Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Grat a kocsihoz. Bár az Opel sosem kop el ige nem érvényes ezekre, de bírják. Ha ecotec van benne az olajra figyelj. Nem hiba , hanem ezek ilyenek, eszik az olajat. Ja es a rozsda is imádja ezeket. En egy fastrat gyilkolok , es 11 éve van nálunk. Párszor mar visszajött a halálból :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) gzbotii válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm :R

Igen, ecotec. Az elkövetkező 2-3 hétben mindenképp tervezek egy olajcserét, a kapcsolószekrényben most volt cserélve. November végéig meg kellene rá téli gumi meg a fagyálló. Csak fussa rá az egyetemi élet mellet. :DDD
Jelenleg nem kapni benne rozsdát, ennyi idős autónál ez azt jelenti, hogy volt már dolgozva rajta, és szépen kiszedték. Remélem, még egy darabig nem is lesz ezzel baj.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) alkatraz3000 válasza gzbotii (#2) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem tudom corsaban van-e (biztos van), de az elsősegély doboz rekeszebe a csomagtartóban nézz be. Ott szokott lenni a meglepetés, ami az en lakatosaim szemet elkerülte, meg vagy 10 műszaki biztoset is :))

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) gzbotii válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem láttam ilyen rekeszt, csak egy gumi pánt van, amivel lehet rögzíteni a helyére.
Amit megnéztem, az a pótkerék helye, ott sem láttam.
Ettől persze simán lehet itt-ott, de amíg nem tudom, nem fáj :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Elég hamar átgondoltad a dolgot. :D
De grat a géperejűhöz, balesetmentes közlekedést!
További 2-3 hét múlva is jöhet egy helyzetjelentés meg persze egy fotó is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) gzbotii válasza Petyyyyy (#5) üzenetére


gzbotii
veterán

Kösz neked is.

Azért intenzív 1,5 nap volt ;]

Ha felérek Kolozsvárra, akkor még készítek pár képet róla.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Balesetmentest! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) westcoastog


westcoastog
veterán

Sok boldog kilométert hozzá. :D
Eljöhetne már az én időm is. :))

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ne foglalkozz az olajfogyasztásról szóló álhírekkel. corsa jó autó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) gzbotii válasza bambano (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez hamarosan kiderul, hetfon lesz olajcsere.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11) alkatraz3000 válasza bambano (#9) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem álhír. Minden ecotec ilyen, a mienk is egy b fronteraban. Totalcaron is leírtak ezt, hogy ezek ilyen motorok. Nem rossz ettől függetlenül.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) bambano válasza alkatraz3000 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az az álhír, hogy az ecotec motorok zabálják a motorolajat, a többi meg nem. mert kb. ez volt a jelentése annak, amit írtál.

ezzel szemben a valóság az (ezt is leírták a totalcaron), hogy mindegyik motor eszi a motorolajat. amelyik nem, azt sürgősen vidd szervizbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) joysefke válasza gzbotii (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem Corsám van, de ettől függetlenül egy jótanács:
ha olajcserekor pont felső szintig tölteted fel (vagy inkább a két szint közé kéred az olajcserét és saját magad töltesz rá olajcsere után hidegen nagyon lassan, óvatosan annyit, hogy felső szinten legyen az olaj), akkor nagyon jól tudod ellenőrizni, hogy mennyire eszi az olajat.

Egyedül arra kell figyelni, hogy az olajnak amit rátöltesz, kell 1-2 perc míg teljessen leér és elkezd emelkedni a nívópálcán a szint. Nehogy túltöltsd..

J.

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó választás! :K

(#15) gzbotii válasza Lomha 8V (#14) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazabol, fentartasi es praktikusagi okokbol ha nem Cora akkor Fiesta mk4 johetett volna meg szoba. Esetleg Ka. Szerintem ezek kozul ez volt a legjobb valasztas.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.