Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Zsákos Bilbó és Frodó beszélgetnek:
- Mostanában nagyon unatkozom - mondja unottan Frodó.
- Talán keresned kéne egy hobbit.

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Kíváncsi leszek hogy ebbe is lesznek akkora epikus csatajelenetek mert máig a legdurábbak a gyűrűk ura csatái szerintem. Pl mikor megérkezik Gandalf a 2. részben vagy a 3. részben Aragorn a halottakkal akkor majd elsírom magam olyan jó részek.

(#3) föccer válasza kmisi99 (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

A 3. végső csatajelenet egy picit túl van dramatizálva. Nekem a kedvencem amikor szétetőn Aragorn szétcsapja a gyűrű lidérceket. A másik pediglen az első rész végén a szövetség felbomlása előtti erdps csatajelenet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4) EczkE


EczkE
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#5) kenwood3


kenwood3
őstag

Ejj, de várom! A gyűrűk ura trilógiát minimum már 15x megnéztem. A szöveg kb 50%-át kívülről fújom, így ezt is kötelező lesz megnézni :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#6) Crystalheart válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lesznek nagy csaták, de legalább egy lesz.

(#7) The DJ


The DJ
addikt

De jó nektek Hobbitok, hogy a munkátok a hobbitok!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) h3lios


h3lios
addikt

Igen lesznek nagy csaták, mint azt előttem is említették. Az első részében a törpök elkalapálják a trollokat (Innen a kővé vált trollok a trilógiában !
A második részben meg rengeteg lesz, szétcsapnak 1 sárkányt és a 4 faj harca is benne lesz, szóval nem kell aggódni !
Egyébként én is láttam már vagy 20x minden részt, bővítettben is, simán is. És mindegy, hogy mennyiszer látom még mindig csak pislogok, mint kisgyerek a cukorkaboltban. A trilógia után fura lesz, mert tudjuk, hogy mi lett a végkifejlet, de ez egy teljesen különálló történet és a törpök nagyon feldobják. Aki ki van éhezve nézze meg Peter Jackson videóblogjait a készítésről !
Ja és ami számomra pozitívum, hogy játszik benne Christopher Lee, azaz Szarumán. Nagyon jó színész ! Ő játszotta pl. Dooku grófot a Star Wars-ban. És 90 évesen még mindig aktív színész ! :R

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#9) h3lios válasza föccer (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Attól függ melyikre gondolsz, a fekete kapusra, vagy a vár ostromra. :)
Szerintem az utóbbi olyan semmilyen lett. Lövik a várat, nem jön be, jó akkor hozzuk buksit aki betöri a kaput aztán a trollok szétcsapják a hóbelebancot. Ekkor váratlanul 2 félhalott égetés között megjön Rohan serege és az ork sereget szétkaszabolják. De ha ez nem lenne elég akkor jön a Dumbo Special Force és már a lovasok is kevesek ellenük. Majd megjön az Aragorn féle banda és fél perc alatt kipucolják a terepet. Nekem ez olyan semmilyen győzelem volt.
A fekete kapunál már inkább tetszett a csata, mert ott már nem volt semmilyen felmentő sereg, ott ment az All in.

De nekem a kedvenc csatajelenetem ettől függetlenül a Helm szurdoki harc. Ott a 10000 ork vs 700 ember annyira emlékeztet a 300 féle kiegyenlítetlen helyzetre hogy csak na. :D
Ahogy Legolas és Gimli versenyeznek az pedig csak hab a tortán !

B-tag: H3lios#2825

(#10) Crystalheart válasza h3lios (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, az tényleg elég fura volt, hogy a könyvtől menyire eltértek a pelennori csatában. Kicsit olyan lett, mint mikor egy rosszabb számítógépes játék trailerében egymás után jönnek a mindig egy kicsit jobb egységek és lenyomják az előzőt. Amikor meg megérkezett a szellemsereg, akkor az jutott eszembe, hogy banyek, így mi értelme volt az egész addiginak? :D És ha már annyira kemények, igazán rászabadíthatták volna őket Mordorra is. A könyvben ezt persze logikusan levezeti Tolkien, és máshogy is van kissé, a filmben marad néhány fehér folt. De azért persze összességében jó volt.

(#11) h3lios válasza Crystalheart (#10) üzenetére


h3lios
addikt

Na igen, erre én is gondoltam sokszor. Miért nem maradnak bent a várban és ahogy betör az ellenség húzódnak szépen felfele, elvégre van hova. A film szerint meg csak néztem, hogy na most mi van ? És akkor miért nem küldik rá a szellemeket mordorra ? (ekkor láttam először a filmet). Nem tudtam felfogni, fél perc alatt kiirtják az összes orkot, Sauron meg leskelődhetett volna, hogy most akkor mi legyen. A tornyot a szemmel meg meg lehetett volna hagyni, hangulatvilágításnak nem utolsó. :DDD
A könyvekben nem vagyok otthon, ott hogy vezetik le a szellemek eltűnését és a fekete kapunál történt dolgokban + Sauron pusztulásában vannak eltérések ?

B-tag: H3lios#2825

(#12) Crystalheart válasza h3lios (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Már homályosak az emlékeim, tíz éve olvastam, az első és második film között, de annyi rémlik, hogy logikusan, és valahogy a szellemek sem ilyen überalles, "all resistance is futile" valamik. Valamint a rohaniak nem rontanak neki ész nélkül az olifántoknak, hanem lassan lenyilazzák őket és felülkerekednek, stb.

Egyébként a pelennori csata arra nagyon jó, hogy lássuk, mennyi az a 7000 lovas - ami természetesen CGI, de legalább 7000 -, és milyen irgalmatlan monumentálisan nézhetett ki a honfoglaló magyar haderő ~százezer lovassal... :D Még ha egyben nem is jelentek meg soha.

[ Szerkesztve ]

(#13) h3lios válasza Crystalheart (#12) üzenetére


h3lios
addikt

Na igen, de a Rohaniak nehéz páncélzatú főleg lándzsával és karddal harcoló sereg. :D
A hobbitban pedig remélem Gandalf is odateszi magát, mert a mágusok erejéből khm igen keveset (többnyire trükköket) láthattunk a trilógiában. A törpök mindent szétcsapnak ami jön, csak ne legyen hosszú lándzsa vagy más hasonló alkalmatosságuk, mert a törpök rövid távon halálosak ! :)
Arra meg külön kíváncsi vagyok, hogy Szarumán milyen formában fog feltűnni,mert ő volt a kedvencem a trilógában. :D :B

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#14) Domxc


Domxc
senior tag

Nekem a Gyűrűk Uráról mindig ez (16+) jut eszembe. ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#15) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Hej, de várom! :K

Mentalita'

(#16) moha21 válasza KaiotEch (#1) üzenetére


moha21
addikt

Gandalf mondja Frodónak és Samunak: -De jó, hogy nektek a munkátok a hobbitok!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) föccer válasza Crystalheart (#6) üzenetére


föccer
nagyúr

Elég régen olvastam a babót, de nem nagyon emlékszem túl sok csatára. Amikor a barlangi trollok meg akarják enni és azok összevesznek rajta és kb ennyi, amennyi eszembe jut.

Otthon mindenképen megnézem a videót. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) #65675776 válasza Crystalheart (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

A nehézlovasság szép és jó, de mint a történelemből tudjuk okosan elhelyezett íjászok ellen nem sokat érnek.

(#19) Crystalheart válasza föccer (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy tudom, a végén várható az "Öt Sereg Csatája", azt biztosan látványosan meg lehet csinálni. Továbbá látványos troll- és sárkányharcok várhatók, amolyan igazi high fantasy. :) (Bár A babót én nem olvastam sajnos, egyszer bepótolom.)

daa-raa: Ez most pontosan minek kapcsán?

[ Szerkesztve ]

(#20) #65675776 válasza Crystalheart (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

A rohaniak 7000 fős serege kapcsán. Adott helyen mondjuk jól lettek bevetve, de nem mindenhatóak a ilyen alakulatok sem.

(#21) h3lios válasza #65675776 (#20) üzenetére


h3lios
addikt

Nem tudom, hogy mennyire ismered a Battle for Middle Earth (1/2) c. stratégia játékot, de az orkok / urk-haiok lándzsákkal igen hatékonyan leszedik a lovasokat, ezt a filmben valahogy nem igazán sikerült demonstrálni. A Helm-szurdokban ugye Gandalf elvakította az ellenséget. De Minastiris előtt nem volt semmi ilyen, mégsem esett el "olyan sok" lovas. Egyébként arról nem esik szó, hogy a rohaniak között vannak-e lovasok, a játékban igen. :)

B-tag: H3lios#2825

(#22) Crystalheart válasza #65675776 (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, persze. Mondjuk a magyar sereg épp íjászokból állt, amivel száz évig nem nagyon tudtak mit kezdeni a nyugati seregek, míg be nem vezették épp a páncélozott nehézlovasságot. Ötezer fős had, tehát a peremvidék kicsiny serege addig szinte szabadon lófrált szerte Európában. Igaz, támadván azután sem voltak eredményesek a nyugatiak még jó ideig.

h3lios: Ami a filmben szerepel az orkoknak mint lándzsa, az csak korlátozottan alkalmas lovasság ellen. Túl rövidek, és az első sor lovas gyakorlatilag elsöpri, még ha azok közül sok meg is hal. (Amikor a magyar honfoglalóknál közelharcra került sor, amit persze megpróbáltak elkerülni, de nem mindig volt választás, a roham közben előbb nyíllal megzavarták az első sorokat, azután vették elő a szablyát. A lovak mellkasa már a könnyűlovasságnál is nemezelve vagy láncvértezve volt.) Az átlag pika 5-6 méteres kellett, hogy legyen, amivel hatékonyan lehetett védekezni a lovasság ellen.

Arra már sajnos nem emlékszem, a könyvben hogy s mint volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#23) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Itt forgattak sok részt tőlünk nem messze. Amikor arra jártam még a hidat is lefedték ponyvával nehogy lássuk a forgatási helyszínt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) h3lios válasza kraftxld (#23) üzenetére


h3lios
addikt

Mert merre laksz ?:D
Egyébként az egészet Új-Zélandon veszik fel a maradék meg stúdiós. :)

B-tag: H3lios#2825

(#25) KaiotEch válasza h3lios (#24) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#26) h3lios


h3lios
addikt

Ez esetben, AZTA ****! :OOOO
Egész nap lesném mit ügyködnek.

B-tag: H3lios#2825

(#27) kraftxld válasza h3lios (#26) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem igazán lehetett kukkolni, mindenkit elzavartak aki leskelődni próbált meg takartak mindent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) KaiotEch válasza kraftxld (#27) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért pacsiztál gollammal? :D

(#29) kraftxld válasza KaiotEch (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dobtam neki egy sört a paraván mögé aztán kocsikáztam tovább Nelson-ba :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) #65675776 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

A nehézlovasságról volt szó. A magyarok könnyűlovasok voltak, messze mozgékonyabbak, mint a többi lovassági fegyvernem. Ezért volt nehéz ellenük küzdeni. És ugye nem álltak le feleslegesen keménykedni, ha kellett visszavonultak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.