az árnövekedés egyébként mindenhol észrevehető, az autóiparban is, ahogy nőnek az autók, és amennyivel többet tudnak, mint mondjuk az 5-10 évvel ezelőtti elődjeik, úgy drágulnak is. 10 évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna az, hogy egy Golfg Variant 10m környékén legyen, aminek mondjuk nem csak szövetülése és négy kereke van. Sőt még akár egy Passat-nál is.

Ezekért viszont egyáltalán nem a gyártókat kell hibáztatni. Ők mind a profit maximalizálásra mennek és ha a helyükben lennék én sem tennék másképp. Ha megvesznek 340-ért egy Note8-at, vagy akár még többért egy i8-at, akkor hülyék lennének olcsóbban adni. A Huawei-nél látszik ez egyébként a legjobban, minden egyes új modelljüknél szépen folyamatosan emelik az árakat, lassan Samsung árban lesznek ők is. A másik ami még nagyon fontos, hogy azért szerintem az emberek döntő többsége nem teljes áron vásárol telefont és pláne nem megjelenési áron. Ha régóta vagy szolgáltatónál, akkor azért szórják a kedvezményeket, illetve sok cég helyből megveszi az alkalmazottainak a készülékeket, mint céges telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.