Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kentucky


kentucky
őstag

Gratulálok :C

(#2) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Grat és sok balesetmenteset hozzá.

Bővebb adatok az autóról?:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3) #56573440


#56573440
törölt tag

Grat :D

Egyébként én is csatlakoznék a nemleges válaszadókhoz, de mivel nem a nagyfaluban vagy így szerintem alapvetően oszt vagy szoroz a történet.

Pesten annál nagyobb céltáblát mint a T betűt nem igazán tudsz magadra festeni... Kiváltja sokakban a le kell nyomni a csírát életérzést, és ha kell ha nem megelőznek, vergődnek. Amennyi ténfergőt látok az úton akiknél valóban indokolt lenne a jelzés... Egy már nem oszt vagy szoroz..

Sok balesetmentest :D

(#4) h3lios válasza #56573440 (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Köszi szépen. :D

Szerencsére nem Pesten vezetek, "vidéken" (minden ami nem Pesti) kevésé parasztok az autósok. Ott fent kisebb szubkultúrája van egymás szopatásának. Záró vonalat sem igazán szokás tartani, ha dugóban lehet nyerni fél percet 1 üres sávval, simán átmennek rajta.

Itt ez annyira nem jellemző, mondjuk itt sem ismerik az index fogalmát. Ma reggel a rendőr is olyan lazán fordult le balra az utcánkba, hogy még jelezni sem sikerült. :))

B-tag: H3lios#2825

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szíjas, vagy láncos a motor?

Mert akkor a vezérlés csere legyen a legeslegelső ha szíjas.

Ha láncos, akkor max a feszítőpatront.

Olajból GM mehet bele.

T betűt ne. Van elég oktatóautó Kecskeméten :D Fater is pl, meg ősztől én is a környéket nyomom majd.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) spammer


spammer
veterán

Első képen nem satíroztad ki a rendszámot. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Achievement unlocked!

T betűt meg ki ne tedd, csak pár fölösleges szitkozódástól kíméled meg magad.

(#8) h3lios válasza Graphics (#5) üzenetére


h3lios
addikt

Szíjas és mondták is, hogy az legyen az első, hogy azt nézessem meg / cseréltessem ki. Ez tervben van, ha szerelőhöz kerül az autó.

T- betű nem marad kint sokáig, csak ameddig az autót megszokom, nem használom ki az 1 éves időtartamot.. :D

B-tag: H3lios#2825

(#9) Graphics válasza h3lios (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom ne tedd fel a T betűt, felesleges baromság.

Van jogsid, használd a kocsit és kész, nem kell felhívni a figyelmet.

Oktat faterom 30 éve. Kihívásként tekintik a T betűt, hogy már csak azért is szopassanak. De ha ezt szeretnéd ,akkor ragaszd fel, és megtalálnak a görények hamar :)

Kinél vizsgáztál B-ből?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) h3lios válasza Graphics (#9) üzenetére


h3lios
addikt

Carman autós sulinál voltam, Tolnay Gábornál SX-4 -es Suzukin.

B-tag: H3lios#2825

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

garázsban ugyanúgy fog rohadni ha rohadásra hajlamos, hacsak nem vmi klímás hely ahol ~20% a páratartalom meg állandó 21 fok van :) Én utcán parkolok, minden extraköltés a kocsira ablakon kidobott pénz, sose térül meg. Ez alol kivétel, ha még 20 évig megtartanád és veteránt akarsz majd faragni belőle :D

Én elnézőbb vagyok a T-sekkel szemben. Nőkkel szemben is az lennék ha kitábláznák. Nem azért mert szarabbak, hanem mert máshogy gondolkodnak.

Amúgy grat. Tessék felírni minden egyes kocsira költött fillért :)

(#12) akom


akom
senior tag

Grat! Nekem is G Astra volt az első kocsim. Nagyon szerettem. A mai napig használatban van a családban.
Én anno nem raktam fel a tanuló táblát, de ha találkozok T-s járművel akkor figyelmesebb vagyok, és próbálom segíteni a közlekedésben.

(#13) Hieronymus válasza h3lios (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gratula az autóhoz.
Ha lehet, akkor kíméld az autóstársaidat, a kezdeti nehézségeidtől.
Tankold fel az autót és keress egy nagyobb üres területet. Ideális egy bevásárló központ parkolója. amikor kicsi a forgalom. Gyakorold be az indulást és parkolás minden fajtáját.
Később rengeteg üzemanyagot fogsz megtakarítani, ha szűk helyre egy íven tudsz betolatni. Elég sok úrvezető van, akik ötven-hatvan év alatt sem tudták megtanulni a parkolóba beállás rejtelmeit. (Közel azonos íven ötvenszer ide-oda mozogva, még mindig két parkolót foglal el az autó.)
Némi kanyarodási és fékezési játék is beleférhet a gyakorlásba. Amikor az első hó leesik, indulhatsz a téli vezetést gyakorolni.

Ha teheted, nagyvárosban közlekedj a lehető legtöbbet. Sokkal jobban egymásra vannak utalva a vezetők, mint kis településen.

Az index, jobban hangzana, az irányjelző használata érdekes kérdés. Olyan helyzetben, ahol a jármű pozíciójából számíthatsz a kanyarodásra illetve annak az irányárra, nem sok jelentősége van az irányjelzőnek.
Olyan kereszteződésben, ahol egy sávból három irányban haladhatsz tovább, szükséges az irányjelzés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) erik88 válasza Graphics (#5) üzenetére


erik88
aktív tag

Vagy mannol.

(#15) #56573440 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindenhol kell az index. Nem opcionális...

(#16) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mint magad írod, semmi rutinod nincs, szoknod kell az autót. Keress forgalommentes utat, és rengeteget gyakorolj! A T betűt szerintem pedig nyugodtan tedd fel! Azt úgyse hallod, hogy mit mondanak rád. Ha lassan, vagy bizonytalanul haladsz, úgyis letúrnak a menő csávók. A normális közlekedő partnereknek viszont jól jön a figyelmeztetés. Valójában a T betű fokozott figyelemre int. S ez néha jól jön.

(#17) Sianis válasza h3lios (#10) üzenetére


Sianis
addikt

Nem kell az a T betű. Senki nem fogja értékelni. Persze, ha nyugodtabban alszol akkor bártan rakd fel. Aki toleráns az T nélkül is az. Aki nem az T-vel sem.

(#18) Depression


Depression
veterán

Jó az a T, páromnak segített párszor. Ha meg nem válik be leszeded. Van mágneses, az semmilyen nyomot nem hagy.
Gratulálok a verdához.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ma megvettem az összes szükséges cuccot, a háromszöget, kukás mellényt és az elsősegély dobozt.
A frász kerülget amikor fél köbméter szemét csörömpöl a csomagtartóban:

de szerintem ezeket szerezd még be, mert fontosak:
- bikakábel (normális, vastag)
- vontatókötél (3T-s)
- poroltó (ne a spray, hanem a legkisebb normális poroltó)
- kisbalta (500gr-nál kisebb fejméretű, erdőbe nem vihető be nagyobb)
- gyorskötöző (a legnagyobb, hányszor kellett már...)
- kis svédkulcs
- jobbfajta multifogó
- csomagháló (csak ha vannak rögzítési pontok a csomagtartódban) / pókláb
- kis esernyő

Ezek nekem a majdnem mind a pótkerékhez elférnek.

És mindig legyen egy palack víz (inni, kezet mosni), meg egy nagy táska a kocsiban, hogy tudj szedni az asszonynak orgonát meg bodzavirágot a nagymamának :))

+ autóskamera...

[ Szerkesztve ]

(#20) Hieronymus válasza #56573440 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen tudom, még a kötelező haladási irányban is kötelező használni.

Pót kérdés.
Ott is kell az irányjelző, ahol az út kanyarodik és nem te?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) DeFranco válasza #56573440 (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a csíra lenyomása az ok, szerintem kevés olyan gyökér van, aki direkt erre utazna. ami miatt előzgetik a T-seket, az az, hogy nem követik a forgalom ritmusát, és emellett kiszámíthatatlanok.

ez pedig a mögötte haladóra veszélyes egy olyan forgalmi helyzetben ahol kis mértékben mindenki vakon repül és próbál előre kalkulálni a másik mozgásával-helyzetével. mint a kis fogaskerekek forognak "egymásba" a forgalom résztvevői. bizonyos forgalomsűrűségnél ez már elkerülhetetlen, mert különben 8 méteres követési távon haladna mindenki 30 km/h-val.

ebbe "rondít bele" a tanulóvezető, aki kiszámíthatatlan manővereket csinálhat (és csinál is) hirtelen megállhat, lefulladhat, stb. persze ez teljesen érthető és legális, én is megértem, más is megérti, ha egy csepp esze van, de a mögötte haladóra nézve ez egy potenciális veszélyforrás, nem is csak azért, mert ő reagálhat későn, hanem azért is, mert ha ő lekövet-hárít egy manővert, egy harmadik autó őt találhatja telibe (a T-s meg szépen továbbrobog nyilván, a mögötte haladó volt a pajzs)

ezért előzik a T-seket, nem kitolásból. ami persze marha frusztráló, mert ha egyébként még tartod is a követési távot, akkor eléd fognak befurakodni, ami miatt újra fel kell venned a követési távot, ami miatt megint megelőz valaki aki beáll eléd és így tovább, még lassabban haladsz, de szubjektív oldalról nézve érthető a manőver még ha nem is kellemes.

(#22) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Gyere Facebookon az OAFH csoportba. Bar f astra, de G astraban is tudunk segiteni, mert nagyon sok dolog ugyanaz, ha jelentkezel beveszlek :) a GM olajat felejtsd el, szar.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) #56573440 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Igen tudom, még a kötelező haladási irányban is kötelező használni."

vs

"Olyan helyzetben, ahol a jármű pozíciójából számíthatsz a kanyarodásra illetve annak az irányárra, nem sok jelentősége van az irányjelzőnek."

A KRESZ elég jól szabályozza mikor és milyen formában valamint meddig kell használjál irányjelzőt. Nincs abban semmi ahogy te fogalmaztál "érdekes".

A kanyarodó főúton kereszteződésben is használható, én több helyen meg is teszem, van nem egy kereszteződés Pesten, ahol a többi közlekedő számára többlet tájékoztatást ad és nem fordul ki elém a sporttárs, amit rendre meg is tettek már velem pl.

Amit írtál azt sugallja, -nem sok jelentősége van, számíthatsz a kanyarodási irányra- hogy bár kéne, mégsem oszt vagy szoroz. Ha főúton haladsz vagy körforgalomba hajtanál be, esetleg a haladási irányod nem változik akkor eleve nem kell irányjelzőt használni, az egyáltalán nem "érdekes"...

(#24) Zolaash válasza Graphics (#9) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Biztos én élek gumibelsőben, de ez nekem új. Ha látok egy T betűs autót, akkor sokkal körültekintőbb vagyok vele. Ha valaki (baleset)veszélyesnek tűnik, azt igyekszem minél hamarabb elkerülni valahogy (megelőzni, lemaradni). Ezt nem a kiragasztott T dönti el.

Sok balesetmentes kilométert! Sógoromnak is ilyen volt, szerettem a kocsit. Az 1.4-es motor mondjuk nem tépte fel az aszfaltot, az igaz.

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#25) #56573440 válasza DeFranco (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

A sok év alatt megtanultam hogy a kóválygókkal kapcsolatban türelmesnek kell lenni, meg úgy mindenkivel. A bimmerbe ezért is került be a mélyláda hátra. Bekapcsolom a zenét, aztán szépen gurulok utána, nem idegeskedek, hagyom hogy csinálja amit éppen csinál. Mindenki így kezdte, az autóm épsége és hogy elérjek a-ból b-be sokkal fontosabb nekem... Ha meg már nem kezdő, akkor tök mindegy mit csinálok, akkor is ilyen marad, max még jobban befeszül és még nagyobb baromságot csinál...

Sok éve volt, hogy Wekerlén számomra indokolatlanul megálló T-st előztem meg, sötétedett, nem látszott hogy mi van és miért, valami ignis jellegű izében oktatták sötétített hástó ablakkal, nem mentem gyorsan, de amikor mellé értem láttam hogy a lekopott zebrán egy anyuka tolja már át a babakocsit, azt engedte el. Előtte is végig 30-at ment 50-es táblánál, és fékezgetett kanyarban pedig főúton volt, én meg fiatal voltam és haladni akartam... Szar felismerni hogy még 3-4 másodperc és esélyem se lett volna megállni, akkor meg anyukát babakocsistól darálom be... Ennyit jelent a prekoncepció

Azóta hagyom szépen bárki téblábol előttem, nem ér az egész annyit...

Cimbora is "haladós", aztán amikor a lassan lötyögő sort előzte kiderült hogy elöl valaki fordulna balra és azért tököl mindenki. Szinte az egész jobb oldalát lehetett cserélni a verdának. Exkolléga előtt a trabi meg nyugdíjas bácsi előadta a klasszik jobbra index balra kanyarodok manővert, mindezt országúton. Ők meg tempóval estek a nyakára, nem volt kicsi a csatt... Az évek alatt annyi balesetet láttam, hogy én köszönöm nem kérek. Nekem mindegy ki hogy tököl, kóvályog, mászkál az úton, beteszek egy lemezt aztán hagyok neki extra két métert.

Ezzel a mentalitással kések pesten keresztbe haladva kb 5 percet, viszont nem vörös a fejem, nem idegeskedek, és nem kapok agyvérzést percenként :D

(#26) #56573440 válasza Zolaash (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

Cégesen van ilyenünk csak kombi. twinport 1.4.
Kollégának van hitelesített mérése rendőrségtől 170 fölött:D Nem rosszak ezek, kulcsos verdaként is egészen jól bírják a kiképzést még mindig...

(#27) Zolaash válasza #56573440 (#26) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Persze, nem rossz, írtam is, hogy szerettem. Sógorom németben dolgozik, és ott az autópályán ment vele (fogjuk rá, hogy) 200-al, ennyit mutatott az óra. Amire a poszt-toló vette, arra jó, állandó autópályázásra kevés volt. Nekem a gyorsulása volt csalódás, egy 1.3-as Ignis után. Ettől többet vártam. Viszont mikor az Ignis kilehelte a lelkét, ott az Astra még gyorsult.

Rip and tear

(#28) #56573440 válasza Zolaash (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem a legnagyobb fájdalom hogy a zajszigetelése ugye minimális, pályán -főleg hogy nem keveset megyek- olyan szinten képes fájni a fejem 2-300 km után, hogy halál. Főleg a szélzaj zavar, de a motor is óra 140-nél 400+on pörög, az se épp halk... Szerencsére kaptunk egy hónapja egy pár éves fókusz-t, dízel, na abban azért rendesen kuss van szerencsére :D

(#29) DeFranco válasza #56573440 (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

két végletről írsz. nem mazsolázhat mindenki a T-k mögött, mert abból komoly forgalmi fennakadás lesz, persze, tök türelmes meg előzékeny dolog, csak akkor már ketten "szívatjátok" a forgalmat, aztán hárman, a végén meg kész az esküvői menet a stadionoktól a lehelig.

kikerülni, megelőzni meg nem csak barom módon bevágva lehet, hanem normálisan, tisztelettel, biztonságosan is. csak ez a másik oldalról, ötödik alkalommal már elég fogcsikorgatós az előző hsz-emben leírtak miatt.

én inkább mazsola típus vagyok, nagyon defenzíven közlekedek, előzékeny vagyok és mindig én engedek hamarabb, de emellett próbálok arra is ügyelni, hogy ne zavarjam meg a forgalom beállt rendjét. ezért vélem úgy, hogy megértem mindkét oldalt, és mindkét oldal viselkedésében van ráció és igazság.

ettől még tahók vannak mindkét oldalon, csak sokkal kevesebb a valóban tahó, mint amennyit a volán mögül megszámolsz.

(#30) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Grat a kocsihoz. :K

A pesti sofőrökkel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy nem tudom kinek mi a baja velük. De sokkal dinamikusabb, mint egy kisebb városban/településen. Előzékenyebbek is az emberek. Én több pozitív oldalát látom, mint negatív.
Tény, hogy vannak tahók, de hol nincsenek? Illetve kevesebb a mazsola is szerintem. Bár néha a hungárián sikerül kifogni párat...amikor egymás mellett mennek 2-3-an gyök2-vel.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#31) alkatraz3000 válasza #56573440 (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

én astrás vagyok, a felújítás része lesz a teljes bitumenlapozás pont emiatt :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#32) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Welcome in da club kido!
Rahedli balesetmenteset! :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33) Luck Dragon

Tiszta szívemből gratulálok. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ismerősöm ilyen verdája 130-nál autópályán eldurrant. Fellazul a vezműtengelyt tartó fül. Sztem nem kell folytatnom. Korábban pedig éppen ezért hívták vissza, hogy után húzzanak mégis elszállt. Előtte meg a bikázás nyírt ki egy sok száz ezres elektronikát. Sok sikert az autóhoz. :R

(#35) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Balesetmenteset. Nekem (is) még tart az első szerelem.

(#36) h3lios


h3lios
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat !
Már 3. napja van meg az autó, azóta az elindulás már majdnem gond mentesen megy. Nagy ritkán, pláne hullámosra gyűrt aszfalton előfordul 1-1 lefulladás, de már nem okoz gondot az elindulás. Persze még van mit finomítani rajta, de már nem probléma.

Én amikor tanultam dízelen nem gázzal, csak kuplungos gurulással indultam aztán toltam neki a gázt. Ez az első nap meg is látszott, mert alig sikerült elindulni. De most, hogy mentem vele egy pár kört a városban már nem nagyon jelent gondot a forgalomban araszolás sem.

A féklámpát sikerült megoldani, csak 1 fék vezérlő akadt be, de csere nélkül megoldódott a dolog. Egyébként is 1 filléres alkatrész, tehát ha megint jelentkezik a gond csere lesz a vége.
Ahogy írtátok is szeretnék még 1-2 dolgot beszerezni, a poroltó ezek között első helyen van.

Szerelőt pedig keresni kell hozzá 1-et, mert még a vezérművet meg kell nézetni, illetve olaj, stb. csere hátra van.

Egyébként sikerült a 2. napon bezárni a kulcsot (az egyetlen kulcsot, mert még nem tudtam másoltatni), a csomagtartóba... :D
12k volt a tanulópénz, ennyiért nyitják ki az ajtót ugyanis, ha valaki olyan balfasz volt mint én. Egyébként nem egy nagy cucc, csak az ajtó tetején 1 kis ékkel benyúlsz kell 2 vérnyomás mérős pumás levegős zacsi. Azt felpumpálod és be tudsz nyúlni hurokkal, vagy 1 rúddal, hogy felhúzd a gombot.

A fájdalmasabb rész az ajtó visszaugrasztása a jó helyzetbe, van 1 "érdekes" hangja amit nem szívesen hall az ember.

Ha valaki netán így járna taxisoktól lehet lakatos szakik számát megszerezni. Arra figyeljetek, hogy otthon ne álljatok neki feszegetni az ajtót, mert szépen el lehet durrantani az üveget, ami szerintem nem ér annyit.
De a legegyszerűbb persze, ha van pótkulcs a verdához.

Kérdésem annyi lenne, hogy ti hova szoktatok járni lemosni az autót ? Önkiszolgáló, kézi mosó, esetleg gépi mosás ?

Közvetlen mellettünk van 1 kézi mosó, viszont polírozással együtt 4k-ért csinálják meg amit azért sajnálnék érte kiadni ez mennyire számít drágának autós berkekben ?

B-tag: H3lios#2825

(#37) alkatraz3000 válasza h3lios (#36) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En (Pesten) kezimosiba 500-ért olyan puccba vágom az autot, hogy megszólal. Tobb samponjait nyom ki a gép, mint amit a Tescóban meg lehet venni ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) Graphics válasza h3lios (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kecsón a Géza fejedelem úton van egy kézi mosó, en az Audit kb 400-bol lemostam.

Szokatlanul sokaig ment, sztem nezz ra / rutinpalya fele van

Polir joval dragabb móka :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) szabonagyur válasza h3lios (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mosd le magadnak a kéziben.

Én elvittem múltkor a cégest egy sima mosásra kb 1000 Ft volt és majdnem koszosabb volt mint előtte...Nagyon trehány munka a géptől.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.